Antikoncepce pro muže, existuje?

kacuda
25. únor 2018

Zdravím vás holky, chtěla bych se zeptat nebo poradit, zda existují nějaká antikoncepce pro muže (mimo kondomu), jestli ano kolik stojí, kde se dají sehnat, vedlejší účinky, atd. Já antikoncepci nechci brát!!! Děkuji moc za odpovědi.
Katka

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi momentálně fungujeme k oboustranné nespokojenosti. ano, dáváme si oba pozor a modlíme se 😀

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea treba kamoska jede uz nejakou dobu na prerusovanem a hrozne se mi divila,.kdyz jsem ji rekla, ze to neni zrovna spolehliva metoda 😅

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi fakt se tomu divila? 😀 tak záleží jak dlouho jim to vychází, jak moc by jim vadilo selhání, jak moc je chlap šikovnej...mě to rozhodně k pohodě a prožitku nepomáhá ač vím, že chlap šikovnej je. ale oba jsme dost plodní a on už má děti 4 a další nechce. měl by se tedy nad sebou zamyslet. já bych totiž na potrat jít nedokázala a cpát do sebe svinstvo už taky nehodlám. já klidně raději zvolím celibát, ale ten se mu taky nezamlouvá 😀

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea a nepremyslela jsi nad teliskem?

Jj, divila. Myslim,.ze je v hodne slozite zivotni situaci a mimi, ackoli ho do budoucna chce, by ji ted udelalo extra paseku 😉 jednou to vypadalo,.ze asi se zadarilo, ale nakonec prisla ms a to pak mela nervy v prcicich, ze je tehu... ale i presto se nepoucila a velice aktivne takhle pokracuje... co dodat

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi přemýšlela, už mockrát. mám už projité fakt všechny varianty. pokud se neobjevil v poslední době nějaký zázrak, o čemž pochybuji, tak prostě u mě fakt vítězí vasektomie ☹

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi no třeba se jí holt s chlapem taky zatím nepodařilo najít nic oboustranně víc vyhovujícího

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea v takovem pripade by teda asi pro tebe ta HA, telisko ci podvazani chlapa/zeny asi byla resenim. jinak opravdu neznam odpoved-zeptej se doktora, nebo trebaMargit Slimakove, ktera ma NaturComp pro CR pod palcem..

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz s doktorem už se o tom bavit vůbec nehodlám. to nemá smysl. nic nového co bych akceptovala mi podle mě nenabídne. bavili jsme se o tělísku. zkusila jsem i znovu po dětech ha. já už na sobě prostě pokusy dělat nehodlám. já mám v sobě naprosto jasno

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz a vy teda při červeném světle používáte kondom nebo jak to tedy funguje v praxi?

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea pry jim to tak vyhovuje 😉

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea ja prave do budoucna uvazovala nad teliskem, ale kdyz telisko, tak urco ne medene, ale bud stribrne nebo zlate. Ale nevim,.zda s hormony,.nebo bez. Hormony nechci, ale predstava jeste bolestivejsi ms, nez mam ted se mi opravdu nelibi. A prasky uz urcite nechci

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi jak jim to může vyhovovat, když zjistili, jak je to nespolehlivé a když je pro ně těhu strašák? 😀 no ale každý to má fakt jinak. my jsme na tom lépe jen v tom, že už jsme si dokázali přiznat, že nám to rozhodně nevyhovuje 😀

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi u mě pro tělísko tak nějak nejsou pozitivní argumenty...vidím jen samá rizika, nejistoty a negativa. nikdy jsem nebyla z těch, co byly v malém procentu těch šťastnějších, tak na to spoléhat fakt nemůžu a počítám raději s horšími variantami. u mě průšvih už u samotného zavádění. zda zkusím tělísko jsem v sobě nechala zrát dost let a dozrála jsem k NE :-/ takže jsem tam, kde jsem byla

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea Zcela te chapu, taky se s gynekologem o antikoncepci nebavim. Naposledy mi nabizel nehormonalni telisko, ale ja mam vseobecne nejaky strach z cizich predmetu ve svem tele, takze me neukecal. Zacala jsem o NaturCompu a to totalne shodil ze stolu, ze je to nespolehlive. Od te doby mu rikam, ze HA nechci a ze pokud se zadari a otehotnim, tak to nevadi(coz si myslim, ze se nestane)-je to takova vymluva pro nej..
Kazdopadne my to s manzelem resime tak, ze oba vime na jake barve jsme(navic kdyz mam ovu tak me obvykle boli bricho, coz manzel vi) a dle toho se ridime. asi to je vysoce individualni 🙂

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea a co premluvit tveho manzela o podvazani(ci jak se to jmenuje), nebo u tebe podobne.....? asi v tom je docela ego, co?

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz tak já se s ním už o tom párkrát bavila, ale už nějak nevidím důvod v tom pokračovat 😉 takže u vás prostě u světla s ovulací je pauza? to pak beru, že se ve vašem případě dá mluvit o antikoncepci. já to mám bohužel jinak. já za antikoncepci považuji to, co mi umožní si užívat v době, kdy po tom toužím a tudíž mě chrání před početím v době ovulace. nebo prostě chrání pořád, aby mé dost nízké libido nebylo omezováno. proto v mém případě ten naturcomp nepovažuji za řešení - antikoncepci.
já jsem už několik let pro vasektomii, ale přítel nechce a ukecávat nebo nutit ho nemůžu. bohužel je to klasický egoistický samec

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea ano, pauza. je pravda, ze jeste kojim, takze me libido je take utlumene, rekla bych, ze uz jsem se v mladi vyradila dost 😉 jsme takovi disciplinovani, to system nas tak naucil 🙂
tak si nech vajecniky podvazat ty..

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz mít třetí dítě a rodit císařem, tak do toho jdu. jinak ne. proč si mám nechat dělat břišní operaci, která nese více rizik než mužská verze, kde rizika téměř nejsou? u nich je to neinvazivní jednoduchý zákrok, o kterém nebude nikdo vědět, nebude nic vidět. u ženy je to operace břicha, takže jsou rizika větší, mohou nastat srůsty, zůstanou jizvy, i když jen laparoskopické...prostě zase mám být já ta, co vše odskáče, aby on si mohl užívat? já to mám jako ty. užila jsem si dost a tyto potřeby u mě dost klesly. on je ten, co má na rozdávání. i kdyby jemu po zákroku půlka libida ubyla, tak ho má pořád víc než já potřebuju 😉 prostě já už se zasekla a vidím jediné východisko, které považuji ze všech stran za správné. navíc on je ten, kdo v žádném případě už děti nechce. já bych jedno ještě třeba i zvažovala, kdyby na tom byl on jinak

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea on nechce deti, on se musi omezit, nebere to?
a jake vychodisko vidis?

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz no zatím nebere. nevím jak dlouho mu bude trvat než to pobere ☹

priefi
26. únor 2018

@hz jeste jednou se zeptam, asi sis nevsimla, ze jsem se ptala. Kolik dni pred ovu Te to upozorni a stalo se Ti, ze jsi mela 2 ovu a odhalilo to, ze nemuzes dele?

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea pry kdyz to jednou nejak ujelo, tak je mensi sance, ze se to zase povede 😅

Takze uz jsi telisko mela? A jake komplikace pri zavedeni jsi mela? Ja taky jsem jedna z tech, ze kdyz se neco muze potento, tak se to potento ume. Navic jsem hrozna cita, takze mam obavy, ze bych to pak citila. Porad je to cizi predmet a manzelovi se to taky nejak nezda. Nicmene uvidime, co nam prinese cas... a jak to vse vyresime. Ted se snazime o mimi, tak uvidime, zda to vyjde a za jak dlouho...

hz
26. únor 2018

@priefi omlouvam se, prehledla jsem dotaz..
Momentallne mam cervenou-sedm den, za dva dny bude dle predpovedi pristroje ihned zelena-sex povolen 🙂
Prave na to koukam a dnes z tech sedmi predchozich dnu cervena blika(hlasi rano pri mereni)-coz znaci den ovulace(sedi to-pred dvema dny me bolel podbrisek a dnes rano uvu hlen).. nevim, zda si z toho meho opisu vyberes odpoved na tvou otazku.
Dve ovulace nevim, zda jsem nekdy mela. tezko rici...

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi koukám, že ti museli mít z biologie minimálně doktorát 😀
já tělísko neměla, já o tom jen uvažovala. takže nemám vlastní zážitek a upřímně po něm nijak netoužím 😉 s tím zaváděním mám problém v tom, že se to zavádí při ms. když pominu už tu samotnou hrůzu, že do mě kdosi tama cpe cosi umělého, takže ještě navíc ve dnech, kdy je mi blbě a necítím se a mám se někde "špinavá" rozčapovat? že mi to sedne mi nikdo nezajistí, že se to usadí správně taky ne, že nebudu špinit celé měsíce nebo mít velmi silnou a bolestivou ms taky ne...no a v principu...dát si hormonální tělísko, je pořád ha. no a nehormonální? to prý nebrání početí, ale jen usazení. takže klidně vlastně ve vejcovodu dojde k oplodnění a jelikož tělísko nedovolí zárodku se uhnízdit, tak vlastně přirozeně hned v začátku potratím? takže klidně budu každý měsíc "zabíjet" jednoho človíčka? já vím, že jím ještě není, nebolí ho to apod. ale prostě s tím vším vedu roky své vlastní boje uvnitř a tělísko jako vítěz nevyšlo 😀
určitě vám přeji, aby k vám mimi přišlo a kdo ví co za ten čas bude až budete muset nějak řešit co dál. třeba do té doby na něco zázračného přijdou 😅

jinak co jsem četla na stránkách toho přístroje, tak to počítá i s tím, že plodná jsi vlastně i pár dní před ovulací

hz
26. únor 2018

@priefi jinak se da pristroj koupt na bazarech, zrovna na zdejsim jsem jej nasla https://www.modrykonik.cz/market/jina-elektroni...

priefi
26. únor 2018

@hz takze cca 6 dnu pred ovu Ti pristroj hlasi pozor blizi se ovu a 2 dny po ovu zelena?

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea to zni hrozne 😅 je fakt, ze jsem si o tom nejak extra necetla, jen zbezne... treba vymysli neco, tak jak pises, co se nam bude zamlouvat, momentalne vazne nic neni, co by u nas v budoucnu bylo oboustranne, ze to je ok.

Jj, doktorat 👍😂 hlavne aby zaverecna prace pak nebylo mimco 😅

hz
27. únor 2018

@priefi ano..vcera blikla ovu, dnes cervena, zitra dle predpovedi pristroje zelena.

hz
27. únor 2018

@priefi ale co koukam, takantikoncepce(zcela nehormonalni) je velka dira na trhu...
osobne si myslim, ze se jen tak nic noveho nevymysli, HA je hojne pouzivana, tlak ze strany zen/spolecnosti o zajem o nehormonalni antikoncepci/ruzna teliska neni, takze to vypada, eze budoucnost patri stale stejne ochrane pred otehotnenim.. bohuzel.

blahova_andrea
27. únor 2018

@priefi já si právě dřív tak občas něco přečetla a něco se bavila s kámoškama a prostě mi v hlavě vznikl výše zmíněný mišmaš, přes který se nejsem schopná dostat. možná jsem to celé pobrala špatně a někdo by mi to mohl odborněji vysvětlit a vyvrátit mýty, které se ve mě usadily, ale zatím se tak nestalo. no a když to mám v sobě tak, jak jsem popsala, tak je asi jasné, že do tělíska jen tak nepůjdu, že? :-/