Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

semi
28. únor 2007

holky díky,dnes sem byla u doktorky,je to nakej bežnej druh ekzemu u novorozenců,ale může to přejít na atop..hm,právě,že v rodině na to trpěj 🙄 dostala jsem nakou mast,prej to po ni nezmizí,ale promastí se to.Z nutrilonu to neni,ten davam necely tyden,vyrážku ma skoro měsíc

ijetka
28. únor 2007

Ahoj holky, vím, že to sem nepatří, ale řešíme to tu EKZEM 😠 😠
dneska jsme byli u kožní protože se nám to víc rozlezlo. Zeptala se mě jestli jsme ho někdo měl v rodině (sestřenice a manžel měl lišeje), tak řekla, že určitá větev tam je ☹ zatím není prokázanej, ale hrozí 😢
Mažeme advantanem a promazáváme pořád inulkou 😒 tak uvidíme

Docela mě podpořila mapris tím, že jsou horší věci 😒

mapris
28. únor 2007

semi,
tak to jste na tom podobně jako my, ale zatím to atop není - ale taky na to máme všechy indispozice - myslím, že nás to čeká, až budem přikrmovat ... Mám od kožní ambiderman a když se to zhorší, tak hydrocortison. Jinak mi doktorka poradila na tu Terky citlivou pokožku krém A-Derma, stál sice 350 kč ale zabral, tak zítra na tvář nasadim zas ten hydrocortison a uvidíme ..

ijetko,
to je mi líto, malý se zase začali dělat ty strupy - ta seborhea - myslela jsem, že to mám už z krku 😠 jsem fakt byla už do telefonu mamce sprostá, že mně to štve .. Tak jsem letěla do lékárny pro třezalkový olejíček a budem mastit, mastit, mastit .. No a na krku se ten ekzém zhoršil taky, tak zítra nasadím ten hydrocortison, ale ono se to většinou zhorší, když je třeba venku teplo a má dlouho čepičku, jako dneska... V ložnici málo topíme, tak uvidím ráno.

ijetko,
kamarádovi před půl rokem umřela dvouletá holčička s downovým syndromem (měla ještě nějakou srdeční vadu), takže fakt buďme rádi "jen" za ekzém 😒

ijetka
28. únor 2007

Jéééžiš co mi píšeš za horory 😢 😢 mám husinu a nebudu spát

No to je strašný 😢

Nám dala vzorek Lipikar krému, je to taky darda 390 kaček, ale jestli pomůže nic neřeším a kupuju ho

My jsme dali za tu adermu asi 3kilča,ale mám pocit že indulka je indulka za 30 kablí

dashak
1. bře 2007

holky a co to vlastně je ten atopický ekzém? Jak se liší od normálního? Jinak jsem na MK někde četla, že nějaká maminka maže mimi olivovým olejem.
My teda s kůžičkou problém nemáme, ťuky ťuky. Jednou měla na lopatkách a ramínkách, tak nám doktorka napsala promašťující koupel, ale furt to nemizlo. A pak mě napadlo, že to má z lehátka na koupání - to molitanové, protože to nikdy člověk pořádně nevyždímá a zřejmě se tam množily nějaké breberky 😝

Tak doufám, že vaši broučínci budou v pohodě a že to je jen nějaký přechodný vrtoch 😉

mapris
1. bře 2007

ijetka,
ale no tak, ti píšu jenom, že jsou horší věci :o))

dashak,
atopický ekzém - to jsou červené vyrážky po těle, objevují se buď po některých potravinách, nebo třeba může vadit horko nebo zima, a nebo to může být alergie na kravské mléko, lepek a tak. U Terky to zatím kožní nepotvrdila, ale delší dobu jí dělám h.a. mléko, aby se tomu předešlo .. Terka má všechny indispozice k tomu, aby ho měla, máme ho všichni z naší rodiny a manžel má pylovou alergii a astma.

No, od včera se nám to zase zhoršilo, holky, já jsem nešťastná, v pondělí jdeme ke kožní a to jsem si říkala, jak jí ukážu, že už to má Terka pěkný. Ta si zas bude myslet, že jí nemažu :o(( Nasadila jsem ten Ambiderman a dávám silnější vrstvu, tak snad to co nejdřív zmizí ..

ijetka
1. bře 2007

dashak
jojo je to pěknej hnus 😠 někomu to zmizí, někomu to přejde do dospělosti. Někdy to vypadá fakt ošklivě ☹

mapris
nebuď smutná, jak vidíš jsou horší věci 😲 já jsem tušila, že nám zase vyleze 😠 a taky jó

Nemám zatím vysondováno z čeho se mu to udělá, po ránu to má nejhorší, je to tím, že několikrát denně ho mažeme, a v noci ne. To ho mázneme jenom bčas. Jinak jídlo dávám pořád do kola stejný. Tak nevím.

mapris
na nestlé jsem četla, že by se naměla dávat jogurtová kaše když je ekzém, nevíš proč? Budu tam muset mudře napsat. Já ji mám koupenou, ale ještě jsem mu ji nedala. A psala, že spojitost ekrému a alergii na krav, mlíko prý jako taková není
Já už fakt asi ničemu nerozumím 😠 hlavně že jsem "uvědomělá"

ijetka
1. bře 2007

Holky co je s helikem a macejkou???

dashak
1. bře 2007

taky už jsem přemýšlela, že helik na nás teď nějak nemá čas. Macejka tu byla celkem nedávno ne?

Holky, tak to držím palečky, ať ta svinďucha ekzém zmizne a už se neukazuje 😠

ijetka
1. bře 2007

Jé díky, taky si to přeju a mapris určitě taky

No helik tu nebyla asi nejdýl 😕

isacek
1. bře 2007

Holky s Macejkou jsem si předevčírem psala na icq, tak asi jen nezavítala na koníka 🙂 !

isacek
1. bře 2007

To jenom my jsme takový "závislačky", ten můj už ze mě někdy roste 🙂 !

ijetka
1. bře 2007

No chvilku mi o tom povídej (piš) 😀
U nás je to stejný, je fakt že se tu musím ukázat aspoň 1x denně 🙂

msunny
1. bře 2007

Holky,já se taky musím omluvit,že se tu nějak neoběvuju,ale přebíhám z koníka na babycafe a tam jsou teda holky mnohem větší drbny než jsme my tady...
Chci se zeptat-maminy,co už máte větší mimísky-co se považuje za ukončený 4.měsíc??? Když je mimču 4.měsíce nebo až když mu je pět měsíců? My se na BC dohadujem už asi na deseti stránkách 🙂

ijetka
1. bře 2007

ahoj msunny 🙂 ukončený 4. měsíc je začátek 5. měsíce. Když je ukončený to znamená že je konec

isacek
1. bře 2007

msunny,
ukončený 4.měsíc je už začátek pátého! 🙂

msunny
1. bře 2007

Jse asi už hodně natvrdlá,ale jak teda? Když to vezmu jakoby podle svojí "logiky": Honzík se narodil 11.11 takže 11.3 mu budou čtyři měsíce a 0-4 týden je 1.měsíc,4-8. týden je 2.měsíc,8-12.týden je 3.měsíc a 12-16.týden je 4. měsíc,a pak už začíná 5.měsíc... .....Já už jsem z toho fakt úplně mimo!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

isacek
1. bře 2007

no vy už máte rozjetý čtvrtý měsíc a za deset dní bude konec a pak začínáte pátý měsíc 🙂 !Nebo, ne?? 😀

ijetka
1. bře 2007

já to podle toho co napsala msunny nějak nechápu, teď jsem mimo já 😕

isacek
1. bře 2007

Já taky 😀 😀 😀 !!!!!!!!

msunny
1. bře 2007

Já už jsem z toho navětvi! ☹ ☹ ☹
Tak jinak. Třeba isacku,jak dlouho už přikrmujete?

vilca
1. bře 2007

msunny: když má dítě 4 měsíce, tak od dalšího dne mu začíná běžet 5. měsíc. Tvůj Honzík bude mít 4 měsíce 11.3., takže od tohoto data je 4. měsíc ukončený a začíná mu běžet 5. měsíc. Pokud není kojený, můžeš ho začít tímto dnem přikrmovat, protože právě ukončil 4. měsíc 😉

ijetka
1. bře 2007

Jestli ti dobře rozumím tak mu 11.3. budou 4měsíce, to znamená že 12.3. začnete pátý měsíc 😕
Jde ti o jídlo?

mapris
1. bře 2007

ijetka,
ahojky, no, já mám tušení, z čeho se jí to udělalo, včera jak bylo teplo, tak jsem jí nechala v čepičce a v budničce tady v chodbě, tak asi z toho. Nasadila jsem jí ambiderman velkou vrstvu a zatím to zase mizí, tak ťuky, ťuk .. Jinak po ránu to máme taky tak - a to je tím, že v ložnici netopíme a že je tam suchý vzduch. No, my mažeme už jen večer tím krémem, ale když se to zhorší, tak občas mázneme i ráno, prostě podle potřeby. Já zas musím každé ráno pečlivě otřít krk - protože jak je Terka silnější, tak se jí tam udělají ty vrstvy staré kůže a pak to páchne, tak to vytřu ubrouskem a namažu to tím A-derma krémem a je to fajn ... Víš, tykhle ekzémky se musí hlídat a jak něco vidim - šup mažu :o)) protože jak se to rozleze, tak je to špatný :o((

S těma kašema jsi mně docela zaskočila, ale nevím proč .. Já se chci na spousta věcí zeptat v pondělí kožní a pak pediatričky, tak už abych si to psala na papírek ..

helika jsem taky dlouho neviděla, a macejka se občas mihne na icq, ne že bych nekecala, ale u mně by to bylo tak na dlouho :o)))) To spíš o víkendech :o))))

msunny,
ijetka vysvětlila :o)) Pokud se Honzík narodil 11.11, tak 11.1. mu byl měsíc :o)) Měsíc je zhruba 4,5 týdne :o)) to není jako těhotenství :o))

isacek
1. bře 2007

msunny,
já přikrmuji necelých 14dní, začala jsem později kvůli alergiím.
Začala jsem až od skoro ukončeného pátého měsíce!Ale ty máš Honzíka nedonošeného, viď?To se myslím taky začíná později.

macejka
autor
1. bře 2007

Ahojky holky

to je pěkné,že mě postrádáte 😀 😀 😀
Nedávno jsem chtěla mrknout na MK,ale nějak to nešlo asi se vloudila chybička .
Musim se smát jak tady píšete,že jsou z vás manželé na větvi,že sedíte u pc.U nás je to někdy to samé 😀 Včera jsem nechala přítele ať si je na počítači on,také potřeboval něco najít,já jsem tady prý pořád 😀 😀

msunny

holky mají pravdu,každý ukonč,měsíc je začátek dalšího,my měli teď šest měsíců,tudíš nám začíná sedmej.Ale já stejnak řikám,že je malýmu šest mšsíců a né sedm.Sedm měsíců budu řikat zase až nám ten sedmej skončí.je to asi nesrozumitelný,co? 😒

Dneska jsem malýmu koupila čaj-čajánek,siláček a malýmu chutná,rozhodně víc než pro celkovou pohodu od hami.Ten byl asi moc heřmánkovej a taky z něj byla cítit lékořice nebo tak něco tak asi proto mu moc nejel.V tom čajánku je pouze lajtóza tak to je dobrý.Ale hlavně že pije.

isacek

koupila jsem malýmu kaši od hami-rýžovou,protože se dělá do koj.mlíka a né do vody,ale ta nutrilon je lepší.Teda malýmu je to asi jedno,papá jí taky,ale mě víc chutnala ta od nutrilonu 😀 😝
V té od nutr.už asi to mlíko bude,když se dělá do vody,né?

Když se dá dítěti kaše,je to jakoby náhrada mlíka,když se dá do mlíka?(nebo do vody)

mapris

tak nakonec hami má hypoalerg.mlíčko,koukala jsem do jiné brožury a tam to bylo takže se kaše dělají z toho hypoal.mlíčka.

isacek
1. bře 2007

macejka,
zrovna dneska jsem koukala na tu kaši od hippu a je z pokračovacího mlíčka.Tak proto se už můžou dělat do vody.Tak je to tak jak říkaš.
Ale já stejně do té rýžové malé přidávám ještě dvě odměrky mlíčka.

mapris
2. bře 2007

macejka,
díky za zprávu, zatím nad tím přemýšlím, ale určitě zkusím napřed tu Bebu h.a. jaká bude a pak kdyžtak přejdu na hami.

holky, ty kaše také děláte po poradě s pediatrem?

ijetka
2. bře 2007

mapris
mě řekla dr. na půlroční, že mám dávat kaše na noc, už jsem to tu někde písala (malej od necelýho 6 měsíce se často v noci budil, já mu dala hned cecinu a dělám mu tak žívej dudlík 😢 )tak se nebudil z hladu, ale dělám mu ji

Jinak ekzém: člověče mamé ho zase lepší ťuk, ťuk a to jsem ho ani jednou nemazala "zázračnou" mastí,jenom induškou 😕
Mám vzorek krému Lipikar Baume (žádný svinstvo) stojí okolo 400kč 😝

mapris
2. bře 2007

ijetka,
aha, díky, no počkám na mudru a pak se zeptám ..