Antikoncepce pro muže, existuje?

kacuda
25. únor 2018

Zdravím vás holky, chtěla bych se zeptat nebo poradit, zda existují nějaká antikoncepce pro muže (mimo kondomu), jestli ano kolik stojí, kde se dají sehnat, vedlejší účinky, atd. Já antikoncepci nechci brát!!! Děkuji moc za odpovědi.
Katka

fykyska
26. únor 2018

@blahova_andrea 😀 me to jinak nenapadlo pojmenovat 😀 ale pusobo to na me tak nooo, udelaj mu z ostrych naboju - slepeee, nechemicke 😀 OUT SPERMAAA 😀

blahova_andrea
26. únor 2018

@fykyska no když co jsem četla, tak to není jen o tom, že má slepé náboje. to je při vasektomii. při chemické kastraci prý jaksi fakt utrpí mužství celé, testosteron, prostě varlata komplet na kašičku. aspoň tak jsem to pochopila. že muž přestane být tak docela mužem. kdežto vasektomie je jen přerušení cesty, takže muž střílí na prázdno, ale pořád je to muž se vším všudy

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea ja to samozrejme chapu, vim, ze to je pro nas narocne, ale k tomu muzu rici jen jedno: co clovek to nazor 😉

kacuda
autor
26. únor 2018

@blahova_andrea Přesně tak nemusí být to pořád na ženách. 😉

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi myslím, že kdyby nebyli muži jací jsou, tak pro vasektomii svých miláčků by bylo hodně žen. ale bohužel si o tom nedovolí ani snít, natož o tom mluvit, je to skoro tabu. přitom muži, kteří to podstoupili jsou ve většině případů spokojení a jen to doporučují. nemyslím si, že je těch názorů tolik druhů...hodně žen by bylo raději, kdyby to muž vyřešil u sebe, je to poměrně jednoduché, rychlé, neinvazivní a všichni mají klid. oproti ženských variantám. já to bohužel beru fakt jen jako chlapské ego, ješitnost, sobeckost...

vetyver
26. únor 2018

@blahova_andrea přesně, hlavně aby muž neztratil schopnost rozsévat a plodit a hlavně se o nic nestarat, ale sexovat to ano.. házet veškerou zodpovědnost (a i ty zdravotní následky) na ženu je nefer

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea ja bych to brala zase z jineho pohledu... stat se muze cokoli, parneri se muzou rozhodnout, ze chteji jeste dite, parneri se muzou rozejit, najit si nove partnery a partner uz nemusi mit sanci mit prirozenr rodinu s novou partnerkou, protoze navratnost je 50% bud se to povede nebo ne... ano je mozne pouzit pak ivf, ale ne kazdy to chce podstoupit. Pamatuji si, ze treba byla rodina, co mela 3 deti, dalsi uz nechteli. Pak prisel osudovy zlom, jeli do Chorvatska autobusem, bus mel nehodu a oni o vsechny tri deti prisli. Byla to pro ne hrozna rana, ale po case prislo na svet dalsi planovane dite... kdyby tehdy partner podstoupil zakrok, uz by deti nemuseli nikdy mit. Proto nejsem zastancem tady toho, vim,.ze zivot pise ruzne scenare.

blahova_andrea
26. únor 2018

@vetyver právě. plodit nechtějí, starat se nechtějí, tak proč si to teda nějak nevyřeší? proč háží vše na nás a ještě jsou chytráci, kteří když nám to selže nebo jim to selže, tak automaticky potrat a hotovo. prostě se mi to celé nelíbí ☹

hz
26. únor 2018

@kacuda Dostala jsem tento pristroj po porodu druheho syna-lonske Vanoce, pouzivam neco pres rok a max.spokojenost. ma to spolehlivost procentualne jako HA, samozrejme se potreba se denne merit. . vidim/citim diky tomu i na sobe, kdy mam ovulaci+cervene svetlo Ladycompu mi to potvrdi...

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea ale z druhe strany, pokud partner je ochotny tohle podstoupit, tak je to super reseni, nicmene muzi v CR bych rekla moc ochotni k tomuto zakroku nejsou.

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi já si nemyslím, že je to řešení pro mladé kluky. netvrdím, že je to ideální řešení pro všechny páry. ale pokud má chlap svůj věk, kopu dětí, ví, že další prostě nechce, neuživí, že už je jinde a chce si užívat život jinak než plozením, ale radovánek chce hodně a pořád, tak proč to nevyřešit takto? proč se máme my vciťovat pořád do nich, do chudáčků a nebrat jim mužství? oni se do nás vciťují? je zajímá, co vše musíme podstupovat my? čím vším se ládujeme a jaké to má následky a vlivy? nezajímá je to. hlavně ať nejsou děti a oni si mohou užívat. člověk kvůli nim do sebe pere svinstvo a ještě je pak ta špatná, když se to na ní nějak odráží. prostě odmítám takto uvažovat a brát celý život vše jen na sebe. máme snad být partneři, ne? a ne, že ženy schytají všechna negativa a chlap slízne smetánku 😉

priefi
26. únor 2018

@hz a co kdyz zena ma 2 ovulace, odhali to taky? Kolik dnu pred ovu se tam vlastne haze stopka?

