Umělá výživa. Dodržujete počet doporučených dávek?

macejka
28. lis 2006

Holčiny,je tady nějaká z vás,která nekojí? Zajímalo by mě,zda dodržujete počet dávek podle tabulky uvedené na krabicích s výživou.Já teď dávám malýmu 120ml mlíčka.Podle krabice by to mělo být 6krát za den tudíš po čtyřech hodinách.To ale nevydrží tak mu to dávám po třech hod.a navíc se mi zdá,že mu těch 120 už začíná být málo.Dál je tam 150ml po 5 hod což opět určitě nevydrží a budu ho krmit zase častěji.Jde o to,že ho bolívá bříško tak si řikám jestli to stihne strávit a nebolí ho z toho.Možná je to jen ta tříměsíční kolika jak se říká,nevim.Dávám mu Nutrilon.Taky by mě zajímalo jestli máte zkušenosti s Nutrilonem forte,jestli zabírá.

mapris
5. bře 2007

ahojte holky,
koukám, že jste už přestěhovaný v příkrmech :o)) Teď když přikrmujete, dáváte ještě mlíčko? Asi na noc, že? A kolik vám ho děti vyůpijí?

vilca
5. bře 2007

Ahoj mapris, já zatím dávám nemléčný příkrm jen v poledne a na noc kašičku. Jinak ještě pořád mlíčko. Někdy mi vypije 50 ml, někdy celých 150 ml... Asi podle toho, jaký má zrovna hlad, necpu to do ní násilím 😉

mapris
5. bře 2007

vilca,
předpokládám, že dáváš už mléko formuli 2? A ty příkrmy jsi začala až na doporučení lékaře?

vilca
5. bře 2007

Dávám Nutrilon dvojku. A příkrmy jsem začala dávat hned ve 4 měsících, když mi doktorka dala nějaký příručky a řekla, že můžeme začít.

mapris
5. bře 2007

vilca,
aha ... tak si říkám, jestli můžu nasadit dvoujku sama a nebo počkat na dr.

isacek
5. bře 2007

mapris, já nejsem přestěhovaná v příkrmech 🙂 !!Jednou jsem tam napsala a byla jsem zklamaná jednou reakcí, takže už tam raději nepíšu 🙄 !
Doktorka mi minulý týden řekla ať malý dávám hlavně ovoce a šťávičky a malá mi teď bojkotuje zeleninu a mlíčko.O víkendu jsem si pro ni připravila pár druhů skleniček a dala to zamrazit tak doufám, že to zbaští 🙂 !
Už jsi to nějak vyřešila s tím mlíčkem, nebo jste u doktorky ještě nebyly??

mapris
5. bře 2007

isacek,
hele, na negativní reakce se vykašli, co mám říkat já s tou krávou ze slovenska .. Taky to už neřešim a píšu sem dál. Sice jsem měla ještě nutkání projet všechny svoje příspěvky tady a nechat je vymazat, ale fakt nemám čas projíždět 34 stránek, navíc jsem přečetla prvních 8 a nemám pocit, že bych svoje dítě týrala .. Takže tam piš dál. No, my jsme tam ještě nebyli, dneska jsme byli zatím u kožní. Kámoška mi tvrdí, ať 2 nasadím, ale zavolám zítra dětský a ještě si to od ní nechám schválit a pak začnu. Najela jsi rovnou na 2 a nebo jsi to chvíli míchala s 1?

vilca
5. bře 2007

mapris, já jsem začala dávat dvojku bez nějaké konzultace s doktorkou... Žádný problémy malá nikdy s papáním neměla, tak nebyl důvod... 😉

mapris
5. bře 2007

vilca,
aha, že by? 😀

isacek
5. bře 2007

mapris,
já najela rovnou na dvojku a byly jsme ještě bez příkrmů.A řekla mi to doktorka.
To víš, že ji netýráš!Víš ta slečna kdyby byla fér tak se zaregistruje a napíše ti názor sem, ale na to neměla odvahu.Tady by asi s tím jejím názorem moc nepochodila. 😉

mapris
6. bře 2007

isacek,
no, tak to by ona neudělala, na to je moc arogantní a hrdá ..
No, já chci teď ráno zavolat dětský a si jí to taky nasadim . 😀. Hele a míchala jsi to ještě chvíli s tou jedničkou a nebo rovnou najela na 2?

dashak
6. bře 2007

😲 isacku, tys měla nějakou špatnou zkušenost z příkrmů? To jsem nepostřehla. Doufám, že ne ode mě 😀 Já v poslední době narážím na některých diskuzích na nepochopení 😎

isacek
6. bře 2007

Dashak,
ne ne , nebyla jsi to ty 🙂 !To už je dýl a byla to maličkost jen mě to zamrzelo!

mapris,
psala jsem tý doktorce na péče o dítě jak jsem ti posílala ten odkaz a napsala mi ať se vrátím k jedničce, když má malá takové problémy!
Takže se k ní opravdu vrátím, protože to má od doby co máme pokračovací mlíčko, holt zrovna naší malé nesedí ☹ !

ijetka
6. bře 2007

Vidíš isacku jakou máme starost 😉

isacek
6. bře 2007

Je to od vás hezký 🙂 🙂 .

macejka
autor
6. bře 2007

isace,ahojky

jak pokračuješ s příkrmama?asi už malá papá i ovoce,když píšeš,že nechce zeleninu a mlíčko,co?Malej naštěstí papá vše(zeleninu,ovoce i mlíko) také mám v mrazáku pár skleniček co jsem mu vařila jídlo a zatim to papá tak jsem ráda.Ale budu mu to střídat i s kupovanýma a ovocné přesnídávky kupuju,zkoušela jsem mu i rozmačkat banán tak ten mu moc chutnal.Teď jíme frutapuru a mám koupený i sunárky a hami.Ale dneska ráno jsem koukala,že má pupínky na bříšku tak zase nevim jestli jsou to potničky(dala jsem mu totiž včera teplejší overálek na spaní) nebo co to je.Uvidim kdy to zmizí 🙂

isacek
6. bře 2007

macejka,
no mlíčko mi teď bojkotuje uplně a nejradši má ovoce.Dávám ji od nestlé jablíčko s hruškou a je v tom i koj.mliko a to si vždycky pomlaskává 🙂 !
Udělala jsem ji mrkvičku s jablíčkem a to ji dám zítra, to ji taky chutná.
Tak to je Filípek šikula, že takhle krásně papá ta naše je pěkně zmlsaná, no po mamince 😎 !
Ale asi zase přejdu na jedničku A.R., psala jsem jedný doktorce, protože má malá neustále problémy s kakáním a ta mi napsala, že jablíčko, mrkvička, banán a rýžová kaše staví.Tak jsem z toho už blázen, protože moje doktorka tvrdila něco jiného!A napsala mi, že se máme vrátit k jedničce.
Je to hrozný v tom, aby se člověk vyznal 😒 !!

mapris
7. bře 2007

isacek,
jo, tak tý doktorce jsem psala taky, a taky mi psala, ať zůstanu u jedničky. Já včera volala dětský a hodlám tento týden zkusit 2, jen nevím, jestli to mám ještě míchat s 1 a nebo přejít rovnou .. Zkusím to a uvidím, jak to malé bude vyhovovat, kdyžtak se přinejhorším vrátím k 1. Tak dávej 1, oni tam píšou, že se může dávat co nejdýl .. A co třeba vyzkoušet jiné mlíko - počkej, vy máte bebu??

jita2
7. bře 2007

isacek,
rýže fakt staví...rýžový vývar se používal na průjem a vývar z vloček zase na zácpu, po tom se krásně dítko vykakalo...naše malá trpěla s kakáním první tři měsíce, chodila jednou za 4 dny, někdy i jednou za týden, to bylo šílené, ale jednoznačně nám pomohl Nutrilon Omneo...není sladký, je takový nahořklý, ale malá si na něj zvykla a hned kakala každý den...to byl zázrak 😉

isacek
7. bře 2007

No taky jsem zkoušela dávat malý omneo, ale po pár dnech ho začala odmítat, jak byla zvyklá na tu sladší chuť.Teď ji dávám každý den Lacidofil a zatím je to dobrý, tak uvidíme.

jita2
7. bře 2007

isacek,
tak hlavně,že to zabralo 😉

isacek
7. bře 2007

No ťuk, ťuk 🙂

jita2
7. bře 2007

Pak jak jsme přestali brát omneo, tak se to zase trošku pokazilo, ale jakmile jsme začali dávat příkrmy, hned se stolička upravila.. 😉

isacek
8. bře 2007

holky, tady je to fakt už nějak mrtvý ☹ 😒 ....

ijetka
8. bře 2007

Jo mě to taky tak přijde, nikde nikdo 😒

mapris
8. bře 2007

No, vy už jste nastěhovaný v příkrmech :o))
Já jsem dneska najela na bebu 2, dala jsem jí na noc a vypila mi 240, tak jsem zvědavá. Radši jsem jí tam dala trošku čajíčku, počítám s tím, že budeme mít nějakou dobu problémy s kakáním.

Tak co holky, jak vašim prckům jedou mrkvičky? :o))

jita2
8. bře 2007

mapris,
tak přijď někdy na příkrmy 😅

ijetka
8. bře 2007

Ahojky maprísku 😀

Teda malá pije hezky, co??? Jen když chutná 😉
Ty začneš mrkvovat za měsíc????

isacek
8. bře 2007

mapris,
to krásně baští 🙂 ...To mě malá odmítá už zeleninu i mlíko, sní jen ovoce a kaši, na tom si dokonce pomlaskává!Je to zmlsaná mrška 😠 .
Jsem ji navařila a ona to dneska plivala a lžičku si do pusiny nenechala strčit, ale jak jsem tam dala přesnídávku tak ji otvírala dokořan 😵 .

Tak to jsem zvědavá jestli vám ta dvojka zabere 🙂 .

ijetka
8. bře 2007

no po přesnídávkách se mužou utlouct 😒 Kuba je taky pěkně zmlsanej 😠