Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

michina
10. bře 2010

Holky, hlásím dneska mi přišla po půlroce MS, hurá!! SIce vylovolana leky, aby se tomu pomohlo a ja necekala do vanoc, ale je tu. Takže (rychle to spočítám) do 3.4. antikoncepce a pak přijde dalsi MS a s ní už stimulace!! takž epočítám s tím, že cca od 6.4. stimulujeme!!! 😵

mikulka
10. bře 2010

mufy: na nakupování máš určitě čas, já nakupovala až tak v 5. měs. a dál. Ale pozor, dýl bych to moc nedoporučovala, jak roste bříško, je pak vše obtížnější. 😉
O 2. dítěti uvažujeme, ale šli bychom do toho nejdříve za rok, spíš dva. 😕

michi: uf, tak konečně, už se těším, až se ti to povede! A jakou stimulaci budeš mít? Rovnou si budeš píchat inj, na podporu vajíček?

m.c: hm, to je fakt, to už ani není čas na odpočinek...

zihu
10. bře 2010

Ahoj holky, super navstevnost🙂))

m.c. hlavickou nahoru?? no neco mi to pripomina... drzim palce, at se obrati!!! (ma se cvicit kocka.. ja tak i vytirala a sledovala tv, ale bohuzel nepomohlo, nicmene nadeje umira posledni😉

grej.. ad sedacka... http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.asp?y=au...
a ad nocni kojeni.. mam to uplne stejne, ale planuju s tim neco delat, ted jeste do konce brezna mame dva vylety, to by se hodilo mit moznost kojit (uz ted tu mame 30°C), ale pak slus... myslim, ze by mela vydrzet nejist uz celou noc a ze je to spis o tom pocitu, ze me tam ma a o "mazleni", nez o hladu

jinak se B. plazi taky jen rukama a pravou zadni... ale plazi se🙂

michi-... gratulace k mrse! konecne!!!

mufy, teda leti to, co?

mikulka
11. bře 2010

Holky, mně se malý před 2 dny úplně odstavil. Kojila jsem 17. měs. tak pěkné a to jsem do 15. měs. kojila 5x denně min.
Teď jsem zvědavá, jak budou vypadat prsa po kojení. Jako dřív už ale asi nebudou nikdy. ☹

Taky jsem zkoušela malýmu dávat um. mléko, ale nechce, hned s emu dokonce zvedá žaludek! Mně taky přijde, že ta UM nějak dovně smrdí. 😕 Zkoušela jsem HIPP v lahničce a Nestle bifidus junior od roka. Pak taky hami mlíčko s kaší, to snědl aspoň tři lžičky.
Volala jsem dr. a říkala, že stačí, když bude mít 3 mléčné svačiny / den. Tak budu zkoušet.

Je to divný pocit najednou nekojit, že už si nemusím dávat pozor, co jím (můžu pálivé, kyselé, kávy, kolik chci a dokonce i alkohol, jupííí 😉 ), a taky už mohu použít i parfémy (to dřív nešlo, hned poznal a nechtěl kojo). Taky brzy teda odložím kojo podpry a koupím nějaké normální.
Ale na druhou stranu mi to kojo chybí. Nu, ale holt klučíka už mám velkého, a je to tak asi správné. Hlavěn mi to ulehčil, že se odstavil sám.

Holky, já mám furt tak velký břicho - po porodu se to moc nespravilo teda, asi je to vytahaný a tloušťka k tomu!
Jak jste na tom vy?

mikulka
11. bře 2010

My máme, myslím, tuhle sedačku: http://www.nakupka.cz/vyrobek/detska-autosedack...

grej
autor
12. bře 2010

Ahoj holky,
no, já pracuju asi už od 4. měsíce. Valstně od doby, kdy Kačka začala být trochu snesitelnější a začala usínát už kolem deváté večer a pořád neřvala. Jak víte, máme rodinnou firmu, takže dělám na "vlastním" 😉 Navíc dělám z domova a jen po večerech, až když Kačka usne. Je to akorát náročnější, protože místo, abych si večer dáchla, tak mám vlastně třetí směnu. Ale zase jsem ráda, že zt é práce nevypadnu. Navíc ta paní místo mě není nic moc, tak si to chci trochu hlídat.

