Pláč a kroucení při krmení umělým mlékem. Poradíte?

nikka.vo
17. zář 2007

Ahoj maminky, asi 2 měsíce krmím syna UM - Nutrilon (na noc Forte) ... a asi poslední měsíc dělá syn to, že cca v půce vypité flašky se začne kroutit, kňourat, brečet... Tak musim chvilku počkat, pak mu flašku zase nabídnu a on se krásně přisaje, ale za několik vteřin zase a takhle to opakuje až do vypití celé flašky. Hlad má, poznám kdy nemá chuť, protože začne dudlíka vytlačovat jazykem.
občas se kroutí méně, když ho položim na podložený polštář, jakoby kdyby se mu nelíbilo na ruce, ale občas se kroutí i na tom polštáři.

Myslim si, že ho bolí bříško, ale vážně nevim a už jsem z toho neustálého boje unavená...

Nemá někdo stejnou zkušenost? Nebo nenapadá vás, co by to mohlo být? Mléko mu chutná, teplotou mléka to taky není... 🙄

Budu vděčná za jakoukoliv radu, připomínku nebo názor... díky!!!

Podobné téma jsem nenašla, tak doufám, že nejsem slepá!

Veronika

edita2014
6. kvě 2014

Děkuji za příspěvky, protože v tom nejsme sami, což mě trochu uklidnilo....mám třetí holčičku, ale tohle neznám, dnes už jsem se rozhodla jít k dr a požádat o vyšetření, ale malá prospívá. Dnes jí jsou 2 měsíce a týden a prožíváme u krmení to samé. Vlastně stres..50ml nejdříve v pohodě a pak začne kroucení a pláč a nošení a uklidňování a krmení ve stoje a s houpáním s cílem ji zaujmout, "škrundání" v bříšku...někdy jíme 20min, někdy ale s odříhnutím a přebalením hodina. Pak si někam jeďte, co?? A každý radí...děláme přesně to, co bych každé mamince vyčetla a divila se, co to provádí u jídla. Malá má navíc pupeční kýlu, tak ji nechci nechat kroutit a plakat atd..prostě nemáme spokojené krmení ani miminko po krmení. Už nekojím, ale říkali "dáš flašku a pohoda!", no je to daleko horší. Máme Nutrilon Pronutra, lahvičky protikolikové, Avent i Nuk, zkoušíme střídat dírky a dávám Espumisan a probiotika BioGaia ProTectis, nyní jakžtakž vyhovuje Avent a 2 dírky...no a jak kdy...ještě zkusíme jiné mlíčko, ale tím to asi nebude...držím vše palce a napíšu, jak jsme na tom v půl roce.

1velrybka
18. črc 2014

Jsme na tom úplně stejně. Kroucení, brečení nebo v lepším případě jen nechce - vystrkuje dudlík flašky jazykem. Do toho ještě občas zvrací (doslova zvrací, ne ublinkává). Jedině ve spánku to jakž takž jde - i když ne vždy. Často si zase dá jazyk tak, že tam prostě ten dudlík nešoupnu, i kdybych se stavěla na hlavu. Docela by mě zajímalo, jak to pokračovalo u zakladatelky diskuze a dalších diskutujících, co přispěly do diskuze před dlouhou dobou.

daskagal
29. črc 2014

Tak my jsme na tom taky podobně. Malá se mi začala vztekat asi před týdnem. Stačí, že jí strčím flaštičku do pusinky a spustí nehorázný řev. Pak buď rovnou usne nebo si vezme, ale kroutí se jako had, háže sebou z jedné strany na druhou. Byly jsme u doktorky a říkala, že si nemyslí, že je to bolením bříška, ale můžeme zkusit jiné mlíčko. Ale dnes odpoledne papala hezky, ačkoliv nejdřív taky řvala. Asi ještě počkám a uvidím, co bude dál.

zazawka
16. pro 2014

Ahoj holky,tak mně uklidnilo ze i někdo má problém s bastenim. Myslela jsem že je to jen u nas. Jinak disku na dudlíku jsem také z větší li. Ale dela to stále. A začala ublinkavani, doktorka nám doporučila koupit Nutrilon na ublinkavani. No tak uvidime. Jinak mlecko jsme taky menili,protoze nase mala mela problem s kakanim.Bastime hami hmecko a je spokojenejsi. Jen pro zajimavost. Mejte se

omanka
16. bře 2015

@edita2014
Ahoj, prožívám to samé se svým synem a je to na mašli. Ještě minulý týden pil UKÁZKOVĚ a od soboty se něco zlomilo a je to děs. Vypije 50ml a konec, řve hlady, ale lahev nechce. Mám doma MAM, AVENT, NUK i Medela lahvičky...
Jak jste s kroucením a pláćem nakonec dopadli??
Děkuji na odpověď.

luugii
1. únor 2016

Ahoj holky mam to same máme 6 týdenního chlapecká nejdřív jsme měli sunar potom Amilk a teď máme Hipp že začátku vždy době ale po Sunaru nekakal po Amilku taky ne a po Hippu že začátku teď už jen s rourkou,při jídle z lahve se kroutí,brečí,mléko vyplivava a když mu dáte dudlik tak se po něm vrhne a pak flasku po té taky a jen co se dvakrát napije tak začne brecet.Co poradite ...už jsem z toho nešťastná máme babycalm espumisan a babygoia. Už opravdu nevím...

veronikabro
1. únor 2016

Ahojky, já mám s Hippem dobrou zkušenost, malý měl taky problémy s prdíky a tak jsem mu koupila Hipp kvůli tomu, že obsahuje probiotika - chvilku to trvalo, asi 10 dní, ale pak si na mlíčko zvykl a úplně super. Doporučila bych vydržet u jednoho mlíčka dýl, říká se těch 10 dní, u Hippu se musí ty probiotika usadit ve střevech, aby to dobře fungovalo. Kapičky jsem žádné nemusela nepřidávat, to je výhoda. Tak držím pěsti, ať to máte rychle za sebou.

omanka
1. únor 2016

@luugii
Neradím, jen napíšu jak jsme to samé řešili u našeho syna. Vše konzultované s pediatrem a také při pobytu v nemocnici.
Před každým krmením SabSimplex a 1x denně probiotika Biopron Baby. Nic jiného nepomohlo, nezabralo, ba po Espumisanu to bylo s kolikou snad ještě horši...
Syn kakal a ulevilo se mu jen za pomocí rourky, používala jsem jí i 3x denně a žádné problémy s vyprazďováním nemá.
Také jsem před každým krmením masírovala bříško gelem Pupík, stlačovala nožky a bříško nahřívala.
Také koliku zmírnila změna lahve na MAM Anticolic, ta je fakt zázračná.
Prdy zmizely až kolem 6. měsíce.

reriska
1. únor 2016

Mám 3 měsíčního chlapečka, od doby co mu davam UM Bebivita,nepotřebuje zadne kapičky na prdiky,neplace u jidla a všechno vypije. To mliko totiž nepění 😉

omanka
2. únor 2016

Já vystřídala všechna mléka včetně HA mlék a dokonce i Neocate při podezření na ABKM a nakonec nám sedlo mléko Hami!
Chce to zkoušet...v lékárně mají vzorky, zeptejte se, někde dají zdarma někde za 20,-.
Tohle mi poradili v nemocnici, prý to se střídáním různých mlék není až tak horký...

