Ohřev vody v mikrovlnce. Vadí tomu, když je uvnitř špinavá? Nebo další tipy?

spiny
28. srp 2020

Cetla jsem, ze vodu na UM je mozne ohrat v ciste mikrovlnce. Jenze protoze muj muz se v zivote nenauci pouzivat poklop, neni mozne ji cistou udrzet a je vevnitr neustale jako prase 🙄 chci se tedy zeptat, kdyz koupim cisty poklop, ktery budu pouzivat jen na ohrev vody na UM, je mozne ji takto ohrivat i v zasrane mikrovlnce nebo hrozi nejake potize? Ted ohrivam ve vodni lazni a v noci je to docela ocistec. Rada bych si ten proces urychlila. Nebo nemate nejake dalsi tipy? Diky moc.

lula86
7. zář 2020

@spiny já tedy mikrovlnku na ohřev vody na mlíčko nepoužívám. Normálně rychlovarnou konvici a část studene kojenecke vody z lednice, kterou mám dopředu předvařenou. Chvilku co se voda dotváří počkám aby to nemělo 100 stupňů a potom šup namíchám vodu teplou /studenou zkontroluji a šup jde se jíst. Za tu dobu co to takhle dělám už vím přesný poměr vody. Ohřívat a hrát věci v mikrovlnce se mi trochu příčí i pro nás dospělé. Jídlo znovu ohřívané v mikrovlnce už prostě není takové dobré jako když to přeješ na plotně, takže ji používám opravdu jen na sterilizování lahvicek ve sterilizatoru určen pro mikrovlnné trouby nebo sporadicky na ohřev jídla

revmelin
16. zář 2020

Já mám permanentně v rychlovarné konvici převařenou vodu. Vařím si kafe, čaje atd. takže čerstvá voda je 2x za den. Když jdu dělat mléko, jen si ji ohřeju na potřebnou teplotu. Ze začátku jsem měřila teploměrem cca na 45-47'C po přeletí do lahvičky to mělo teplotu akorát. Teď už tam jen strčím prst a zkontroluji teplotu. Za 8 měsíců už zhruba vím, jak dlouho trvá než se mi voda ohřeje. Pro mě nejjednodušší způsob přípravy mléka. Do termosky dávám vodu jen na cesty

keksik002
1. lis 2020

@spiny normálně jsem vodu v mikrovlnce ohrivala, ale tady vam to maminky zkritizuji bo skodlive atd.. ;)