1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
3. srp 2011

Holky vy jste fakt ZLATÝ 🙂 !!

jajinka28
3. srp 2011

@cuddle to budeme, to si piš 🙂

jajinka28
3. srp 2011

@flyaway píšu, píšu 🙂

jajinka28
3. srp 2011

@cuddle no, nechci být nepřející, ale přesně jak píšeš..otěhotněla ani neví jak, hned jak ji pustí z porodnice tak dítě chůvě a hola hola práce a večírky volá...☹

werinka1
3. srp 2011

@cuddle Taky sem si přesně tohle řikala, taková k..... s prominutím a je to tam hned, ani to pomalu nechce. Nedávno jsem s ní četla rozhovor, kde bylo psáno, že prý chtěla dítě už od 20-ti, ale nedařilo se, prej to bylo zřejmě nesprávnými partnery, protože s timhle to vyšlo napoprvé.

111janinka
3. srp 2011

@flyaway s tou neschopenkou právě dumám.... werinka psala, že to měla rovnou psáno v dokumentaci. Nevím, co je tedy obvyklé. Nechci se tvářit jako "nemocná" ani si nemůžu dovolit opustit práci ze dne na den. Před odchodem na mateřskou za sebe budu muset "vycvičit" náhradu 😉 Ale když teď vidím, jak jsem na nervy že na mě někdo něco prsknul....
Možná je to také o tom rozdílu jednoho miminka a dvojčat 🙂

cuddle
autor
3. srp 2011

@werinka1 jo napoprve snad po mesici znamosti......proste chtela jen dite, zajimavejsi tema pro bulvar na 9 mesicu a nasledne po porodu dalsi supr informace, kde se s nim vrtla, jaky ma kocar, kdo ji sponzoruje za znacku, jake nosi ditko znackove boty, kam s nim vlezla, cim ho krmi, kam ho da do skolky, skoly, no proste dalsich x let postarano o prvni strany bulvaru

cuddle
autor
3. srp 2011

@111janinka u nas to v papirech urcite nebylo, dostanes ten papir po OPU, ET pro sveho gynekologa a s tim se dohodnes
samo dvojcata jsou rizikovejsi ve vsem, ale nejvice jednovajecna, takze jedine ze by se vajicko u tebe podelilo , ale jinak, pokud nemas zadne komplikace a citis se dobre nemas duvod jit na rizikove, hned, treba si das 2 tydny neschopenku, kdybys mela fakt silne tehu nevolnosti a unavovy syndrom spanku 🙂
ale pokud netahas nic tezkeho a jsi v kancelari tak klidne to tech 6-8 tydnu pred porodem, taky kazda korunka dobra, ale pokud mas obtize a neco se nezda, neriskovala bych a sla pekne domu, holt oni si poradi neboj, kazdy si mysli, ze je nenahraditelny a kazdy se da nahradit, zazila jsem horsi situace a taky to firma vzdy vyresila a mela pochopeni, holt proste zdravi je prednejsi a tady jde o 2 zivoty a risk zato nestoji

werinka1
3. srp 2011

@111janinka Jani já myslim že jsme tam o tom rizikovym měli bez ohledu na jedno, dvě....prostě IVF=rizikové.

flyaway
3. srp 2011

@111janinka No ono je právě bohužel nejvíc rizikový ten počátek těhotenství, po těch třech měsících, kdy už tělo převezme tu svou udržovací roli místo uměle dodávaných hormonů, je situace více stabilizovaná. A myslíš, že by Ti nebylo umožněno alespoň částečně pracovat z domova? Ono Ty stresy a cestování a ostatní "běžné" činnosti tomu mimču zpočátku moc nesvědčí 😒 .
Já taky nechci odejít ze dne na den, navíc se bojím, že bych se doma bez nějaké činnosti zbláznila, jen o povolených vycházkách, o finanční stránce nemluvě. Ale věřím, že se dá dohodnout s každým šéfem na nějakém rozumném kompromisu... 😎
A nemyslím, že by v neschopence byl rozdíl v případě jednoho nebo dvou miminek, obojí je po IVF a po třicítce rizikový, takže neschopenka není otázkou toho, zda ji dostaneme, ale toho, zda ji chceme - a každý rozumný mudr. Ti ji minimálně doporučí 😉

