Umělé mléko. Jak je možné, že jsou ceny tak rozdílné?

kopba
21. led 2024

Zdravím,
Chci si nechat poradit. Čekám druhé dítě, syna. Už teď vím, že určitě kojit nechci, tak se naskýtá výběr umělého mléka. A s tím bych chtěla pomoci. Ve všem těch cenách, složení a podobně se nevyznam...
V hledáčku co sem si tak našla mám bebu, nutrilon, kendamil. Z nichž předpokládám nejlepší je kendamil. Zato třeba dostupnost beby je všude.
Dále sem našla mléka jako babylove, dm Bio, Hami a podobně.. ty ceny jsou ale neskutečně rozdilne. Jak je to možné? Vážně jsou to levné srágory? Nebo jsou též kvalitní? Takže prosím, které mléko je nejlepší a dostupné i třeba třeba obchodech?
Děkuji.

dominge
21. led 2024

@kopba já prvně používala Bebu, ale po rapidnim zdražování jsem přestoupil na Bebevitu. Tu prodávají ale pouze v Tetě. Chuť byla naprosto stejná i složení.

kopba
autor
21. led 2024

@dominge bebu nebo bebu comfort? Na tu bebevitu se podívám

orangutan123
21. led 2024

@kopba Těžko radit, ono je totiž nejdůležitější aby sedlo miminku. Já u prvního vyzkoušela snad 3 druhy mlék a nakonec mu dělal dobře jen Sunar..teď máme druhého snažím se kojit, ale buď dokrmuju odsátým a nebo Bebou a ta mu zatím nejspíš sedí ...což je paradox protože prvnímu nesedla ani ta

kopba
autor
21. led 2024

@orangutan123 To samozřejmě chápu. Jen nějak tápu jaké mléko zkusit koupit jako první, aby bylo dobré. Dcera měla také prvně bebu, betonovala ji, pak byla na hippu.

pampeliska1313
21. led 2024

Jsem si plánovala kendamil (dostupnej, dobrý složení) a nakonec mu sedel jen Nutrilon AH. Predtim měl Nutrilon a silene ho betonoval, tak jsem měla strach a AH úplně v pohodě. Takže fakt záleží co sedne miminku.) pak jsem zkoušela i jiný značky a ty furt zvracel do oblouku/prujem atd

kopba
autor
21. led 2024

@pampeliska1313 Mě jde spíš třeba i o to, kterým značkám se vyhnout, že jsou fakt podprůměr. Proto se ptám třeba i na to mléko z DMka jak je na tom kvalitně a podobně.

teenyel
21. led 2024

My jsme pouzivali u dcery i ted u syna prave babylove z DMka. I nase pediatricka je s tim uplne v pohode, ze to je hodne pouzivane a hodne chvalene a ze ani ona na nem neshledava nic spatneho. V porodnici jsme dostavali pro maleho bebu a bolelo ho po tom bricho. Doma jsme hned zmenili za babylove a uplne pohoda. Krasne mu sedi, nemel koliky ani nic podobneho. Takze za me je to super jak kvalitou, tak cenou. Nekdo muze mit jinou zkusenost, nam se osvedcilo i poprve (tam jsme zkouseli x druhu mleka a nic nesedelo, az na doporuceni jsme koupili toto a sedlo), podruhe jsem po nem sahla automaticky rovnou a doufala, ze sedne znovu.b

nat
21. led 2024

@kopba my jsme u vsech deti pouzivaly Babylove z DMa bylo TOP,vyzkousely jsme u posledniho syna spousty ale zase jsme se vratily k Babylove 🙂

junomcgaff
21. led 2024

Já na dokrmování už z porodnice používala Hipp HA, dcera ho snášela hned od začátku dobře.

kubesovaadelka
21. led 2024

@dominge benefitů lze koupit i v Tescu 😊
Jinak
@kopba jinak má dcera vyrostla na Nutrilonu a vůbec ji nebatonoval, sestřenice dávala HiPP ale malý měl furt po něm hlad a přešla též na Nutrilon. Kupuji ho v akci nejvíce v Tescu, tam je v akci skoro furt nebo Kaufland. Je skoro všude bych řekla. I lékárny ho mají. Chce i koukat na gramáž. Později od čísla 2 což je tuším od 6 měsíců lze Nutrilon koupit v kilovem balení ještě výhodněji, plus jsem nekoukala odkud jsi ale pokud je přístup do Polska, kde se prodávala pod názvem Bebilon ho koupíš ještě výhodněji samozřejmě. Záleží co miminku ale sedne

