Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

zanetik
17. říj 2008

Dobré ranko, tak Artep taky dobrá zprávička, třeba se už rozmražovat nic nebude 😉 tak pěkně odpočívej 😉
Já jedu zachvilku z kámoškou a její malou na stehy po kýle, šunkafleky jsem si udělala večer a v 16h jdeme ke švagrový, synovec má zítra svátek, tak přeju všem krásný odpočinkový víkend pa

bobina27
17. říj 2008

ahojte holky,

nestiham Vás všechny sledovat a vidim, že Grej je ted oprávněne za hvězdu 🙂 , taky se připojuji ke gratulacím a mám z toho obrovskou radost, samo, že všem ostatním nastavajícím maminkam z tohoto pokecu taky gratuluju a doufam, ze se to brzy podaři všem a založíte téma maminy z října 2006 😉, ale to už pak asi nebudete mít tolik času na pokecani, viz Ja 🙂 . Tak se holky opatrujte a ja zas nekdy nakouknu, jak rostete 😉

michina
17. říj 2008

Ahoj holčiny moje, konenčě jsem to zase já... 🙂 Ale popořádku!!
Nejdříve musím poblahopřát naplno a hlasitě NOVOPEČENÉ MAMINĚ GREJ!!!! Ze srdce ti to přeju (i když tajně i závidím, ale bezelstně, to my asi každá, co čekáme... 😅 )

A ted o mě. Bohužel, jako všechno, nemohla jsem mít něco bez komplikací, že jo 😔
Transfer proběhl v pohodě, ikdyž jsem měla strach, že budu omdlívat, jak mi budou embryjka zavádět přes čípek, jen to píchlo, dalo se to. CO bych nevytrpěla, že jo.. 😎 Zavedli dvě osmibunečné a jedno jsme si nehcali zamrazit (i když to nedělaj), ale tři jsme si davat nechteli, když prý mame vetsi riziko, že by byly trojčata. Po zavedení jsme musely (byly jsme 2) ležet přesně v té poloze, ve které to dělali,tzn.jako na koze, ale asi ve 45 stupnovem sklonu, zadkem nhoru samo. Fakt uz mi trnuly nohy 😀 měla jsem strach se i pohnout,potom jsem nesmela 4 hodiny vstávat, takže jsem zas měla trauma, že se počůrám. Nakonec jsem to vydržela 6 hodin a pak: deti držte se, jdem čurat🙂 Noc byla desna, strasna uvrzana postel, bolelo me snad vsechno, bricho natekle.. jesteze jsme tam meli telku, aspon ten zacatek nas neco zabavilo, protoze na cteni jsem nemela vubec naladu. Manža si me vyzvedl druhý den o půl 9 a vyrazili jsme do O V.

michina
17. říj 2008

Ležela jsem vzadu pod dekou a celou cestu prospala, bylo mi tak všelijak. tesila jsm se do pořádne postele. Fakt jsem do ni vylozene padla a bylo mi tak nejak divne, unavena, malatna, nechut na cokoliv, obcas jakoby zimnice, tka jsem to rychle zaspala. Kdyz jsem se asi po hodine vzbudila, zmeřila jsem si teplotu a bylo tam 37. DOkážete si představit, jak jsem se vydesila, ale pricitala jsem to unave, stresu a vsemu okolo celeho IVF. Jendou za rok to tak mívam, z psychickeho, fyzickeho vycerpani. Nebolelo me v krku, zadna ryma, bolesti jen celeho tela.. Tak jsem zase usnula a to uz mi bylo desne vedro, teplota 37,8. To jsem se fakt orosila a volala do Fertimedu. Byla jedna odpoledne a nikdo mi to nebral, zkousela jsem to az do tri stridave mezi spankem. Nic, pak me napadlo zavolat meme gynekologovi, at mi poradi, co delat, jestli si muzu vzit aspon Paralen. Ten uz tam nebyl, ale sestricka byla skvela, sehnala mi ho a pak jsme ji volala zpatky. Pry to opravdu muze byt tim zakrokem, coz je opravdu pro telo velky zahul, ze dva paraleny v tehotenstvi uskodi diteti mene nez teplota. Ze pokud teplota nepresahne 38 mam odpocivat, pit caj s citronem a kdyztak si vzit 2 paraleny. Ze by ted v pocatku, kdyz embrya jeste nejsou uhnizdene by to nemelo vadit.. Nicmene mi klesla teplota na 37,2 a pak na 36,8. Sama. Tak jsem se zase uklidnila a zase usnula. Po probuzení jsem měla 38 a něco, uz ani nevím kolik, takže jsem okamžitě lupla jedne paralen a v posteli temer umirala. Nemela jsem silu se ani pohnout, ani mluvit, ani jist, ani pit. Manza mi tady chudacek snasel modre z nebe, a ja nemela na nic chut. Vecer jsem se vzbudila, teplota byla normálni a od te doby jsem uplne v pohode. Zadna teplota, chut k jidlu je zpët. Ted domlouvam malým kulihráškům, aby to nevzdali, a tu "saunu" snad přežili.. Nicméně oba s manžou si pamatujem, že při každém méém otehotnení, jsem byla nejak nemocna, chřipka, teplota.. cokoliv. Tak třeba se tak mé tělo vyrovnává se zahnízděním mimoušků. Kdo ví. Kéž by. Zatím si zakazuju negativní myšlenky, miminka přijdou jen do veseleho rbříška, takže humor neztrácim, a vím, že tam pořád jsou a čekají, až je 31.10. pak doktor objeví...

mufy
18. říj 2008

Michi tak to fakt nemůžeš mít bez komplikací,ale ono se říká,že když tě ze začátku schvátí nějaká viroza,tak je to dobré,že se tělo vyrovnává se zahnízďováním.Tak třeba to bylo ono.Určitě to dobře dopadne.Já jsém na sebe taky zvědavá, byla bych moc ráda,kdyby se to podařilo a byly těhule všechny. 🙂

artep26
18. říj 2008

Michi tak to ti nezávidím tohle trápeníčko, ale hlavně že už je ti dobře a teplota ustoupila.
Je odbré že na sobě něco pozoruješ, mně není vůbec nic, jen když jsem v den KETu polykala Utrouš tak jsem spala jako dudek, ale to je normální. Teď nic, jen mě pobolívá občas vpravo, občas vlevo na vaječníkách - takové píchání a taky mě občas bolí podbříšek jako před a při MS. A po KETu jsem měla den poté namožené břicho pod pupíkem. Ale všechny tyhle "příznaky" vnímám jako následky zákroku 😀 😀 😀 žádné těhupříznaky 😀 to by bylo jaksi moc brzy.
Grej ještě jednou velikánska gratulace 🙂 🙂 🙂 moc ti to přeji 🙂 🙂 🙂
Mufy, Michi - tak teď je to na nás - tak se nesmíme nechat zahanbit.
Mufy kdy si děláš testík?? Já to zkusím v sobotu za týden, to budu 10. den po KETu, tak snad už by se něco ukázalo, co myslíte holky?? Pokud to teda nedostanu 😠

michina
18. říj 2008

A co ti dali za léky po KETU, Artep? My máme všechny v ten den 3x denně zavádět 2 tobolky Utrogestanu (je to fakt otrava 😝 ) a já ještě kvuli sliznici jim 2x denně Estrafom na podporu sliznice, takze hormony horem dolem.. Ale musim rict,ze dneska se citim uplne skvele. Manzilka 😅 jsem vysoupla na vikend s chlapama na chatu, takze dneska nabehla ceta mych rodicu, mamka varila, prala, vesela pradlo, tatka vysaval a pak jsme delali kraviny. 😅 Jakoze jsme naladili na TV nase kamery, co mame u vchodu a v prizemi, to je takova sranda, dneska tam sedel parecek pubertaku a neco silene rozebiral, kamera snima i ve tme (sice cernobile), tak si dokazete predstavit, co se delo. 😎 No asi ze me bude stará Blažková 😀 Ale kddyž člověk je v posteli (máme to nalazene na telce v loznici) a nekdo dole zvoni, tak ji jen pusti a vidi, kdo to je a treba nemusi ani vstavat. Tak uvidime, zda se mi to opravdu bude k necemu hodit krome šmírování pubošů 😀 😀 😀
Jinak naši odjeli a zustala mi cerstve vonave povlecena postel, švetskový koláč, výborná hovězí polévka s jatrovými knedlíčky, vepřové kotlety s fazolkama, pangasius na přírodno, brambory... No naši se prostě vyšvihli, úplně jsem čučela... 🙂
Artep, já se zařekla, že si test udělám až v den kontroly, abych se zbytečně případně nenervovala, ale nevím, nevím, když ty a MUfy už buddete vědět, já to asi nevydržím... 😒 No uvidím! 😉

zanetik
19. říj 2008

Ahojda holky, moc vám držím palečky určo to klapne, přeci ty těhu problémy nenecháte na mě s Grej 😅
Artep mě se zdá 10den brzy min. 12až 14den bych počkala...
Takže se těším na pokračovaní otěhotňování v našem tématu...
Michi sis to uměla zařídit...já dneska smažila kuřecí řízky a včera večer dělala bramborový salát naši byly u nás na obědě a včera jsem dělala já smažáka a mamka dělala am. brambory a byly jsme u nich...v pátek i v sobotu večer na oslavách, tak jsem měla každý večer dvojdecku červenýho 😵 , tak teď se už loučím, jdu si vyžehlit vlhký kalhoty, protože už jen dvoje zapnu a jdu se kouknout na hokej, nejdřív jak David chytá a pak na zápas Třebová-Lanškroun, tak hezký zbytek víkendu papá

artep26
19. říj 2008

Ahojda holky,
Michi já beru jen Utrouš 3x 2 kuličky zavádět 🙄 🙄 a Prednison 1-0-1/2; a pak ještě ďobu listovku 2x denně.
Jinak nic jiného, jen mi ještě po KETu píchli Agolutin 😕 nic moc 🙄
Mě tu opečovávala od středy mamka, taky vařila, pekla, vypravovala Aničku, měla jsem uklizeno vypráno atd. takže to dělat nemusela a zítra už trošku asi poklízet budu. Prach atd. Pak ještě v pátek přijela ségra, tak vytřela, vyprala ... no prostě taky mi hodně pomohly 😉 manža zrovna nebyl 3 dny po KETu doma a vracel se kolem 20:00 hod tak jsem byla opravdu ráda že tu byly 🙂
Žanet holky obvykle testují 8-9 den, tak myslím že ten 10. den by už něco mohlo být vidět, no uvidíme, hlavní bude krev a pak další kontroly. Tohle bude jen ze zvědavosti 😉 😉 😉

mufy
19. říj 2008

Tak to já testovat nebudu vůbec, nechám se překvapit, protože jsem vždycky testila a stejně tam byla jen čárka po Pregnylu, která pak zmizela.Takže uvidíme za 13 dní,jak to bude vypadat. Po IUI je to vždycky jiné než po ET nebo KET.Vy už testit můžete ten 10 den,ale já raději počkám.
Mě dneska bolí břicho jakobych měla dostat MS, jenže to mě bolí pokaždé, tak snad to nebude znamenat neúspěch. Moc bych si přála, kdyby se nám to konečně povedlo už tento měsíc všem.
Tak zase zítra holky.papa 🙂

artep26
19. říj 2008

Mufy a za jak dlouho vyprchá z těla pregnyl?? ten 10. den po KETu už by mohl být pryč, ne?? Po IUI jsem testovala až den po předpokládané MS, je to opravdu jiné.
Říkala jsem si že nebudu testíkovat vůbec a půjdu na krev a pak se uvidí, ale uvidíme uvidíme 😀 😀 Myslím že do příští středy to nevydržím 🙂 🙂

mufy
20. říj 2008

Artep no já měla Pregnyl ještě vždy 12 den v těle a na testíku se to objevilo taky.Byla to hodně slaboulinká čárka.Ale u každé z nás to je jiné, někomu to vyprchá už třeba za 5 dní někomu za dýl. Zkusit to můžeš,ale raději bych počkala ( teda já,po těch mých neúspěchách ) až na den předpokládané MS.
To čekání je hrozné, já bych měla dostat MS podle všeho v sobotu 1.11., ale jen doufám,že nepřijde, i když včera jsem měla hrozné bolesti na MS,tak nevím nevím.