111janinka
3. srp 2011

@cuddle Samozřejmě, pokud bude vše v pořádku, tak ráda v práci zůstanu. Ale jakmile se tam objeví nějaká prskající nezodpovědná .... půjdu okamžitě na neschopenku místo ní 😀 😎
Tééééda... už mluvím jako bych to těhotenství měla jisté 🤐

pentagras
3. srp 2011

@111janinka ahoj jani, byla jsem se informovat na neschopenku, můžeš po dohodě s lékařem mít neschopenku hned od začátku stimulky, mám jí také od začátku a tobě jí nenabídli?????

111janinka
3. srp 2011

@pentagras nenabídli. Celkově u nás razí spíš cestu... nic se neděje... všechno jako by nic... pěkně přirozeně.... a vlastně mi to tak i dost vyhovuje 🙂
Jak už jsem psala, zkusím to bez ní, nebo se spíš podřídím pokud by mi ji doporučili.

pentagras
3. srp 2011

@111janinka to jo, mě právě dr.hned řekla -- rizikový pracoviště kde se kouří, okamžitě neschopenka a bez řečí 🙂
uvidíš co pro tebe bude ok a hlavně at jsi v pohodě a prskající kolegyni pošli teda na hanbu 🙂 😀

111janinka
3. srp 2011

@pentagras ty jsi tuším psala, že děláš v baru? to je pak jasný 😉
Já dělám v kanclu, takže pohoda. Jen mi vadí v létě klimatizace. Létu už ale jak se zdá nebude... takže... problém vyřešen 🙂

pentagras
3. srp 2011

@111janinka jj, máš pravdu. v kanclu se to asi dá, já lítala 12 hod na nohou tak i tak by to stejně nešlo 🙂

werinka1
3. srp 2011

Našla jsem tohle:Po IVF cyklu není nutná pracovní neschopnost. Spíše dop. pacientkám nenastupovat PN. Práce je psychickým odreagováním od problému. PN nezvýší šanci na úspěch. PN doporučuji pouze při subjektivních potížích , jako je bolestivost podbříšku po odběru vajíček. Klid tyto potíže tlumí
Dr Texl Sanatorium Helios brno

111janinka
3. srp 2011

Zase mám dumavou 😅 Víte někdo... co se vlastně těch 10 dní od ET v našem těle děje? Jak dlouho trvá, než se bobek začne zavrtávat, jak dlouho mu to asi trvá, kdy se začne projevovat hcg??? Docela by mě zajímalo v jaké fázi tak asi dneska můžu být (za předpokladu že všechno jde tak jak má) O🙂

ivulinka29
3. srp 2011

@pentagras
@111janinka JÁ jsem právě taky servírka,tak jsem si neschopenku vyžádala hned ze začátku..
na nohách 14 hodin v kuse a pokud neobsluhuji na zahrádce,tak ve vnitř se kouří, což by mi asi nepřispívalo, jak zátěžově,tak zdravotně..a já nevím, jak u ostatních, ale mě docela stimulace unavovala a to nemluvím pak po ET, jsem byla unavená permanentně 7 dní v kuse..u ničeho jsem nevydržela déle než 10 min. čtení, luštění, dívání se na televizi atd...
teď mám docela nahnáno, poněvadž mám 13 den po ET a únava mne opustila, včera jsem měla narůžovělý výtok, jak před menstruací,dnes mě bolí v podbříšku jako před menstruací a hlavně mě začaly bolet záda jako před menstruací...

