• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Agresivita na silnicích, jak často se s ní setkáváte?

6. září 2013 
Dobrý den,
dovoluji si založit tuto diskuzi za účelem sběru informací týkajících se agresivity mezi řidiči, nedodržování silničních předpisů, zbytečného riskování, pomýleného zaměňování veřejné silnice se závodní dráhou nebo adrenalinovou atrakcí. Každý se asi setkal s případy ÚMYSLNÉHO, nevhodného chování na silnicích, ať už je to rychlá jízda, nedodržení bezpečného odstupu(lepení na kufr), vynucování uhnutí blikáním či troubením a jiný nátlak, předjíždění v zatáčce, před horizontem, před přechodem pro chodce, předjíždějící vozidlo v protisměru tak, že vás donutí uhnout, nevěnování se řízení (např. psaní sms), jízda na červenou, vulgární gesta, v nejhorších případech se můžeme setkat až s vybržďováním či najížděním a tak dále.
Jak často se setkáváte s podobným chováním? Chováte se také tak?
Jak na vás působí agresivní projevy jiných řidičů a jak reagujete?
Považujete práci policie za efektivní?
Jste pro zavádění moderních technologií(inteligentní omezovače rychlosti, detekce intoxikace, únavy a nevěnování se řízení, automatické radary, černé skříňky ve vozech...) do praxe za účelem eliminace nezákonného jednání a zvýšení bezpečnosti provozu?
Podporujete zavedení objektivní odpovědnosti provozovatele a tedy faktické zamezení možnosti se vymlouvat na osobu blízkou v případě parkování a přestupků zjištěných pomocí automatizovaných systémů(radary)?

Děkuji za věcnou diskuzi
5. zář 2013 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pruzkum ted ale vážně - proč bychom měly na tolik otázek odpovídat?
5. zář 2013 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Komu se zdá 6 otázek příliš, nechť neodpovídá. :wink:
Často jsou tu k vidění nářky na neslušnost řidičů až neskrývaný strach z řízení. Máte možnost se vyjádřit, podělit o svoje zkušenosti a pohled na problematiku v jednom tématu. Jako bonus mi poskytnete data ke studiu.
5. zář 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fajn, to jsem ráda, že já odpovídat nemusím :grinning: Po pravdě, úvodní příspěvek je tak dlouhý, že jsem ho odmítla dočíst do konce :slight_smile:
5. zář 2013 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si ho precetla a popravde nechapu, proc by to mel nekdo resit, natoz zpracovavat... lidi jsou hov-da a zustanou jimi. ze vsech tehle veci nesnasim nedodrzovani odstupu na rychlostnich silnicich a nalepovani se... zkousel si uz nekdy trosku pribrzdit (stasi ty brzdovky rozsvitit), kdyz se nekdo lepi? uvidis jakej budes mit odstup.
s timhle chovanim se asi setkava kazdej pri kazdy jizde. jeste se mi nestalo, ze kdyz jedu do mesta (40km a 40 zpatky), tak vsichni jedou predpisove.. videla sem uz spoustu prasaren - i predjizdeni na dvojity plny care na rychlostni a byla sem i u bouracky kde umrel chlap a manzel vyprostoval toho z druhyho auta. lidi nepremejslej a prijdou na svoje chovani vetsinou az kdyz je pozde.
5. zář 2013 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pruzkum Upřímně by mně zajímalo co je smyslem tohoto dotazníku ? k čemu by odpovědi měly být ? Těžko tady někdo z nás něco změní že :slight_smile: Na silnici stejně jako v životě se stejně budeme setkávat s blbci, jak píše @aneta0707 - není cesta kdy bych někam vyjela a nikdo mně nevytočil buď svou bezohledností nebo možná ještě nebezpečnější nepozorností ( zkušenost ze včera : paní si suveréně najíždí na kruháč aniž by se jen trošku zamyslela nad tím že nejspíš nemá přednost , já zatroubím, dupnu na brzdu, políbili jsme se nárazniky a paní se v autě div nervově nesloží , odpusťte ale takový člověk taky na cestě nemá co dělat a stejně i takoví na cestách budou) , ale takovýhle obsáhlý dotazník zde to skutečně nezmění. Mimochodem nedočetla jsem ani do konce, pokud už stojíte o to , aby váš příspěvek někdo četl asi by to chtělo zapracovat na způsobu podání - dlouhý a nudný text tu nikdo číst nebude :grinning:
6. zář 2013 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek