UM při ABKM. Poradíte, prosím?

kejty2501
27. únor 2022

Ahoooj, potřebovala bych radu. Dcera má ABKM, při kojení dieta zabrala, ale musím přikrmovat, protože už nemám tolik mléka. Nejprve jsem zkusila Nutrilon allergy care, ale zvracela ho, zpátky se osypala, tak jsem po dvou dnech přešla na Altheru, tu už nezvraci, máme ji teď taky dva dny, ale ekzém se zhoršuje. Může to být známka toho, že ji také nesedí nebo ještě dozvuk Nutrilonu? K čemu byste se spíše přikláněli? Děkuji za všechny zkušenosti 😊

carameels
27. únor 2022

Obě mléka sice obsahují naštěpenou bílkovinu, ale pořád je tam. Na dietě jsi byla určitě pečlivá a bílkovině ses vyhýbala úplně. Kdežto ta mléka ji obsahují. Syn mi po Nutrilonu kakal krev. Na gastroenterologii mi doktorka řekla, že má asi silnou ABKM, proto mu to dělá zle. Napsala nám Neocate, který je pro tyto těžší formy nebo multialergiky. Ale pro samoplátce je Neocate teda dost drahý :(

kejty2501
autor
27. únor 2022

@carameels mě taky napadlo, že to bude chtít ten Neocate nakonec 🙄 tak snad s tím doktorka nebude mít problém a napise. Myslíte, že i kdyby byla ten těžší alergik, že je naděje, že to po tom roce vymizí?

carameels
27. únor 2022

@kejty2501 Prý by to mělo zmizet. Občas to může trvat déle, výjimečně přetrvávat celý život. Ale jak se ta střeva zahojí a budou vyvinutá, mělo by to odeznít. U nás neprochází víc potravin, vejce dělalo dost problém. A teď po posledním testu se zdá, že už to prochází. Takže to chce jen čas. I když je to sakra náročné.