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz kdy mám ovulaci asi poznám. zřejmě je to jediná doba, kdy mám chutě. takže červené světlo mám vlastní a nemusím mít přístroj. to ale neřeší problém. pokud je jediná doba, kdy chci ta kdy nemůžu, tak co pak? 😀

hz
26. únor 2018

@kacuda a myslim, ze to financne vyjde lepe, kdyz si clovek spocita, kolik da za HA, je to za chvili "splaceno" a nejlepsi je bonus nulove negativni pusobeni na zdravi zeny. mam ten standart, bohate staci, stacil by i Pearly, ale tam se pak musi menit po case senzor...
Vychazim i z toho, ze na Zapade to zeny pouzivaji spolehlive bezne(a "prodava" to Margit Slimakova, coz je samo o sobe zaruka kvality a jistoty, ze je to "zdrave")

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi bohužel nejsou a to je ten problém, s kterým mnoho žen bojuje. na sobě už vyzkoušely kde co, vědí, že už pokračovat nechtějí, dětí už mají dost a je na čase, aby se tedy zapojil v tomto směru muž. no a problém je tu :-/

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea kdyz na sobe poznas ovulaci tak pak je to to nejlepsi, proste poslouchat sve telo, znat jej co vysila za signaly a pak neni zadna antikoncepce ani budik vubec treba.

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz to je nic neříkající věta. otázka zněla jinak...pokud je jediná doba, kdy chci chlapa ta, kdy ho nemůžu mít, abych neotěhotněla, tak jak mi to ten přístroj zázračně vyřeší? 😉 při ovulaci nesmím, aby nebylo mimčo a mimo ni jsem chráněna dostatečně vlastní frigiditou 😃 nějak si nedovedu představit, že mi svitne světýlko, kdy smím a já na to hupsnu. proti těmto situacím jsem bohužel zaseklá i bez světýlek. jakmile se to vyloženě očekává, tak jsem mrtvá 😕

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea Popravde, my ted neresime antikoncepci, ale to mimco. Ale... pred svatbou jsem do sebe ladovala 9 let HA,.citila jsem se tak trochu nesva a casto jsem byla frigida. Po vysazeni mi bylo lepe, behem 2.mesice se podaril syn a pak jsem kvuli kojeni HA nemohla a ani nechtela, pouzivali jsme kondom, ale mi to nebylo prijemne. Ted se snazime o druhe a je mi fajn, davame volny prubeh. Ale nevim, co pak. Manzel by chtel i 3., ale ja bych chtela trochu rozestup, chtela bych se vratit do prace. Muj strop jsou 3, manzeluv asi 4... a co ted? Takze ochrana urco bude jen a jen na me.

hz
26. únor 2018

@blahova_andrea jj, toto jsi mi uz psala v jine diskuzi na toto tema, stale stejne 🙂 nezmenila jsi se 🙂 nerozhodis me 🙂 ...
odpoved je takova: jsem jen spotrebitel, nikoli dealer/prodejce/vyrobce, takze nevim.. vice info si najdi na strankach Naturcompu.
Musim utikat, prijede podkovar... papa 🙂

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi tak u vás to chápu. ty máš strop, chlap by se ještě nebránil, ty si to tedy ohlídáš. často to ale bývá opačně. žena by případně ještě mohla, ale muž už nechce. proč tedy potom ženu nutí to řešit, když ona o tom není přesvědčena?

na mě třeba ha působí také jako umrtvovadlo. chlap to bere tak, že ha platíme proto, aby si mohl nevázaně užívat a pak to bere jako házení peněz z okna, protože není nic, není nálada. že lepší je to bez ha, ale pak jsou zas teda rizika jinde. ale že by tedy zkusil zapojit empatii, lásku...aby otevřel oči a aspoň přemýšlel o variantách řešení u muže...to ne

blahova_andrea
26. únor 2018

@hz já tě nechci rozhodit. já bych opravdu ráda jen tu odpověď. a právě ne od reklamy nebo dealera, ale od uživatelů, kteří to zvolili a tudíž tedy věcí proč a dokáží o tom diskutovat. prostě červené světýlko nepovažuji za antikoncepci, protože mě nijak nechrání. je to stejné jako se chránit celibátem. pokud ne, tak mi to vysvětli a třeba to konečně pochopím. ale jako, aby můj život fungoval podle - teď můžeš, teď nesmíš. nebo teda teď máš ovulaci, chceš, tak mazej pro kondom?

naturcomp je na plánované rodičovství, což bych chápala. světýlko mi oznámí, kdy je vyšší šance početí.

usvitka
26. únor 2018

Já jsme měla Pearly od Naturcompu a byla jsem spokojená. Naučila jsem se díky tomu znát své tělo a ujasnila si co a jak, po asi roce jsem přestala používat a dokázala se "ohlídat" sama i bez denního měření. Za mě dobrá investice a pak jsem ho prodala dále. Každopádně těhotenství nebylo úplně plánované - opili jsme se a nepřemýšleli a je z toho 2 letá princezna (ale obecně hormony jsme vysazovala v době, kdy jsme s nehodou už tak nějak "počítali").
Obecně bych řekla, že je to super metoda na poznání sama sebe a pro lidi s pravidelným cyklem bez nějakých brutálních výkyvů.

@blahova_andrea - není to antikoncepční metoda, je to metoda jak se chránit pro ženy, které nechtějí hormony, ale jsou ochotné v případě potřeby použít i jinou metodu (v době ovulace - kondom, pesar,..). Stejně však poslouží i obyčejný poctivě vedený menstruační kalendář a základní znalost vlastních biologických cyklů. V mém případě to fungovalo tak, že mi pomohlo se v tom lépe vyznat a nemusela jsme nikde nic zapisovat, prostě jen minutu každé ráno měřila v ústech a pak se mohla kdykoliv podívat co a jak..

blahova_andrea
26. únor 2018

@usvitka díky za odpověď. přesně to si totiž myslím. a na toto téma jsem na jejich stránkách ani žádnou větev nenašla. není to antikoncepce, jen ti pomůže určit, kdy je potřeba antikoncepci použít a kdy to jde bez ní. to ale pak stejně neřeší problém u lidí, kteří z různých důvodů ty jiné pravé antikoncepce nechtějí nebo nemohou používat. takže potom opravdu celibát.

usvitka
26. únor 2018

Jinak k otázce zakladatelky - antikoncepce pro muže. Cca za 2 týdny hodlám rodit své druhé (a snad i poslední) dítko a chystám si trochu půdu u manžela. Sedli jsme si a vysvětlila jsem mu své další plány jak se chránit. Po 6-ti nedělí to hodlám ještě na následujících 5 let vzít na sebe antikoncepčním tělískem a pak to budu chtít řešit nějak definitivně. Pokud již nebudeme chtít další děti a budeme spolu šťastni - mi bude 30 a manželovi 44 v té době, v úvahu připadá sterilizace. Vysvětlila jsem manželovi jak probíhá a fungují varianty mužské i ženské, že mužská má daleko menší rizika a že se pro něj prakticky nic nezmění. Nechám to v něm 5 let zrát, věřím, že si na tu myšlenku i lépe zvykne. Aktuálně mám od něj akorát příslib, že až to budeme muset nějak řešit, bude ochoten zajít k urologovi a pokud i po návštěvě lékaře bude mít pochybnosti a obavy, nutit ho nebudu.

blahova_andrea
26. únor 2018

@usvitka já muže taky nenutím. ale následky si holt bude muset nést 😀 taky jsem mu to jen vysvětlila, jak to vidím, jaké jsou rozdíly. ale myslím, že u nás nic neuzraje. už to zraje 4 roky a spíš se víc proti tomu zasekl. při tehdejším rozhovoru až tak proti nebyl a vypadal, že to zvažuje. tak jsem zvědavá jestli on dřív dozraje nebo spíš budu zas těhotná a dozraje jen díky tomu. a nebo taky vůbec ne :-/

usvitka
26. únor 2018

@blahova_andrea manžel právě není moc proti, ale je mi jasné, že má prostě jen lidský strach z toho, aby se něco neporouchalo. Jak jsem o tom začala, chudák si myslel, že by přišel o výstřik, tak jsme postupně v debatě vyvrátila největší obavy/omyly a prostě pokud i po zralé debatě s odborníkem nebude chtít, asi mu koule neurvu no 😀 (ač pro odlehčení jsem uvedla, že jeho jizvička by byla minimalistická a klidně mu zubama můžu na pytlíku udělat větší)

blahova_andrea
26. únor 2018

@usvitka 😀 když ten můj nebral v potaz mé argumenty a k odborníkovi na konzultaci odmítl jít. tak tam zbývá leda ten otisk mého chrupu 😀

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea z toho, co jsem pochopila, tak u Vas kondom ne, HA Te dela frigidni, takze taky ne, behem cyklus chces jen v dobe ovu 😅 jak to vlastne resite u Vas?

blahova_andrea
26. únor 2018

@priefi no já bych byla ráda, kdyby chlap dozrál k té vasektomii, protože jiná cesta u nás už prostě není

priefi
26. únor 2018

@blahova_andrea a momentalne fungujete jak? 😅 bud to vyjde a tehu nebude, nebo smula? 😅