2 a půl roku staré dítě vstává velmi brzy - změní se to?

simona_33
2. únor 2019

Ahoj vsem! Uz jsme doma trochu na palici z rezimu nerezimu naseho starsiho syna, kteremu je 2.5 roku. On je absolutni nespac! Vstava v 5, dnes dokonce ve 4.30. Proste si rozsviti a tato, ja mam hotovo.... Nechodi spat vubec brzy a hlavne je uplne jedno kdy jde... Vcera sel pred 9, nekdy jde az v 10 klidne.... Zalezi na odpolednim spanku. Ten si celkem uziva.... Neusina pravidelne, ted se snazime aby spal driv, aby aspon vecer nestrasil moc dlouho.... Vydrzi odpo spat i tri hodiny, ale snazim se mu to ted srazit dolu (ale je to tezke, jsem rada ze je chvili klid) uplne bez spanku nevydrzi, usne mi pak treba po pate odpo a spi do 3 no.... Nejak uz nevidim svetlo na konci tunelu. Zajimalo by me, zda to ma nekdo podobne, takhle u starsiho ditka, a zda se to nejak zmeni? A kdy? 😂 Diky!

rencinka87
2. únor 2019

@simona_33 Mame to hodne podobne a stejny vek - predpokladam, ze zacina obdobi, kdy se bude zase menit schema spanku smerem k tomu, ze prestanou spat po obede. Nas uz vydrzi nespat odpo, ale je to pak nekdy obtizny odpoledne, vetsinou ma pak mezi ctvrtou patou krizi. Ale kdyz vydrzime, jde pak mezi sedmou osmou a vstava rano mezi 6:30 a 7:30.
Nevydrzi to takhle kazdy den, nektery dny jit spat odpo proste musi, pak spi vetsinou dve hodiny. Vecer pak nejde spat pred devatou, protoze je proste vyspaly. Rano vstane v sest a jedeme znovu. Mne se ale prici ho pri tom odpolednim spanku budit a nasilne mu ho zkracovat, takze jsme se rozhodli vydrzet (u nas nastesti manzel je skrivan, takze mu rano vstavat nevadi a me nechavaji spat).
A prijde mi to uz lepsi - po vanocich vstaval v 5:30, ted uz pred 6:30 nevstava a zacina se to uklidnovat.
Jen nektery dny mam holt moznost si odfrknout odpoledne, nekdy zas musim vydrzet, ale v osm uz spi. Zlepsilo se to, kdyz jsme ted zacali hodne chodit na dlouhy prochazky dopoledne jeste pred obedem.

radus_2011
2. únor 2019

@simona_33 Syn mi dlouho vstaval mezi 5 a 6 a bylo celkem jedno, jak spal odpoledne a kdy sel spat vecer. S nastupem do skolky se to zmenilo, vecer usinal v 8 a rano jsme ho v 7 museli budit. Ted je mu pet, po obede uz vetsinou nespi a v noci klidne 20-8, takze verim, ze i u vas se to zlepsi 😉 A hlavne ted uz si sam vstane, pusti decko, nebo si hraje v pokojicku a nas necha spat.

fly80
2. únor 2019

Myslím si, že se to zlepší nástupem do školky. Tam bude mít režim. Po obědě chodí spát, ale nechají je jen max hodinu a vstavando 😉

simona_33
autor
2. únor 2019

@rencinka87 jo presne to delam.... Chodime dopo ven, jinak je to tezky.... Usne odpoledne ve 3 a vzbudi se mezi 5 a 6 klidne.... A. To je pak blby. Dopoledni vychazky funguji celkem dobre.... Jenze ja mam jeste 2m mimino a uz mi obcas tecou nervy.... Syn nespal odpo jen parkrat. Nekdy krizi prekonal a usnul treba po 7 nebo tak, rano vstaval jako obvykle, nekdy krizi neprekonal a usnul v 18 vsede... Ale on proste stejne vstane ve 4 potom.... Jinak taky je mi lito ho budit, ale on fakt vydrzi odpo i 3 hodky a to je desne moc. Pak my uz skoro spime a on porad by neco delal.... Takze ted ho tak vezmu z postele a opatrne mluvim a jemne budim. Nabidnu lipanek... To zabira 😂😂 do skolky chodil na par dopoledni.... Po narozeni druhyho syna krize, ale ted by mel zas jit. U idime, kazeopadne pokud bude vstvat v 5 a oni chodi dopo ven, usne jim tam u obeda asi....

simona_33
autor
2. únor 2019

@fly80 hm tak to se desim. Tohle on neumi, jit si odpocinout, on jde spinkat az kdyz chce.... Takze ve skolce to bude asi krize.

lida9
2. únor 2019

taky mame ted za sebou obdobi, kdy jako se bude vstavat hoodne brzo a jeste k tomu spatne usinal... tak jsem rekla dost, proste pres den spat nepujdes, fakt jsme vytrvali a nespal az do vecera, kdy teda odpadl uplne KO a spal az do rana.... po par dnech ale sam pochopil, takze jsme to zkusili opet s polednim spankem - hodka v poledne max a v noci taky uz pekne spinka ...

