Babinec z října 2006

grej
1. pro 2007

Ahoojjj 🙂

Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".

Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!

A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉

mufy
30. pro 2011

Já bych byla taky raději,kdyby spali každej zvlášť jěnže zatím ještě nemám to srdce dát Simču do jinýho pokoje.Jsem s ní vlastmě 24 hodin denně a byl by to pro mě nezvyk takle ji dát pryč i když by spala s tatínkem.Spíš k ránu jdu do jinýho pokoje s malým,aby Simču nevbudil a pak si k ní jde manžel lehnout,ať tam není sama.Je to moje zlatíčko a je mi líto,že se s ní už nebudím jako dřív.Jenže co nadělám,nějak se to musí zvládnout,ale fakt je to boj,ty noci jsou šílené.Přes den to zatím jde.Od ledna jak budu sama tak si taky užiju.Simča je ještě malá a nechápe,že se musím postarat i o mimčo.Navíc se bojím,ať nezačne žárlit,že už se jí nebudu moct věnovat jako dřív.
Grej s tím kojeím máš obdiv,já bych kojila hodinu a pak bych nic neudělala,malej totiž usne i při flašce.K ránu se budí už co hodina i míň.
Navíc jsem mu začala dávat Nutrilon,ale má po něm hrozný bolení,takže musím změnit značku mlíka.Je to fakt boj.
Ale pak se tomu snad budu jen smát,jaké to byly nevičky a mateřskou si zatím užívám.

A co ty Mikulko?

Jinak holky vše nej do nového roku!!!!!!!!!!!

mikulka
31. pro 2011

Grej a Mufy, obě vás obdivuju. Mít takhle děti po sobě, to musí být naprosto děsný a strašně náročný. Vůbec si to nedovedu představit. Já se Juliánovi věnuju pořád a hodně, a to jsou mu 3 roky a už se bojím, jak to bude, až se budu věnovat miminku.
Spím s ním ještě v pokoji a miluju, když za mnou ráno přijde do postele, ležíme, povídáme si, mazlíme se. To je krásné. Jak se narodí miminko, budu s ní v obýváku, dáme ji tam postýlku a přebalovák a Julián bude sám. MM vstává brzo do práce, tak by ho budil. Ale zase je to velký kluk, snad mu to vysvětlím.

Hlavně abych donosila, pořád mne trápí ty stahy a tlaky dolu do břicha.
Do 14 dnů chci vše připravit, kočárek, postýlku atd., vyprat a máma mi to snad vyžehlí.

Jo jinak Grey, dost jsem se pobavila, jak jsi psala, že jsi Kačku sprchovala studenou vodou a ona křičela dál, že bude zlobit. Ha 😀

MĚJTE HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2012. 😉 🙂

m.c.
31. pro 2011

Ahoj holky! Na MK už skoro vůbec nechodím, ale po dlouhé době jsem nakoukla a vidím že stejně se tu moc nepřispívá, vidím že všechny toho máme dost🙂.

Grej a Mufy musí mít svatozář a nervy jak špagáty, dětičky tak blízko u sebe bych určitě nezvládla, já nezvládám věkovej rozdíl 2,5 let 😀 . Opravdu smekám.

U nás normálka, holky už si spolu docela vyhrají, ale docela jejich hry skončí tak, že Lucka Peťuli něco bere, Peťula jí to nechce dát, tak se obě vztekají, tahají za vlasy...

Já jdu od příštího roku na částečnej úvazek do práce, budu jezdit 2 dny v týdnu, Lucku pohlídá moje máma, Peťula je ve školce, snad to půjde. Jinak pořád dělám po večerech na ŽL, takže se nenudím 😉 .

Všem přeju úplně super rok 2012!!!!!!!!!!

mikulka
21. led 2012

Ahoj holky, tak jak se máte?
Mufy, jak to stíháš, co Simonka, nežárlí?

