Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Grej já bych tááááááááák ráda nezvracela, ale zase na druhou stranu si zakazuju nadávat, vždyť jsem po tom tak dlouho toužila 😀 😀 😀
Tak to já bych zase ráda zvracela, jen aby se to podařilo. 😀
Ode dneška si zavádím Utrouš 3x2 a dá to teda fušku. 😀
Mufy já nebyla jiná, všechny jsme si přály zvracet, i já 😀 😀
Jo jo Utrouš, to je věc. Byla jsem ráda, že jsem se ho zbavila 😠
Jasně holky, já si taky nadávám, když mě popadne nálada si stěžovat, že mi překáží břuch. A říkám si - ty blbá, tak dlouho jsi po tom toužila, tak nenadávej 😉 To je normálka...
Ty jo - 3x2, to je darda. Já měla 2x2 a bohatě mi to stačilo 😀
Zkus brát MagneB Mufy, prý to zabrańuje nežádoucím stahům dělohy. Až se ti to vajíčko oplodní, tak ať má co nejjednodušší cestu k uhnízdění 😉
Ahoj.
To magne je správně MAGNE B6 🙂
Já měla prvně utroš 2-2-2 - to byl děs a pak už po dvakrát jen 2-0-2.
Díky za opravu Jmis. U nás v lékárně teda neznali ani MagneB, takže to vyšlo na stejno 😀 Ale pak přišla vrchní magistra, nebo jak se jim říká, a už to znali...
No já právě, že někdy to neznaj, tak aby to bylo přesný 😀 😀 Na mě taky jedna lékárnice koukala, ale druhá věděla hned.
Tak to si hned dneska koupím, díky za info. A s tím Utroušem je to mazec.Ale zase kdyby to mělo pomoct tak proč ne. 🙂
Holky jakej je rozdíl mezi Pregnylem 5000 jednotek a 10.000 jednotek? Mě teď píchli 10.000 a minule jen 5000.
Já taky brala 3*2 a to až do konce 12tt, vůbec mi to nesnížili 😠
Pak mi ještě půl platíčka Utrouše zbylo, tak jsem ho 3*1 denně polykala, na zavádění už jsem prděla 😅
S tím Pregnylem taky nevím, mně píchali 5000 a když mě to píchala doma zdrav. sestra tak taky 5000. 😒
Hm tak uvidíme.Já bych tak ráda testovala,ale to nemá smysl, když tam mám tolik jednotek,stejně by to bylo k ničemu.Pak by byl test třeba pozitivní z Pregnylu.Ach jo,to zase bude čekání.
Na test se vyprdní hodně dlouho Mufy... Až v den očekávaný MS. Fakt. Za to zklamání to nestojí.
Já vím,ale mě spíš láká ten adrenalin.Bude to nebo nebude.....????? 😀 😀 😀 Ještě uvidím,jak se budu cítit.
No nic holky, jdu do města ještě vyřizovat plno věcí. Tak se tu mějte pěkně. 🙂
Jo jo Mufy, 10 000j. je hodně, nechala bych to až těsně před MS 😉
Holky mě to žehlení tááááááák neba, už tady u toho střídavě stojím 3 hodiny. Ale ještě chvilku a budu to mít za sebou 🙂
Pak si půjdu umýt škebli a razíme do HK na nákup a véču, slíbili jsme Ani pizzerku (fakt luxusní) za výzo. Tak už od 2 otravuje, kdy už pojedeme 😀 😀 😀
Ahojky holky,
konečně je pátek.
Zítra se pořádně vyspím.
Artep teda ta Áňa se ale má. Jaký to včera bylo?Užili jste si?
My si včera užili s mamkou, popíjely vínečko a daly si dobrou véču.Pak jsem byla unavená a šla domů.Nevím,jestli na mě ten Utrouš působí.
AHoj holky,
Mufy, tak to musel být příjemný večer...
Já včera vlítla do Tesca a koupila jsem ten spací pytel a takovou přikrývku.
Dnes tady asi (doufám) moc nepobudu. Něco na mě leze a začíná mě bolet na průduškách ☹
Grej tak to mě na průduškách bolí už týden,ale já to mám z toho,jak tak kašlu. Už bych se chtěla vyléčit.
Tak hodně vitamínů do sebe nacpi,ať tě to nechytne tak hodně,jako mě.
Jo a příjemný večer to byl,aspoň mamka přišla na jiné myšlenky.
Tak už jsem doma a válím se s horkým čajem s citronem a medem. Byla jsem v lékráně a tam mi dali jen Stodal sirup, tak uvidíme, jestli to zabere...
No to já tedy ne, raději bych byla doma. Ale asi tak jen 2 dny,pak bych se začala nudit. 😀
Jen pěkně odpočívej,ať jsi fit. Miminko potřebuje zdravou mámu.
Ahojda holky,
jsem tu jen na skok. Nestíhám.
Zítra na týden jedu k ségře do Plzně, tak se jdu rozloučit, protože tam nemá net.
Moc se kočky opatrujte.
Jo holky a neodolala jsem 😅 😅 😅 včera jsme byli v HK a koupili jsme spací pytle pro dětičky. 😀 😀 😀
Jsou boží, snad se mi podaří je hodit do albíčka až přijedu.
Pa pa pa bude mi smuuuuuuuuuuuutnooooooooooooooo 🙂 🙂 🙂
Ahoj holky, tak jsem padla za vlast.
Včera po návratu z práce mi ještě bylo fajn, pak jsem si na chvíli schrupla a udělalo se mi hůř. A od tý doby se to horší a horší. Na plicích bolí jak prase, ale protože piju Stodal, tak už slušně odkašlávám Ale bolí to, co vám budu povídat. Poctivě studenej zábal na krk, horkej olej na plíce a piju čaj s citronem, kterýho už mám plný zuby.
Teplotu mám jen lehce zvýšenou. Snažila jsem se najít nějaký info na netu, ale bezúspěšně.
Tak jsem nakonec volala do GESTU a tam mi pan doktor (shodou okolností ten, který nám potvrdil těhotenství) řekl, že se nemám bát, že už je mímo velký, tak mu to neuškodí. Že se mám potit doma, že když nemám teplotu, že jsou antibiotika zbytečná. Prý můžu vklidu 2x denně paralen nebo panadol a hodně vitamínu C.
tAK MĚ trochu uklidnil.
Artep - užij si týden u ségry!! Koukám, že se tu rozmohla éra nákupu spacích pytlů 😉 Taky už ho máme doma 😉
Grej tak se hleď vykurýrovat.Já měla to samé. Pak jsem sikoupila Mucosolvan a musím říct,že po pár dnech mi zabral tak dobře, že už kašlu málo.Akorát ta rýma se mi pořád drží. 🙄
Artep taky ti přeji krásný víkend u ségry. 😉
Ahoj holky, tak jsem doma a ležím. Je mi furt pěkně blbě. Už se naštěstí potím, ale nelepší se o ani za mák. Takže dnes se chystám k doktorce, protože se obávám, že si s tím tělo moc neporadí, když se to od pátku jen zhoršuje ☹
Grej tak to jsi udělala dobře, že jsi doma.Zajdi si k doktorce a kurýruj se.Já taky ještě nejsem zdravá. Už to přecházím týden a měla jsem raději taky zajít k doktorce a ležet doma.
Včera jsem zkusila test,abych věděla, jak dlouho se drží Pregnyl v těle. Byla jsem 5 den od injekce Pregnylu a musím říct, že čárečka byla krásně viditelná.Takovou jsem ji ještě neviděla. No jo, ono 10.tisíc jednotek je asi vážně síla. Tak jenom tak, chci jen vědět jak dlouho v těle působí.Je to adrenalin. 😀
Bohužel stejně nevím, co mi dotkroka dá. Atb SE MI MOC brát nechce a paralen nezabírá ☹
Ty jsi masochista Mufy 😀 Kdy holdáš testovat na ostro?
Grej no když chci vidět, jak ten Pregnyl v těle působí,tak to chci zkoušet co 2 dny. Mě by to totiž moc zajímalo.Takže to budu zkoušet až do očekávané MS.Koupila jsem plno testů, objetovala jsem peníze a uvidíme,jaký bude experiment. 😀
Mufy, ty jsi fakt ďas, ale aspon i my tady budem na konikovi pak chytřejší 🙂 Prý po 10 dnech už by tam nic nemelo bát. Tak jsem zvědav... 😅
JInak já začínám špinit, tak to vidím do 2 dnů na MS a začínám brát antikoncepci a hurá, pak píchance. Holky, jás e tak těším!
Grej, pekne se vylez! Urcite bude brzy lip, a je zvlastni, že paralen nezabira, co treba poradit se at ti zkusí nějaké jiné leky něž ATB...

Artep - no to si teda fakt užíváš. Takhle dlouho zvracet... ALe moje kámoška taky zvracela do konce 4 měsíce a pak jak když utne 😉
Mufy - no jasně, budeš z toho mít určitě dobrý pocit že jsi udělal někomu radost než že jsi to vyhodila.. 😉
To víš že jo, vaječníky jsou taky hotový z těch hormonů...