1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
23. únor 2012

@tina74 @xavera Paráda, že máte obě skvělou doktorku - to je bezva 🙂 Ještě vám budu závidět - na toho našeho doktora jsem neslyšela zatím vůbec nic, takže to bude krok do neznáma a trochu se toho bojím 😒 Nestojím o to, aby mi ve čtyřiceti nějaký nepříjemný chytrák říkal, co to s tím dítětem dělám, že ho neumím ani pořádně podržet, že ho špatně kojím nebo oblékám apod.... Doufám, že mě nic takového nečeká 😕

tina74
23. únor 2012

@bugee Tak snad vysloveně nepříjemný nebude, když je to dětský lékař. A byla ses tam podívat? Nebo jste se dohodli telefonicky?
Já jsem tam právě raději šla osobně. Jednak jsem doufala, že tak lépe pochodím, jednak jsem paní doktorku i sestřičku chtěla dopředu vidět, abych věděla, do čeho jdu. A jsou obě nad očekávání milé, příjemné, empatické, komunikativní... Prostě jsem nadšená!!! 🙂

babka
23. únor 2012

@bugee @tina74 @xavera Raději budu vděčná za plánovaného císaře, než se trápit a stejně tak skončit. Ale třeba se ten zázrak ještě stane a mimčo se otočí - jak píše bugee, zázraky se dějí 😉

bugee
23. únor 2012

@tina74 No, volala jsem tam a domluvila se se sestrou, ta byla celkem fajn 🙂 , ale já byla v první chvíli tak ráda, že nás vezmou, že jsem se úplně zapomněla poptat, jaký pan doktor je... No, už s tím nic neudělám, tak kdyby náhodou to byl hulvát, tak si hned po první návštěvě najdu jiného (i když bych měla využít svého kamaráda doktora kvůli tlačence...) 😉

tina74
23. únor 2012

@bugee Neboj, snad to bude v pohodě... Dětský lékař by neměl být nějaký nepříjemný morous...
Já jsem viděla jak sestru, tak paní doktorku - na domluvu jsem byla přímo v ordinaci. Zašla jsem tam v době poradny, abych něco nechytla od nemocných dětí.

tina74
23. únor 2012

@babka Ještě Ti budeme tiše závidět! 😉 Aspoň já možná jo 😉

babka
23. únor 2012

@tina74 No uvidíme, jestli bude co 😉 Ale hlavně, aby bylo všechno v pořádku a abysme se tu všechny dočkaly zdravých miminek!

werinka1
23. únor 2012

Ahojte holčiny, mam po dnešním kontrolním UTZ jak rostou folíci a zatim to vypadá podobně jako při dlouhém protokolu. OHSS mě rozhodně nehrozí. Mam prý dva, tři na každé straně větší, a pak jsou tam nějaký menší. Dávku gonalu mi nechal stejnou (můžu se zeptat těch co měly krátký, jakou jste měly? Já mam 187,5 IUI) a v pondělí jedu ještě na další kontrolní UTZ. Uvidíme jak dopadne a předběžně je odběr vajíček naplánován na příští středu či čtvrtek. Sliznice jen 5 mm, ale dr. řekl, že to ještě doroste, jsem dnes 6 DC a ještě lehce krvácim, ale nemam se prý strachovat, bude to ok. Tak snad...... Říkala jsem mu že bychom to chtěli posychrovat PICSI, tak řekl, že se ještě dle dalšího vývoje a výsledků spermia domluvíme s embryoložkou. Je mi to divný, ale já jsem normálně celkem v klidu. Nevim, jestli to ještě přijde, ale co si tak vzpomínam, při prvním IVF jsem už plašila jak to, že mam tak málo folíků atd. a teď mi to nechává klidnou. Možná taky tim, že jsem s ničim jinym ani moc nepočítala. Prostě holt, zase já musim mít tu reakci mizernou. ☹ Ale co, když budou vajíčka kvalitní, budu spokojená, když jich bude 10. Ale to by to museli ti ostatní ještě dohonit.....No uvidíme. Nic jinýho už asi udělat nemůžem.
Koukam, že je tu pár Rh neg. Taky se hlásím do klubu. Měla jsem z toho strach, ale asi to nebude nic hroznýho. Už při té revizi mi píchali něco....hm......věděla jsem to a vim prd......, prostě aby se při dalšim těhu netvořily ty protilátky. Tak doufam, že to bude taky ok.