janule0123
21. led 2024

@kopba tak me dceru betonoval Nutrilon a beba u syna ok

gdpr
22. led 2024

Môj mal Hipp ten jediný mu sadol je zbytočné vopred vyberať keď raz dieťaťu UM nesadne tak s tým nič nenarobíš. 🤷🏻‍♀️ Ja som tiež chcela Kendamil ako prvý ale nesadol na druhom mieste som mala Bebu (na ktorej som aj ja vyrastala) a tiež z nej mu bolo zle okr e toho vyskúšala som aj Nutrilon, Sunar a francúzske UM a nic až ten Hipp bol najlepší a ďalej som potom neskúšala iné

krisstina93
22. led 2024

U syna sem používala ze začátku bebu, pak sme prechazeli na sunar a nakonec na babylove. V každé fázi mu sedlo něco jiného, ono každé to mleko chutná jinak podle toho číslování, třeba to babylove bylo pro novorozence strašně hnusne, od roka mu zas chutnalo nejvíc. Naopak beba byla dobra na začátek, ale to pokračovací ho pak betonovalo. Segra teď pro malého brala kendamil, ale ten ho tak zaberonoval, kamarádky mala po něm zas zvracela obloukem. Ono musíš hledat co tvému dítěti sedne. Žádné mleko není vyloženě nekvalitní paskvil, ty detske výživy jsou přísně sledované. Někde platis víc proste jen za značku, některá mají třeba složení pro alergiky apod, proto jsou dražší, ale vesměs nemuzes koupit žádné, které by dítěti uškodilo.

xleni
22. led 2024

Syn mel od narození bebu optipro. Nutrilon zvracel a po bebe comfort zase kakal dost řídce. Beba optipro sedla nejlíp, pije ji i tedka ve 2,5 letech. Bohužel beba je jedna z nejdražších, ale ma super složení. Sunar mi přišel složením taky fajn. Ale když sedla ta beba optipro, tak jsem uz nic jiného nezkousela.

janches
22. led 2024

@kopba my jsme vyzkoušeli sunar, kendamil, Hami a teď jedeme právě Babylove a DM Bio.... naši malé je úplně jedno, co pije, neměla problém vůbec s ničím. Mě asi nejvíce chutnal a "líbil se " ten Kendamil, ale cena vysoká. Teď jsem s produkty z DM spokojená.

sanoela
22. led 2024

Dceři jsem prvně dávala Nutrilon ten ji vůbec nesedl, žádná stolice a hodně zvracela, přešla jsem na Kendamil a ten ji sedl a pak i synovi bez problémů sedl ani žádné kolíky nic neměl. Koupit dneska už jde i v Tescu, v tetě, Billa kdekoliv. Já objednávala na Alze nebo na jejich přímo stránce mívali akci na větší počet kusů

daasqua
22. led 2024

Ono taky závisí, jak to bude mimču chutnat a jak mu sedne co se týče zažívání. Já tedy obě kojila, ale doplňovala jsem tenkrát Bebivitou koupenou v Německu zapakatel. Nějak se z ní měla dojem, že je pro Němce jednou z top. Dětem chutnala. Naopak jim nechutnaly dvě jiné značky (už si nepamatuji, asi jedna z nich byla HiPP), další třeba 2 jiné, co jsem zkoušela, jim taky chutnaly. Zažívací problémy neměly.

martulka88
22. led 2024

@kopba Ikdyž jsem kojila, tak po 3 měs.jsem skončila - malý měl ABKM. Takže prvně v porodnici a pár dnů doma (po sekci se mi rozjela laktace až 10.den), tak měl Bebu comfort. Když zjistili ABKM, skončil na Neocate Syneo. To měl do roku a pak jsme najeli na polský NAN (naše beba comfort). Má ho dodnes (budou mu 2) a nemá žadné problémy, ba naopak mu chutná ☺️

janastranska
23. led 2024

@kopba Opravdu záleží na každém děťátku. Každému sedne něco jiného. My nedáme dopustit na Kendamil premium. Je vyráběno z plnotučného mléka, tak mi přijde chuťově takové krémové. Malý je na něm téměř od začátku a jsme moc spokojení. Možná je třeba trošku dražší, ale nám to za tu kvalitu a spokojené bříško stojí 🙂
A jak píše @sanoela dá se sehnat téměř kdekoliv, záleží co preferujete…

petulkadodo
23. led 2024

@kopba Jako první bych pokračovala v tom, co miminku dají v porodnici, není dobré to po pár dnech hned měnit. My takhle dostali Hipp a protože malému vyhovoval, měl ho celou dobu. Nejhorší jsou časté změny, které miminku jen rozhodí zažívání.