Já kojím v noci max dvakrát, ale je to spíš moje pohodlnost. Vím, že děti vydrží bez jídla v noci už od půl roku. ALe Kačka aspoň po kojení usne a spí i dvě hodiny v kuse, takže jí to prso ráda strčím,, abych se trochu vyspala. A jak jsem asi psala, teď už přes den nechce, tak jí kojím aspoň v noci, aby měla pořád ještě mateřský mlíko.
TeĎ mě dvakrát překvapila – spala až do osmi ráno!! Sice se třema přestávkama, ale stejně je to super! Jsem zvědavá, jak jí to dlouho vydrží 😉

Mufy – cca do jednoho roku jezdí děti ve „vajíčku“ a to PROTI směru jízdy. Je to mnohem bezpečnější, protože nečastější je náraz čelní, což je veliký nápor na dětský krk, když sedí po směru. Sedačky další, tedy nějak od 13 kg a pokud dítě z vajíčka vyroste, je už po směru taková ta klasická sedící.

Zvažuju Maxi cosi priorifix nebo ten Romer. Uvidíme, co bude Kačce seděl líp…

Mikulko – my barák přistavovali. A to nám trvalo cca od dubna do prosince… Teda to nejhorší, abychom se mohli nastěhovat. Doděláváme to vlastně dodnes. Asi rok jsme měli pauzu, pak jsme dodělali další místnost, kterou jsme měli jen na hrubo, pak za pár měsíců další věci a tak dál a tak dál. Teď už máme i zateplení a zábradlí na terase. Snad to za chvíli zkolaudujeme.

Michi – sláva! Takže budete mít mimi kolem Vánoc 😉

Já nakupovala až taky nějak po 25tt. Pořád mi přišlo,ž e je čas. Ale ono se to dá stihnout za víkend… Hodně se dá koupit přes internet a těch pár oblečků je taky hned… Spíš je hrozný to praní a žehlení. To jsem dělala až ke konci a fakt mě to vyčerpávalo. I když mě všichni upozorňovali, ať se na to vrhnu co nejdřív 😉 Neposlechla jsem a pak jsem z toho byla vyřízená 😀

Díky za odkaz Zihu.

grej
autor
12. bře 2010

Mikulko, já mám prsa takový vycucaný. Dřív jsem mě krásně plný, teď jsou to poloprázdný pytle 😉 Navíc se mi zvětšil rozdíl mezi nimi ve velikosti. Měla jsem vždy levé větší, ale teĎ je to mnohem víc vidět.
Břicho taky pořád mám, trochu, takový špek. Ale my to máme v rodině, nevěřím, že ještě někdy budu mít ploché břicho...
Já už vlastně kojím jen dvakrát v noci a budu se snažit to dodržet co to půjde. Ale taky jsem ráda, že už se přes den odstavila. Ale spíš jen kvůli tomu, že s tím pak nebudu mít problémy.

Akorát Kačka blbě jí. Všeho tak deset lžiček a konec. Naštěstí mlíko jí chutná, dávám Sunar. A i večer kaše - Nutrilonka nebo Sunarka. Tak aspoň že jí to. Nechápu, z čeho je tak tlustá.

JDem koupat. Pa

mufy
15. bře 2010

Ahojky holky, tak nás posunuji kupředu.

Jak se máte po víkendu?

Michi tak to je super, za chvíli to už zase začne.Budeme na tebe moc myslet. 🙂

Grej z toho hubnutí mám taky strach.Jen doufám,že my ty kila nezůstanou. 🙂

grej
autor
15. bře 2010

Ahoj holky,
tak já dnes byla s Kačkou na desetiměsíční kontrole. Prý má míry jako roční dítě 😀 11,280 kg a 73 cm...
Jinak všechno OK. Nadšená, že nebyla Kačka vůbec nemocná a že má krásně čistou kůži, že je teď hrozně moc dětí, co s tím maj problémy...

michina
16. bře 2010

Mufy, 15tt, toto ale letí!!! Já už od neděle beru antikoncepci, tak se mi vracejí nalady, holky, to je fakt masakr. Vcer ajsem se vubec nepoznavala, jak jsem byla protivna. Asi mi ted ty hladiny hormonu litaj nebo ja nevím co...
Včera jsem koukala na Prime na ten novy serial Zazraky života z reprodukcni kliniky a rozcilovala se, že doktorka nepoznala jasny hyperstimulacni syndrom... no pako jsem 😀
Ale jinak v pohode, ve ctvrtek jedem jeste lyzovat do nedele do Rakouska, tka se moc tesim... 😵

grej
autor
17. bře 2010

Všechno nejlepší k narozkám, Zan!!