xavera
23. únor 2012

holky, taky vám vaše miminka tak často škytají? Já si dělám celkem starosti, i když to pokaždé říkám doktorce, tak se jen směje. Naše mimi škytá tak 3x - 5x denně ☹ trvá to asi 5 minut..vždycky se jen modlím, aby se tam nějak nedusila nebo neškrtila, ale v diskusích píšou že je to celkem normální. Jen tady o tom nikdo nemluvíte...??

xavera
23. únor 2012

@werinka1 ahoj , já měla krátký protokol...koukám se na účtenku a měla jsem: 2 x GONAL -F 900 IU, 1 x GONAL - F 300 IU...takže 2100 IU. Pamatu ji se, že jsem to tehdy během 9ti dní vypotřebovala skoro vše. K tomu do nosu Sinarel a pro ovulaci Ovitrelle.

babka
23. únor 2012

@xavera Naše mimi taky mělo období, že škytalo docela často. Teď už to cítím jenom sem tam, ale je možné že je to tou polohou miminka, vůbec všechny její pohybové projevy cítím strašně tlumeně. Jediné, co cítím pořádně je ta její hlavička, když s ní posunuje 😒 A mimčo mojí kolegyně škytalo prakticky pořád, vždycky jsme se v práci smály, jak jí skáče pupík 🙂 Je to normální neboj.

werinka1
23. únor 2012

@xavera to si hodná, že ses mrkla. Tak já mam nižší, mam dvě pera po 900 IU a ty mi prý budou stačit. Dneska dopíchnu jedno a to další mam při stejné dávce dokonce do úterka, ale já budu končit v ne, nejdéle v po. Ještě přidávám od zítřka někaký cetrotide nebo jakže se to jmenuje.

babka
23. únor 2012

@werinka1 Já taky měla krátký protokol. Jednou normální, jednou s antagonisty. Ani jednou ta úroda nebyla nic moc, ale ono stačí jedno kvalitní embryjko, aby se zadařilo 🙂 Ta injekce při RH- se píchá i po revizi, to je dobře že ti ji píchli - píchá se to vždycky, když hrozí, že se krev miminka potká s krví maminky (porod, potrat, odběr plodové vody).

tina74
23. únor 2012

@babka Jasně, to je úplně nejdůležitější🙂 Porod už nějak zvládneme, ať už jednou nebo druhou cestou...

tina74
23. únor 2012

@xavera Já jsem žádné škytání ještě nezpozorovala☹

werinka1
23. únor 2012

@babka Já teda moooc doufam, že budou kvalitní když už ta kvantita neni 😒 Věřim jim 🙂 A tak strašně moc se těšim!!! Když už jsem jednou, alespoň na chvíli zažila ten pocit být těhotná, tak se nemůžu dočkat až to přijde zas. Hlavně aby to nebylo zase zklamání. To už bych byla radši, aby bylo hned na začátku než zas potom potrat, revize... ☹

xavera
23. únor 2012

@werinka1 mě dali napřed jen ty dva Gonaly po 900 IU, pak po týdnu po kontrole ještě přidali to menší 300 IU - to už bylo asi jen na 2 dny. Asi podle ultrazvuku usoudili, že je potřeba ještě něco dozrát. Já už si to ale přesně moc nepamatuju ☹ Já z toho byla tehdy tak vyplesklá, do toho jsem měla menší OHSS a ještě si narychlo obíhala jiné doktory kvůli dolní duté žíle, že se jim něco nezdálo. A samozřejmě chodila do práce. Takže to byla strašná hektika. Dostala jsem takový protokol s rozpisem, to kdybych teď našla, tak jsem ti mohla říct ty dávky přesně, ale asi jsem to tehdy vyhodila 😒

tina74
23. únor 2012

@werinka1 Ahoj, já si myslím, že to není tak špatná reakce. Mně pan primář říkal, že ideálních je těch 5-10 folikulů. Že se s tím už dá dobře pracovat a nehrozi hyperstimulace.
Já jsem brala Menopur a dávky jsem měla hodně vysoké. Nejdřív 3 ampule (225 IUI), pak dva dny 4 (300 IUI -což je maximum), pak zase 3 ampule.
Při druhé stimulaci jsem měla na začátku 4 ampule, pak už jen 3. Celkově to šlo rychleji a spotřebovala jsem méně ampulí. Taky bylo 3 x tolik folíků...