Grej, jak jsi jednou říkala, že by Kačka chodila na dopo do soukr. školky, chodí? To by se ti dost ulevilo. Já dávala Juliána do školky od listopadu, na 4 hodiny a dost jsem doma udělala. Akorát, že v listopadu chodil 4 dny a byl pak 3 týdny nemocný (a já s ním) a teď v lednu chodil 5 dní a zase onemocněl, tak to je blbý. Už se ho tam bojím dát, abych nebyla nemocná na porod. Teď mně bohužel bolí v krku, tak jsem to zase asi chytla. 😠

Ve čt jsem byla na kontrole, čípek měkký a zkrácený, otevřená jsem na prst. Prý že to mám čekat tak za 14 dní. To by ještě šlo, ale těch 14 dní bych fakt chtěla vydržet. Ještě nemám vše připravené. Teprve nám tu budou dělat skříň na míru, takže oblečky mám sice vyprané a vyžehlené, ale v pytlích, nemám je kam dát. Tak bych ráda počkala na tu skříň. 😉

Jinak Julián je pořád moc hodný a klidný chlapeček, velice mi pomáhá, ve všem si dá říct a domluvím se s ním. Má taky neuvěřitelné postřehy a kecy 🙂 Samozřejmě má také období vzdoru, takže mívá záchvaty tak 1-2x denně, ale nechám ho, nevšímám si ho a za chvíli ho to přejde a ještě se omluví. Říkám si, jaká asi bude holčička, dvě tak klidné a hodné děti, to se asi nepodaří. 😉 Ale třeba bude líp spát, s Juliánem jsme si se spánkem užili moc...
Porodu se dost bojím, nevím, jak zvládnu druhý porod, brrrr.
😝

Ještě vám musím napsat, že manžel je teď dobrý, hodně pomáhá, na mimi se těší, ty prášky mu zabírají. Kéž by to vydrželo.

mufy
30. led 2012

Mikulko Simonka zatím nežárlí.Chováme se tak,aby si to moc neuvědomovala.Snad se jí věnujeme i víc,jak dřív.Nechci,aby poznala rozdíl,že se LUkáškovi věnujeme víc.Je to hodná holka,ale hrozná vzteklina.Když se jí něco zakazuje nebo když není po jejím tak to dává patřičně najevo.Je to velká osobnost a dává to tak najevo.A je hrozně ukecaná.Už umí hodně slovíček a hodně toho umí.Jinak Lukášek měl teď o víkendu střevní chřipku,nějak to na Olomoucku řádí,takže to chytl asi od Simči a chudáček jen kakal a kakal a měl pořád hlad,jenže musel pít jen čaj nebo vývar z rýže.Pro takové mimčo je to nebezpečné.Zhubl sice 300 g,ale hned to zase nabral a už je to lepší.Začíná už pozorovat kolem sebe a směje se a povídá si.Fakt sranda je hrozně roztomilej.Poslední 2 dny jsem se pořádně vyspala,protože spal od osmi od večera do 4.45.JInak vstával co 2-3 hodiny,k ránu skoro pořád,fakt mazec.
Asi mám problémy se spodkem,nevím,jestli mi neklesla děloha,celkem mě to dole bolí,příští týden jdu na KO po 6tinedělí tak snad to bude OK.Přes den je to s těma dvouma mazec,když jsem doma celý den sama,tak se těším na večer,až budou spát.Je to dost náročný se věnovat oboum dvoum,když jeden potřebuje toto a druhej zase něco jinýho.Pak oba vykoupat a jsem zralá na postel.Navíc je to náročný i se spaním po obědě.Musím to vždycky nějak zkombinovat,aby malej spal a Simča mezitím taky usnula.

Mikulko ještě vydrž,za chvíli to budeš mít za sebou a všechno zvládneš.Vidíš,že i manžel se zlepšil.A porodu se neboj,já se taky bála a stejně se tomu nevyhneš.Já to naštěstí měla rychlé.