ladyhacek
23. led 2024

syna jsem kojila, ale když jsem odstavila ještě půl roku jsem mu dávala UM > nutrilon mu vůbec nechutnal, nepil to. Nejleplší složení měl klasický sunar a kendamil > to jsou snad jediná mléka, kde je plnotučné mléko.
Ještě pil z DM > to mělo snad největší úspěch.
Každému však vyhovuje něco jiného.

zezule007
25. led 2024

Netusim proc jsou ty rozdily takove. Ja mam malou na nutrilonu (davali ho v porodnici,tak v tom proste pokracuji,nepotrebovala jsem ho menit). Nejlevnejsi jsem ho sehnala na netu,kdyz se koupi 6 baleni,tak vychazi i kus za 408 Kc.coz v krame nikde neni. Da se kupovat i v Polsku,taky vychazi levneji ☺️,ale maji tam jinou gramaz na baleni

kopba
autor
7. únor 2024

@petulkadodo do porodnice si povezu už vlastní mléko.

kopba
autor
7. únor 2024

@gdpr Vy mě ale vůbec nechapete. Mě jde o to vybrat jedno z nejlepších do začátku, to že nemusí sednout je snad asi jasné, ale nerada bych jako první dala miminku mléko které nemá například dobré složení..

orangutan123
7. únor 2024

@kopba zkuste mrknout na instagram na babyfoodbyadela má to tam všechno rozepsané ve stories ohledně UM

gdpr
7. únor 2024

@kopba ak dieťaťu nesadne UM tak ho treba zmeniť nemyslím len začiatok ale keď ma z neho vyrazku alebo dlhodobé hnačky/zapchy/grca tak môžeš mať aj "najlepšie" a jednoducho nebude pre dieťa dobre v EÚ sú veľmi prísne kritériá na tie mlieka a ani odborníci v zloženiach sa nezhodujú napr jendy tvrdia, ze rybi olej nema co robiť v mlieku druhý práve ten vyzdvihujú ako je prínosný neexistuje nato jeden správny názor. Najlepšie mlieko je na ktorom dieťa bude prospievať

erchia
7. únor 2024

Pěkný den, hlavně se tu připíchnu, protože mě taky zajímá, jaké jsou v tom rozdíly, kdybychom do budoucna měli druhé dítko, tak co mu pak třeba pro jistotu vybrat 🙂
Kojení je fajn, ale někdy prostě z různých důvodů nejde, či je problematické.

U syna, aktuálně skoro 17 měsíců, vím, že měl první dva dny něco v porodnici, ale značku nevím, pak jsem asi do měsíce a půl dávala čistě mateřské mléko, pak se objevilo podezření na ABKM, tak mu doktorka začala psát Nutrilon Alergy Care Syneo a ten doslova zbožňuje a stále ho pije.
Do jeho roka jsme tedy měli období, že se nám povedlo kombinovat Nutrilon a kojení, ale to je jiný případ 🙂

A ještě tedy, pro jistotu jsme po porodu na doporučení v lékárně kupovali Kendamil, ale já prostě byla přesvědčena, že vybojujeme kojení, tak ho ani neměl příležitost ochutnat.
Ten pak dostal můj taťka, aby to měl jako sušené mlíčko do pití a jemu chutnal :D
Ten Alergy Nutrilon prej nic moc 🙂 Ten ochutnal, když jsme tam byli a mně se trochu vysypalo na stůl a dítku jsem to odmítla dát.
A je tedy prostě fakt, že to je už specificky pro dítko s ABKM.

A jinak produkty DM (rýžovou kaši, přesnídávky) kupujeme a většinou mi přijdou v pohodě a synovi chutnají.

slunea
7. únor 2024

@kopba složení si můžeš přečíst a porovnat si to. A pak se rozhodnout, čím dítě chceš krmit a čím ne. Cena podle mě bude nejvíc o tom, co si výrobce troufne nasadit. Kdo má lepší reklamu, může prodat výrobek dráž. Pak to nejspíš budou prodražovat přidaná probiotika nebo speciální procesy zpracování (třeba štěpení bílkovin v mlékách pro alergiky).