grej
autor
20. říj 2008

Ahoj holky,
Artep - 8 - 9 dní po ET je fakt moooc brzy na testování!! To se ukáže málokomu... Já teda testovala 10den po ET a čárka tam sice, ale tak miniaturní, že to ani nestálo za řeč... Abys pak nebyla zklamaná!!

Mufy - to už musí klapnout!! Když jsi teď tak profounkutá 😉

grej
autor
20. říj 2008

Jo a Michi - jsem ráda, že už tě teplota přešla a že je ti dobře!! Mě bylo po OPU i po ET taky bídně, teplotu jsem raději ani neměřila...

mufy
20. říj 2008

Holky zkoušely jste si dělat podobizny vašich dětí na www.makemebabies.com ?
Já to udělala a vyšly mi moc pěkné děti, no musela jsem se smát,dám je do alba.

grej
autor
20. říj 2008

Mufy - to se musí registrovat, aby ti to šlo, co?

mufy
20. říj 2008

Jo Grej, musela jsem se zaregistrovat.Ale jinak je to prča.Mám to už v albu. Vyšla mi holčička i chlapeček.No prostě sranda.

grej
autor
20. říj 2008

Tak už jsem ty děti teda taky vyzkoušela 😀 Akorát nám to furt "dělá" děti blonďatý, ačkoli jsme oba s manželem tmavovlasí. Jenže on je už šedivej, tak to ten počítač asi mate 😉

zanetik
20. říj 2008

Ahojda, tak jsou koukala na vaše děti...no jsem zvědavá jestli to tak bude ve skutečnosti,alespoň částečně...já se nezvládnu asi ani zaregistrovat...
Taky jste měly rán takovou zimu? Tady jsou teď 3 stupně a to jsem chtěla jít mrknout na houby, protože rostou...uvidím po obědě, má být krásně, tak bych na hodinku si dala procházku na čerstvým vzduchu o víkendu jsem skoro nikde nebyla...
Zítra jedu s kámoškou k soudu kvůli jejímu majetkovýmu rozvodu 😒

grej
autor
20. říj 2008

Ahoj Zan, jojo, je tu kosa. Ráno jsme taky měli 4 stupně. Ani nevím, kolik je teĎ, ale má být až 17. Říkala jsem si, že by mohly houby růst, když pršelo a teď bude přes den hezky... Sakra - jela bych fakt na houby. Škoda, že děláme tu fásádu, to se o víkendu nikam nedostanem ☹

Zan a co budeš u toho soudu dělat??

mufy
20. říj 2008

No jo, jenže u nás to je jen tak pro srandu, protože mám přeci mršky od jinýho.

Jo a na houby jedeme zítra, mám dovču tak musíme využít toho,že rostou. Prý rostou a hodně.Tož uvidíme.

Ráno jsem měla námrazu na autě.Tak už pěkně mrzne.No jo, už to začíná. 😒

zanetik
20. říj 2008

Škoda že jsi tak daleko, mohla jsi zdrhnout ve 14h práce a mohly jsme jít spolu 😉

Budu svědčit co všechno se dělalo na baráku z jejího stavebního spoření a penež jejich rodičů po svatbě, protože barák je bejvalýho manžela...

grej
autor
20. říj 2008

Ble Zan, to jsou hnusy tohle, co?? Doufám, že nás to nikdy nepotká, protože u nás je stejná situace. Barák je manželův a když nepočítám půjčku, kterou jsme si brali na rekonstrukci, tak už jsme v tom finančně zahučela taky docela solidně. A taky už mě jednou napadlo, jak by se to asi řešilo, kdo na tom má jaký podíl... Ble....

zanetik
20. říj 2008

No je to fakt hnus a její bejvalej ji nechtěl dát ani věci pro dítě, tak se o ně musela soudit...nejlepší je asi předmanželská smlouva...

grej
autor
20. říj 2008

No jo, předmanželská smlouva... Stejně nevím jak by se to řešilo. Barák byl starej, řekla bych, že jsme jeho cenu tou rekonstrukcí zdvojnásobili. Jenže jak kdo pozná, kolik peněz se do toho vrazilo před manželstvím a kolik po manželství? Začali jsme stavět v dubnu, svatba byla v srpnu... No radši na to nebudu myslet a budu věřit, že nám to vydrží 😉 Nebo že se aspoň rozumně dohodneme 😉

Tyhle spory jsou fakt nechutný...

michina
20. říj 2008

AHojky, tak už jsem taky tady! Holky, to jsem se teda pobavila u tech vasich deticek! 😀 Já si na to budu muset počkat, protože tady v tom notasu nemam zadne fotky, mam ho ciste do postele, abych s vama mohla kecat (to mam hondeho manzilka, prinesl mi z prace jejich stary vyrazeny jako pujcku) 😉
Artep, na co je Prednison, že ho jíš 2x denně 2kousky? Já mám ten esrofem na sliznici.
Grej, trošku jsi mě uklidnila, že ti taky po ET nebylo nejlíp. Pamatuješ si ještě,jetsli ses cítila pak nějak jinak? Jestli jsi cítila něco v břiše a tak. Já mám jen pocit, že mám divný žaludek, nemůžu jíst cokoliv (nehledě na to, že nemám na jídlo moc chut),, protože mám pak děsně nafouklé břicho a dneska v noci mě fakt bolelo. Ale jako plná střeva a žaludek než podpbřišek. prostě mé zažívání a střeva jsou ted nejaké divné..

Jinak u nás byla ráno taky kosa, saspon dle teplomeru 6 stupnu, ja zatim od ET nebyla venku..

mufy
20. říj 2008

Grej určitě vydrží, vždyť už čekáte drobka. 😉

Vím,že hodně neshod vzniká právě tím,když se drobek nedaří,ale snad to i my nějak zvládneme.
Já tu mám dneska strašnou zimu. 😨

grej
autor
20. říj 2008

Ahoj Michi. Prednison je na snížení imunity. Aby se tvoje tělo nebránilo uhnízdění. Já ho beru taky, ale musela jsem si ho vyhádat. Oni ho obyčejně nedávaj. Jen když je nějaký podezření na problémy s imunitou, myslím...

Michi, no, nebylo mi dobře. Když jsem šla na ET, bolelo mě břicho jak blázen. Měla jsem asi náběh na OHSS. ZVětšené vaječníky a tak. Břicho mě bolelo tak jako MS+OVU+močák+zácpa. Nic moc. Přeci jen to tam máš všechno podrážděný, někde se to projevit musí...
Ani ti nevím, jak jsem na tom byla se zažíváním, ale vzhledem k tomu, že já s tím bojuju pořád, tak asi ani tehdy nic moc 😉 navíc to bolelo, že člověk ani nemohl pořádně tlačit, takže bída 😀

Mufy - ty máš doma broučka, uričtě vás žádný problémy nečekaj 😉 U nás už byly, i kvůli neplodnosti, tak doufám, že už jsme si je všechny vybraly 😉

michina
20. říj 2008

Taky doufám, že se nás nějaké soudní tahanice nebudou nikdy týkat. My se hlavně nerozejdem, protože se nám příští pátek na UZ objeví taky bublinka a na testu //..... 😀

artep26
20. říj 2008

Ahoj holky,
Mufy uvidím kdy to nakonec testnu, třeba to vydržím do krve. Budu ti držet palce, ať mrcha nepřijde 😉
Michi Prednison je na snížení imunity, abych toho drobečka v sobě nezamordovala - abych si proti němu nezačala vytvářet obranné látky. 🙂