Já koukala na ten seriál jen na kousek a přišlo mi to divný, tak jsme to radši přepli na Kriminálku🙂

Mcihi - užij si lyžovačku! My jedeme 11.4., ale to už asi moc sněhu nebude. Jedem na Mísečky...

mikulka
19. bře 2010

michi: taky jsem na to koukala, ta paní dr. mi moc sympatická není, ale možná to bude dobrý.😉

zihu
19. bře 2010

Ahoj holky, jen prulet.. teda nejak mi ten novy kun nevyhovuje, jak najdu tema, kdyz ne podle toho, ze ho zalozila Grej, ktera ma kratky nick, co se dobre hledal ve sloupci, co tu uz neni??? chjo, musim se tomu asi vic venovat
zdravim vsechny!

grej
autor
22. bře 2010

Ahoj holky,
Zihu, no já vlezu do téma Snažilky a tam jedu stránku po stránce až nás najdu. Pak si téma otevřu a přidám ho do oblíbených. Je to nahoře na stránce, kousek nad tím, jak se seznam stránek s šipkama pro listování. No a pak když tam lezu znovu, tak už si jen v levém sloupci, kde je seznam témat, kliknu na "oblíbené" a tam nás už mám 😉

michina
22. bře 2010

Ahoj holky, co nam to tu vyvedli??? Po 4 letech si zvykat na noveho koňa to je teda mazec!!!! 😝
Jinak jsem zpátky z lyží a bylo úúúúžasně! Kdo me mate ve FB, budou brzo fotky. Každopádně takovéhle teplo na lyžích jsem ještě nezažila, byli borci, co lyžovlai v krátkém rukávu a bez rukavic, ale to už mi přišlo dost nebezpečné, tkaže tenká fleecka to vyřešila a vestička jako ochrana před mokrem v případě pádu. 😀 Obličej mame oba s manžou krásně červený, čekáme, až nam to zhnedne. No fakt jsme si odpočinuli, i kdyz nas ted vsechno boli 😀
A už se tesime na dalsi pokus, jako psychickou relaxaci doporučujem! Večer clovek padne do postele a usne, i kdyby vedle nej stříleli z kanonu,. 😎

zanetik
23. bře 2010

Ahojky sláva konečně mi kůň funguje když mám chvilku, ale je nepřehlednej...než jsem vás našla 😒

Omlouvám se za absenci, ale nějak není čas...holky mi dávaj zabrat...v sobotu jsme oslavily rok, foto dodám nechtějí se mi nahrát 😒 a včera jsme byly na roční tak Nela má 8240g a 72cm a Verča 8700g a 74cm a paph bez problému včechno...Nela asi 10 dní nechtěla mlíko, ale pak si řekla sama... a Verunka od neděle chodí sama, ale i tak otravuje že chce ruce 😀

Mufy toto letííííí super hlavně ať je vše ok
Michi snad tentokrát to bude úspěšný MUSIIII 🙂
Grej díky za přání, sleduju foto na FB Kačka je krásná 😉

mikulka
23. bře 2010

Ahoj holky, teda to je šílený tenhle koník. To je krok zpět! 😠
Mně td malej mlbě spí, tak jsem grogy. Jak jsem přestala kojit, má větší problémy se zácpou, než dřív, málo pije. Tak pak nemůže kvůli spát, že ho tlačí bříško. 😒

JInak mám radost z toho jara, i když je to trochu divný ten přechod, co? 😕

michi: a co ty teď? A kde jste lyžovali?

michina
24. bře 2010

Mikul, byli jsme v Rakousku v Zell am See - na lyže jsme jezdili do Saalbachu a na Schmittenhohe, je tma sice i Kaprun, ale ten se nam uz minule nelibil, i kdyz jsme ho meli kousek, tak se nam tam nechtelo. A bylo to jen 3 dny lyžování, ale i tka to stačilo.

Zan, jak te najdu na FB?

mikulka
24. bře 2010

Já jsem taky na FB, moc tam teda nechodím, ale mohly bychom teřba založit skupinu i tam. 😉

mufy
24. bře 2010

Ahojky holky, taky jsem se sem přihlásila a musím říct,že se mi to taky nelíbí.prostě jsem si zvykla na ten starý koník a tento je strašně nepřehledný.By mě zajímalo,kdo to vymyslel. 😠

Co je to FB????

Já byla minulý týden u doktora, protože mě strašně bolelo břicho, skoro jsem ani chodit nemohla.Ale prý je to jen jak se roztahují vazy a děloha.Ale někdy mám bolesti i teď.
I tak mě poslal na další kontrolu už za 14 dní,tož jsem ráda, protože ani neřekl,kolik mimčo už měří atd....tak musím ještě pár dní vydržet.

Michi tak teď jsi odpočinutá,tak hurá na další pokus.... 🙂

grej
autor
24. bře 2010

Ahoj holky,
Mufy - FC je facebook🙂 Tak hlavně, že je všechno v pořádku! Takže za 14 dní nám dej vědět míry a váhy!!

Michi - mám Zan v přátelích, tak tam koukni a přidej si jí.

Mě přijde koník dobrej... Dala jsem si vás do oblíbených a najdu vás tak hned🙂

mikulka
24. bře 2010

mufy: mně bolelo břicho šíleně. K dr. jsem chodila furt a vždy mi jen řekli, že je to roztahování vazů. Pak, když jsem byla v pokročilejším těho, ptali se mně, jestli ta bolest není tvrdnutí břicha a já to nevěděla! Nevěděla jsem, jak tvrdnutí vypadá a myslela teda, že ta bolest je tvrdnutí.
Ale nebyla. Když pak přišlo ke konci před porodem opravdové tvrdnutí, pochopila jsem.
To předtím bylo prostě roztahování vazů. Já kolikrát ani nemohla chodit, bylo to šílené!
Ale zase to není nic nenormálního, škodlivého, tak se to holt musí jen vydržet.

m.c.
25. bře 2010

Ahoj holky,
v nové verzi se zatím moc neorientuju, ale taky mi přijde super že si můžu zařadit doskuze k oblíbeným a pak všechno rychlejš najdu.
Holky, co máte FB, napište mi do IP jméno, ať si vás přidám🙂.

Já teď těhu snáším fakt blbě, přes den to docela jde, ale večer jsem naprosto KO a vlůlbec nemůžu usnout, dneska jsem usnula až v 1 ráno 😝 . Jestli to tak bude až do porodu tak mě trefí...

Mufy, nevím jestli jsi to sem psala, necháte si říct pohlaví?

Michi, lyžování fakt moc závidím, snad se příští rok dočkám, doufám že bude zase hodně sněhu🙂.

Grej, Kačka je moc hezká a fakt kus ženský!! Peťula má jenom o půl kila víc 😔

Zan, holky jsou úžasný a ty jseš borka jak to zvládáš 😉

mufy
25. bře 2010

Grej aha tak to já si vás přidám na facebooku taky.
A Kačka je fakt už krásně veliká...Utíká to šíleně.

Mikulko no to máš pravdu,bolest je to někdy fakt hrozná.Ale vydržet musím všechno kvůli miminku.

m.c. no určitě si necháme říct pohlaví.Já se nechci nechat překvapit.Chci to vědět,abych se na to mohlka líp připravit, jako barva kočárku, barva pokojíčku, oblečení, atd.... Kamarádka mi předpověděla z karet holčičku tak jsem zvědavá,jestli to vyjde.
To by tu byly skoro samé holky,že??????

grej
autor
25. bře 2010

Ty jo M.c, jen o půl kila víc? No já to říkám pořád, že má Kačka těžký kosti. Protože mezi holkama je rok a půl a Péťa rozhodně nevypadá podvyživeně...
No jo, taky máš před sebou to nejhorší. Pamatuju, že do 30tt to byla brnkačka, ale ty poslední dva měsíce stály fakt za prd 😉

Taky Zan obdivuju. Já na Kačku nestačím pomalu sama. Jediný, co mě hřeje, že snad druhý mimi bude naprosto hodňoučký, protože to tak bývá. Když je jedno tyran, tak druhý je zlatý 😀

michina
25. bře 2010

Ahoj holky, jj, už vás mám na FB přidaný 😉 Aspon tak muzu pravidelne okukovat vaše potomky, protože ted jsem momentálne na FB časteji enz tady 😉

I kdyz na nového MK si už zvykam, ty oblibene fora jsou super. A fotoblogy mi pripadaji hodne podobne fotkám na FB... Akorát, že tady je jina komunita.. Takže uz to hodnotím docela kladne tu zmenu..

michina
25. bře 2010

Ted me napada, co Majmu, víte nějaké zprávy, už tady taky dlouho nebyla..

