Problémy s UM. Jak vybrat to nejvhodnější?

altoda
22. dub 2013

Ahoj maminy 🙂 jelikož jsem tu nová, tak nevím jestli už tu podobná, ne-li stejná diskuze je. Mám měsíční dcerku a jsme od narození na UM. V porodnici jsme měli Nutrilon a když jsme ho dojeli i doma, tak jsme dali na velice kladné hodnocení a koupili Babylove. A tudíž i naše problémy. S babylovem jsme měli velice pevnou stolici. Byl to vždy velice těžký boj, takže jsme od ní ustoupili. Pak přišel na řadu Sunar complex s naturbalancí. Po tom nám i betonárka mohla závidět. Takže nyní jsme u Nutrilonu extra a pijeme každou hodinu 60ml a začaly jsme k tomu i velice často blinkat (což se dříve nestávalo). Dřív jsme neměli problém vytáhnout i 90ml a více. Prosím o radu, pomoc nebo jen o názor či něco. Jsme obě velice zoufalé. Děkujeme

lucyvivien
22. dub 2013

je možné, že má malá toho mliečka dost, preto ho zvracia , skus zníížit dávku , je to predsa len Nutrilon Extra, alebo skus obyč. Nutrilon 🙂 Inak odporučam skusit mliečko Hipp Bio alebo klasiku Sunar 🙂

llluckaaa
22. dub 2013

@altoda Ahoj, Nutrilon extra asi není ideální, to je UM, která má víc zasytit a má se používat spíš na noc (má trošku jiné složení bílkovin než klasický Nutrilon). Každému mimču vyhovuje něco jiného. Jestli jste neměli problém klasickým nutrilonem, tak bych ho koupila znovu. Pokud budete mít pořád problém s kakáním, můžete zkusit nějaká probiotika. A proč dáváš UM každou hodinu? Z vlastní zkušenosti vím, že když mimčo pláče, že to nemusí být hlady 😒 Ikdyž je schopné vyháhnout nějaké mléko, nemusí to dělat z hladu, ale proto, že se sáním uklidňuje, řeší tak bolesti bříška nebo jiný diskomfort. Já jsem nechávala rozestupy mezi dávkami UM aspoň 2 hodiny, ale někdy mimčo vydrží i déle 😉
Takže rada za mě - Nutrilon Extra zruš a nebo ho dej jen na večer, přes den zvol klasiku. A nekrm mimčo tak často, z toho může být blinkání ☹

sisaman
22. dub 2013

@altoda my jsme měli také velký problém vybrat to "správné" mlíčko ...nakonec jsme zůstali u Nutradefense a nemůžu si ho vynachválit...jsme na něm cca od 4-5týdne dosud t.j. 4.měsíce, už v sobě obsahuje probiotika, takže kakání super..předtím také velké problémy se zácpou...ale zkus se nejdřív spíš poradit s vaší lékařkou 🙂

lv
22. dub 2013

souhlasím úplně s @llluckaaa zvolila bych obyčejný Nutrilon, takovým častým krmením se jí v bříšku smíchá natrávené UM s novým, z toho bývají břišní koliky /u kojení to neva, mlíko po hodině/

speedygon
22. dub 2013

My měly Nutrilon jen v porodnici, potom Bebu a super. Malá neodmítala tedy ani jiné značky, co jsme zkusmo koupili. A rozhodně fakt nekrm tak často- trávení mlíčka trvá ty 2-3 hodiny, tak ten rozestup dej ty 3-4 hodiny kdyžtak a uvidíš, zda blinkání zmizí.

altoda
autor
22. dub 2013

u nás je právě problém ten, že jíme na etapy...jedly jsme 80 a pak jsme se za nějakých 15 min dojedly 20. A právě že ona je hladová to co do sebe nasouká tak to vyblinká....taky bych ráda vydržela alespoň ty 2 hoďky, jenomže to je řev, jako kdyby jí na nože braly ....ale dnes se nám v pusince udělala moučnivka, tak jestli náhodou z toho neblinká a neodmítá jídlo. uvidíme až se nám to trošku zahojí jestli se to zlepší a když ne tak přejdem na tu bebu co nám poradila doktorka, ale jak se říká, každé mimčo je jiné
lucyvivien - toho sunaru už se dost bojim, udělal u nás velkou paseku, takže s respektem 🙂
vim že je to běh na dlouhou trať, ale zase nejsme milionáři a už doma máme spousty rozdělaných sáčků, tak je mi to líto vyhazovat ☹

bonavoxa
22. dub 2013

My začínali na klasické Bebe, chvíli byl klid, ale asi po mesici strašná zácpa. Tuhé bobky jak z plastelíny. Vykadila se jen pres teplomer. Ted máme Bebu Senzitive a kadí sama 🙂 🙂 Takže na zácpu doporučuju, nám pomohla. Ta stolice je ale zelená a dost smrdí..a taky víc blinká. Takže ideál to není. Nechci jí to menit moc často. Asi ješte zkusím Hipp Boi combiotic podle recenzí.

salomee
22. dub 2013

Pokud by kdokoliv chtěl zkusit BeBu, nabízím jméno nevyužité balení....ale není sensitive, ani HA, prostě jen za klasická BeBa Pro. My s ní problém neměli, ale ještě k tomu jsem kojila.

llluckaaa
22. dub 2013

@altoda Jenže on ten pláč nemusí být hlady. Třeba to tak vypadá, že se vrhne na láhev a pije, ale tím se uklidní a na bolesti bříška to nepomůže. Opravdu zkus vydržet a zkusit delší intervaly - dvě hoďky a klidně 3, pláč zkus uklidnit jinak, ne jídlem. V měsíci vypít 80 ml UM není málo, to by jí klidně mohlo stačit. Kačka pila dlouho 90 ml, myslím, že až do 3 měsíců a přibírala pěkně. A proč jsi zkusila něco jiného než Nutrilon, když to s ní bylo fajn?

altoda
autor
22. dub 2013

bonavoxa my jsme přesně tyto bobky měli z babylovu (každý vychvaloval) ono ejhle......
llluckaaa protože jsem dříve nekrmila lahví, ale přes lžičku či přes stříkačku, takže to bylo takové onaké....i teď si to vyčítám že jsme u ní nezůstali, a po Sunaru sem hmátla hned, jelikož jsem na něm vyrostla sama ☹ ale tak co...člověk se učí pokus omyl, i když kvůli mému učení malá trpí. Když byla na stříkačce tak vypila nějakou 70 ....byla bych moc ráda kdyby už to bylo v pohodě, zkusíme dojíst tento nutrilon a kdyžtak koupíme obyč....

aduskao
22. dub 2013

Urcite skus Hipp 🙂

lucylama
22. dub 2013

Ahoj,náš malej byl na UM částěčně od 3 týdne,od 4 a půl měs.jsme na něm úplně a od začátku používáme obyč Nutrilon a nemáme sebemenší problém,stoličku má každý den a všechno je v pohodě. 😉

mafeska
23. dub 2013

dcerka je od narození taky na UM. krmila jsemji každé 3 hodiny. Nedivim se že ti blinká když jí dáváš každou hodinu, řekla bych že je přejedená. Proč jsi měnila nutrilon když Vám vyhovoval? Vrátila bych se k němu a protáhla intervaly mezi jídly. Ono se i řiká že by emzi krmením UM měl být časový dostup min 3 hodiny, protože je těžce stravitelné než MM.
Je to šílený finanční zápřah a každý zbytek ketrý jsem vylívala mě fakt mrzel. Já dávala první tři měsíce bebu HA, plechovka za 500,- šílený.

elana
23. dub 2013

@altoda co hodinu krmit UM...to opravdu není nic extra pro to malé bříško. Jak tu padlo, jestli vyhovoval klasický Nutrilon (ač já nejsem vůbec fanynka Nutrilonu, ale prostě když vyhovoval v porodnici), koupila bych ho znovu a už žádné experimenty, minimálně dokud bude dítě čistě na mlíku. Já měla syna na Sunaru Nutradefense a nemůžu si ho vynachválit, stejně tak Hipp Bio Combiotic (ten jsem dávat chtěla, bohužel v dobu, kdy jsem přestávala mít MM měli odstávku a nešel sehnat v obchodech). Ale většině dětí ten Hipp dělá taky moc dobře. Nicméně opakuju: už bych neexperimentovala, koupila znovu pikslu toho nejobyčejnějšího Nutrilonu a ten jídelní režim jí časově upravila, UM se obvykle podává každé 3-4hodiny a mělo by to stačit, přece jen je hůř stravitelné než MM a představa, že se tam co hodinu přilévá k té trávenině čerstvé UM, natož ještě zahuštěné...no uf, ale z toho bych zvracela i já:-P.

karotky
23. dub 2013

@altoda ,....................tak trochu jsem nepochopila,proč jste přecházely na jinou značku UM,když malé Nutrilon vyhovoval? 😕 Vraťte se k němu hned a to zbylé UM,co po něm malá trpí na bříško vyhoďte. 😉 Každé dítě jejiné a to,že některému vyhovuje Babylove nebo Sunar neznamená,že bude vyhovovat všem kojencům. 😒 Rozhodně se raději poraďte s Vašim pediatrem. 😉
A co se týče časového rozestupu mezi krmením,dodržujte min 2,5 hodiny,protože jakmile se jí v bříšku namýchá natrávené UM s čerstvým,je to pro tu chudinku fakt peklo.MM je sice stravitelnějí,ale tam se musí počkat alespoň hodinu,aby se ta původní dávka stihla strávit. 😉
Takže přestaňte experimentovat a dějte dceři to,co jí vyhovuje a netrápte její bříško. 😉

mafeska
23. dub 2013

@karotky já to teda taky moc nechápu proč zakladatelka experimentuje a mění značky. zrovna se stravou u takle malého mimi bych pokusy nedělala.

helcenka
23. dub 2013

@altoda - každou hodinu UM, to se nedivím, že blinká, nám naopak pediatr radil, aby jsme dodrželi minimální pauzu mezi jídly 2 - 2,5 hodiny. Protože UM se tráví delší dobu a po té hodině má pořád v bříšku natrávené UM a když přidáš novou dávku, tak se poblinká. A jestli vám nedělá dobře Nutrilon Extra, tak ti možná nebude vyhovovat ani Beba, protože ta je také trochu "hutnější".
Pokud jde o to kakání, zkusila bych mlíčko Hami, ale to obyčejné.

altoda
autor
25. dub 2013

Holky všem děkuji za rady, doporučení a i kázání a konečně jsme s jídlem a vyměšováním úplně v pohodě. To že si naše hvězdička dává na čas či to do sebe kopne jako kdyby jí to měly ukrást, na to jsme si už zvykli. Teď ještě dořešit noční nespavost a budeme naprosto nejvíc spokojená rodina. 😎