sabcika
9. čer 2017

Ahojky,máme stejný problém,malá má 11tydnu a každý večer při krmení z láhve UM se hrozně kroutí a svíjí a řve a řve až se z toho zakucka kolikrát musím počkat takže krmíme na dvakrát na třikrát než láhev vypije a hlavně pak strašně prdí to jsou rány že si říkám že to není normální a to dávám baby calm a lactobacily tak už fakt nevim

autumn11
1. srp 2017

môj syn mal problémy sa vykakať. Museli sme ho rúrkovať aj dva mesiace. Potom sme prešli na mliečko amilk bifido a to nám konečne tento problém vyriešilo. Do pár dní sa mu upravilo trávenie a konečne začal sám kakať. Na prdíky sme mu dávali do mliečka espumisan l.

lucimiminko
19. únor 2018

@luugii mohu vedet jak to u vas s krmenim dopadlo? Co pomohlo, kdy to preslo? Mame to same a jsem z toho uz zoufala.

lucimiminko
19. únor 2018

@1velrybka mohu vedet jak to u vas s krmenim dopadlo? Co pomohlo, kdy to preslo? Mame to same a jsem z toho uz zoufala

lucimiminko
19. únor 2018

@nikka.vo mohu vedet jak to u vas s krmenim dopadlo? Co pomohlo, kdy to preslo? Mame to same a jsem z toho uz zoufala

lucimiminko
19. únor 2018

@zerog mohu vedet jak to u vas s krmenim dopadlo? Co pomohlo, kdy to preslo? Mame to same a jsem z toho uz zoufala

zerog
20. únor 2018

@lucimiminko jak už je to 4 roky,je to mazec. První syn měl prostě citlivé bříško a fakt 4 měsíce prorval, ale antikolikovy dudlík od aventu, cvičení nožičky na bříško, kapky inflacolba a biogaia protectis dost pomáhaly. Tu biogaia protectis ač drahou doporučuji. Má ty příznivé bakterie do střev. Málo se totiž první hýbal, hypotonicky, musel pak cvicit rehabku, druhý se uměl hned zatnout a povolit a vyprdet.i vibrační lehátko pomáhalo. První dnes též je ok, ať nestrasim.

lucimiminko
20. únor 2018

@zerog moc dekuju za odpoved. Takze rev u papani trvak do 4 mesice a pak to prestalo a zacal papat dobre? No te pic, to mi chybi jeste 2 mesice😫😂

absintka19
Autor odpověď smazal
Zobraz
absintka19
20. únor 2018

@zerog biogaia je uz "stara skola" 🙂 byla mezi prvnima ale uz ma mene probiotik...

zerog
21. únor 2018

@absintka19 A co se dává teď?

zerog
21. únor 2018

@lucimiminko jj tak 4 měsíce řval hlavně navečer tak dvě tři hodiny pravidelně. U krmení jak kdy vždy ne.

absintka19
21. únor 2018

@zerog Tak treba valosun ma 10xvetsi mnozstvi latek nez biogaia. Nerikam ze neni dobra, ale ze jsou i lepsi 🙂

maritina
21. únor 2018

Nam to delal Nutrilon,vsecko snedl a pak hodinovej narek.Tak jsme ho vymenili za Babylove z Dmka a vyborny,nakonec na nem vyrostly vsechny 3 deti.Zadny plac,prdiky,krouceni.Perfektni mlicko za bezva cenu.

zerog
21. únor 2018

@absintka19 dík za info

zerog
21. únor 2018

@maritina my ho dávali jen snad v porodnici a pár dní po návratu. Ale slyšela jsem též, že některým vadil.

absintka19
21. únor 2018

@maritina ono kazdemu sedi jine. Ja na Nutrilon nedam dopustit.

lucimiminko
22. únor 2018

A me malej krici i MM, hned po pulce lahve, nedokaze dojist svou davku. Vubec nevim co s tim.😓

zerog
23. únor 2018

@absintka19 to jo no

absintka19
23. únor 2018

@lucimiminko odbrknout, a pockat. Oni nalapaji hpdne vzduchu a ten se jim krouti v brisku a boli. Jak u nas "zatlrazeny prdy".