• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příprava umělého mléka v noci. Jak to udělat rychle?

9. srpna 2016 
my vodu neprevarame... mame filtracnu kanvicu, z ktorej lejeme vodu aj do rychlovarnej kanvice, v noci kanvicu na chvilku zapnem rukou citim aka tepla je voda a nalejem do flasky, nasypem mlieko zatrepem a sup do izby krmit... vacsinou do 1 minuty :slight_smile:))))
26. říj 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaleilah, voda z vodovodu obsahuje dusičnany, na ktoré môže byť bábo alergické, môže omodrieť, zadusiť sa...A určite je v tom ešte aj niečo iné, veď prečo by všetci odporúčali kojeneckú vodu, že? A ak obsahuje sodík, tak aj tú treba prevariť. Ja používam ružovú Lucku, ktorú asi od tretieho mesiaca už nepreváram, ale zohrievam v mikrovlnke. Ona sa ani nemusí prevárať, len mne to bolo divné, že takému malinkému novorodeniatkovi budem dávať neprevarenú vodu :wink:
26. říj 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja dávam UM asi 3 týždne, malá má 4 a pol mes., ale... ked bola na MM papala o cca 22,00, 3-4,a potom až okolo 7.00, no na UM o 21.00, 00.00, 3.00, 5-6.00 no proste častejšie ako pri MM, a zväčša spapá celú 120ml - 150 ml mi vypila zatiaľ len raz - a vy píšete že pri UM papá v noci nemej až nič.... ako to? a k tej vode, ja preváram lucku alebo drobčeka, ohrievam v MW, ale ako to tak tu čítam ma napadlo, ved ked nás prikrmovali, takéto vody neexistovali, všetko bolo len z vodovodu, a čoby len nás, ved môj 12r. synovec tiež bol na vode z vodovodu, kde v 90-tych rokoch bolo niečo také.... ???????????
26. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
emanka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teda, nic proti ale opravdu se mi nezdá že by dítě mělo být alergický na čistou vodu a mohlo se mi zaduset...Jé, to daši abych nekoupala a neomývala obličej popř. ručičky, protože mimča ruce cucají a co potom, když olízne prstík a dostane mi záchvat :grinning: :wink: při alergii je totiž jedno jestli je to kapka nebo celej litr :wink:

Jen tak mimochodem, podle tebe teda může být mimčo alergický a zhruba v roce alergický být přestane? :sweat_smile: :wink: teda, to jsou novinky, jak ta věda pokročila...a to nejsem tak stará :grinning:

Ještě jsem teda nepotkala člověka alergickýho na vodu,ale to j asi tím že na ní dostal reakci a umřel :cry:
26. říj 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja taky davam UM od počatku. Davala jsem koj. vodu a asi mezi 3 až 4 měsícem, jsem začala davat normální převařenou vodu. Asi tak od 5 měsíce vypije okolo 19 hodiny velkou flašku a spala až do sedme do rana. teraz ma 9 měsíců, dostava už i normalni mliko střídané sunarem, a na večer vypije flašku řídší krupičky. A spi cca od 19 do 7. :sweat_smile:

A tu vodu bych opravdu neřešila pokud to není voda ze studny :slight_smile:
27. říj 2009 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emanka souhlasim s kaleilah. Necetla jsi nahodou ted test na tzv. kojenecke vody? Spousta jich vubec nesplnila podminky a byli horsi nez voda z kohoutku. :sweat_smile:
My mame taky filtracni konvici. Jinak ja na noc delam taky to, ze si namicham mlicko dopredu a pak ho jen ohreju v mikrovlnce. A malej je v pohode. Teda delala jsem to tak, ted uz vydrzi spinkat od posledniho krmeni tak v deset az do semi, pul osme do rana.
Taky mi prijde, ze se to dneska strasne prehani. Jo a taky uz nevyvaruju lahvicky jen umyvam, jen tak dva krat do tydne je vyvarim. A ted me ukamenujte :grinning:
27. říj 2009 ve 14:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj. Já také dávám UM od narození. Kojeneckou vodu jsem dávala do konce šestinedělí, potom od té doby převařuji vodu z vodovodu. Flašky uždávno nevyvařuji.a jak se tu už psalo. vodu ohřeji v mokrovlnce, přidám mlíko a je to.Mě už malej taky spal celou noc a už je to zase tak měsíc, co chce i v noci jíst a je jedno jestli měl mlíko nabo kaši. Mám vyzkoušeno, že čaj nezabírá.
27. říj 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
les, i nás to samý, před rokem spal celou noc, vydtželo mu to asi měsíc a teď chce zase jedno mlíko po půlnoci, čaj taky bez úspěchu, navíc tu 270 fakt vysaje do dna, přitom má večeří-pečivo s něčím, polívku atd a hodinu na to chpdí spát s mlíkem :frowning2:
27. říj 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja vecer prevarim v konvici vodu,necham vychladnut ,nalejem do termosky,vylozim si to na pult aj z mliekom aj z flaskou a ked som v noci ochrapana najdem to aj po tme. ja sa preberam este len kym sa mi maly mrvi takze kym je schiopny jedenia mliecko uz je davno nachystane...a papame o pol osmej vecer a potom az o piatej alebo pol siestej rano...a to mame len tri mesiace a ecele dva tyzdne :wink: jaj ale zabudla som povedat ze maly je velky papac takze on my vecer vypije aj 220 ml.cez den okolo 180ml
27. říj 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
misi78 no ne, on se mnou i někdo souhlasí :grinning: :grinning: :grinning: občas si připadám jak nejhorší matka, protože nemám sterilizátor a nevyvařuju (upřímně, když jsem kojila, tak jsem se měla natolik ráda, že jsem si nestrkala prsa do vařící páry nebo popř. řezala a strkala do hrnce s vodou :grinning: ) a venku jsem si prsa taky neomývala před kojením, a to teda ani doma, takže jsem nějak nenašla důvod proč vyvařovat. Vyvařovala jsem jen kvůli flašce, používala jsem MAM a aby se všechno uvolnilo z tý gumy, jinak flaška rychle zasmrádně. Někdy mi to tu přijde šíleně ujetý, vždyť když dáš měsíční mimčo na zem-i když na hrací deku a pod, tak šmátrá všude po podlaze rukama atd, dá je do pusinky. Nic se nemá přehánět :wink: z čeho by pak ty bobíšci získali imunitu?
27. říj 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Kaleilah ty jsi muj clovek. :grinning: Ja taky nemam sterilizator a ono to moje vyvarovani vypada tak ze do flasky naleju vrelou vodu a vyleju ji :grinning: A taky mame doma velkeho psa, zlateho retrievra a sice kazdej den vysavam ale rozhodne kazdej den nevytiram. A malej lozi po zemi kde pes chodi a nevadi mi to a musim rict tuk tuk tuk ze jsme jeste nebyli ani jednou nemocni a to chodime na plavco, kde jsou dalsi deti. :slight_smile:
Treba mi prisla ujeta jedna znama, ktera odmitla v praci polozit na zem i autosedacku, kdyz v ni mela mimino.
27. říj 2009 ve 21:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koukám, že se diskuze celkem rozjela....já se vracím, abych ještě jednou poděkovala za rady, už jsem si zvykla, že než jdu spát, tak si převařím vodu - dám do termosky. Trochu převařené a vychladlé dám do lahvičky a pak to v noci jen doleju tou převařenou. A taky si připravím dávku mlíka (toho prášku) do kelímku a to v noci jen nasypu do lahvičky :slight_smile:

Jinak taky už nevyvařuju (jen občas vypláchnu právě převařenou vodou) a vodu používám z kohoutku, která projede ještě přes filtr.

lesnenka - jé, ty máš doma taky Vítka :slight_smile: To je hezký :slight_smile:
27. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme labradorku. :grinning: :grinning: Vysavač mám teda neustále zapnutej v chodbě a přejedu tak desetkrát denně chodbu a obývák, jen ten prostředek a u pelechu, ale to jen protože chlupy jsou jak jehličky a nejdou ani vyprat.
Jinak vytírat tedamusim, ale hlavně kvůli tomu že náš byt je průchodďák pro naše kámoše, pořád tu je někdo, prý je u nás jklídek pohoda :grinning: :grinning: :grinning: a máme tmavou podlahu, a momentálně největší zábava našeho prdlouše je vycintat čajík na zem, slízat ze země (jak raněný zvířátko u potůčku :grinning: :grinning: :grinning: ) a kdyby náhodou nějaká kapka zůstala, dosucha vytřít piškotkem. A protože papání se nevyhazuje, nechat piškotek olíznout hafíkovi a pak spapat.samozřejmě daný, ne pejsek :grinning: :grinning: :grinning:

A víš co je nejdivnější? Že mi dítě žije!!! :grinning: :grinning: :grinning: nemá ani alergii,ani se mi nedusí a neumírá z vody z vodovodu, a kromě rýmičky a kašlíku na jaře je úplně v pohodě :grinning:
27. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja si uvarim plnou konvici vody a kdyz je cas krmeni, tak vodu znova uvarim, ale jen na teplotu co chci.
1. čer 2016 v 19:38  •  čeká miminko, termín má v květnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co rikate na to, kdyz vezmu studenou kojeneckou vodu bez prevareni, nasypu mleko, zamicham a ohreju na pozadovanou teplotu? je to spatne?
28. čer 2016 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už třetí rok používám termosku - ohřeju vodu v rychlovarce, naliju do termosky (teplá mi vydrží celý den), v malé petce mám studenou vodu a v noci, na cestách, ale i přes den namíchám vodu dle potřeby, přisypu prášek a hotovo, zabere to ani ne minutku :slight_smile:

@kalfje mléko se lépe rozpouští v teplé vodě, tudíž bych nejdřív ohřála na přiměřenou teplotu a pak nasypala, zamíchala a podávala. Jinak plnohodně nepřevařuju ani kohoutkovou vodu, tudíž pokud by šlo o to nepřevažení, tak v tom problém též nevidím :wink:
28. čer 2016 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když byl malý ještě hodně malý, dělali jsme mlíčko z převařené kojenecké vody (vždy jsem převařila naráz vodu na celý den), teď už bez převařování - studené, nasypu mléko, pořádně protřepu a dám do ohřívače ohřívat a za tři minutky je hotové :slight_smile:
28. čer 2016 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
A v noci jsem to dělala úplně stejně - hold jsem musela vstát a jít to udělat :grinning: A jsem zdravá a živá :grinning:
28. čer 2016 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já ještě doporučuji dávkovač na mléko. Je to výborné, když se dítě budí na mléko víckrát za noc nebo když trávíte s miminkem více času venku. Koupili jsme ho v DM, tam ho vyrábí Babylove a byl docela levný. Dá se uzavřít a má zúžené hrdlo na vysypání dávky do lahvičky. Když se přesypává v noci, tak je to pro mě hodně důležité, jinak je půlka mléka rozsypaná kolem:slight_smile:. A vodu dávám večer do termosky, takže je příprava opravdu za vteřinku :wink:
28. čer 2016 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky termosku, do té si večer převařím v rychlovarce kohoutkovou vodu a tu pak v lahvičce doředím kojovodou, mléko jsem měla taky připravené v dávkovači, takže fakt rychlovka :slight_smile:
28. čer 2016 ve 14:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
moc vam vsem dekuji za prispevky...tak ju, pouziju termosku-zitra hned zkusim :slight_smile:
29. čer 2016 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Termoska rozhodně nejlepší řešení. Dělám to tak i když u nás třeba spí v obýváku návštěva a nechci je ráno budit vařením vody, tak si před spaním připravím vodu do termosky, do rána v pohodě horká vydrží, případně to ředím kojeneckou vodou, abych měla hned správnou teplotu. Jo a taky si rovnou připravit dávku mléka do dávkovače (nebo já používám prostě kelimek od Aventu) a je to. Připravuji si to takto, i když jdeme třeba na výlet a krmím někde venku.
29. čer 2016 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “prodej patří do bazaru”
9. srp 2016 ve 20:52 • luciestancova
ja mam dve rychlovarky, jednu malinkou v loznici a druhou normalne v kuchyni. mam tam presny mnozstvi vody, ktery potrebuju k ohrivani lahvicky. to delam v plechovym hrnicku. No a kdyz se mala probudi, tak prvni co zapnu rychlovarku. V lahvicce mam uz kojeneckou vodu, nahodim tam pocet odmerek (nebo i mam pripraveno v davkovaci) a mezitim uz je voda vrouci, naleju do hrnku, strcim tam lahvicku a je to za 5 sekund. me to takhle funguje nejlip. Tu vodu, co jsem pouzila na ohrev zase naleju zpatky do rychlovarky a tak porad dokola.
9. srp 2016 ve 21:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek