Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
30. led 2007

msunny,
tak to by mohl v noci spát. My jsme si v sobotu s manželem chtěli udělat romantickej večer, a fakt se nám povedl 😀 , malá usnula v půl 12tý, třískala do promítačky - hvězdy a my jsme ve 12 zapadli do postele unavení jako psi. Když neusíná na "hvězdu", tak musím uspávat "ručně", tzn. držet za ručičku a zpívat, to zabere vždycky :o))

msunny
30. led 2007

Jj. Taky se mi osvědčilo broukání do ouška 🙂 No doufám,že vydrží aspoň do šesti ☹

isacek
30. led 2007

Holky hlavně vy co máte trošku starší mimča, v kolik dáváte prckům poslední jídlo?Já už začínám být celkem zoufalá, malá mi i v noci jí tak po čtyřech hodinách.Dám ji po koupání a pak se tak za hodku vzbudí a pak zas dávám kolem půlnoci, předtím než jdem spát.Malá mi totiž na tvrdo usíná až kolem dvanácté a pak už chce zas ve čtyři když se podaří tak v pět.Někde jsem četla, že děti kolem čtvrtého měsíce už by měli vydržet v noci bez jídla.A kamarádce doktorka řekla ať od půl roku odbourá noční mlíčko uplně.Zkoušela jsem už všechno možný, dát ji víc na noc nebo to zahnat čajíkem, ale je to marný!Ale přes den mi naopak papá málo, má to prostě nějaký poházený.Modlím se, aby se to zlepšilo až začnem baštit i příkrmy!
A nevíte od kolika se můžou dávat ty kukuřičný křupky?

dashak
30. led 2007

Isacek, mně se zdá, že když mi malá jí málo přes den, tak se v noci víc budí. Ale když byla tak stará jak Natálka, tak spala celou noc. Možná, že už ji taky polezou zuby. Na noc ji víc nedávej, to je bez efektu, špatně se jí spí, protože má těžký žaludek. Zkus naopak udělat normální dávku a dej míň prášku. Zrovna jsme řešili s Andikem, že mě malá spí lépe když ji dám řidší mlíko než když dostane kaši. Za pár dnů by se to mohlo upravit.

macejka
autor
30. led 2007

isacek

já dávám malýmu taky poslední dávku po koupání což je přibližně kolem půl osmé večer,malej usíná kolem osmé a spí naštěstí do sedmi do rána,někdy se vzbudí o něco dřív.Ale sice se nebudí na jídlo,ale dudlíčka mu tak třikrát za noc dám.Spíš ho buděj prdíky,ale musim zaklepat,že už je to lepší než dřív.

mapris

říká se,že partner by ti měl dát na nové šaty při nalezení prvního zoubku,potom už to neplatí,ale mně by to vůůůbec nevadilo,kdyby to platilo pro každý zoubek 🙂 (samozdřejmě záleží na domluvě s partnerem,třeba ti manžel dá na nové šaty pokaždé 😉 a nebo ty jemu nebo někomu jinému 🙂 )

isacek

já si taky ještě nic nevybrala za zoubek,ale jsem na tom stejně jako ty,Filípkovi bych nakupovala pořád.

isacek
30. led 2007

dashak,
já ji dělám řidší mlíčko.Dávám méně toho prášku, protože máme A.R. a ten je hustý.Zoubky už máme dva a berem homeopatika a občas, když hodně pláče a drtí něco v pusince ji na noc dávám nurofen pro děti.
Má to už takhle od narození i mi od porodnice takhle pozdě usíná.
Máma mi říka, že se to naučila v porodnici, protože jsem ji první tři dny u sebe neměla.Měla nějaké problémy a vždy mi ji přinesli uplně uplakanou a ležela jsem vedle kojeňáku a slyšela jsem jak tam děti pořád pláčou.
Nekojila jsem a pořád jsem i škemrala o mlíčko a nechtěli mi dávát, protože dávku nám určil doktor a bylo jim jedno, že malá řvala!
Prostě o narození máme problémy s papáním a spinkáním a vzteká se až se mi z toho dusí! 😢 Ale stejně je to zlatíčko 🙂 !

macejka
autor
30. led 2007

isacek

chlapeček mojí kamarádky se budí na mlíko ještě teď a je mu rok a půl,to nechci strašit,ale je to tak.Akorát u těch větších dětí je to asi tím,že nechtějí přes den jíst normální jídlo,spíš splácaj co se dá a pak mají v noci hlad.

isacek,mapris

kde jste rodily?

dashak
30. led 2007

Isacek, to máte teda brzo zoubky 🙂 My první až v 8 měsících.
Homeopatika berete tu Chamomilu? (nevím jak se to píše)

ijetka
31. led 2007

Tak ahoj holky, já jsem taky už zoufalá, z nočního krmení 😢 to mlíko asi fakt ztrácím 😢 před spaním dám malýmu kolem 19 19.30 a jde spát někdy usne ve 20 někdy ve 20.30. Spí tak do 22, nebo 23. To ho zase nakojím a pak to jede tak po 2 hoďkách 😨 Málokdy po 3. Jsem utahaná jak pes a začínám být vytočená protože kaši nechce vůbec. Když ho večer kojím, zkuším mu dát do pusy lahev, vůbec to nechce, nebo si jenom tak cucne a řve když mu to dávám dál 😢 , pak ještě řve když nemůže to mlíčko vytáhnout, ale když se mu to konečně povede má krásně šťastnej výraz 😀
Manžel mu v půlnoci uvařil Bebu a žádej úspěch...fakt nevím, jak ho to naučit ☹

ijetka
31. led 2007

Jo ještě jsem zapoměla: vím,že to sem nepatří, ale psalo se taky o tom

Byli jsme dnes na tom kožním, zatím máme období klidu, dostali jsme nejakou koupel, tak uvidíme. O atopu ani zmíňka tak uvidíme 😀 ale to hlavní
ptala jsem na to plavání: tak můžeme, když bude ekzém v klidu, před plaváním namazat krémem a po plavání umýt a zase namazat 😀
Tak bude manža volat do bazénu a uvidíme, ale při našem štěstí, se nám před odjezdem na plávčo ekzém vysemení 😠

macejka
autor
31. led 2007

ijetka

malej už má pupínky mnohem lepší,spíš je to už taková hrubší kůže,to už jednou měl.Doktor nám na to dal nějakou koupel a pak excipial.Takže asi zase malýho párkrát vykoupu a namažu a snad to úplně zmizí jako minule.Nebo s tím nebudu dělat nic,ničím to mazat a taky to snad zmizí.Možná to bude nejlepší,už to má jen trochu tak to nebudu ničim matlat.Ale jen doufám,že to nebude z těch příkrmů.Dneska spapal brokolici,chutnala mu.Tak asi zkusím květák,už jsem ho koupila jen se trochu obávám,aby ho to nenafouklo.
Je dobře,že nemáte atop a můžete plavat v bazénku.My začneme do bazénku chodit koncem února,teď ještě zbývají tři lekce ve vaničce.

ijetka
31. led 2007

To jsem ráda, že to máte lepší 😀
Malej zase s příkrmy začíná dělat alotrie, moc mu to nechutná něco jinýho je to s přesnídávkama 😀 to miluje. A prsa se nevzdá...je mi smutno z toho že nevím jak ho donutit aby spapal kaši, nebo tu Bebu. Dr. říká, že si na to musí navyknout, ale za jak dlouho? No trpělivost... 😒

Tak tatka volal do bazénu: 10 20ti minutových lekcí stojí 500, ale je problém v tom, že oni samy zavolají, kdy a v kolik tam máme přijet, a to je právě ono, mám strach že nám cinknou a mi budeme mít ekzémek. Stejně tam musíme zajet pro přihlášku, tak se tam zkusíme domluvit, snad to půjde, jinak to zaplatím a dám se na víru 😀

dashak
31. led 2007

Ijetka, to máte levné plavání. U nás je nejlevnější za 1000 a to se někdo hrozně podivoval, jak to není levné. Myslím, že to byla Andik.
S tím mazáním před bazénem mi to nějak nejde do hlavy. Mimi i ty se musíte před tím vysprchovat, tak nevím jestli by to bylo bez efektu.

Macejko, ještě jsem ti psala IP, pošli email adresu nebo skype, pošlu ti tam nějaké odkazy na internet skrz to nutriční centrum. Když to pošlu do IP, tak to nefunguje.

ijetka
31. led 2007

Jo ta cena mě překvapila, jenom doufám že se nějak dohodneme s tou docházkou 😀
A to mazání: je to takový krém který jakoby navodí film na tělo, takže ikdyž se vysprchujeme mělo by o to krýt. Teoreticky 😉

dashak
31. led 2007

Ijetko a ty máš skype?

ijetka
31. led 2007

Jéžiš dashak ty divochu....já jsem totální antitalent 😀 co to je?
Ale už jsem to určitě někdy slyšela, nemám tu manžela, tak se ho nemůžu zeptat co to je a dělám před vama (co to čtete) totálního blba 🙂

dashak
31. led 2007

Nic si z toho nedělej, ještě před měsícem jsem taky nevěděla vo co go.
Tak to asi nemáte, to bys věděla. Je to program podobný ICQ na kterém si chatuješ online se známými a pokud máš ty i ta druhá osoba mikrofon (otázka stovky) tak si můžete zdarma volat do úplného bezvědomí. Může si psát i několik lidí najednou a stejně tak i volat. Stažení toho programu je taky zdarma, tak se manžela poptej, jestli to nenainstalujete.

ijetka
31. led 2007

Takažpřijde hnedky se optám 😀
Jinak na ICQ si píše s kámošema

Teda to jsme pěkně od tématu 😖 mrkni prosím na moje dotazy a zkus poradit 😵 díky

dashak
31. led 2007

A jaké dotazy? Nic jsem nezaregistrovala 😒

dashak
31. led 2007

Myslíš to noční krmení?

ijetka
31. led 2007

Jojo ale nevím jestli jsem to psala tady na příkrmech, jsem mimo 😀

dashak
31. led 2007

Myslí tady na umělé výživě? 😀 Já ti rozumím 😉
Já bych řekla, že se asi brzo dočkáš těch zubů ne? A dáváš malému čaj? Je otázka, jestli ho musíš fakt v noci nakrmit a nebo jen tak kňourá nazkoušku. To mě pomůže čaj a malá zas usne. A teď už prdím i na kaši. Raději ji budu dávat ráno, daleko hůř mi po té kaši spí.
Je ti jasné, že jak ho začneš cpát tou Bebou, že pak už asi nebudeš kojit. Možná, že už máš i málo mlíka, tak má hlad

ijetka
31. led 2007

Ty jo já jsem fakt mimo, když už ani nevím kde se nacházím 😀

On ten čaj vůbec nechce zkoušela jsem všelijaký a bez úspěchu, no budu to zkoušet 😉

To si myslím taky že mám málo mlíka, tak bych mu chtěla dát právě tu Bebu a nebo tu kaši jenže zatím bez úspěchu.

Proč myslíš že bych dokojila? ☹

Jak jsi psala, že dáváš Ivance v noci čaj, tak jsem četla v něčem chytrým, že to není moc dobré že si na to děti zvyknou...tak mi řekni co dělat? 😀

dashak
31. led 2007

To máš pravdu, že není dobré v noci dávat čaj. Ale dostane tak dva loky a zase chrní. Navíc ji asi začnu šidit a budu ji dávat vodu, kvůli zubům. Já už nic jiného nenadělám. Když do chvilky nepřiběhnu s čajem, tak se probere a pak ji nejde uklidnit a musím ji právě udělat znovu mlíko. Dřív to nedělala až co ji rostou ty zuby. A když ji dám na noc to řidší mlíko tak se budí míň.

No, říká se, že jak se mimi naučí z flašky, tak odmítá prso. Já ti v tomhle neporadím 😒

ijetka
31. led 2007

Jo ty myslíš tenhle důvod... Když byl ještě malej a braly nás prdy, tak jsem mu zkoušela dávat čaje, pil je ale efekt neměly 😒 . Normálně pil z lahve a kojíme ještě teď , zatím. 🙂
Jenže on nemá zájem ani o tu lahev, asi mi nezbyde nic jinýho než být trpělivá 😒

mapris
31. led 2007

isacek,
no já dávám poslední jídlo tak kolem půl 9, v 8 koupeme a pak dostane až ráno, dneska se mi vzbudila před 8, ale já jí udělám na noc 240 a to mi celý stáhne, jinak nám občas vyjdou přes den 4 dávky, ale jak kdy. Zkoušela jsi jí v noci dát čajíček? Mně jednou vypila asi 80 ml v noci a pak už se mi nebudila .. No, mně zas poslední dobou vůbec nepije čaj, bojím se, aby nebyla dehydratovaná. Akorát dneska vypila vyjímečně 40 ml, ale to je všechno .. Ale je zas fakt, že mi dobře papá, pije 180. Já jsem ze začátku dávala o jednu odměrku víc a pak jsem to zas ubrala. Nebo jí zkus v noci dát malou dávku .. To pak nestihne vytrávit a asi pak nejí přes den .. Tak to je mi líto, že jí nechali v porodnici takhle řvát ...

macejka,
tak zatím zoubek nemáme, takže to neřešim :o)) Jinak já jsem rodila u Apolináře. Na porodním sále super, ale pak na oddělení nic moc. No, mně pro ní - když jsem pořád neměla mlíko, dávali 25 ml a pak mi do ní cpali čaj, protože nějak nechtěla čurat, takže spíš byla přečajovaná. Já jí neměla snad první noc u sebe, pak už druhý den přes den jo, no a pak jsem jí neměla jednu noc, když měla žloutenku. No a asi třetí den mi prořvala od 12ti do 3, tak jsem tam vzteklá za nima přišla, ať mi pro ní dají jídlo, že řve hlady. Tak se tam pak chvíli se mnou dohadovali, jestli jsem jí změřila teplotu a že to budou určo prdíky. No a zrovna měla noční jedna prima sestřička, když mi pro ní dali pak 50ml a ona to stáhla na ex za pár vteřin, tak mi řekla, že mi u doktora zajistí, ať mi pro ní dávají víc jídla, protože to fakt bylo hlady ... Stěma koupelema se máte :o)

ijetka,
a co kdyby jsi odstříkávala, a dávala mu to mlíko s flašky - třeba nechce pít s flašky, no a pak mu postupně do toho třeba přidávat trošku tý kaše a nebo tý beby :o))) S tím bazénem jsi mi trošku pozvedla náladu, my jdeme ke kožní v pondělí, tak se jí na to chci taky zeptat, jenže je fakt, že v některých kursech ti málokdy omluví hodiny, tak by to chtělo předem zvážit .. Nám právě doktorka řekla, že Terka má všechny dispozice na atopický ekzém ..

holky, já mám skype i icq, tak mi napište do IP vaše čísla adresy a můžeme kecat "naživo" :o))

ijetka
31. led 2007

Ahojky maprisku
držím palečky ať jste v pondělí oki 🙂
Musíme do toho bazénu zajet a uvidíme, modlím se aby nám vyšli vstříc. Snad je obměkčí, že budeme dojíždět asi 15km.

To odstříkání se mi moc nechce ☹ já jsem trpěla když jsem měla lakt. krizi ve 3měsících, no slad si na flašku zvykne.

Jinak až přijde tatka tak se ho zeptám taky na icq, to by bylo když ho má on že já ne 😀

dashak
31. led 2007

Ijetko, to jsem asi nepochopila. Ty plavací lekce nebudou pravidelně v konkrétní den? A nebo jen nevíš, odkdy můžete kurz začít?

ijetka
31. led 2007

Ty lekce jsou út, st, čt od 8 do 13, ale oni mi zavolají, kdy a v kolik mám přijet.
A já mám právě strach že zrovna v tý době budeme osypaný 😖

msunny
31. led 2007

Ahojky holky.
Nad plaváním jsem taky přemýšlela,ale doktorka nám ho nedoporučila,prý máme začít chodit až na jaře. ☹ Ale asi je to hlavně kvůli tomu,že je Honzík nedonošenej.
Jinak mám taky ICQ i Skype 😉