Mam ted strasne dobrou naldau, kdyz uz je ted to slunicko. Co nejaky srazik třeba v kvetnu, cervnu, to bysme mohli ne?? 😵

mikulka
27. bře 2010

Na majmun jsem si ted taky myslela, jak se asi má?
A jestli neplánuje druhé...? 😉

A co asi šroubek?

Holky, mně na FB nějak vůbec nejdou vkládat fotky, napíše mi to o nějaké aplikaci, a pak to spadne.

Srazík bych taky brala.

M.C. Já na konci těhu taky blbě spala, byla to hrůza. A když máš ještě při těho dítě, musí to být moc náročné, viď?

grej: myslíš, že jedno dítě je většinou hodné a druhé naopak? Já mám Káju zlatého, a kdybychom se rozhodli pro druhé dítě a povedlo se, doufám, že bude také tak hodný a pohodář.
I když jsme si s Kájou užili moc starostí s tím jeho refluxem, kolikama a zácpou (to si užíváme dodnes), tak jsem se moc nevyspala, ale jinak je to moc hodné dítě.

U nás to dneska vypadá jak aprýlové počasí, chvíli na déšť, pak slunce.

MM je ve srubu, dneska nám tam dovezou ledničku s mrazáčkem, tak tam budu moct mít i maso a tak. Předtím jsme měli miniledničku, do které se nic nevešlo a neměla mrazák. Teď, když jsme 3, už je potřeba větší. 🙂

grej
autor
27. bře 2010

MIkulko, co jsem tak slyšela a hlavně viděla u známých, tak když je jedno dítko takový, tak druhý je přesně opačný. Mám kámošku, ta má první holčičku taky takovou jako Kačka. Pořád se jí věnovat, jinak řev, nevyspala se pořádně dva roky, pořád řev... a teď má druhou a o té prý ani neví🙂 Malá je pořád zticha, usíná téměř všude 🙂

Ale jsou výjimky. Mám kamarádku a pak sestřenku. Obě mají dva kluky a obě jsou naprosto v pohodě, protože kluci jsou od mala super. Spaví a hodní. Když vyprávím, jak Kačka spí a řve, tak jim oběma vstávaj všechny vlasy na hlavě, že prý by to nepřežily 😉

Kačka dnes například vstávala v 6:15. Pak usnula v kočáře po dvacetiminutovým hysterickým záchvatu asi na třičtvrtě hodiny kolem poledne. Doufala jsem, že aspoň bude spát odpoledne v autě, protože to jí větišnou uspí. Jely jsme se podívat za prababaičkou do lázní. Ani prd. Usnula až v půl deváté. A cestu zpátky, tj. téměř hodinu, celou probékala.

Já to nechápu. Je unavená jak blázen, ala prostě nezabere. OBčas mi přijde, že se sama soustředí hlavně na to, aby neusnula 🙄

Šroubek toho má asi jak buchet 😉 Dvě děti... To asi bude hukot... Jsem zvědavá na sebe 😕

Taky mě to sluníčko nabíjelo🙂 Miluju tohle počasí🙂 Kolem dvaceti stupňů. Žádný vedro, prostě příjemno 🙂

mikulka
28. bře 2010

Grej, u nás se spaní trošku zlepšilo v roce, ale malinko. Pak až tak ve 14. měs. Teda, když nejdou zuby.
To víš, když dítě špatně spí, je to hrozně náročný. Kdo nezažil, nepochopí.

Je fakt, že když si to tak uvědomím, jsou většinou sourozenci opak, hodný, zlobivý. No, uvidíme.
My ted řešíme zase tu půdu, že bysme zvětšili byt, do tak malého bytu bychom dítě nemohli přivést, ani postýlka by se nikam nevešla. 😉

Počasí super, jen na velikonoce prý nic moc. To je škoda, ale třeba to ještě změní.