Grej a co ty a děti?Co Kačka,ještě se pořád tak vzteká?

grej
autor
5. únor 2012

ahoj holky moje.
u nás tak nějak žádná změna. od pozdima jsme pořád na střídačku nemocní. buď děti nebo já. teď už jsou týden docela fit, tak jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží. matýsek má před očkováním spalniček a kačka nějaký poslední prevenar či co.
matýsek už začal chodit, je to s ním sranda. je hrozně manuálně šikovnej, bude to technik 😉
kačka pořád zlobí jak ďas, dost mě to zmáhá ☹
aspo=n že matse super spí. když ho zrovna netrápí zuby (což je teda skoro pořád), tak spí od osmi do šesti. a pokud ho zuby trápí, tak se v noci ještě tak třikrát vzbudí. ale i tak super. přes den spí už je jen jednou, tak hodinku až dvě. žádnej zázrak, ale aspoń večer usíná jen ho položím do postsele. to není jak kačka. ta usíná nejdřív v devět, vstává tak v půl sedmý a přes den se spánku pořád brání, i když ho potřebuje.

no holky, co vám budu povídat. mít děti brzy u sebe je fakt náročný. hlavně teda na logistiku. navíc teď v zimě to vypravování ven, to je na palici. a pokud máte neposlušný a vztekací dítě jako já, tak to je masakr.
jsem z ní na prášky, už mám číslo na psycholožku. nejhorší byla kačka na podzim, pak se před vánoci zklidnila auž jsem si myslela, že máme to nejhorší za sebou, ale už se jí to zase vrací, i když v jiný podobě.
nejhorší je, že třeba u našich nebo i tchýňáků je hodná. u naišch je to fakt andílek a ještě třeba když přijede od nich,t ak hodinku je to úplně jiný dítě. pak se zas vrátí do starých kolejí. doma taky moc nejí, když chci, aby se fakt najedla, tak musím k někomu cizímu. je to blbý, ale je to tak.
matýskovi pořád rostou zuby, už má všechny jedničky, dvojky, čtyřky a dvě trojk y alezou mu další ☹ chudák si každej zuby protrpí.
teď má asi zas separačku, pořád se po mě plazí, chce nosit a kňučí. hrůza.
já už se tak těším na jaro!!!!

teĎ jsme taky zvažovali, že půjde na mateřskou dušan, ale nakonec to naštěstí dopadlo tak, že bude mít zase krátkej a dlouhej tejden, takže to uděláme tak, že v těch dnech, kdy bude mít volno, budu chodit já dopráce a naopak. se těšim. oba si děti užijeme a oba si odpočineme v práci.
teĎ jsem měla pekeljen tejden, dušan dbyl buď vpráci nebo v posilovně nebo na horách a já se starala o děti vlastně 24 hodin denně celý týden.

@mikulka do školky chodila kačka jen v říjnu. pak onemocněla a pak zas já a pak zas mates a pak azs ona a prostě na hovno. teď jsem jí tam chtěla dát, ale zase radši počkám až po tom očkování. v březnu jdem na klasický zápis do státní školky, tak sjem zvědavá, ejstli jí vezmou.
ona i ve školce je hodná. ona jak má kolem sebe děti, tak je fakt hodnější. cizí autority bere víc a když ostatní jí, tak ona taky. určitě je tam spokjoenější než doma. jenže zase matsýek jak jí tady nemá, tak furt vyžaduje mě. když je tu kačka, tak on jí pozoruje a je to lepší...
Ty jo, mikulko, ty už to máš za pár! dourám, že druhý mimi bude taky tak moc hodný jako Julián!!
zasloužila by ssis to. super, že je manžel lepší!!