111janinka
3. srp 2011

@werinka1 jojo.. Texl je právě propagátorem... "nic se neděje" 😉
Po první konzultaci nás s manželem poslal posedět na zahrádku na pivo 😉

ivulinka29
3. srp 2011

@111janinka já měla ET ve čt a dr. mi řekl,že do neděle,tzn. min.4 dnz klidový režim,žádné fyzické zátěže,teplé koupele,plavání motýlka na čas atd..,pak už prý jasno, zda-li mimisci zůstanou, či odejdou...

pentagras
3. srp 2011

@ivulinka29 netestíkovala jsi?? Holka tak to já nevím já tak daleko ještě nebyla, neporadím 😒 ale stou prací to je mazec, a já jsem unavená, furt bych se ted válela ale od dneška mi je líp, jen to břicho mám nateklý, at už mám po opu 🙂

werinka1
3. srp 2011

@111janinka Taky jsem nad tímhle dumala 🙂 A hledala info, ale bohužel nic moc jsem nenašla. Akorát můžu říct, že jsem ten šestý den neměla test pozitivní, ani trošku a 10 den už vcelku slušná čárka, myslim, že 9 den by tam ten dušík už byl. ale kdy přesně se zavrtá to nevim, já neměla žádný bolesti, tak je mi to až divný a já zas dumam nad mimoděložním 😠

ivulinka29
3. srp 2011

...hlavně necítím ani žádné pnutí v prsou, jak tady každá nastávající a posléze i stávající maminka má..i moje suseda , která je v 5 měsíci mi řekla, že už v 5tt měla bolestivé prsa...já nic..opět, ani minule jsem je neměla, tak začínám klesat na mysli..☹ a ty záda mě teď dostaly...

ivulinka29
3. srp 2011

@pentagras netestíkovala jsem protože mi to manžel zakázal, abych nebyla smutná z toho,že tam nic není a jenom bych nad tím celé dny a noci přemýšlela...máme to za sebou už 4 krát a bez poz.výsledků,tak proč bych se teď měla zase stresovat?
asi je to o tom, že už vím do čeho jsem šla a pokud bych měla testnout 9..10.. nebo nevím který den a pak být ve stresu, že to nevyšlo či co, za to mi to nestojí...ono se to ukáže tak i tak ten oficiální den

cuddle
autor
3. srp 2011

@werinka1 vidis to je nas doktor, nam neschopenku nedoporucuji, holt odreagovat se praci 😀

werinka1
3. srp 2011

@ivulinka29 Tak to tě můžu fakt uklidnit, protože já jsem si byla na 100% jistá, že to nevyšlo protože jsem neměla a stále nemam jeden jediný příznak. No a včera jsem měla na testíku slabou čárečku a dneska o něco silnější.....

cuddle
autor
3. srp 2011

@111janinka ja to radeji nezkoumala, rekla bych do 5 ti dnu po ET max uhnizdovani, od 6teho dne uz bys mohla pozorovat narust HCG samo kdyz jdi po ET s 5-6 dennim embryjkem po PK, tak uz ta sance je, pokud bude nad 10 tak budes mit pozitivni test samo cim vyssi HCG tim silnejsi carka, HCG roste obbden, tkaze dobre meritelne je to co 2hy den, porovnani silnosti carky, je dulezite aby rostlo

cuddle
autor
3. srp 2011

@ivulinka29 me bolely vzdy prsa po Pregnylu to jsem myslela, ze ani tricko oblekat nebudu, pak to vzdy preslo, po ET jeste asi 5 dnu citlive a pak nic , konec nic nebolelo, nic nepichalo, zadne priznaky, pak uz jsem byla 12 den po ET a rano sla na krev a uz odpoledne se rozjizdela MS, vecer uz jsem nebrala utros a rano jsem zacala 1dc, proste navazovalo to uplne bez prestavky, akorat to proste tak vyslo
ale holky maji priznaky jako na ms a tehu jsou , je to fakt individualni, nekdo nemusi mit priznaky celou dobu a jina si to odbyde komplet vsechno

ivulinka29
3. srp 2011

@werinka1 to je sice hezké, ale jsou případy a na naší klinice velice časté,že z moči nic ...už tomu nevěřili a pak z krve byly pozitivní, nevím čím to je, mě to příjde abnormální, ale prý se to děje a čím dál tím častěji