Vhodné umělé mléko. Jaké byste doporučily?

tereza612
5. lis 2019

Ahoj holky, po odstavení MM lékařem hledáme to nejlepší UM, je mi jasné, že u každého dítěte je to individuální, ale chtěla bych si udělat nějaký obrázek. Momentálně je malý na Nutrilonu 1 a docela po něm zvrací. Bolení bříška ani zácpu nemá, ale je plačtivější. Jinak jsou mu 3 měsíce a na UM je necelý týden. Za každou radu a názor budu ráda. 😊

veronikav31
5. lis 2019

@eeveepokemon456 zrovna Nutrilon apd. jsou dost sladké,kamarádka si jej přidávala do kafe místo smetany...tak nevidím důvod proč dávat cukr.ono je doporučení a doporučení...generace našich prarodičů a rodičů taky vychovali děti a nad některými názory zůstává rozum stát(můj tchán dostával klasické kravské mléko od necelých 3 měsíců...),pribináček kupovaný-přeslazený,to nechce ani moje skoro 4 letá dcera a na mě je to taky dost sladké,raději dělám domácí

eeveepokemon456
5. lis 2019

@veronikav31 upřímně nutrilon jsem nikdy nezkoušela, takže s ním nemám zkušenosti jak je nebo není sladkej, ale co se týče jogurtů tak ty typy jako activii jí dám jen na ochutnání. Nebo jí dám ochutnat slepičí či hovězí vývar. Stejně ale raději zůstává u mléka.
To si myslím, že záleží na každém jedinci. (co se týče pribináčka, tak ten mi přijde akorát... Zkrátka každý má jiné chuťové pohárky).

gingerbread
5. lis 2019

@veronikav31 UM obsahuje mlecny cukr ne cukr jako takový...Mateřské mléko je jinak chutove i sladsi než UM a obsahuje taktez mlecny cukr(laktozu)

hermia
5. lis 2019

@eeveepokemon456 chutove poharky se teprve vyviji, cukrem a soli (nektere maminky soli prikrmy) jim akorat drive odrovname ledviny, jatra.. ze sousedka dávala neznamena ze je to správně a taky neznamena ze dite nebude mit problem ktery se objevi az ve 40ceti. A mleka nejsou doslazovana cukrem, je to mlecny cukr, tak jako ovoce samo osobe neni doslazovano (ano i zde se saji koupit jine presnidavky než helou).
Zkousela jsem sve mleko a taky jsem do něj nekde z druhe strany nesypala cukr 😉

fouskovi
6. lis 2019

@eeveepokemon456 promiňte že je vybírava a že to doporučila známá ale dávat takhle malému dítěti cukr do mlicka jen aby pilo to je teda fakt mazec chudák to dítě

hermia
6. lis 2019

@tereza612 zakladatelce přeji aby měla zdravy rozum, neřídila se radou tamte paní a cukr nepřidávala do UM ani do ovoce později u prikrmu atd.
Radu na mleko mam ze perfektni recenze jsem slysela na kendamil. No a ještě by se nemelo nove mleko pouzivat jen jeden den, ale chviličku vydržet. Ja do 10m kojila a sedi malemu nutrilon takze nevim. Muzete zkusit jeste nutrilon pro alergiky. Našla jsem srovnani mlek s testy a nejlepe si stal kendamil a nutrilon jak jsem vybirala mleko ja pred nekolika tydny.

tereza612
autor
6. lis 2019

@hermia cukr určitě přidávat nebudu😊, nevidím důvod 🙂 ale je to každého věc. Přemýšlím nad sunarem a kendamilem. A nebo zkusím ještě ten nutrilon pro ty alergiky. Díky za rady, moc jste mi pomohly. 🙂

taspy
3. pro 2019

Možná píšu už trošku pozdě,ale... Za sebe a hlavně svou dceru můžu rozhodně doporučit Naše mléko od firmy Goldim. Od doby,kdy ho malá pila to bylo najednou úplně jiné miminko. Žádné bolení bříška a problémy s trávením. Je sice dražší,ale za tu její spokojenost a tím i mojí mi to rozhodně stálo!

kejml123
29. pro 2019

Dobrý den, budeme mít 6 měsícu a přemýšlím co za UM teď nasadit po nutrillonu 1 od narození děkuji za odpovědi které by jste mi doporučily

adel_si
29. pro 2019

@kejml123 většinou se pokračuje ve stejné značce.. Takže nutrilon 2?🤔

kejml123
29. pro 2019

@adel_si koukala jsem na složení a je stejné a popravdě ani už nechci protože malá chce co 2- 2,5h jist a připadá mi že ji nenasyti máme 6mesicu

adel_si
29. pro 2019

@kejml123 ve složení bude určitě rozdíl 🙂 ale jestli nezasyti, tak určitě je potřeba vyzkoušet jiné. Já Teda používám Hami a jsme s ním spokojeni.. Ale každému vyhovuje něco jiného 🙂