Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mufy
6. říj 2008

Ahojky holky,

Baruš, Jonášek je moc krásnej, takový krásný miminko. Ze začátku to určitě nebude lehké,ale musíš to přečkat.

Michi no vidíš,že to zvládáte dobře.Za chvíli tu už budeme mít další těhulku. 😉

grej
autor
6. říj 2008

Ahoj holky,
baruš - Jonáš je fakt nádhernej😉 Gratuluju a ať vám dělá samou radost 😉

Michi - jste šikulové 😉 My ti říkaly, že to nic není 😉

Jinak u nás víkend nic moc holky ☹
Manžu v pátek večer začala bolet hlava a pak i zub. Statečně kloktal rumem, ale nezabralo to. Celou noc pak nespal, protože ho začala ta hlava bolet hrozně moc. Jako lícní kost. Ráno zjistil, že necítí celou pravou půlku zubů, tak jsem ho dokopala, že místo do práce pěkně pojedeme na pohotovost.
Byli jsme na pohotovosti zubní, tak vyloučili, že by to bylo od zubů, a poslali nás do nemocnice na ORL. Tam udělali rentgen a zjitili, že má manža akutní zánět čelisti ☹ Vyfasoval antibiotika a ještě jedny prášky a jeli jsme domů.
AKorát že ta bolest, co měl předtím nebylo nic proti tomu, co teprve v sobotu odpoledne a v noci přišlo. Nic mu nezabíralo. Zkoušli jsme brufen, algifen, studený obklady, teplý, ocet... prostě nic. Chudinka moje, bylo mi ho tak líto☹
Pak objevil, že když si vezme dva ibalginy najednou, tak to na cca 2,5 hodiny zabere. Tak bral tohle a včera to už trochu šlo. Akorát ty noci☹ POřád vstává, smrká, kape do nosu, bere prášky na bolest, chodí na záchod... nevyspíme se ani jeden.
Dnes jde na kontrolu ke svýmu doktorovi, tak snad mu kdyžtak předepíše na tu bolest něco jinýho. Protože ten ibalgin se samozřejmě smí jen max 4 denně, že jo, což manža teda rozhodně nemá. Navíc se mu udělala vyrážka kolem krku a na prsou a nevím, jestli je to z antibiotik nebo z toho ibalginu. Oba prášky to maj v nežádoucích účincích. A včera se navíc začal manža hrozně potit.

Ach jo, snad ho to brzy pustí. Jinak jsem včera zkusila znovu testnout a poprvé jsem viděla, jak to vypadá, když se testovací čárka objeví dřív než ta kontrolní. Jukněte do alba...

michina
6. říj 2008

AHoj holky, teda Grej, to musel byt teda vikend! Nedokazu si to sice predstavit, ale vim, že jsme se ucili, ze bolesti celisti jsou hruza, navic pokud se do toho dostanou bolesti trojklanneho nervu (coz neni vas pripad), tak to je pry na vyskoceni z okna a nic na to nezabira. A taky sama od sebe vim, ze cim vice to boli k hlave, tim je to horsi..
Kazdopadne doufam, ze dnes na kontrole to bude u manzilka lepsi... Zajimalo by me, z ceho se to da ziskat?

Holky, kdyz vam delali OPU, bylo to v anestezii, ze? Musely jste taky jakoby na predoperacni na EKG a krev?

grej
autor
6. říj 2008

Michi - jasně - OPU je v anestezii. Takže musíš mít předoperační /krev a EKG/.

grej
autor
6. říj 2008

Z čeho se to dá získat? ONa je to asi dost souhra náhod. Manžel v poslední době zjistil, že má od narození alergii. Na roztoče a různý pyly. Má od malinka celoroční rýmu. Nikdo to nikdy nepřisuzoval alergii. POslední asi tak dva roky začal navíc hrozně kašlat. To si možná pamatujete, jak jsme to tu řešily. Bylo to po tom, co přestal kouřit. Furt jsem ho hnala k doktorovi, že už to není normální, a ankonec přišli na to, že má astma.
Že ta alergie, když mu zničila sliznici v nose, tak se mu vrazila na plíce. Blbý je, že od té doby si už jede astma i alergie vlastní cestou. Snad se mu sviňa jedna alergická nevrazí ještě někam jinam... Dobrý je, že astma se dá léčit nebo aspoň potlačít takovýma dejchákama. Co je manža používá, tak vůbec nekašle.

Další věc co k tomu přispěla je, že měl několikrát zlomený nos (a že ho má manža opravdu velký 😉) Takže z alergie má rýmu a ta díky blbý nosní přepážce nemůže propouštět ty hleny správně ven. Takže se mu tam hromadí. Navíc ho začal bolet zub a ten prý rozpoutal ten zánět. Takže tak.

grej
autor
6. říj 2008

Jo a ještě jedna pěkná věc se v sobotu stala. Večer, asi tak v půl jedenáctý, jsem šla čůrat. Slyšim, jak tam něco syčí. tak jdu ze schodů do kuchyně a šlápnu do vody. Celá kuchyň a koupelna se záchodem pod vodou. Prdla nám ta hadička co přivádí vodu do nádžky. Takže celou dobu stříkala ta voda ven. Tak jsem vypla vodu a dala se do vytírání. vyždímala jsem třičtvrtě kýblu vody. Museal jsem dát do pračky vyždímat předložky, protože byly totálně nacucaný vodou. Jestli mimi přežije tohle, tak už asi všechno.

Ještě že jsem na ten záchod šla. Kdyby to teklo celou noc, tak teda nevim nevim. Proteklo to až dolů ke tchánovcům. Ale maj tam naštěstí jen takovej flíček na stropě v chodbě.

michina
6. říj 2008

Teda to jste meli teda fakt vikend!

A jeste mi, Grej, rekni, který den jsi šla na OPU?

grej
autor
6. říj 2008

Já šla tentokrát brzy. Už 11. den od začátku stimulace. Ale myslím, že je to tak normální doba. Většinou bývaj tak dvě až tři UTZ kontroly a pak už se ví, kdy OPU bude...

michina
6. říj 2008

ja se ptam, jen abych vedela, odkdy budu asi doma, tzn. 11.den cyklu budu v pondeli. Jsem strasne zvedava, jak to ve stredu dopadne, kolik jich tam bude a jestli tma budou. Manža me uklidnuje, že prece, dkyz se normalne tvori, tka proc by tam nebyly...

Grej, ta čarečka na testu je nadherna tlustice, trosku ti ji zavidim.. 😠 Upřímně. 😎
Dělali tedkom pri stimulaci a celem IVF neco jinak nez pri tom tvem prvnim?

grej
autor
6. říj 2008

Tak mi volal manža. Byl u toho doktora. Prý mu tam málem omdlel. Dělal mu punkci těch dutin, ale jak má hnutou tu přepážku, tak mu to nikam neodtejkalo. Prý to bolelo jak svině. Dostal další léky, po kterých by to snad mělo splasknout. Doktor z toho prý byl dost špatnej a doporučil mu operaci té nosní přepážky.
chudinka moje ☹

michina
6. říj 2008

Ty jo, to je teda! Ale zase, grej, když už by mu operovali tu nosní přepažku, tak by si mohl udělat hezčí nos 😵 Každopadně to určitě nebolí, dělají to v narkoze, potom se mu urcite ulevi a jeste bude krasavec!

To my byli s manžou na velkem RTG cele celisti se zubama. Nas zubar to chce mit u kazdeho apcose, aby videl, jak nam rostou osmicky a jestli tam jeste nebo uz jsou. Kazdopadne, ja je mam OK, dve dole uz jsou venku a dve nahore se klubou normalne pomalu a malo. Ale manza to ma fakt hruza, jemu se obe osmicky dole klubou vodorovne primo do pusy, a snad jeste nekde primo v celisti. Proste v puse nejdou videt. No a horni uz je venku a je taky nasikmo. Sice ne tak moc jako ty dole, ale kazdopadne nic moc. Takze se chudak taky desi, ze mu je budou sekat. Jeste mi ty RTG snimky lezi doma, nas zubar je jeste nevidel (musim je tam donest), tak jsem zvedava, co potom rekne. Oni uz mu navrhovali, at si ji necha vytahnout jeste nez zacne bolet, ale on zatim nechtel. A to se jeste nevedelo, ze ty dole rostou jeste huře... 😒

grej
autor
6. říj 2008

Fíha - tak o zubech mi vůbec nemluv. Taky mám doma snímek spodních osmiček a taky mi doktorka slibovala, a't si s tím dojdu na zubní chirurgii, že mi je vytrhnou. No, snímek leží doma už si 5 let 😀

Manža je na svůj obr nos hrdej 😀 Ale věřím, že kdyby mu slíbili úlevu od rýmy, tak by do toho šel 😉 Má jí fakt celoročně. Mě by to zabilo. Stačí mi, když jí chytnu jednou ročně a to umírám 😀

zanetik
6. říj 2008

Ahojda holky...
No tak Grej to byl teda víkend...no ono stačilo, že manža chytil někde průvan v otevřeným autě a už se to rozpoutalo, David to tak taky jednou měl...
Já naštěstí se zubama netrpím i když je mám hrozný, ale jednu osmičku už mi na chirurgii trhaly, protože byla velká a už se tam nevešla a tlačila na kost...pak teda bolest super, na pohotovost pro hnusnej dren..tak čekám kdy mě čeká nějaká další mám ještě dvě 😒
Michi už se ti to krásně blíží viď? To vyjde určitě...a ještě Artep s Mufy a je to náááádhera....

michina
6. říj 2008

Jj, Zan, už se těším, jen mam strach, že si zas evyberu nejakou komplikaci.. Grej, co jsi delala jinak pri stimulce, jen vic pila, že?
Asi si přehlídla, jeste jsem se ptala, co ti dělali tedkom pri stimulaci a celem IVF jinak nez pri tom tvem prvnim?

michina
6. říj 2008

Myslela jsem, grej..

mufy
6. říj 2008

Ahojky,

Grej to jste teda měli dost dobrý víkend.Snad se manžovi brzy uleví, vím jaké to je,když tě bolí hlava,ale neumím si představit,že by mě bolela úplně celá i se zubama.Tak se o něj pěkně starej,ať je brzy fit.

Michi já byla na OPu třeba až nějaký 15. den.Každá na to reagujeme jinak.Ale to ti řekne doktor,jak to vypadá, určitě tam bude hodně folíků.
Kolik jednotek si pícháš?

zanetik
6. říj 2008

Michi snad ne, buď trochu optimistka, já si taky teda myslela, že snad už budu mít něco bez komplikací, že o těhu skoro nevím..no a pak začnu špinit, v pátek tam byla i jednou červená krev, ale už je to zase jen lehký špinění, tak snad to bude v pořádku...
Jinak mě když ten minulý víkend brala krční páteř a hlava, taky super ještě lepší, že jsem nemohla žádný prášky...to je pak člověk vzteklej ještě víc...

grej
autor
6. říj 2008

Michi - pardon, to jsem fakt přehlídla.
Co jsme dělali jinak? No bylo toho víc. Napíšu všechno.
Za prvé byl krátký protokol, že jo.. Ale výsledek ve finále stejnej, zase jen 3 vajíčka a vydržely jen 2 embrya.

Navíc jsem brala MagneB. Je to vitamín proti stahům dělohy. Prý to pomáhá. Pak jsem si taky odřekla veškerý orgasmus (byl to ale chvílema boj ). Pak jsem taky chodila k léčitelce, ta mi předepsala nějaký kapičky, prý jsem měla slabý ledviny nebo co. Tak jsem od začátku srpna, tedy měsíc před IVF, brala ty kapičky. Taky mi ta léčitelka rovnala "čakry" a při samotném IVF nějak "posilovala na přijetí". Neříkám, že tomu věřím, ale jen pro přesnost, co všechno bylo jinak
Taky jsem se vykašlala na MOjžíšku a ani nebyla na mobilisaci.
No a byla jsem u tý vědmy, která mi hrozně zvedla náladu s tím, že to uričtě vyjde,takže jsem celou dobu myslela fakt pozitivně a věřila tomu.

Po Et jsem se ani moc neválela, dělali mi ho ve středu, já byla doma do pátku, ale s tím, že v pátek jsem šla už nakoupit a vařila jsem kulajdu... A o víkendu jsme jeli ke starouškům na chalupu a tam jsem chodila i na prochajdy...

