2 sestry - 4 roky rozdíl v jednom pokoji? Miminka az puberťáci. Zkušenosti?

kaja2016
29. črc 2020

Muzete me napsat, prosim, Vase zkusenosti? Vlastni nebo s detmi? Vyhovovalo to? Nevyhovovalo? Proc? Moc dekuju.❤

lucka662006
31. črc 2020

@bbn Máme něco podobného, kluk 6 let a holčička 8 let, mají každý vlastní pokoj, ale spí v jednom 🙂

muhehehe
31. črc 2020

Četla jsem jen pár odpovědí- podle mě to není až tak o možnostech, to až v druhé řadě. Hlavní je klima v rodině.. vždyť jsou to sourozenci. Patří k sobě. Pokud se jim nebude podsouvat že je hrozně super aby se každý člen rodiny zašil do svého pokoje a objevil se až večer u večeře (v tom ,,lepším" případě, jinak i s večeří se dá zalézt do soukromí) , ani je to nenapadne.. určitě bych děti nedělila. Pokud o to projeví zájem v pozdějším věku, tak už to bude k debatě, ale takhle malé děti bych nechala spolu. Zkusenosti osobní - mám segru mladší o 7 let a pokoj jsme mely společný. Dal se rozdělit na dva, ale potřeba nikdy nebyla. Moje věci, její věci, dvě postele, nějak nevím co pořád kdo resi. Potrenovat na hudební nástroj jsem občas chodila do ložnice rodičů, přečíst knížku na gauč do obýváku... A na nějaká první rande pak ven, to by bylo stejné, i kdybych ten pokoj měla. Nikdy mi nechyběl. Teď mám tři děti (1 holka a dva kluci), barák 6kk... Dětský pokoj mají společný. A spí s námi. Spát ve svém prostoru předpokládám zanedlouho budou (ale nutit nebudeme), jak vydrží společný pokoj uvidíme, možnosti tu kdyžtak jsou, ale já jim to nějak podsouvat a navrhovat určitě nebudu

inkheart
3. srp 2020

@somalicats zajímavé, já třeba pokoj se svou o 11 let mladší sestrou sdílela a ani jednou mi to nevadilo. Neviděla bych to tedy jako problém, ale samozřejmě vaše věc

somalicats
3. srp 2020

@inkheart No, tak u nás by to vadilo dost - čtyřletá, šestiletá a sedmnáctiletá v jednom pokoji fakt ne. Nejstarší studuje grafiku, potřebuje speciál barvy, štětce atd., a to stojí dost peněz a fakt bych nerada každou chvíli kupovala nové, protože to mladší holky zničily. Navíc nejstarší potřebuje dost prostoru na tu práci, což by zase omezovalo ty mladší. Jo, kdyby chodila na gympl, tak možná v pohodě, na druhou stranu já v jejím věku už měla ráda soukromí.

inkheart
3. srp 2020

@somalicats já chodila na gympl. Nevím, možná to bylo tím, že nebyla jiná možnost, pokud jsme chtěli mít obývák, ale taky jsem sestru měla moc ráda (11 let jsem se na sourozence taky těšila). A soukromí jsem měla, naši mi nechali udělat speciální vyvýšenou postel, pod kterou jsem měla vlastní útočiště 🙂 jen říkám pro ostatní, že to jde i s větším rozdílem a ne vždy to ty děti berou negativně ...

ada22
3. srp 2020

Máme dvě holky 4 roky od sebe. Když jsme tohle řešili, bylo starší 5. Ta chtěla pokojík se ségrou. Teď v 9 krapet lituje a už by se jí hodilo mít svůj prostor.

somalicats
4. srp 2020

@inkheart ja chodila na gympl taky, a ta domaci priprava se s tou grafikou neda srovnavat. Dcera tvori kolikrat dlouho do noci. My mame dispozicne 4+kk, takze nebyl problem udelat pokoj pro nejstarsi zvlast, mladsi holky maji svuj pokojik dohromady a nejmladsi zatim spi s nami, a obyvak tak mame taky. Jo, v klasice 3+1 by to neslo, tam to fungovalo, dokud jsme meli deti 2, pak uz bychom se nevesli (ten byt meho ex ma dost malou plochu, ac je to 3+1, tam fakt slo tvorit koutky tak max pro 2 deti).