Z Nutrilonu na mléko. Jak jste řešily přechod?

goldenova
23. črc 2022

Chtěla bych se zeptat, jak jste řešily přechod z Nutrilonu na mléko. Společnost Nutrilon vyvinula mléko i pro děti nad tři roky a kdyby to bylo možné, přišli by asi s variantou do konce života. Za cenu 459Kč, ještě aby ne🙂 Každopádně, můj případ - dceři byly tři roky, Nutrilon má ráda, pediatrička poradila přidávat do Nutrilonu pozvolna normální polotučné mléko a tak na něj přejít. Připravuju jí teď kombinaci 150ml mléko, 60ml Nutrilonu. Nevím, jestli to má souvislost, ale nechodí teď na stolici každý den. Nepozorovaly jste taky něco podobného, když si vaše děti zvykaly na mléko? A kolik ho denně vypijou? Nemyslím si, že je nutné, aby ráno a večer vypily sklenici mléka. Doby, kdy bylo považované za nutné, jsou už dávno pryč. Naopak se trochu bojím, aby ji to nezahleňovalo a nezatěžovalo organismus.
Díky za rady.

lencaa11
23. črc 2022

@goldenova moje děti ve 3 letech pili normální mléko převařené pokud nemá nějaký zdravotní problém nevydim důvod proč dávat ještě sušené mléko ve 3 letech děti chodí do školky a mají tam klasické kravské mléko na WC nemusela jít že se to namíchala dvě mléka

konidana
23. črc 2022

@goldenova proste bych zacla davat normalni, a bud ho pit bude nebo nebude. Ja bych teda tento prechod delala uz nekdy po 1.roce ( moje do roka kojene deti nevzaly dalsi 2 roky vubec zadne mleko na piti)

bara88
23. črc 2022

Buď bych začala dávat normální a nebo prostě nechala nutrilon.starsimu synovi taky chutnal tak ho pil do čtyř let ,samozřejmě to neměl jako náhradu jídla ale prostě ráno si ke snídani vždy dal nutrilon

goldenova
autor
23. črc 2022

@konidana Začala jsem dřív, ale nechtěla ho, byla to samozřejmě blbost, když byla zvyklá na Nutrilon. Taky bysme nezačaly pít den ze dne zelený čaj, když jsme byly zvyklé na černý. Doporučila mi to pediatrička, ten pozvolný přechod. Asi by v tom neměl být problém, možná ta stolice souvisí s něčím jiným.

bara88
23. črc 2022

@goldenova nevím já tedy nikdy neslyšela aby se takto michaly mléka, pokud ji normální nechutná tak bych ho prostě nedávala

jako_mala_holka
23. črc 2022

O tom míchání dvou mlék jsem nikdy neslyšela, já sama dávám dceři cca od roku a půl někdy obyčejné mléko - čerstvé plnotučné, někdy jahodový sunar, chutná ji oboje naštěstí, kdyby ne, dávala bych ji to, co jí chutná a hotovo... Když obyčejné mléko ochutnala poprvé, tak byla trochu zmatená, koukala na flašku, jestli je to fakt mléko, ale jinak ok... Kaká obden

daisymaminka
23. črc 2022

Ve 3 letech bych se už UM snažila omezit, resp. už mnohem dříve, aby ve 3 letech už UM dítě nemělo. Vůbec v tom nevidím smysl, ale to je sto lidí sto názorů. Pokud klasické mléko nechutná, nenutila bych ji. Prostě jen zkoušet, nabízet. Ale co určitě ne, určitě bych nekombinovala UM s kravským mlékem. To teda tady čtu prvně. 🤷‍♀️ Ještě mě napadlo, že byste mohli zkusit rostlinná "mléka" / nápoje z DM. Třeba ovesné, rýžové, jsou taková sladší...

lencaa11
23. črc 2022

@goldenova ve 3 letech žádný bordel z přechodu nehrozí jsou děti ve věku vaseho dítěte a chodí do školky kde mleko mají normálně pokud jí mléko klasické nechutná tak není potřeba ji ho dávat za každou cenu pokud jí jogurty ,sýry atd tak mléko bych dala třeba s něčím ovesné kuličky třeba nebo něco k tomu rohlík atd co to máte za lékařku ta je dosti divná 🤔😱 míchat dvě mleka

elesse
23. črc 2022

Kdyz dosla krabice Um, dala jsem plnotucne a hotovo. Chces, nechces, jine neni. Bez vetsich problemu jsme presli. Naopak doporucena rostlinna mleka jsou chutove podle meho nazoru nic moc, syn to nechce. Navic ty pocitive sladka jsou doslazovana, k cemu…

jjasmina
24. črc 2022

@konidana taky s tím bojuju, malá 2,5r nechce mléko žádné

emillyhk
24. črc 2022

Syn mi od 14m bojkotuje jakékoli mléko (v lahvičce vůbec, v hrnku ochutná a jde pryč). Tak z jedné dávky nutrilonu připravuju ranní kaši a víc to neřeším, jí ke svačině jogurt, semtam udělám pudink, má rád okurku s jogurtem, sýry... Takže mléko ve stravě má. Ve dvou letech utnu nutrilonu úplně.