1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

leeela
19. črc 2011

@cuddle no já byla právě včera v pohodě - ještě jsem chtěla jít večer na procházku s psiskem, ale to mi teda manža zatrhl 🙂 ale dnes je to peklo....kapičky mám tak je asi lupnu - nechtěla jsem nic brát, ale je to peklo....a třetí den už to bylo v pohodě? doufám, že jo...už ani nevím, jak si mám lehnout. Už mě bolí i záda 😝

werinka1
19. črc 2011

@cuddle Tak já se snažim hodně pít ode dneška si na to dávam bacha, no a chodim na wc co půl hodiny...akorát že je mi prostě tak divně ☹ Ještě dnes v práci ok, ale jak jsem přišla tak se tu tak ploužim, začla mi bolet hlava, cejtim takový bušení srdce a tep, ale tak snad to bude ok....teda když tu ale čtu jak vám bylo a je po OPU, tak to si ještě užiju ☹

cuddle
autor
19. črc 2011

@leeela tak ten podbrisek te muze pobolivat az do ET urcite, zalezi jak moc mas zvetsene vajecniky, no ja byla i na ultrazvuku jestli nemam nejakou volnou tekutinu pac me bolelo spise bricho nez podbrisek a vajecniky, ale preslo to uklidnim te, par dnu je to neprijmne, chce to se setrit a spise relaxovat v pololeze 😉

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 taky se k tomu mohla pridat nervozita to je normalni , ja taky kdyz mam neco dulezite na druhy den, tak nemuzu zaspat, pak se pul noci prevaluju a vetsinou od 4 cucim do blba, kdy uz se jako vstava....holt nervicky taky umi udelat svoje, zitra to uz budes mit za sebou a pak uz te ceka jen ET a to vubec neboli a uvidis fazolku a to zase zvedne koutky na tvari 🙂

xavera
19. črc 2011

@werinka1...já chodila na záchod taky strašně často...snad co 1/4 hodiny. V kanclu jsem za jeden den vypila 2 flašky vody. Taky jsem se ploužila, jak píšeš. Už toho máš dneska prostě moc za sebou. Lehni si na záda a nic už nedělej, akorát dál hodně pij. Uvidíš, že se ti do rána uleví.

werinka1
19. črc 2011

@cuddle Jj, nervy nervičky, to já znam 😀 Ani nevíš jak se těšim, že nám taky dají takovou fotečku.... 🙂 No, ale předbíhat ještě nebudem...

werinka1
19. črc 2011

@xavera Děkuju 🙂 Snažim se právě pít, takže jak píšeš, pořád na záchodě.... 😀 Ale to ležení mi moc dobře nedělá, bolí z toho záda, takže spíš tak poposedávam a možná půjdu zalehnout a budu se snažit usnout. Už chci mít zítřejší OPU za sebou. Ale ta nervozita myslim ještě přijde....až budu čekat kolik vajuch se podařilo vycucnout a hlavně kolik jich je zralých.

leeela
19. črc 2011

@werinka1 Hlavně klid - OPU jako takový je v pohodě 🙂 Hlavně je potřeba se na to dívat tak, že z toho bude mimísek - to si říkám pořád já 🙂 a i když to není příjemný tak porod bude asi horší 😀

xavera
19. črc 2011

@werinka1 to se dozvíš chvilku po zákroku, alespoň u nás to tak bylo. Probudili mě z narkózy, ani nevím, jak jsem se dostala na postel v pokoji..vlastně jsem se postupně probrala až tam a za chvilku tam byl embryolog a vše jsme se dozvěděli, rovnou jsem se na všem domluvili a za půl hodinky jsem šla v doprovodu domů..

