11 let rozdíl (holka 15, kluk 26). Je to normální?

mariahustv4
19. kvě 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je normální když holka má 15 let a její přítel má 26

petulkadodo
20. kvě 2023

@izz76 Není, někteří kluci to dělají schválně. 15letá je nenáročná, za vše vděčná. Holky 20+ už chtějí dovču, chodit za zábavou, jsou náročné na čas i na peníze...

ai30
20. kvě 2023

@exbordelar Pohorsenym recem navzdory? Ty delas, jako by to byli Romeo a Julie boha jeho a pritom jde o dospeleho muze, ktery si vyzvedava svou 'pritelkyni' rovnou z druziny 🤦‍♀️ Jak si myslis, ze takove vztahy funguji? Mas pocit, ze to dite je s tim muzem rovnocene? Ze si umi rict, co je pro ni v sexu v poradku a co ne? Z tohohle romantizovani vztahu mezi dospelym muzem a pubescentni divkou je mi fakt na bliti, navic kdyz vychazi od zen. Navic mi prijde uplne absurdni, ze se automaticky soustredis na to, co by mohl clovek rict te holce, aby ze 'vztahu' odesla. Ji nic. Jemu. On je v te situaci ten predator a jemu ma okoli dat najevo, ze to neni v poradku, ne ho placat po ramenou, jak holku bezva zauci a ona na to bude rada vzpominat. 🤮

exbordelar
20. kvě 2023

@ai30 ja to takto nevidim. Bude to tim, ze mam v tomhle ohledu dobrou zkusenost nejen svou ale i v mem okoli. Ale vidim, ze v tobe to vyvolava vztek - asi nekoho zneuziteho takhle mladeho znas, vid?

leymea
20. kvě 2023

Memu manzelovi bylo 26 let kdyz jsme spolu zacali. Me teda bylo 17, takze jsem byla o 2 roky starsi nez tva dcera. Uz to takovy rozdil neni, ale je pravda, ze v 17 jsem uz mela vic rozumu nez v 15 😀 bala jsem se, ze rodice budou silet, ze je o tolik starsi, ale nastesti byli uplne v pohode a hned si ho oblibili. Jsme spolu skoro 13 let a nemenila bych ❤️

ai30
20. kvě 2023

@exbordelar Ve tvem okoli navazuji muzi vztahy s patnactiletymi detmi a mas s tim dobrou zlusenost? Tak na to asi neni, co rict, snad jen doufat, ze ty holky postupne odnekud zjisti, jak mas vypadat zdravy vztah...

kamino
20. kvě 2023

@ai30 Evidentne z tebe mluvi hodne spatna osobni zkušenost, stavis se ke veci hodne radikalne. Nechces slyset i pozitivní zkusenosti i kdyz takove jsou. Vse tocis kolem sexu, ale opomijis i emocni rovinu. Iz jsem psala posledne. Holkam casto imponuji i jine veci, nez zkusenosti v posteli.

exbordelar
20. kvě 2023

@ai30 ano, tu a tam par mych kamaradu si takto brzo s takovym vekovym rozdilem zacali. Nekomu to nevyslo, ale dve kamaradky jsou se svymi muzi doted, maji deti, jsou spolu pres dvacet let a vypada to, ze jimto klape 🙂 a opravdu to byla velka romanticka laska. My jsme s muzem take o 11 let, ale poznali jsme se pozdeji.
Proc je ti z toho tak na bliti? Setkala ses s opacnou zkusenosti?

ai30
20. kvě 2023

@kamino Netocim vse kolem sexu, sex je jen soucasti vztahu. A ano, emocni rovina je dulezita a je to prave ta, ktera dostane zabrat. V 15ti letech proste clovek vyzraly neni, prestoze si myslite, jak jste tehdy uz byly bajecne a dospele. Nebyly. Byly jste deti. A vztah dospeleho muze s ditetem proste v poradku neni. Pozitivni zkusenosti neignoruju, jsem si jista, ze ti chlapy na ta leta vzpominaji velice radi, ale to neni to, co ma byt v te situaci zasadni. Ty holky maji mit pravo dospet, vyzrat, umet si urcit hranice, aniz by je u toho pigloval nevyzraly tricatnik, ktereho potreba dominance ve vztahu zavlala az na loveni deti na zakladnich skolach.

kamino
20. kvě 2023

@ai30 a nevim jak na jinych skolach, ale sexualni vychova v 8.a 9. tride je hodne o urcovani hranic a pokud je to pravda, co holky rikaji, maji v techto vecech rozhodně jasněji nez jsme mely my...

kamino
20. kvě 2023

@ai30 a nemyslis, ze to vyhovuje ti tem holkam a ze na tu dobu take mohou vzpominat rady? Beru to z vlastni zkusenosti.

eviicka
20. kvě 2023

No já jsem ročník 1980 a i v mé generaci nebyla výjimka, že některé 15 leté spolužačky měly i starší kluky/chlapy. A rozhodně ten muž nebyl vždycky oním predátorem. Myslím, že je to kus od kusu, takže se na to nedá odpověď. Může, ale taky vůbec nemusí, to být v pohodě.

ai30
20. kvě 2023

@exbordelar Ptas se, proc je mi na bliti z toho, kdyz tricetileti muzi maji vztah s pubescentnimi detmi? Ono je to pomerne self-explanatory, ale vzhledem k tomu, ze tvoje socialni bublina je asi Matus a jeho kamosi, tak chapu, ze vnimame vztahy trochu jinak...

eviicka
20. kvě 2023

@ai30 Dotyčnému je 26 ne 30 a to klidně může být normálně studující vysokoškolák, pár takových v okolí znám, jsou to typy, co v 25 zvednou hlavu od počítače a teprve si všimnou, že nějaká žena vůbec existuje.

kamino
20. kvě 2023

@ai30 A sex fakt nemusi mit na prvním rande.. je strasne málo informaci, pár nezname nikdo, nezname jejich nastaveni, rodinne zazemi... ale jak jsem uz psala, casto starsi partnery vyhledavaji holky z nefunkčních rodin, kterym chybi muzsky vzor..je to spatne? Opravdu mi prijde, ze se cyklis ve vlastni spatne zkusenosti.

ai30
20. kvě 2023

@kamino Ja si rozhodne myslim, ze ty holky na to muzou vzpominat rady. Ale to neznamena, ze ty vztahy jsou v poradku a ze by se mely romantizovat do te miry, jaka je v teto diskusi. To 'vzpominani na hodneho chlapka' neni vubec daleko od zkusenosti prezivsich sexualizovaneho nasili v detstvi. Vzpominky na detstvi jsou zabarvene tim, jake je chceme ted mit, neznamena to, ze odrazeji realitu takovou, jaka byla v te situaci.

ai30
20. kvě 2023

@kamino Kdo mluvi o sexu na prvnim rande? A prosimvas, prestante se soustredit na to, co ty holky vyhledavaji nebo nevyhledavaji nebo odkud pochazeji. Problem v tom vztahu nejsou ony, ony jsou deti. Ten problem je, ze dospely muz vyhledava za partnera dite.

kamino
20. kvě 2023

@ai30 Takze pokud holka v 15 spi se spoluzakem, je to o.k. Vetsinou kluci v 15 moc zodpovednosti nemaji, riziko toho, ze se vytvori dalsi nefunkcni rodina je celkem vysoke. Ale je to pro tebe vice prijatelne, nez kdyz s mladou holkou je uz mlady muz s uz minimálně vzdelanim a praci, kdy je podle mě vetsi sance vztah udrzet, pokud by se nějaká nehoda stala.. ano, zacházím do extremu, ale jako Husakovo dítě jsem kolem sebe mela techto pripadu celkem dost...

kamino
20. kvě 2023

@ai30 Myslim, ze to spolu hodne souvisi, ze je nejaka potreba nenaplnena. Nevim, jestli znas dilo Gabora Mateho, Moudrost traumatu. Báječně vse vysvětluje, doporucuji shlednout.. a jak tak ctu tve odpovědi, verim, ze najdes dost odpovědí na ruzne otázky..

ai30
20. kvě 2023

@kamino Jo, je to ok. Protoze je to o te rovnocenosti ve vztahu, ktera proste ve vztahu dospeleho a ditete neni mozna.

kamino
20. kvě 2023

@ai30 Ja si porad myslim, že je to hodne individualni, záleží na vyspělosti jedinců. A stojim si za tim, ze i v 15 muze mit holka v hlave hodnoty srovanane. Neshodneme se, nema cenu to tu plevelit. Preji dobrou noc

ai30
20. kvě 2023

@kamino Hele, ja to vzdavam. Budu rada, kdyz si zjistis neco o sexualizaci adolescentnich divek a psychologii dospivani, ale nedoufam v to.
Kazdopadne mi to ale otevrelo oci. Kdyz par let zpatky Matus delal rozhovor pro cosi o tom, jak uz se nemuze dockat, az jeho Lucinka bude mit 15 a ze cekaji na tu noc a jeji matka u toho juchala, ze si dcera narazila celebritu, vubec jsem nedokazala pochopit, ze takovy rodic muze existovat. Ted alespon vim, ze zdaleka neni sama..😥

vevercicka
23. kvě 2023

@mariahustv4 bylo mi ještě 16, když jsem začala s o 12 let starším. Vztah nám vydržel 4 roky. Sic to byl nakonec děsnej vul, ale přišla jsem si na to hezky sama. A věkem to nebylo 🙂👌

pusolamy
23. kvě 2023

Nečtu komentáře, ale s manželem jsme o 11let přesně. Mně bylo 17 jemu 28, byl rozvedený měl jedno dítě. Dnes mi bude 35 a jemu 46,máme dvě dcery 12 a 7 let

klaruskaholubinka
23. kvě 2023

Když mi bylo 14 měla jsem přítele o 10 let staršího, vydrželo nám to 5 let. Rozešli jsme se ve zlém, ale teď si občas napíšeme jak se máme a jsou z nás kamarádi. Občas na tu zkušenost ráda vzpomínám... Manzel je o 7 let starší než já a přijde mi to ideální...

claire90
23. kvě 2023

Rekla bych, ze hodne zalezi jaci oba jsou. Jelikoz sama mam manzela o 17let starsiho, seznamili jsme se tedy o par let pozdeji, ale kazdy muj "kluk" byl s nejaky vekovym rozdilem a ne uplne vrstevnik, proste mi rozumove nevyhovovali. Takze pokud je holka psychicky vyspela a kluk neni nejaky magor, proc ne? Urcite bych nedelala kazani, ze tohle urcite ne..

veronicka89
23. kvě 2023

Ja v 16 chodila s 20 a prislo mi to ok ...
A jako zas jestli uz 20 nebo 25 mi u kluku prijde jedno...

Ty holky dnes ve 12 delaj veci co my v 15 ...
Ve 13 vypadaj nektere na 17 ....

veronicka89
23. kvě 2023

@petulkadodo me teda 15 let holka prijde naopak jako opruz ...v posteli asi zatim nic extra...porad ceka ze ji nekdo bude odepisovat beda jak ne ...bude se furt fotit a spulit hubu do mobilu nebo tancit tanecky ...
Urazliva ...
😀

pajusz
23. kvě 2023

Za mě je to pořád dítě. Nedovedu si představit že by syn teď v 15ti přivedl 26ti letou ženu 🤦‍♀️🤦‍♀️ a nedovedu si představit co by takovou na takovým zajicovi přitahovalo. (pokud by nebyla divná)

veronicka89
23. kvě 2023

@pajusz ty poznas okem 19 leteho a 26 leteho ?

sarihy
23. kvě 2023

@veronicka89 Jen poznámka k chování 12L holek - není to pravda...děti jsou pořád děti, i v dnešní době. Vidím to u mých dcer a jejich kamarádek. Není rozdíl v chování mých spolužaček tehdy a dětí teď.