Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Po válečce u moře a výletování v Olomouci přišla na řadu tradičně voda a jako už po několikáté řeka Morava. 👌🛶🌊 Kemp v Litovli nemá chybu. Rok od roku obsazenější (a vymakanější) a je tu rušněji než v té Itálii. 🙈🤣 Nám to ale neva, když jsme celý den na vodě, a do večera, než půjdeme spát, se to zase zklidní. Je tu krásně. ❤️

  Asi už jsme se rozhodli - příští rok zkusíme některý řecký ostrov letecky. Nicméně máme letiště v Brně asi 30 min autem, takže jsme omezeni i nabídkou z Brna. Odtud se litá na Zakynthos, Rhodos, Kos, Korfu ... ani nevím, zda jsou to všechno řecké ostrovy... Který byste doporučili, nebo které místo? Díky.

  Nakupujete na temu? Co to vlastně je? Čína? Něco jako wish / aliexpres? A na zboží se čeká stejně dlouho?

  Tip na společenskou hru, klidně i karetní pro dospěláka (manžela), resp. tak nějak pto všechny? Máme teď v největší oblibě Spící královny, samozřejmě i s dcerou... Teď na mě pořád skáče na FB tato "hra", ani by mi úplně nevadila... ale ráda si nechám poradit.

  Někomu dovolená teprve začíná, někoho čeká až až, nám už se krátí... Naštěstí jen ta první "hlavní" dovča. To je tak, když si ji naplánujeme už na konec června.

  U moře jsme poprvé asi po 12ti letech byli loni s dcerou 5 let. Letos jsme to zopakovali. Autem, co nejblíž, tedy sever Itálie. 🏖

  Opět máme štěstí na čisté moře, za celý týden byly mořské řasy na břehu jen 1x. Ano, voda se míchá s pískem, ale na to my citliví nejsme. 🌊⛱️🌞 Dcera písek miluje, pořád vyrábí bahno a plácá si to všude. Je happy. Vlastně je to vše jen pro ni. ❤️ Pro tu radost v jejích očích, což je to nejvíc. 👨‍👩‍👧 Krásně se jí spravil exem na stehnách. 🙏

  Itálii jsme si vybrali kromě toho, že je nejblíž, i proto, že milujeme italskou kuchyni. Pizzu, ale hlavně těstoviny na všechny způsoby.

  Moc se nám líbí, že máme stejně jako loni hotel jen se snídaněmi a na oběd/spíše večeři si chodíme tam, kde se nám zrovna líbí.

  Super taky je, že byť je tu na pláži nachystané lehátko vedle lehátka, teď je tu naprostý poloprázdno. Věřím ale, že v plné sezóně to musí být masakr a opravdu hlava na hlavě a jsem šťastná, že stejně jako loni se to ani letos nekoná.

  (3 fotky)

  Dcera krátce před 6. narozeninami vzala za milost kolem a začala jezdit. Sama. A baví ji to. 🤗🙏 A já hledám na víkend nějaké místo, kde bychom se mohli projíždět. Nějaký okruh.

  Podmínky jsou max hodina od Brna autem a cesty spíše asfalt nebo hodně zpevněný nekořenovitý terén. A možná i místo, kde nebude stovka lidí se stejným nápadem. Samozřejmě něco k vidění, hospůdka či hřiště jsou fajn. A ani žádné kopce a sešupy nehledáme.

  Jižní Morava nás z důvodu velkého množství cyklistů úplně neláká, ani neholdujeme vínu. Ale napadlo mě Svitavsko, Olomoucko, kraj Vysočiny (blíž Moravě), ale neznáme to tam.

  PS: Včera jsme dali 8 km kolem rybníku Olšovec v Jedovnicích. Viděli jsme čápy (i mladý), labutě a kačenky s mladými, byli jsme na hřišti, zahráli si dřevěné pexeso a za odměnu byla zmrzlina a langoš. 👌😁

  Holky, "povinné" očko (samozřejmě vím jak to je) do 6. narozenin dítěte je Boostrix (záškrt, tetanus, černý kašel) a MMR (spalničky, příušnice ....).

  No, tento týden snad stihneme Boostrix. Dcera bude mít za měsíc 6. MMR teď aktuálně vůbec nechci řešit, léto před námi ... Ve 3 letech neměla úplně hezkou reakci (5 dní, opravdu 5 dní v horečkách...) a zvažuji třeba příští rok - až zjistím, kde se to dělá - zjištění protilátek.

  Nicméně mi sestra bude cpát zase nějaký termín na MMR, asi abych pro případnou kontrolu byla za vzornou. A možná i nějaký formulář, kde bude psát či podepisovat, proč MMR není a nebude do 6 let naočkováno.

  Je tomu tak nebo ne? Řešil to teď někdo aktuálně? A co to zjištění protilátek pro MMR, kde se to dělá? Máte to někdo za sebou?

  Děláte někdo salát z cizrny?

  Cizrna, balkán (píšou feta, nejím), okurek, červená cibule, kopr?

  Bude to dobrý? Je tam vše, co máme rádi. A vypadá úžasně. Tak asi vyzkouším. 😊

  Budu ráda za Vaše postřehy, rady, tipy, inspirace jak třeba vylepšit...

  Vy, které nakupujete opalováky v DM drogerii - je nějaký zásadní rozdíl mezi bílým a oranžovým opalovákem (samozřejmě krom toho, že bílý je sensitive)? Potřebuji pro dceru do školky, aby si sama zvládla natřít ruce a tváře a zvažuji, že ho případně vezmu i na sezónu dom.

  Hledám holky nějaký obrázek maminky s dcerou. Třeba v objetí, nebo jak se na sebe dívají, jak jdou spolu za ruku... Neumím na Googlu hledat, tak jsem si řekla, že byste mi třeba mohly pomoci... Hledám inspiraci dceři do památníku. ❤️ Díky.

  S jakou cestovkou lítáte nejčastěji a máte dobré zkušenosti? Evropa. Letěla jsem poprvé a naposledy před 15 lety, tak už vůbec nevím. Říkali jsme si, že možná místo Itálie autem bysme volili něco (co nejbližšího) letecky. No uvidíme. Vím, že už je za pět dvanáct... A doporučíte něco? Bulharsko, Řecko, Turecko, Itálie, Mallorca pro 2 dospělé a dítě bude mít už 6 let? Není nutné asi úplně takové ty animační programy a 5 bazénů. Spíše klid, pohoda. Radši u moře než u bazénu.

  Co snídat, když chci omezit pečivo?
  Mussli s jogurtem fakt denně nedám...
  Díky za Vaše tipy 🥰

  daisymaminka
  Zpráva byla změněna    12. dub 2024    

  Máte tip na knihu pro budoucího prvňáčka, která je psaná velkými písmeny?

  Dotaz k dovolené...

  Manžel chce prostě tu Itálii. Já zase Chorvatsko, ale neva. Loni byla Itálie moc fajn na úplném začátku července... Byli jsme na severu a byli spokojeni jak s mořem, tak s tím, že na pláži se hlava na hlavě nekonala. Chceme autem a asi bysme neradi úplně někam dolů s 6 letou. Ale změnu byme rádi, na stejné místo nechceme.

  Kde v Itálii se vám líbilo?

  Švihadlo a gym. kruh pro dceru 5,5 roku - je úplně jedno jaké vyberu nebo jsou nějaké ověřené vyzkoušené značky/druhy?

  Holky z Brna a okolí, maže nějaký tip na dovču/ubytko/oblast na dovču pro mě, mamku 65+ a dceru 6 let? Nejlépe tak do těch 100 km od Brna, abysme to měli dobře dostupné vlakem nebo busem, případně autem.
  Už jsme byli v penzionu na samotě u lesa, kde jsme jen courali po lese a loni i v centru Jihlavy, kde jsme navštívili zoo a město Telč.
  Takže beru všechny nápady a doporučení.
  Jo a nehledáme žádný luxus, to ne.
  Foto ilustrační... Díky.

  Tip na budík pro dítě 6 let (a výše)? Rady, tipy, vychytávky, co ano a co ne? Vůbec ještě nemám přehled... Díky.

  Jdeme na svatbu známým od manžela.
  Muž, já a dcera 5 let.
  Dostali jsme ke svatebnímu oznámení i takovou tu kartičku, že vše mají a rádi by od nás finanční dar.
  Můj dotaz zní, KOLIK? 💰 Kolik peněz byste dali? Na svatbě jsme 8 let nebyli, nevím vůbec jak se to posunulo... Budeme tam od obřadu ve 13,30, přes raut od 16 hodin až do "rozumného" večera.
  Díky moc. 🌷

  Máte tip na nějaký kondicionér na dětské vlasy? Holka 5 let. Někdy fakt problém rozčesat. A je lepší oplachový nebo bezoplachový??? PS: Mám radši přírodní kosmetiku, nejlépe NT, ale beru na milost i kompromis. Děkuji.

  Holky, pocházíte některá z této oblasti? Lákala by mě dovolená zde, pár dní. Rádi bychom na ten Baťův kanál a pak nevím, budu ráda za tipy. Máme rádi rozhledny, hrady, zámky, přírodní úkazy, tematické stezky pro děti... Ocením i tip na ubytování (pokud možno alespoň se snídaněmi). Ale jestli je tam i nějaký super kemp, snídaně výjimečně oželím. 😁 Budu ráda za všechny postřehy. Moc děkuji.

  Víkend v OLOMOUCI byl 👌💖💯💫🌞

  Děkuji za doporučení hotelu Theresian. Krásný, čistý, voňavý hotel. Příjemná obsluha. Wellness v ceně. Luxusní snídaně (snídaně jsou to, co na hotelech miluju nejvíc). A všechno blízko.

  V pátek kino + wellness.
  V sobotu snídaně, procházka městem spojená s pozdním obědem nebo spíše brzkou večeří. Bonus - bylo nádherně.
  V neděli snídaně a odjezd.

