Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Báro, bývá to od rýmy, to je nejčastější příčina. Musí se odsávat, odsávat. Někdy je to i infektční. Je očkovaný prevenarem?
Mikul, ockovani mam schovany v lednicce, nebyl prostor ho naockovat, porad neco, bud nejaka nemoc - ryma, nebo dovolena...proste celou zimu sopli, jak je ve spojeni s detma ze skolky (od sestry)...a pry je ted nejaky novy prevenar na vice tech kmenu...No jeste ani nema naovckovany povinny ockovani priorix. Rymu mel prave minuly tyden a tento tyden uz ne,ale asi jsem se zmylila, zrejma ta potvora zadni ryma....ale jaktoze si nestezuje na bolest, jaktoze nema horecku nebo teplotu???
Báro, pokud mu teklo z aouška, tak si myslím, že mu to samo prasklo, pak už to nebolí. Ale do té doby a v době, kdy to praskne to bolí. Děti si nemusí stěžovat na bolest, pozná se to, že si hodně sahají na ouško.
Ta ATB mu pokryjí zánět, tak to je dobrý.
My priorix taky ještě nemáme, ale schválně. U téhle vakcíny jsem chtěla počkat co nejdéle...
Majmu, krasna Lora🙂
michi, tfuj tfuj.. mely by tady holky co jsou tehotne zas trosku (HODNE) zaprskat, minule nam to tak vyslo 😉
baru, hlavne ze neboli brisko, ne? me po revizi bolelo a nakonec tam stejne "neco zbylo" a dostala sem pigaro a bylo to ok, takze pokud brisko neboli, tak je to hlavni, myslim🙂
mikul, taky myslim, ze neni dulezite, jak se k vam Kaja dokutalel, ale to, ze ho mate, no ne? 😉 a treba jednou, az bude mit rozum a bude to velky chlap, nebude zadny problem mu to rict, protoze uz bude schopny ocenit, co jste "kvuli nemu" museli podstoupit, aspon ja tomu verim 😉
AHoj Baru, tak co ouško?
Michi - tak jak se ti doma válí a čeká na výsledek? Jsou to nervy, co? To je snad nejhorší období. A pak ještě čekání za druhý UTZ, jestli se objeví srdíčko🙂
Já dens byla na kontrole, mimi je hrozně akční, pořád se tam hrozně hejbe🙂
Brisko me neboli, v sobotu jsem dospinila a vypadam OK. Dneska jsme byla jeste na krvi,tak uvidim zitra 🙂.
No malyho prave to ousko neboli, zrejme,ale ted jak mu to tam cistime, respektive proplachujem borovou vodou, tak o tom najednou vi, ze se tam asi neco delo...
No Mikulko, ja mam pocit, ze mu to asi neprasklo, i kdyz jsem si myslela, ze prave jo...ale to by nam snad ten doktor napsal do zpravy nebo rekl, ne??...on si prave na ousko nesaha vubec...
Tak se mejte🙂 tehulky, maminky i skorotehulky...a prskejte,prskejte...
Ahojda holky, teda Majmu takhle to tajit, takovou krásnou holčičku 🙂 nebo uteklo jen mě něco??? 😅
A to jsem chtěla Grej psát jestli ty na srazík přijedeš 😅, jen jsem se k tomu ještě nějak nedostala 😒
Holky ale neprskejte moc, já vám to těhu a malinký mimi moc závidím, ale mít teď další, tak nevím nevím...
A co ten srazík, nějak to vyprchalo...jak to máte s dovčama? My máme letos dvě svatbu a stavíme chatičku, takže nikam nejedem, takže já můžu i o prázdninách 🙂
Ahojky holky,píšu jen tak v rychlovce po kontrole.
Nedopadla vůbec dobře, je to ještě horší,takže jenom ležím a ležím.Napsal mi i nějaký prášek prosti potratu,tak ho beru spolu s magnéskem.Co se dá dělat, musím ještě min. 2 měsíce vydržet,tak snad to zvládneme spolu s mimčem dobře.
Jak se budu zase nudit a budu se cítit dobře,tak zase písnu.papapa
Myslím na Michi,aby to dopadlo moc dobře.
🙂
Jééé, mufy, tak pěkně ležet. Neboj, to vydržíte. Někdy pomůže jít si na den, dva lehnout do nemocnice a tam dávají infúze a je pka klid do porodu. Ale snad to nebude nutné.
zane: tak já bych se ev. se srazem přizpůsobila, doděláváme srub, teda okolí, rovnáme to tam, aby tam byla rovina, takže tam asi zatím nepojedeme.
Ahoj holky,
tak holasim, ze jsme dnes byla na UZV a dopadlo to dobre, vse odeslo a uz zacinam pry ovulovat...no tak dam enejakou pauzicku a pak se uvidi 🙂.
Mufy, lez lez a lez, nohy hore, doufam, ze se to zklidni a ze uz to bude dobry i lepsi !!!!..pohlad si brisko a miminku domluv, ze teda jeste ne, ze ma jeste cas !!!
Tak dobrou noc a taky myslim na Michi !!!!
Majmunko, krasna holcicka, moc gratuluju !!!hlavne at jste zdravoucci, uzivej si detatek a at te zlobi jen tak trosku 🙂
Ahoj holky,
my jedem na dovču jen prvních 14 dní v červenci, to teda jedem mimo republiku. Pak teda budem nějak jezdit na chalupu, ale domluvit se můžem klíďo. Já vás ráda uvidím!
Mufy, tak hodně klidu! Mě zrovna porodila dnes kámoška co na tom byla jako ty🙂 Nějak kolem 26tt byla v nemocnici, protože j začaly kontrakce a byla dost otevřená. Ležela tam asi 5 dní, dávali jí kapačky. Pak šla domů, ale celou dobu brala léky. Ty jí v pátek vysadili a prd - včera jí prdla voda a dnes je malej Vojtík na světě🙂 A je to prďolka, má jen 40 cm a 2080 kg. A rodila tuším v 34tt.
Tak já prskám jen na ty, které chtějí mimi🙂
PPPPPPPPRRRRRRRRSSSSSSSKKKKKKKK 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Olizuju monitor, Grej 😀
Mufy, drž se, víím, jake to je ležet :-P Ale je to pro dobrou věc. Já to kupodivu zatím zvladam dobre, nestresuju, nejak si to nepripoustim. dlouho spím, koukám na telku, lezim s notasem na kolenou... Nektere kamaradky mi slibily navstevu, tak uvidim, zatim na me kaslou 😵 ale nejak to neresim. Manza se stara uzasne, takze si vubec nemuzu stezovat...
Bari, super, že jsi OK 😉
michi, já myslím, že bys pak už mohla na procházku. Já ležela 4 dny, pak jsem chodila na procházky, ale jako klidový režim samozřejmě taky - žádné luxování, vytírání a tak. 😉
Ale pomáhalo mitřeba i chodit na Karlův most anebo do cukrárny.
Pak asi 10. den od transferu mi přestalo sladký chutnat. Ale těho jsem si stejně moc nepřipouštěla.
Ty jsi jak dlouho vlastně po transferu?
Mufy, jenom pěkně lež, s mimčem si pak užiješ pohybu až až 🙂 🙂
Michi,ty taky odpočívej, držím pěsti ať to konečně dopadne dobře 😵 !!!
Baru, fajn že jseš v pohodě 😉
Majmu, Lora je moc hezká 😵
U nás docela pohoda, Peťula zatím nežárlí, furt Lucinku pusinkuje a pozoruje 🙂 . A Lucinka je hodná, v noci spí dobře, snad nám to vydrží takhle v klidu co nejdýl.
m.c. to je hezký, že malou pusinkuje, ha 😅 🙂
michic: jo, počasí je na nic, taky furt čekám, kdy budeme moci jet do srubu. Zatím tam chci jet zítra aspoň uklízet a navézt tam nějaké věci. Snad tím tom sluníčko přivolám. 😉
Holky, je tu 11.den po ET a já jsem na tom úplně stejně jako před rokem... bolí mě břicho jako na MS a začínám lehounce špinit... asi nevydržím a zítra budu testovat.... 😔
michi, špinění nevadí, neboj, to dopadne dobře, věř, že jo.
Moc na tebe celou dobu myslím.
Jj, snažím se zatím nepanikařit, dokud to není MS, tak je zatim vse jakžtakž... 😅
michi: já bych nic neporovnávala. Předtím to nevyšlo, teď to vyjde, ten starý grafík vyhoď a věř. 😉 🙂
Michi podle bolestí na MS se vůbec neorientuj.Já čekala ms každým dnem,jak mě bolelo břicho a vyšlo to.A taky jsem si říkala, je to stejné,jako každý měsíc.Uvidíš,že to vyjde, na zítřejší testík ti budu moc držet všechno co mám. 😉
Teda, holky, vy jste zlaté, jak me podporujete 😅 Zitra uz testnu, slibuju 😉
Mufy a ty jsi vubec v dobe ocekavane MS nespinila?
Mě totiž to břicho dneska ráno bolelo jako dost, až jsem si říkala, že těhotenství přece nemuze tak bolet. Takove rezani, tlak v podbrisku, obcas takove hnusné píchnutí v levém vaječníku, až jsem se lekla...



Ahoj holky,
no já nevím, jestli u nás bude ještě nějaký příště...nechci, aby to znělo sobecky,ale nějak už na další těhu ztráty nemám ☹...ale kdo ví, třeba se zase štěstí usměje..
jinak aby toho nebylo málo,tak malej má zánět středního ucha, asi na to bude trpět, protože ho měl nedávno...Teklo mu z ucha a dneska jsem mu od tam vytáhla takový zelený hlen, a to nemá horečky, on je prostě drsňák, vždyť ho to musí bolet ne? No tak šel s manžou na ORL a dostal antibiotika,ach jo....nemáte s tím, někdo zkušenost, aby se nám příště antibiotika vyhla????