1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
6. črc 2011

@werinka1 tak to budeme na sebe myslet navzajem, pak si dame o vikendu vedet, jestli se nam pri narkoze nezdal nejaky supr hezky sen 🙂

flyaway
6. črc 2011

@cuddle Tak to jsou skvělé zprávy, mám radost!!! 😀
To bylo strachu, že nedorostou a vidíš to... 😎

flyaway
6. črc 2011

@werinka1 Držím palečky na tu punkci, určitě to proběhne v pohodě! 🙂
Jakpak jsi k ní vlastně přišla? ☹

cuddle
autor
6. črc 2011

@flyaway dekuju, no tak jeste potrebuji poporust, tak snad jim ta posledni davka pomohla, a dnes v 9 bude pregnyl, tak doufam, ze ten to nezastavi a jeste do patku neco " priberou " 🙂

cuddle
autor
6. črc 2011

holky tak stimulace ukoncena, pregnyl pichnut, tak a v patek se jde nato
posilam foto co jsem vyprodukovala za odpad - pekne to mam roztrizeno, plast, jehly a ampulky od leku a rozpostedel ( v kybliku ) a pekne jim to zanesu do caru nebo do lekarny at to zlikviduji.....

flyaway
6. črc 2011

@cuddle Jejda mane, tak to je pěkná hromádka! 😀
Páni, a už se to pomalu začíná rozjíždět! Budu na Tebe v ten pátek moc moc myslet, snad nebudeš mít kvůli tomu na sále škytavku... 😉

flyaway
6. črc 2011

@cuddle A jinak si myslím, že i kdyby folíci už nerostli (jako že určitě ještě trošku porostou), tak jich máš dost na to, aby z toho byla minimálně paterčata! 😉
Jo a ten Pregnyl sis píchla zas do břicha nebo do...jinam? 😵

cuddle
autor
6. črc 2011

@flyaway jojo picha se take do bricha - minule jsem mela dvojitou davku na obilnaku , ted mi dali v Heliosu jen 5000 jednotek, ptala jsem se jestli to staci a rikal ze ano, predpokladam, ze je to i diky tomu ze jsem si pichala ten Dipherelin, ktery mel podporit kvalitu vajicek....
no tak myslim, ze ty dvojcata nam budou uplne stacit 😀
kdyz budu skytat, tak me snad uspi taky 😀

werinka1
7. črc 2011

@flyaway Děkuju moc. Byla jsem dnes na v CARu, vzali mi krev a udělali utrazvuk. Cysta je tam stále, takže zítra punkce ☹ Ani jsem nečekala na výsledky krve, prý to bude určitě ok, kdyžtak zavolají. Tak se děsim že zazvoní telefon..... Punkce se až tak moc nebojim když bude v narkóze. Jinak bych měla určitě pěkný bobky. 😀 Pak doufam, že mi zas nenaroste. Udělala se mi potvora jedna už před 6 lety. V roce 2007 jsem byla na laparce a milá cysta se objevila znova 7 dní po operaci. Všichni na to nevěřícně koukali a v CARu mi tvrdili, že to snad ani není možný, že to muselo bejt špatně udělaný. Kdo ví..... Na další laparku už jsem odmítla jít. Naštěstí mi do ní nenutí a zkouší to punkcí. Jestli se mi ovšem po tom odsátí zase naplní tak rychle jako po té laparce, tak nevim nevim jak si s tim poradí. Mají obavu, že bude špatně reagovat na stimulaci - že by mohla růst - už tak je 5 cm a navíc by prý utlačovala vaječníky takže by tam špatně zrály folíci. No uvidíme uvidíme.....zatim jsem optimista 🙂

werinka1
7. črc 2011

@cuddle Budu na tebe moc myslet 😉 Alespoň budu mít pocit, že v tom nejsem sama 🙂 Jdu mezi půl desátou a desátou. Už aby to bylo za mnou....

cuddle
autor
7. črc 2011

@werinka1 jojo tak to budeme v narkoze obe nejak ve stejnou dobu, taky te pusti jeste zitra domu, je to jen takovy ten rychly zakrok, nebudes tam muset zustavat, ze?
ty cysty to jsou ludry nikdo nevi proc a vzdy se objevi kdyz ji clovek nejmene potrebuje - ja si pamatuju kamosku, taky ji nasly cystu - nejak se ji udelalo spatne a byla nejaka docela velka, vubec nevedeli co s tim a jak to odstranit, tak ji rekli, ze ji budou muset vzit vajecniky, ze to nejak spatne zasahuje, tak ta byla vystresovana, hledali jineho doktora, z nemocnice odesla na reverz, ze se rezat bez dalsi konzultace nenecha, divali se na ni,ze se zblaznila , no a konzultace dalsiho doktora uz byla o tom,ze mila cysta proste zmizla, asi praskla nebo co uplne sama a vse se takto vyresilo.....

werinka1
7. črc 2011

@cuddle Jj, pustí mě taky hnedka domů. Teda, tak cca 2 hoďky po zákroku. Jsem na to fakt zvědavá. Já se téhle cysty prostě ne a ne zbavit. Mě naštěstí vaječník po té první laparce zůstal, vzali jen kousíček a údajně dokáže zase narůst, takže by to mělo být ok. Ale teď mě moje gynekoložka chtěla ještě před doporučením do CARu poslat znova na laparku (byla to jiná dr., vyměnila jsem ji kvůli tomu, že byla blíž) a že mi odstraní cystu, zřejmě prý i vaječník protože se jí zdálo že ta cysta je tak velká, že půjde i s vaječníkem a zároveň mi zjistí průchodnost vejcovodů. Z té první laparky mam zjištěno, že levý je neprůchodný. No a ona mi řekla, že ho odstraní, kdyžtak oba kdyby se zjistilo, že je neprůchodný i druhý. Údajně je pak lepší šance, že IVF dopadne dobře. Ovšem jak jsem tohle slyšela, řekla jsem si že to ani náhodou!!!!!!! Donutila jsem ji, ať mi dá doporučení do CARu a tam že to zkonzultuji. Už nejednou jsem slyšela o tom, že žena otěhotněla i když jí lékaři tvrdili, že má neprůchodné vejcovody a kdesi cosi. Je mi jasný, že je to takovej malej zázrak, ale co kdyby náhodou.......prostě dokud to nebude život ohrožující, na žádnou operaci nepůjdu a hlavně si nikdy nenecham cokoliv odstranit. Ať si páni doktoři řikaj co chtějí. Tady v CARu mi dokonce jeden řekl, že je to vzácné, ale jednou se mu stalo, že u jedné pacienty byl jednou jeden neprůchodný a druhý průchodný. Pak to bylo obráceně a nakonec zase obráceně. Prý i doktoři jsou někdy na přírodu krátcí......

flyaway
7. črc 2011

@werinka1 Tak to je celkem mazec, už po sedmi dnech po zákroku to tam mít zpět 😒 .
No snad už to tentokrát bude jednou provždy a pak jediný, co Ti tam poroste, bude mimi (nebo dvě) 😉 !
A Ty už jsi začala se stimulkou nebo právě až po té punkci?

bublenudle
7. črc 2011

Holky,kolikatej den cyklu se picha Gonal při dlouhem protokolu?????? ja v tom mam už gulas po tom vsem...diky...

flyaway
7. črc 2011

Holky, já už bych si tak přála, aby to všechno bylo za náma a my si mohly vyměňovat už jen fotky s rostoucíma bříškama a řešit, který kočárek by byl ten nej...! 😵

flyaway
7. črc 2011

@bublenudle Tak já mám dlouhý protokol s tím, že jsem 16. den cyklu začala brát Proveru, 23. den si začala píchat Decapeptyl a mám přijít 1. den menstruace, která by měla přijít 30.-32. den cyklu (což vychází příští týden pondělí-středa) na krev a podle hladiny hormonů se teprve rozhodne, kdy se začne píchat stimulka (já bych měla mít Puregon) a kolik jednotek...
Zatím jsem tak nějak na začátku - včera poslední Provera a dnes teprve 4. injekce Decapeptylu... 😒

cuddle
autor
7. črc 2011

@bublenudle nemas nejaky papir z caru, ty uz mas vsechny leky doma, ja mela taky jen proveru a dipherelin a merional jsem dostala az 1DC po odberu krve , takze jsem brala pak dle jejich instruktaze od 1DC a vlastne celych 12 dnu co je mozne stimulovat

cuddle
autor
7. črc 2011

@flyaway neboj to utece jako voda, taky si pamatuju jak jsem sla do caru, pak uz zobu proveru, zacinam dipherelin a najednou konec stimulace - ono se to zda, ale nakonec to utece rychle 🙂

werinka1
7. črc 2011

@flyaway Já začnu stimulovat právě po té punkci. Dle Dr. by při té stimulaci mohla ta cysta právě ještě víc růst a dělat neplechu, proto jí vypunktujou a budem doufat, že nebude zpátky ještě než dojedu domů 😒 Já dostala 22.den cyklu Decapeptyl, pak přišla MS 28. den a zítra jsem 11.den a to bych si měla začít píchat myslim Puregon - alespoň něco takového doktor prohodil.

cuddle
autor
7. črc 2011

@werinka1 jo tak to bude to stejne co je pri tom OPU, jen ta kratka narkoza a po probrani s doprovodem domu , takze budeme narkozovat zitra spolu na dalku 😀

cuddle
autor
7. črc 2011

@werinka1 hmmmmmmmmmmmmmmmmmm 11 den zacit stimulovat, to je divne, zacina se vetsinou 1-2 den - tak uvidis

werinka1
7. črc 2011

A včera sem si objevila na břiše a dekoltu takový malinkatý červený tečky. Sem tam nějakou. Jsem z toho vedle.... Viděla jsem něco takového myslim u mojí babi, ale té je 80 let!!! Že by to bylo z toho decapeptylu??? Nezdá se mi to. Ale co to může bejt? Nebo holt stárnu ☹ A lepší už to nebude 😢

cuddle
autor
7. črc 2011

@werinka1 tak to ti nepovim, ja mam okorat puntikate bricho, od vpichu 😀 😀 😀

werinka1
7. črc 2011

@cuddle Nevim. Moc jsem se toho zatim nedozvěděla. Mam si stále píchat decapeptyl a od zítřka puregon. A zřejmě přestanu s decapeptylem. Vim jen, že mam dlouhý protokol. 😨 Jj, až budu usínat, tak si vzpomenu, že na druhém konci republiky taky někdo sladce chrní 😀

flyaway
7. črc 2011

@cuddle Já vím, že to uteče, akorát někdy to utíká rychleji a někdy pomaleji 😀 .
Na kolikátou tam zítra máš přijít? Až po té deváté nebo hned brzo ráno? Ať vím, od kdy přesně mám držet ty palečky 😉 .
Jééé, já už se těším, až nám tady budeš popisovat, jak se Ti embryjka pěkně rýhujou a my Ti budem tajně závidět... 🙂 Ale samozřejmě v tom dobrým slova smyslu 😉

cuddle
autor
7. črc 2011

@werinka1 ja koncila s dipherelinem az vcera pri pregnylu, ten jsem pichala celou dobu - tak uvidis oni ti reknou presne v caru

werinka1
7. črc 2011

@cuddle No jo, já mam vždycky něco extra ☹

flyaway
7. črc 2011

@werinka1
@cuddle Holky, zítra přeji sladké chrnění Vám oběma 🙂 !

cuddle
autor
7. črc 2011

@flyaway rikala na 7.-7.30 na ober krve, ja i manzel - budou pry testit zloutenky, HIV a jeste cosi jestli je to vse v poradku, nejsme ani jeden infekcni a muzeme jit na odbery
pak pry OPU se dela kolem 9-10 zalezi kolik je ten den naplanovano zakroku , mezitim nebo asi po krvi pujde manzel darovat nejlepsi bojovničky ( mam objednanou vyslovene alespon jednu holcicku - takze se posnazi 😀 ), no a me asi unarkozujou a odsajou foliky a pak me proberou , reknou vysledek OPU - kolik odsaly foliku a kolik tam bylo vajicek ( ohledne kvality pry nejde rict, hned, ze to nejak 3 hodiny budou pripravovat na to ICSI ) a pak PK , musime se pak dle poctu rozhodnout kolik kusu dame k oplodneni - 8 je za ten jednorazovy poplatek a kdyby jich bylo vic, tak kazde dalsi je 1000,- a ptala jsem se jestli muzeme dat pripadne 8 s ICSI a zbytek normos, rikala, ze by to nedoporucovala - vzhledem k morfoligii spermiogramu, ale hlavne, ze by jsme museli platit 2 x PK - ze kazde by byli jinde a vlastne jinak oplodneny - takze to mas hned 5500,- takze muzeme radeji dalsich 5 dat na ICSI - vetsi sance, ze se oplodni - prvni info bude v sobotu a pak pry obden

flyaway
7. črc 2011

Holky, chci se zeptat - jak jste se cítily po Decapeptylu (nebo Dipherelinu nebo jiného "utlumovače")? Já si připadám po těch čtyřech dnech užívání jak praštěná po palici - jsem unavená, přecitlivělá, nafouklá jak balónek a celkově tak nějak mimo 😒 . Tak teď nevím, jestli je to normální reakce či nikoli...?
Díky za Vaše zkušenosti! 😉