Zahuštění mlíčka - dcerka má stále hlad

lucik1506
8. pro 2018

Mam dcerku - 3 mesice - na umelem mlicku. Pije mi ted 180 ml cca 5x denne. Nekdy by si dala i vic 😊, ale pak mi z toho blinka. Rikala jsem si, jestli ji nenechat stejnou davku vody a nepridat trosku vic prasku oproti navodu a tabulkam, aby ji to trosku vic zasytilo. Delala jste to nektera tak? Zas nechci, aby mela treba boleni nebo tak..

lenkasve1
8. pro 2018

Ano, já to tak dělala. Dala jsem třeba jen o půl odmerky víc. Ale existují i přímo prášky na zahuštění mléka 🙂

lucik1506
autor
9. pro 2018

@lenkasve1 dekuji 😊

mku
9. pro 2018

@lucik1506 ja bych to nedelala... muze z toho mit boleni briska... zalezi jak je mala velka, o davce bych se poradila s pediatrem, pripadne zda treba na 4m mate uz zacit prikrmovat...

alcar
9. pro 2018

Na zahusteni mlika je Nutriton, ale nema sytici efekt. Pouziva se proti refluxu. Akorat ti to malou zabetonuje. Pokud neublinkava moc, tak bych ji zvysila klidne davku o jednu odmerku. Tzn. bude pit na jednu davku 210ml. Tabulkama na krabici se nerid. Ale nedelej koncentrovanejsi mliko...nedavej odmerku navic pri stejnem mnozstvi vody. Muze mit z toho pak zizen a bude to pak kontraproduktivni.

soleilll
9. pro 2018

@lucik1506 Tak malinkému dítěti bych víc UM do stejného množství vody nedávala. Spíš to zkus malinko zahustit rýžovou krupičkou. Mám dobrou zkušenost s touto: https://secure.ce-tescoassets.com/assets/CZ/689...

lucik1506
autor
10. pro 2018

@alcar nutriton se doporucuje pouze ke kojeni. S UM je to beton protoze UM uz podobne slozky obsahuje.

Pristi tyden jdeme do poradny, tak se urcite zeptam.. jen jsem chtela vedet, jestli nemate nektera zkusenost a poznatky 😉😊. Dekuji.

alcar
10. pro 2018

@lucik1506 ja ho dle doporuceni nasi dr. pouzivala i do UM, protoze samotne UM mi porad ublinkavali.

kittyy17
11. pro 2018

5x denně ji možná nestačí. Nebo zkusit jinou značku, pokud častěji nechce...
Můj starší kluk jedl 7x denně 180 ml Nutrilon