werinka1
19. črc 2011

@xavera Já byla před pár dny na punkci cysty a ležela jsem na pokoji s holčinou, která byla na OPU. Právěže si pak stěžovala na bolest, něco jí dávali a hodně spala. Nechali ji tam ležet tak 4 hodiny. A myslim, že embryoložka přišla s výsledkem tak za 2 hoďky. Já jdu zítra až 4, takže až tak kolem jedenácté, ale musím tam být už v osm ☹ To čekání před OPU, to budou ještě nervy. Kdyby člověk přišel a šel hned, tak by to bylo lepší.
@leeela S tim porodem souhlasim..... 😅 Na to radši ještě nemyslim, ale už teď je mi jasný, že jednou zbláznim celej personál nemocnice a hlavně toho mýho 😀

werinka1
19. črc 2011

jejej, sem si pohrála a myslela jsem, že se mi to neuložilo 😀

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 nova fotecka 🙂

xavera
19. črc 2011

@werinka1 my měli být v CARu na 7:30 a na sál jsem šla až v 11. Čekali jsme s manželem na pokoji. Mají tam TV, tak jsme něco sledovali a já pospávala. Byla jsem při té stimulaci hrozně ospalá, že se spánkem jsem tedy problém neměla, spíš naopak. Vem si s sebou noťas a nějaký film, jestli to půjde, nebo knížku, ať ti to uteče. Manžel půjde s tebou?

werinka1
19. črc 2011

@cuddle No jo, kdo si hraje nezlobí 😀

werinka1
19. črc 2011

@xavera jj, půjde se mnou, ale nevim přesně jak to bude, on tam musí ráno kvůli spermiu a krvi. pak nevim, jestli přijde na mnou na pokoj....ten noťas nevim nevim jestli by se tvářili....ale nějakej časák určo koupim.

werinka1
19. črc 2011

@xavera A telku tam bohužel nemáme 😒

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 u nas treba manzela uz dal nepustili, sel na odber a ja na pokojpred salem cca 8.30 po krvi a zaplaceni , pak jsem se prevlekla do pyzamka a polehavala jsem , mezitim tam byl anesteziolog probrat narkozu a pak kolem 9te sla pani prede mnou, 9.15 ji vratili a sla jsem ja, 9.38 me dovezli, hodinku jsem klimbala, pak nam donesli caj a svacinku , mezitim se mi udelalo trosku soufl, tak jsem jeste lezela o neco dyl, ale pani byla v pohode a sla v 11 a ja pak 11.30 , manzel me cekal pak v cekarne

baryla
19. črc 2011

Ahojky.Tak ja tedy odpovídám. Problém je v tom - oboustranná neprůchodnost vejcovodů. je mi 35 let. Děti máme 2. sStaršímu bude 16 v prosinci a mladší bude mit 13 v lednu. Tak proto i ta velka pauza od prvního IVF. M áme spoustu času. Víš toužíme po tom benjamínkovi na rozmazlování. Kluci jsou velcí a my pořad mladí. a rodinu jsme chtěli mít velikou. Zitra teda volám- ahurá do toho. 🙂

werinka1
19. črc 2011

@cuddle Já když byla na punkci, tak jsem byla na pokoji s paní co byla na ET a ta druhá byla na OPU. No a s tou tam byl normálně manžel. Docela mi to zaskočilo. Měla jsem se tam normálně převlíct do pyžama a on tam seděl i když teda zády. Ale tak nijak nerušil, jen u ní seděl, zády k nám a něco si četl. Pak jí odvezli a on čekal asi v čekárně a pak tam s ní zas seděl když jí přivezli. tudíž jsem nabyla domu, že tam může být muž se mnou. Ale je fakt, že člověk pak pospává a předtim taky neni nutný aby tam vysedával. Spíš až potom, když oznámí kolik se povedlo odebrat vajuch. No a potom další věci....nevim pořád kdy po nás budou chtít nějaký ty penízky....jelikož se o tom nezmínili, tak doufam že to na nás hned zítra nevybalí. To snad musí říct předem....přeci jen sebou nenosíme jen tak cca 8000 tis.min. Pořád si tak dedukuju, že vyčkaj jak dopadne OPU a pak kdyžtak budem rozhodovat o dalším postupu a případně placení....nevim, je to jen můj názor. ale jinak jsem se toho fakt moc nedozvěděla a samotnou mě ve chvíli při posledním UTZ nenapadlo na tohle se poptat.

baryla
19. črc 2011

Jo a pujdem do Fertimedu do polanky. Poprve jsme byli v olmiku. Tetkom nemusíme jezdit tak daleko,.

cuddle
autor
19. črc 2011

@baryla aha a ty starsi dva mate taky za pomoci lekaru, nebo ta nepruchodnost prisla casem?
tak to chapu, ja v 32 chci prvni, takze pro ne v 35ti 🙂
tak nam pak dej zase vedet jak postupujete 🙂

werinka1
19. črc 2011

@baryla Ahoj, možná že se blbě zeptám, ale jak je možné že más neprůchodné vejcovody, když dětičky máš??Spíš jako jak může dojít k jejich zneprůchodnění? Ptám se hlavně proto, že mně dělali před 4mi roky laparku a zkoušeli průchodnost. Jeden neprůchodný a druhý ano. Když jsem se ptala nyní v CARu zda nemohlo dojít k zneprůchodnění toho druhého od doby té laparky, tak mi bylo řečeno, že je to nepravděpodobné....

werinka1
19. črc 2011

@cuddle Koukam, že nás napadlo to samé 😀

cuddle
autor
19. črc 2011

@werinka1 no oni me pustili z te casti operacniho salu kde maji i pokoje a manzel cekal pred a sli jsme spolu na embryologii , u nas je koordinarka IVF, ktera s nama doplnila papiry, rekla nam ze bylo odebrano 18 oocytu a kolik chceme nechat oplodnit, na tom, ze to bude ICSI jsme byli domluveni jiz predtim
no u nas se da platit kartou a pravda, ze nam rekli, ze v den OPU zaplatim ICSI a PK , takze jsem s tim pocitala, myslim, ze manzel by se tam ani necitil, s dalsima pacientkama a pravda, ze jsem stejne pospavala , takze on mezitim zasel do mesta neco vyridit a vratil se zpatky

baryla
19. črc 2011

pokud mužu odpovědět. V olomouci nam napřed řekli jaka je nabidka služeb kolik co stoji . pak jsme si vybrali. penízky jsme platili až po ET. V den odjezdu. a co se tyka přítomnosti manžela. V olomouci to nešlo- duvod sterilita pokoje ve ktarem jsme byli. ono je to i lepší- po OPU jsi stejně taková příblblá a po ET jsi rada za chviličku klidu a relaxu. když ležíš s nohama nahoře. alespon tak to bylo u mne.

baryla
19. črc 2011

tak jdu nato . Oba kluci jsou přirozenou cestou- nejlepe řečeno jen sem se otřela okolo trenek. problém nastal později. Dělala jsem 6 let v řeznictví. takže stale nachlazená. do prace jsem chodila i nemocná - někdy. přechazení rymy a pod. a ono se to projevilo takhle. dala jsem vypověd v praci . prošla jsem 4 krat klasik profuky plus laparka samozř. dale profuk r engen hsg. - to bylo to nejhorší - u toho jsem omdlela. no a pořad se snažíme. litry a litry bylinkovych čajů . navštva 2 léčitelů. akupunktura. joga. mojžišova. vyskoušela jsem a zkouším pořad dál.

baryla
19. črc 2011

tetkom momentalně piju každé rano zeleny ječmen . k tomu 9 kapek gynexu. a před ječmenem jsem jedla chlorelu japan. to vše je pročištění těla.

baryla
19. črc 2011

Holky a usínejte s přaním " JSEM TĚHOTNÁ." ne chci bít, ale jsem. to je spavné znění přání.

trinity1973
19. črc 2011

@cuddle no,ja taky mela blastocysty,ale jak rikam,neklaplo to...nicmene si mysli,ze je dulezita kvalita,nezli kvantita,tak uvidis za par dni,se ti chytne a nepusti 🙂 moc bych ti to prala 🙂

werinka1
19. črc 2011

@baryla Taky toho máš za sebou dost...já zkouším taky čajíčky, léčitele, finské produkty, čínská medicína, Mojžíšová....no a zatim prd ☹