Takže tak...

michina
6. říj 2008

Díky, Grej, za podrobný popis.. 😉
Mufy, píchám 150UI ráno i večer, takže 2x denně. Měla jsem hrnaiční hodnoty FSH při hormonálním profilu 2.DC, takže mají strach, že nebudu reagovat dostatečně.. 😒

michina
6. říj 2008

A taky mě pořád tak lehce pobolívá hlava kolem spánků a to já na bolest hlavy netrpím vůbec.. 😝 Myslíte, že je to s Puregonu? Anebo že by z toho mrtě vody, co do sebe leju? 😀

grej
autor
6. říj 2008

Michi - mě taky pobolívala hlava. Ale pak se to zlepšilo... Chce to fakt hodně pít...

michina
6. říj 2008

Snažím se, ale je to maso, furt odskakuju... ale aspon vim, že je to z toho, tak budu pit a pít.. 😕

grej
autor
6. říj 2008

Já měla u sebe pořád půl litrovou flašku s vodou a pila jsem a pila. Je to sice otrava, ale lepší než mít potom OHSS, že jo...

michina
6. říj 2008

To jo, a ja se ho bojim, kdyz mam tolik jednotek. Grej, vy jste meli ICSI a AH?

grej
autor
6. říj 2008

Měli jsme všechno, Michi. I PK...
Nechtěla jsem ani při výborným spermiu riskovat, že budu mít třeba tvrdý obal vajíčka a že se tam spermie sama nedostane. Nebo tak něco...

grej
autor
6. říj 2008

Tak víte co manžovi předepsali? Prednison 😀
Tak baštíme oba samý... Jen já na snížení imunity a on proto, že má ten lék tlumit zánět a alergické reakce... Ten je fakt všestrannej ten lék 😉
Zvláštní. Daj mu antibiotika a zároveň Prednison...

mufy
6. říj 2008

Michi tak to máš fakt velkou dávku,co si pícháš.
Já si poprvé píchala 75j, pak asi po 3 dnech 150j.
Podruhé jsem píchala už jen 37,5j a pak asi po třech dnech 75j. Upozorňuji,že jen ráno.A nic k tomu.
Tak já asi reaguji dobře,ale zase nejsou vajíčka moc kvalitní.
My taky měli všechno - ICSI, PK, AH.

Prednison je asi na všechno Grej.... 😀

michina
6. říj 2008

Nám ICSI doporučují kvuli ne moc dobrému spermiu.. A ten zbytek sis vyloženě vyžádala a řekla, že ho chceš? Já vím, že PK ne vždy jde, ale zase je větší šance, ale PK už pak zaleží na nich, že?

grej
autor
6. říj 2008

Ty jo holky, koukněte:

https://www.modrykonik.cz/photos/kay

Kay byla na OPU stejně jako já. Chudák, si užívá s tím OHSS...

Já píchala na začátku vždycky 150. Při prvním pokusu jsem končila na nějakých 325 jednotkách denně.

sroubek
6. říj 2008

grej..teda hukot...no snad mu už bude dobře...

my se celý týden kurýrovali..pavel přitáhl minulý víkend nějakou viroozu a chrchlal a rýma a tak...a bolest v krku a byl úplně mrtvej...tak se odstěhoval do obýváko jídelny...no malej začal ve středu a já ve čtvrtek...ale měla jsem rychlej průběh..teda v pátek jsem myslela že umřu...ale v sobotu lepší a v neděli už dobrý..tak jsme vyrazili do průhonic , že dáme krásnou klidnou podzimní procházku..jezdíme do té zadní části....tam bývá málo lidí..a že zaparkujeme stranou..neplaceně ... 😀 ...a ona tam akce..dětí jak....nas...pardooon 😉 ....pohádkový les...a já jen..že jestli na mě houkne nějaká čarodějnice..tak ji asi zakousnu..stánky... a tak...a těch aut..hruuuza..no nakonec to nebylo tak děsný..šli jsme tam kde už to nebylo a bylo to moc a moc krásný..jenom si asi budu muset zvyknout..že nás to časem taky čeká 😎

grej, zanet..ať je vám dobře
michi..moc a moc držím palečky

bára..obrovská gratulace k obříkovi..my máme 4,5 kg z minulého týdne..legranda... 😉