@mufy já taky měla po porud pocit, že mám problémy se spodkem. měla jsem pocit, jako by mi to lezlo zevnitř ven. byla jsem dokonce u dr. říkal, že to je normální, navíc takhle po dvou porodech krátce po sobě. já hodně poslilovala pánevní dno, stahovala jsem jako bych chtěla zastavit čůrání. nekolikrát denně, dkykoli jsem si vzpomněla. hlanvě při kojení. ao no se to pak zlepšilo.
super, že je simonka ok. ono to žárlení asi teprve nastane. kačka začala žárlit až když začla být s matýskem sranda a začalo si ho okolí víc všímat. takže spíš pak půjde o to to nějak zkorigovat 😉

už se těším na jméno holčičky mikulky!!

sroubek
6. únor 2012

ahoj holky,
koukám, že jste tady pořád, to jsem moc ráda a taky že se krásně rozrůstáte..veeliké gratulace mufy a mikulce. My dobrý. kubík už je taak veliký a chtrý..už se se mnou dohaduje, jestli něco udělá nebone a pořád spekuluje aněco vynalézá a vymýšlí a chce se prát a běhat a závodit, prostě kluk. a Lucinka je zase takový náš malý budulínek macatý..pěkný jedlík..pořád by se o něco starala, o pejsky nebo o panenky. Přihazuji foto.

Mě teď skolila střevní chřipka..ale hlavně že děti jsou zdravé, což mi určo dáte za pravdu.

sroubek
6. únor 2012

samosebou je to fotka stará půl roku..novější jsou prostě ve foťáku..ale já se polepším
a holky věřte..bude líp...časem si děcka krásně vyhrají..jak bude tomu menšímuke dvěma letům , tak se vám uleví.. 🙂
já před měsícem konečně přestala lucku kojit a tak mi otrnulo a přemýšlíme o třetím..jako určitě..ale nevím kdy? teď nebo si dát pauzu..no uvidíme 🙂 do práace se mi nechce..případně zase zpátky učit..to bych i ráda 🙂

sroubek
6. únor 2012

jinak žárlení a fest jsme měli tak od lucky půl roku..od dvou let kubíka..kdy kuba potřeboval hodně pozornosti a lucka taky..ale trvalo to ani ne půl roku a teď ji hrozně miluje

jinak mi chodíme jakoby do školky..předškolák u domu dětí a mládeže a super..od 8-12..jídlo doma.. 5x v týdnu v ceně školky..super 😅

mufy
14. únor 2012

Sroubku ještě třetí dítko?No i když by se mi to líbilo,tak bych se z toho asi zbláznila,mám co dělat už teď,protože Simča je hrozná vzteklina a jde si za svým.Takže někdy mám nervy totálně v kýblu.Snad už bude lepší počasí a budeme courat po venku,doma je to za trest.
Grej jak jsi to dělala s uspáváním?Někdy mám co dělat,abych je uspala zároveň.Musím být u malé a Lukyho nemůžu taky nechat samotného,protože vždycky jak naschvál když už Simča začíná usínat začne on brečet.

mikulka
24. únor 2012

Ahoj holky, v neděli 19. února 2012 se nám narodila holčička Ella. 49 cm a 4060 g. Rodila jsem spontánně a byla to oproti prvnímu porodu rychlovka.
Špatně mi bylo už v sobotu, hodně mi tvrdlo břicho. V neděli ještě víc, jako bych měla břicho furt stažené v křeči.
Pak v ne ve 22 hodin večer už to byly kontrakce. Ve sprše zesílly, měla jsme je skoro naráz po 5 min. Do porodnice jsme přijela otevřená na 4 cm. Odtekla mi tam zátka a pak už byly kontrakce po 4 min, hned po 3 a než jsem došla na sál, po 2 min.
Na sále jsem i s tlačením byla sotva 2 hodiny. Otrevírala jsem se strašně rychle.
O to víc to byl bolestivější porod. Myslela jsem, že to nepřežiju a prosila, ať mi něco daj na bolest, ale už nic nešlo.
Mám pocit, že jsem při tomhle porodu zestárla o 100 let.
Samotné tlačení byla taky lahůdka. Ella je veliká, musela jsem tlačit postupně a pomalu, aby nebyly poporodní poranění. Byla to síla.
Nakonec jsem se stejně potrhala a vylezl mi hemeroid. To jsem nikdy neměla.

Ale musím říct, že jak to bylo rychlé, byla jsem méně unavená a dřív fit.
Dolejšek mně ale bolí ještě teď 5 dní po porodu, nemůžu moc chodit.

Ella je krásná, hodně pije, je taková dravá, tak mám poničené bradavky, ale snad se to spraví. Oproti Juliánovi bude asi tmavovláska. Zatím se snažíme nějak skloubit režim Juliána a Elly. J. hodně pomáhá.
Já mám občas stavy, že to nezvládnu, tak mně to vždy vyděsí, abych neměla poporodní depku! taková jako úzkost mne přepadne, ale je to rychle pryč. Znáte to?

mufy
5. bře 2012

Mikulko moc gratuluji k narození dcerky.O kolik dní dříve jsi rodila?Já taky měla rychlý porod,třikrát jsem zatlačila a už bylo po všem a to jsem to ještě držela,protože neměli nic nachystané,jinak by to bylo snad do 5 minut.A bolesti taky byly strašné,taky jsem si říkala,že to nepřežiju.Ale malej je už tady a je moc krásnej a jsem za něj moc ráda.Je to takovej smíšek,pořád se chláme.Akorát je pořád zahleněnej a má rýmu a kašel chudáček.Zítra má 3 měsíce.

Mikulko tak se drž a žádné depky,uvidíš,že to zvládneš,já když měla být s nimi taky sama tak jsem měla nervy někde....

sroubek
6. bře 2012

ahojky holky,
no 3. dítko chci určitě..ale asi dáme dav roky pauzu...musíme to taky nějak vymyslet v tom 2+kk a taky budeme stavět a tak 😉
poporodní depka je uuplně normální..mám kamaráda psychiatra a ten říkal , že by se to mělo psát velikými písmeny v každé čekárně...že je toběžný stav...většinou to po šestinedělí pomine+ bývá to více po porodu chlapečka, protože se z našeho těla vyplavují mužské hormony..aneb je to hlavně o hormonech..pokud to nepoleví do 3. měsíců..klidně se mikulko na někoho obrať..ale ono to zmizí 🙂

mikulka
9. bře 2012

Ahoj holky, teď je manžel týden nemocný, tak to bylo na hlavu, nemohl k malé,aby ji nenakazil, hodně bylo na mně a ještě o vík. bude. Snažím se skloubit péči o Juliána a Elly. Štve mne, že když malou uspávám, J. něco spadne nebo tak a ona pak další třeba 2 hod neusne, je vyřízená a nemůže zabrat. A malému se zase nemohu věnovat tak jako dřív, což je mi hodně líto. Ale snad se to časem poddá, teď je vše nové.
Jinak furt dost krvácím a vylezlo mi "něco" do pochvy, myslím, že je to vyhřezlá poševní stěna.
Grej, tys měla něco podobného po porodu? Já to měla taky, ztratilo se to, te´d to vypadá ale jinak. Taková jako by červená koule. 😕 Pěkně mně to vyděsilo, volala jsem na pohotovost, říokali, zže se to stává, zvlášť po porodu většího dítěte.
Ella už má te´d v necelých 3 týdnech 4600 g, mám z ní radost jak pěkně přibírá. Jen je furt nějak zahleněná, prý je to normální tak brzo po porodu, no snad...

@sroubek Já nevím, jestli jsou to přímo depky. Někdy mne přepadně úzkost, že se nedokážu uskopojit potřeby obou dětí na 100 %, je mi z toho smutno, pak to pomine. Snad to přejde po tom šestinedělí.

Holky, a jak vy se máte, jak to zvládáte s dvěma dětma? Říkala jsem si, že máme všechny kluka a holku, že jo 🙂