werinka1
23. únor 2012

@xavera To neva, že už si to nepamatuješ přesně, neni to až tak důležité. Jen jsem chtěla posoudit jak jste na tom byly s dávkama a porovnat se mnou a pak případně plašit 🙂

werinka1
23. únor 2012

@tina74 No, taky si myslim, že to SNAD nebude nejhorší. Jinak by mi přeci přidal dávku ne? 😕 6 pěkných folíků dneska našel a při troše štěstí ještě něco dozraje.... jen aby tam byla ta kvalita. Při prvnim IVF to nebylo nic moc že....a přesto zabojovali 🙂 Já jim věřim, musí to zvládnout aspoň jedno 🙂

bugee
23. únor 2012

@werinka1 Rozhodně neplaš, protože někdy méně je více - většinou když je méně vajíček, jsou kvalitnější - takže hlavu vzhůru 😉 Znám děvčata, co měla jedno jediné embryjko a mají prcka v náruči! 🙂 Nejdůležitější je, abys tomu věřila a byla psychicky v pohodě, naladěná na přijetí toho broučka k sobě 🙂

bugee
23. únor 2012

@xavera Jonášek občas škytá, ale ne pravidelně, řekla bych, že tak jednou za dva až tři dny. Na druhou stranu to někdy trvá i 15minut, už si říkám, kdy to přejde (minule to bylo o půlnoci a nemohla jsem usnout 🙂).

Dneska cítím jeho hlavičku velmi intenzivně dole v podbřišku, asi si cucá palec a dloube mě tam ručičkou, to už moc příjemné není... Radši si užívám kopance do levé strany břicha, kde to je spíš legrační a nebolí to. Ale co nadělám, zase bych byla ráda, kdyby tou hlavičkou dole už zůstal 🙂 Pořád si musí člověk na něco stěžovat a pořád být s něčím nespokojený 😉

tina74
23. únor 2012

@bugee @werinka1 Přesně tak, když je moc vajíček, je zase větší "odpad", oplodní se jen část, takže to nakonec může vyjít nastejno.

werinka1
23. únor 2012

@bugee Zatím jsem v pohodě 🙂 Plašit začnu asi až začnou odpadávat a nebude co "vložit". Ale o tom nechci přemýšlet, moc věřim tomu, že nám to klapne 🙂 A děkuju za povzbuzení. Všem. 😉

werinka1
23. únor 2012

@tina74 Věřim že máte pravdu! Fakt jsem teď nějaká klidnější, tak doufam, že mi to vydrží. Těšim se až toho broučka ucítim v bříšku, jak se tam mele a škytá 😀

tina74
23. únor 2012

@werinka1 Když se bojíš, že začnou odpadávat, tak si raději prosaď to PICSI. Myslím, že musí respektovat Tvé přání. My jsme o tom s nikým rozhodně nediskutovali. Řekli jsme, že to pro jistotu chceme nechat udělat, aby se maximalizovali šance, a basta 🙂

werinka1
23. únor 2012

@tina74 Řekla jsem to, tak snad to vezmou. Přijde mi divný, že by mi to vymlouvali když jsou to pro ně peníze, ale zatim se dr. moc "nadšeně" netvářil, spíš to pořád odsouvá co na to embryoložka podle vývoje.... Sem si až řikala, že je to trošku divný, vždyť jim to může být jedno a je to pro ně kšeft. Ale už máme vytištěnej papír na souhlas, tak jim to tam prostě vnutim.

tina74
23. únor 2012

@werinka1 ...maximalizovaY šance... proboha, já už jsem naprosto negramotná ☹
No právě, proč by Ti to vymlouvali? Pokazit by se tím přece nic nemělo...
Mně vymluvili preimplantační diagnostiku, ale to bylo myslím na místě.

pentagras
23. únor 2012

Ahoj holky, dnes kontrolní biometrie ok, malá má 1.400 g tak jsem ráda ale není to nějak málo?????

bugee
23. únor 2012

@pentagras Je to úplně v pořádku - já byla 31+3 a malej měl 1612g (teď je každý týden cca 200g a Ty jsi o týden dřív), takže úplně v normě 🙂 To je bezva, tak gratuluju!