  Holky, máte to tu fakt krásný ⭐️ a já věřím, že jsme zde nebyli naposledy. 🤗

  Prosím něco 100 % osvědčeného na opar na rtu. Chlapovi se o víkendu udělal, co pamatuji já, jeho první opar. Na radu kamarádky mazal zinkovkou a hemagelem. Okamžitě nasazen b-komplex a zinek. Nicméně dnes mu upadl strup, ne suchej, ale rozmokvanej, pod tím to není zahojený, ale živý a teď ho to začalo teprve bolet.

  Hledám tip na ubytování s wellness (bazén, whirlpool, koupele... ne masáže) někde v Brně, kolem Brna nebo tu hoďku od Brna, třeba Olomoucko, Třebíč, jižní Morava, směr Zlín... je nám to fuk. Chceme s manželem vypadnout na víkend a prostě ten čas jen pro... strávit v posteli, max nějaká vycházka, kino, něco zajímavého vidět. Potřebujeme to. ❤️ Díky!! ❤️

  Máte některá zkušenost s tím Philips Lumea?
  Stojí to za tu investici?

  Máme doma předškolačku. A zajímají mě aktovky, resp. batohy do první třídy.

  Co se u vašich prvňáčků osvědčilo více - aktovka nebo batoh?

  Jaké značky? S čím jste spokojeni? Samozřejmě musí prioritně sedět a líbit se dítěti, ale tak ať vím, po čem koukat.

  A co bych tedy opravdu nerada - řešit už v půlce 2. třídy větší aktovku/batoh, protože ten z první třídy už je velikostně nedostačující. Takže aby námi vybraný sloužil do té 3. třídy.

  Dále by mě zajímaly různé tipy, poznatky, vychytávky, na co jste během první třídy přišli, že je fajn, špatný nebo lepší.

  Ráda si začnu dělat poznámky.

  Díky všem.❤️🙏🍀

  Herbalife, Ketodiet apod. Co si o tom myslíte? Je to účinné? Pomůže při zavádění lepšího životního stylu ? Záměrně nepíšu při dietě.
  Ano, jedná se o mě. Mám asi 180 cm a 80 kg. Žádný velký prsa, velký zadek. No, trochu břicho. Ale jinak normální postava. Jsem prostě vysoká...
  Zařadila jsem více pohybu, více piju, večer se nepřežírám... Nepiju alkohol, nekouřím. V práci sedím v kanclu.
  Jenže...
  Nevlezu se do svých lyžařských kalhot. Zadek, boky, břicho, zapnutí = problém. Nedopnu. 🙈
  Za měsíc hory a já se děsím...
  Proto jsem se začala dívat po těchto dietách, i když jsem nikdy nebyla jejich příznivcem. Je mi teda šíleně líto i těch peněz. Ale jestli by mi to pomohlo trošku, třeba ta 3 kila dolů, byla bych happy.
  Hlavně mám problémy se snídaněmi, které mi v mém jídelníčku přijdou nejhorší a ráda bych je nahradila jinou variantou. Třeba nějakým tím nápojem. Snídám totiž rohlíky nebo 2 chleby, je to rychlé, praktické, zasytí mě to. Ale cítím, že změna je potřeba.🙏 Trošičku jo.
  Jenže nejsou obě diety ten jojo efekt. Jako peníze vyhazovat oknem zase nechci. Díky všem za rady.
  PS: Kalorické tabulky se neujaly. Nemám ani internet v mobilu (jen doma) a je to pro mě časově náročné něco vážit a zapisovat, jsem na toto asi líná.

  Den po Vánocích.

  Děkuju za všechno. Že se máme navzájem, že jsme zdraví, že byla dcera šťastná z dárků, že jsme byli spolu, že máme kde být, kde posedět, za všechno pociťuji obrovský vděk.

  Jdu spát stejně jako včera s obrovským pocitem spokojenosti. Že vše dopadlo tak jak mělo. Že jsme si užili advent bez stresu, jen tím, že jsme spolu byli a bavili se tím, čím jsme chtěli.

  Strašně bych si přála mít kromě dcery ještě jedno dítě. Přála bych to sobě, jí, manželovi, celé naší rodině. Na druhou stranu jsem tak vděčná za ni, že máme aspoň ji. ❤️

  Uvidíme, co nám přinese nový rok. Kam nás cesta rokem 2024 zavede.

  Buďte taky šťastní a vděční. Poděkujte za to, co máte a leckdo vůbec nemá. Naplňte poslední dny roku 2023 jen tím, čím chcete. A můžete jít bez obav spát smíření.

  ❤️🫂💞

  Holky, čoko poleva na cukroví, třeba na ořechový rohlíčky nebo marokánky, jakou doporučujete, s čím jste spoko? Díky.

  daisymaminka
  Zpráva byla změněna    7. pro 2023    

  Manžel si libuje na svém péřovém polštáři. Nicméně už sám uznal, že by si klidně pořídil polštář i z jiného materiálu.

  Takže téma zní jasně - kam na POLŠTÁŘ? Máte nějakou ověřenou značku?

  Už se někde u nás v ČR lyžuje (nebo aspoň hodně připravuje na brzké lyžování)?