mikulka
11. bře 2012

@mufy Já rodila ještě po termínu ve 40+3!!! 😉

grej
autor
11. bře 2012

ahoj holky, se omlouvám, nějask vůbec nestíhám.
začala jsem užř i pracovat, střídáme se s dušanem. takže dvakrát týdně chodím do práce, dušan ten zbytek, v úterý mám plavání s dětma, do toho chodím jednou týdně cvičiet a dušan dvakerát. takže se doma moc nevídáme. spíš se jen střídáme v hlídání.
kačka pořád hrozně zlobí, už jsem si jistá, že je to jen žárlení.
neposlechne na slovo, lépeřečeno třikrát něco řeknu, pak zařvu. to někdy poimůže, někedy ne. tak pětkrát denně minimálně dostane na zadek. pořád mi říká tytyty mámo, zlobíš, mračí se, totálně všechno neguje. co řweknu, to ona okamžitě řekne opačne. příklad: jdmee ven a nejdíř řev, aby se sšla vůbec oblíknout. do toho scéna, že zrovna nechce ty kalhoty nebo tohle to třičko. pak si musí nutně vhzít batoh nebo tašku, do toho si balí hračky. já zpocená, mates taky, že si nemá nic brát jí nezajímá. pak jdem dolů do baráku. tam zase sscény, že chce jinou budnu nebo jiný boty. chce si vzít holinky, tak jí říkám, žř eholinky jsou jen do deštěw, když jsou kaluže nebo bláto. nejsou do bláta. říkám, že jsou a teĎ venku svítí sluníčko. nesvítí. svítí, podívej. nesvítí. dobře, tak nesvítí, kdyžt myslíš, ale holinky si stejně neber, protože v nich bych jsi nemohla jezdit na kole. mohla. nemohla, překáželo by ti to,. nepřekáželo. dobře, jdi si v holínkách, ale bez kola. ne, s kolem (hysterák). po deseti minutách jdem v teniskách s kolem. a stejná scéna nastane když já chci jít vlevo a ona vpravo 🙄 🙄

matýsek začíná být něco podobnýho., všechno od kačky odkoukává. sice i hodně dobrýho, takžte teď dělá spoustu věcí, o kterých se mi u kačky v jejím věku ani nesnilo, ale vzteká se a ječí přesně jak ona. teď 14 dní v vstával v pět, tak jsem toho měl aplný zuby. teď uřž se posunul, vstane ve čttři, to se mi ho povede po mlíku uspat a vstává až v šest. děs.
ale zase super večer usne. spí jen jednou denně už hodně dlouho, takže v půl devátý je tuhoň. kačka klasika usíná 21 - 21,30.

@sroubek ttřetí dítě??? tak to já fakt ne. děkuji - stačí. už i dušan dospěl k názoru, že třetí takovýhle dítě by ho zabilo 😀 a to ještě před nedávnem prohlašoval, žte si ještě pořídíme dvojčata. zajímavý je, že názor změnil po tom, co hlídá dvakrát týdně děti tak cca od sedmi do tří 😀
frut mám pocit, že víc dětí jak dvě můžou mít jen lidi, který maj ty děti hodný. nebo aspoń průměrně hodný. protože to co předváděj ty moje zvířata, to už je na pováženou. už mám číslo na psycholožku. jen se k tomu nemůžu odhodlat.

@mikulka moc gratuluju k narození Elly"! krásný jméno 🙂 koukám, žř ejsi měla porod jako já. taky hodně intenzivní a po porodu rychlá rekonvalescence, akorát teda já to byla v porodnici cca osm hodin, z toho šílený boolesti byly jen tři a půl hodiny.
držím palce, ať se rychle sžijete a ať je manžel dlouho v pohodě a funguje tak jak má 😉

@mufy no, s uspáváním to byly boje. kačka vyžaduje uspávání doteď. předtím jsme tam s ní museli jen být, pak přišlo povídání pohádek a teď čtení.
přresně jak píšeš - jen co zabral mates, kačka řev a naopak. takže se pořád budili navzájem. hrůza. řešila jsem to tak, žře jsem kačce pusitla pohádku v televizi a šla uspat matýska. když zabral, ščla jsem k ní. když byl matýsek mimnko, tak samo usínal později než kačka, takže jeden z nás uspával a druhý se věnoval miminku. doteď to máme tak nějak rozdělené, že dušan má kačku a já matýska. akorát kačka teĎ hrozně na matýska žárlíá, takže vyžaduje dost mě a to je fakt náročný. jsem z nich denně na prášky. oba jsou vzteklouni takový, že to nechápu...
mates měl tuhle 25 minut záchvat, řval a válel se po zemi vzteky. s kačkou to mám denně tak pětkrát.

@mikulka jojo, taky jsem měla povolenou poševní stěnu. přesně jak to píšeš - jako by koule koukala ven. nepříjemný. kdykoli jsem si vzpomněla, tak jsem stahovala pánevní svaly (jako bych zadržovala moč a stolici) a ono se to pak upravilo. po šestisnedělí už to bylo lepší. tak vydrž!!
ale musím říct, že teďchodím cvičit, skáču na trampolínkách, a to teda učůrávám furt ☹ hotl už to nebude jako před porodem...

holky řeknu vám, ž euž jsem ráda, že je matesovi rok a něco. sice jsou to zuas nějakýu jiný problémy, ale už jsou přeci jen k sobě trošku blíž, tak to není tak šílený. péče o mimi a větší dítě je namáhavá...
ale ty chvíle, kdy se začnou honit po bytě oba se hrozně smějí, mi to vynahrazují 😉

mufy
12. bře 2012

Grej jak píšeš,třetí dítě taky za žádnou cenu.Jsem moc ráda,že se mi podařili tyto dvě krásný děti,ale to mi stačí.Je to fakt dost náročný.Simonka je taky velkej vztekloun,zatím teda žárlení nevidím,ale ono to může přijít.
Lukášek je zatím mnoc hodný,když byl miminko pořád jen řvala a teď řve jen když má hlad nebo chce spát.Jinak si povídá a směje se.
Ze začátku to uspávání bylo taky dost náročný,musela jsem uspávat oba najednou,protože to jinak nešlo,ale už je to dobrý.Lukášek je moc hodnej a počká až uspím Simonku.Pak usne i on,jen na chvíli.
Zrovna od pátku to bylo dost náročný,Simča dostala z ničeho nic vysoké teploty a v pátek dokonce měla přes čtyřicet.Nic jí nezabíralo ani octové zábaly,ani paralen ani Nurofen,ten jen trošičku.Nakonec jsem jí musela udělat zábal celého tělíčka.Jejda to byl křik,no ani se jí nedivím,taky bych ječela.No tímto se nám to trošku srazilo,ale víkend promarodila a já to chytla od ní a v sobotu si lehla taky.Vůbec nevím,co je to teď za humusy,co tak na nás lezou.

Jinak manžel už taky nechce třetí dítko a říká,že jsem fakt moc dobrá,když to zvládám celý dny sama,on sám kdyby měl hlídat tak si zavolá na pomoc snad všechny babičky co má.Sám ani náhodou.

Lukášek už má skoro osm kilo a to měl 3 měsíce,no aspoň má z čeho zhazovat kdyby byl nemocný a snad se na něj ta teplota nechytne.Jinak Simonka je luntík vyzáblej a to ju krmíme jak se dá.No a asi i proto je tak nemocná,tlustý děti nejsou tak nemocný.

mikulka
13. bře 2012

Já myslím, že na třetí dítě musí být opravdu vše v pohodě. Vlastně lidem, kteří mají tři děti i trochu závidím a velice je obdivuju. Zvlášť tu ženu. Tři těhotenství, tři porody a pak se o ně starat!
Julián byl náročné imi, furt po nemocnicích, po něm jsem myslela, že další dítě už ne. Ale šla jsem do toho. Ella je normální mimi, ač má každý večer i sedmihodinové koliky, kdy nespí, pláče, furt kojím či nosím a padám vyčerpáním, ale jinak dobrý. I tak by mně třetí dítě asi zabilo. jedna těhotentství, to už nikdy, a taky bych si s dvouma dětma nemohla dovolit ležet a tak.
A pak ta péče.

