icon

1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

avatar
cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 11288 příspěvků

Stručné shrnutí

  • V Česku pojišťovna hradí tři pokusy IVF do věku 40 let.
  • Ve stimulaci se v diskuzi nejčastěji zmiňovaly preparáty Decapeptyl a Dipherelin (útlum), Provera (příprava), stimulační látky Merional, Puregon, Gonal, Fostimon, Menopur a jako trigger Pregnyl (v příkladu 1×5000 IU).
  • Metody ICSI, IMSI, PICSI a PGD se v diskuzi uváděly jako volby při špatném spermiogramu nebo genetickém riziku; kliniky a pacientky diskutovaly volbu 1 vs 2 embryí k přenosu s tím, že Helios v diskuzi uvedl vyšší úspěšnost při přenesení jednoho embrya.


Nejčastější otázky

Q: Jak pojišťovna v Česku hradí IVF?
A: Pojišťovna v diskuzi hrazí tři pokusy IVF do 40 let věku.

Q: Které léky se používají při dlouhém a krátkém protokolu stimulace?
A: V diskuzi byly specifikovány Decapeptyl nebo Dipherelin pro útlum (dlouhý protokol), Provera pro přípravu, stimulace Merional/Puregon/Gonal/Fostimon/Menopur a jako ovulační trigger Pregnyl (příklad 1×5000 IU).

Q: Jak probíhají kontroly během stimulace (krev, ultrazvuk)?
A: Uvedený postup: odběr krve 1.–2. den cyklu, kontrolní odběr kolem 5. dne pro úpravu dávek, ultrazvuk zhruba 8. den stimulace a další krev/ultrazvuk podle výsledků; před OPU se aplikoval Pregnyl v den před punkcí.

Q: Co dělat s použitými jehlami a ampulkami po domácí aplikaci?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly, že některé ampulky vyhazují do běžného odpadu a jehly si nechávají, doporučení bylo obrátit se na CAR nebo lékárnu pro likvidaci a v případě pochybností se zeptat koordinátorky v CAR.

Q: Co dělat, když partner při aplikaci podá jen část dávky (např. 2/3 Decapeptylu)?
A: V konkrétním případu sestra v CARu řekla, že mělo být aplikováno celé; doporučení bylo pokračovat v dalším podávání podle plánu a nechat CAR vyhodnotit účinek odběrem krve.

Q: Jak se rozhodovat o počtu embryí k přenosu?
A: V diskuzi pacientky uváděly, že Helios prezentuje statistiku, podle které je přenos 1 embrya úspěšnější než 2; některé pacientky preferovaly dva embrya kvůli vyšší šanci při omezeném počtu pokusů, jiné preferovaly jedno kvůli riziku multiplicitního těhotenství.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Pojišťovna hradí tři pokusy IVF do 40 let.
  • Při špatném spermiogramu je v diskuzi často doporučována metoda ICSI.
  • Samostatná aplikace subkutánních injekcí je v praxi běžná a většina žen ji nakonec zvládne.


Sporné názory

  • Volba počtu přenesených embryí: některé kliniky/pacientky preferují 1 embryon pro nižší komplikace, jiné pacientky preferují 2 embrya pro vyšší pravděpodobnost úspěchu.
  • Postup po neúspěchu IVF: někteří favorizují okamžité IUI v dalším cyklu, jiní doporučují pauzu 1–3 měsíců.


Otevřené otázky

  • Je nedodání celé dávky Decapeptylu (např. pouze 2/3) klinicky významné pro útlum a další průběh stimulace?
  • Je vhodné podstoupit laparoskopii místo punkce v případě opakujících se cyst a jak to ovlivní šanci na úspěšné IVF?
  • Jaký je optimální interval mezi neúspěšným IVF a případným IUI či dalším IVF cyklem?


Zmíněné značky a firmy

Helios, Repromeda, Gennet Praha, CAR, Podolí, Obilnák, Mudr. Texl, MUDr. Crha

Zmíněné produkty a metody

Decapeptyl, Dipherelin, Provera, Merional, Puregon, Gonal, Fostimon, Menopur, Pregnyl (1×5000 IU), Clostyl, Utrogestan, Prednison, Vagilact, ICSI, IMSI, PICSI, PGD, IUI, KET, IVF, OPU, ET, dlouhý protokol, krátký protokol, narkóza

Místa a osoby

Brno, Praha, Podolí, Vyškov, Modřice, Repromeda, Helios, Gennet Praha, Obilnák, Mudr. Texl, MUDr. Crha

avatar
bugee
4. dub 2012

@pentagras A datum narození a jaké má Terezka míry, víš? Zapsala bych ji do naší tabulky...

@gabulenka Gratuluju, maminko 🙂 🙂 🙂 Hlavně ať jste obě v pořádku, ať vám Terezka dělá jen samou radost! 🙂

avatar
pentagras
4. dub 2012

@bugee jj, Gabulenky--miminko Terezka narozena 4.4. 2012 v 0:50hod. váha 2,360 a míra 44cm.

avatar
bugee
4. dub 2012

@pentagras Ještě upřesnění - přirozeně nebo sekcí?

avatar
bugee
4. dub 2012

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 30.3., *31.3. přirozeně, bez epidurálu - holčička Violka 4.070g, 53cm
111janinka - TP 14.4. - čeká holčičku Karolínku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - *4.4. - holčička Terezka 2.360g, 44cm
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku
janijacek - TP 21.5. - čeká "miminko" ?

avatar
pentagras
4. dub 2012

@bugee jé,normálně a pak sekce nakonec, ona si taky musí vyžrat všechno ☹ chudák, no hlavně že jsou ok, už se teším na fotečky 🙂

avatar
bugee
4. dub 2012

Tak ještě jedna aktualizace:

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 30.3., *31.3. přirozeně, bez epidurálu - holčička Violka 4.070g, 53cm
111janinka - TP 14.4. - čeká holčičku Karolínku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení Jakub nebo Karolínka/Kristínka
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - *4.4. sekce - holčička Terezka 2.360g, 44cm
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku
janijacek - TP 21.5. - čeká "miminko" ?

avatar
bugee
4. dub 2012

@pentagras Jojo, hlavně, že jsou v pořádku 😉 Ale pěkně nás tu předběhla 😠 To se nedělá - teď jsme na řadě my 😉 a ona se takhle krásně vyhla tomu nekonečnému čekání... Co na to říct? Šikulky 🙂 Ty čtyřky jsou tam vážně krásný - a celkem čtyři... To si musí @gabulenka hned něco přát pro štěstí 🙂

avatar
pentagras
4. dub 2012

@bugee a co ty, cítíš se ok?Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá 🙂 já dnes měla extra výlet po Ph, no taky mě napadlo co bych jako dělala v koloně kdyby to na mě přišlo 🙂 stála jsem tam hodinu, ještě se chci zeptat, řídíš ještě????

avatar
tina74
4. dub 2012

babka - TP 1.4., *8.3. sekce - holčička Kristýnka 2.640g
xavera - TP 30.3., *31.3. přirozeně, bez epidurálu - holčička Violka 4.070g, 53cm
111janinka - TP 14.4. - čeká holčičku Karolínku
hp - TP 16.4. - čeká chlapečka Míšu
bugee - TP 21.4. - čeká chlapečka Jonáše
tina74 - TP 25.4. - čeká překvapení 🙂
pentagras - TP 30.4. - čeká holčičku Valentýnku
gabulenka - TP 2.5. - *4.4. sekce - holčička Terezka 2.360g, 44cm
jajinka28 - TP 12.5. - čeká holčičku Karolínku
janijacek - TP 21.5. - čeká "miminko" ?

avatar
bugee
4. dub 2012

@tina74 Už zase překvapení? 😉 🙂 😉

avatar
bugee
4. dub 2012

@pentagras Taky jdu zítra do poradny - tak ať dopadneme obě v rámci možností dobře 😉 A jinak pořád řídím, nedělá mi to žádné problémy (od začátku těhu mám specielní těhotenský bezpečnostní pás, na který jsem si zvykla a jsem za něj ráda), jen mě při řízení leze prcek nožičkama víc pod žebra... Ale řídím moc ráda a cítím se líp jako řidič než jako spolujezdec 😉

avatar
bugee
4. dub 2012

Holky, právě jsem provedla očistu a přípravu před poradnou vč. holení nohou a intimních partií a musím říct, že je to čím dál obtížnější a co všechno ti doktoři musí vidět, to jim fakt nezávidím 😀

avatar
pentagras
4. dub 2012

@bugee já taky ráda řídím ale už se bojím kdyby mě to vzalo náhodou, no ale stejně musím 🙂 no jinak přesně, to je akce to holení, jsem vyčerpaná jak když bych bežela maraton 😀 😀
Tak snad bude vše ok zítra 🙂

avatar
pentagras
4. dub 2012

holky nevíte někdo co je s Janijacek?? Jsme jí tu neviděla ani nepamatuju.

avatar
flyaway
4. dub 2012

@gabulenka Gratuluju k narození té vaší malé krasavice, ať se daří jí i mamince a brzo vás obě pustí domů 🙂!

avatar
hp
4. dub 2012

@tina74 Díky hned zítra to dam do pořádku 😉

avatar
flyaway
4. dub 2012

@pentagras Taky jsem ji dlouho na žádné diskuzi nezahlédla a koukala jsem, že má status neaktivní, tak nevím... 😕

avatar
tina74
4. dub 2012

@bugee Už zase ne, spíš ještě pořád! 😉 Budeme holt muset vydržet do porodu... 😉

avatar
tina74
4. dub 2012

@gabulenka Moc gratuluji k Terezce! 🙂

avatar
hp
4. dub 2012

@gabulenka Jééje, tak velká gratulace maminko 😉 ,takhle předbíhat, to se dělá 😀 ?Přeji Vám kopici zdraví a štěstí..........opatrujte se

avatar
babka
4. dub 2012

@bugee @tina74 Aha, tak na Bulovce právě dávají nutrilon, když kojení nejde. U nás žádné novinky. Pořád odsávám, takže malá má něco mlíčka ode mě a zbytek holt z krabice. Jinak už to asi nebude, mrně ode mě pít odmítá. Není prostě už zvyklá se namáhat. S lahvičky se pije líp 🙂 Jsem ale celkem spokojená, že aspoň částečně "kojíme". Malá je taky spokojená, krásně přibírá, dneska jsme v poradně dostali pochvalu 🙂 Teď spš začínáme řešit očkování - jestli a co necháme naočkovat z těch nepovinných věcí....

avatar
pentagras
4. dub 2012

@flyaway právě, taky jsme koukala ☹ tak snad je v pohodě

avatar
babka
4. dub 2012

@gabulenka Jééé, další princezna 🙂 Ty holky jsou nějaké nedočkavé všechny 😉 Gratulace největší, maminko!

avatar
pentagras
4. dub 2012

@babka prosím tě a stím očkováním je nějaká informovanost od dr????

avatar
pentagras
4. dub 2012

holky pomoooc, máte někdo nějakej dobrej recept na velikonočního beránka????? Dostala jsme formu, velkou, keramickou, musím upéct 😀 😀 😀

avatar
babka
4. dub 2012

@pentagras No dnes na mě v poradně sestřička vychrlila tolik informací, že z toho nevím stejně nic ☹ Dostala jsem i letáčky s cenama, do příště se máme rozmyslet, ať nám můžou naplánovat očkovací kalendář. Takže to budu muset prostudovat a asi si i něco přečíst na internetu a zepat se pokamarádkách na zkušenosti. Zatím nám nabídla jen očkování proti rotavirům a pneumokokům tuším, ještě jsem neměla čas to pročíst...

avatar
pentagras
4. dub 2012

@babka tak to jo, právě jsem se bála jestli nám to vůbec někdo poví, to pak dej info jaký to očkování je dobrý 🙂

avatar
xavera
4. dub 2012

ahoj holky, tak stale z mobilu a stale z porodnice. Jsme obe v poradku, jen krapet pomaly rozjezd kojeni. Je to celkem veda - no vsak brzy uvidite. Violku jsme dnes museli zacit dokrmovat umelou vyzivou. Zacla pribirat a vypada toze nas zitra pusti domu. Napisu pak vice a pridam nejake foto 🙂 jinak ve zkratce je kouzelna.

avatar
xavera
4. dub 2012

ahoj holky, tak stale z mobilu a stale z porodnice. Jsme obe v poradku, jen krapet pomaly rozjezd kojeni. Je to celkem veda - no vsak brzy uvidite. Violku jsme dnes museli zacit dokrmovat umelou vyzivou. Zacla pribirat a vypada toze nas zitra pusti domu. Napisu pak vice a pridam nejake foto 🙂 jinak ve zkratce je kouzelna.

avatar
bugee
4. dub 2012

@xavera Ahoj 🙂 Už jsem si říkala, že by vás někdy teď měli pustit dom a všichni se tu na vás obě těšíme 😉 A samozřejmě uvítáme od naší novopečené maminky informace jak o průběhu porodu, tak další postřehy a rady, no a fotky malé, to je snad jasný 🙂 😉 🙂
Z toho kojení začínám mít taky obavy, když vidím, jak s tím válčí @babka, teď Ty, asi to nic jednoduchého nebude 😒 A jestli to tak moc jak říkají záleží na psychice, tak o to spíš... To je jako snažit se spontánně otěhotnět, hlídat si ovulaci, píchat si nějaký podpůrný injekce a přitom ze všech stran slyšet - hlavně na to nemysli 😖
Tak držím palce, ať jste zítra v pořádku obě doma! 🙂

Strana