eldrag
2. únor 2019

tak já osobně bych mu nastavila rezim, spat se chodi po obede max na 2 hodiny, mam stejne starou dceru, kvuli buzeni od ptaků a svetlu jsme porídili zatmavovaci zavesy do detskeho pokojiku, dulezite je taky aby mel fyzicky vybití....

ldik
2. únor 2019

Asi nepotesim 😀. Mam starsiho 4,5r a ranni ptace je porad. Nehlede na poledni spanek /nespanek a naprosto bez ohledu nato v kolik jde vecer spat - fakt je naprosto jedno jestli jde v pul sedmy nebo v pul desaty. Ted ve svych ctyrech letech konecne zacal spat celou noc(aspon vetsinou), ale zase proste vstane v 5, i driv, a ma vyspano. Ani ke me kdyz si lehne tak uz proste neusne, vrti se a dopadne to tak ze pustim pohadku a jdu si jeste lehnout. Mladsi 3r ma na tohle vylozene radar a za chvilku pak vstava taky, aby mu neco neuteklo... Takze kdyz se u nas naaaahodou spi do 6, tak ja slavim 😀.

ldik
2. únor 2019

A nepomaha ani absolutni tma diky venkovnim roletam...

jannym
2. únor 2019

Bohužel pokud máte ranní ptáče nepomůže nic, mám dvě 5 let a 7 měsíců, malej obvykle okolo 5 ranní chce mlíčko a starší se nemůže dočkat školky, takže už vstává taky....

makronka222
2. únor 2019

Nase vstavala v lete ve stejnem veku take v 5 rano. Kazdopadne bylo fuk, jestli jde spat v 19:00 nebo21:00 takze jsme ji davali spat co nejdriv, at je fit a my muzeme jit take brzo. Jinak se to zlepsilo tim, ze pred spanim jsem ji dala UM aby byla hodne najedena a spala tim dele, nebo ve 4 rano jsem do ni taky narvala mliko a zase usnula krasne do 7h

simona_33
autor
2. únor 2019

@eldrag zavesy nebudou nas problem, ted kdyz vstava je tma jak v pytli 😂 fyzicke vybiti je fajn, ted je to trochu problem s tim miminem a v zime... Obcas jdeme rano ven, poo usne, vzbudim max za 2 hod a odpo do hernicky, kde je takovej ten hrad, takze splha leze apod.... Beha jak siron.... No a vstava uuuuplne stejne.... Nechapu. Ja vyhlizim jako jak smilovani! Abychom mohli byt dele venku...

simona_33
autor
2. únor 2019

@ldik no ji to jsi me nepotesila.... On si umi krasne zapnout telku....mohl by si ji zapnout, ale oni tam jeste nic nedavaj 😂😂😂 no jo tak asi se s tim naucime zit.

ldik
3. únor 2019

@simona_33 no to je jasny, v pet rano to jsou jeste prouzky a pipani 😀. Youtube to jisti - mame ho v tv.

lucifux
5. únor 2019

Ahoj, měla jsem něco podobného. U nás pomohl pravidelný denní režim. Vstává 6:30-7:00 dýl nenechávám. Obléct, najíst, chvilku je doma kouká na pohádku, nebo si hraje. Pak jdeme ven, věnuju se mu, oběd dávám 11:30 aby byl do 12:30 najedený, trochu mu slehlo a šel spát. Po obědě při usínání čtu pohádku. Budí se 14:30-15:00. Svačina, a zase ven, večeře 18:00, koupačka, chvilku si hraje, skoukne krtka a nejpozději 20:30 je tuhej. Ale jak říkám vše musí být pravidelný. Jakmile se mu něco spozdí o 15 min, tak je režim narušený, a celé učit znova. Dítě se rychle přizpůsobí, jde o to aby mi maminky jsme vydrželi a případně při nějaké scéně nepovolili. Trvalo mu to asi 5 dní, než se s režimem sžil. A teď už sám od sebe začne ve 20 zívat a žmoulat si kukadla, to samé i po obědě. Já si pak večer vařím, uklízím abych se mohla další den věnovat. Hlavně jsem nastavila režim, protože na jaře čekáme druhé, tak aby tenhle věděl co a jak. Pro mě to potom bude i snažší... Je pravda, že mi je v mnohém nápomocný. Tak vydrž a nepolevuj.

simona_33
autor
5. únor 2019

@lucifux nooo takovejhle rezum nemam sanci nastavit! Jak to treba udelas kdyz pojeyere nekam na dovcu? Jinak ja prave mam 3m mimino.... A proste je fakt nemozny s ní im mit takhle presnej rezim... 😒 Pbcas jsem rada ze jsem rada... 😂

lucifux
6. únor 2019

@simona_33 Jak jsem psala dítko si rychle navykne... Ten můj rošťák, už si sám řekne a v podstatě ví co v danou chvíli přijde. Dovča není problém, ale tu taky musí člověk více méně přizpůsobit dětem... Vlastně člověk když si pořizuje dítě, všechno kolem sebe musí přizpůsobit díděti. Loni jsme byli na zkoušku v campu... Musím říct, že mile překvapil. Usnul v podstatě hned.