Dost teď nechápu, proč má většina holek děti 3 roky od sebe. Myslím, že je to málo, že nejlepší je tak rozdíl 5 let.
Juliána je mi totiž hrozně líto. Všechny naše chvilky skončily. Nemůžu se mu už věnovat jako dřív, nemám čas na nic a to mně nevídaně mrzí ☹ Najednou musel rychle dospět a to jsou mu přece jen 3!!!
Připadá mi, že se celý den honím akorát za spánkem, aby malá spala, aby Julián spal, aby spali oba...
Večer nemám čas se ani s J. rozloučit, protože Ella má koliku a je furt na ruce, nebo si zrovna myslím, že usíná...
Někdy na J, zakřičím a pak je mi to líto. Zdá s emi to moc moc náročné. Do toho jsem nemocná, sotva lezu a teď se starat o děti.
@grej J. má takovou scénu tak jednu za den, mít jich víc, klepne mne. To je klasický období vzdoru. Měl to víc, když jsem malou přinesla domů, teď se to zklidnilo. Přejde to, musíme vydržet.
A Kačka nechodí do školky, jak jsi ji chtěla dávat? To by moc pomohlo.

Já chci dát Juliána asi za týden, bojím se, že zase bude nemocný, tak to odkládám.

Jo, holčiny, je to záhul.

grej
autor
9. dub 2012

ahoj hokly, jak je ?
u nás pořád stejný, kačka řádí, matýsek už taky 😀 bude z něj asi ještě větší vztekloun než kačka. jinakd obrý.
ddneska nám prdlo akvárko. takže jsme strávili odpoledne vytíráním 140 litrů vody z plovoučky. jsem zvědavá, jetsli to přežije bez úhony, nebo se nám to zkroutí :( tchánovi do dolů proteklo do obýváku, tak budem ještě malovat. zítra zkusím jít na pojišťovnu, tak uvidíme.

děti už zase rýmujou, ale jen trošku.

@mufy super, že manžel uzná, jak jsi dobrá 😉 a jak to jde? už je to zas o trošku lepší? teda, ty zábaly jsou síla. to jsem ještě na děti nepoužila a děsím se toho, kdy to bude muset přijít☹
hele moje děti tlustý jsou (matýsek má 14,5 kg a kačka 18 kg) a taky jsou nemocný ;)
jen neštovice nechytily 😀

@mikulka kačku teď do školky nedávám. celou zimu byla nemocná a teď zase chodím na dva dny v týdnu do práce, takže zatím jsem školku odložila. ale zázrak - kačku vzali do státní, takže od září jí začíná pravidelná docházka 🙂
a jak to jde, už se elle zlepšily ty koliky? a ty už jsi zdravá?

co vy ostatní, jak se vám daří?
zan už se nám nepřišla dlouho ukázat, co? 😉

mufy
13. dub 2012

Grej týjo 140 l vody?Tak to by sousedi pod náma nepřežili.Už před nedávnem jim stačilo pár kapek vody hahahaha.No naštěstí po nás nic nechtějí.

Teda Matýsek má 14 kilo? Tak Luky má 9 kilo a to má teprve 4 měsíce,je hrozně těžkej,je to zápasník \sumo,když to bude pokračovat dál tak nevím nevím a to nám mají dělat za dva měsíce výtah a mám nosit oba dva do 7 poschodí.To bude síla.
Jinak Simča he hrozná vzteklina, všechno chce dělat sama, když se jí něco řekne,tak se sice neválí po zemi,ale začne děsně křičet,chudák Luky se hodně leká.A neposlouchá,když jsme venku,tak mě má na háku.To musím opravdu zvýšit hlas,aby mě poslechla,ale zase nechci moc křičet aby si procházející lidi nemysleli,že na ni řvu.To bych nerada.Jinak jsou to moji mazlínci, je to krásný,když si mě doma Simča hlídá a přijde za mnou,že mi chce dát pusu.To bych se na místě roztála.A Luky je pohodový dítě,pořád se směje,ale už ho taky nebaví pořád jen ležet,už by se chtěl dívat,pozorovat a sedět,ale je ještě malej,musí si počkat..
S uspáváním je to boj po obědě.Musím uspat oba dva,ale někdy je to těžké,když je Luky vyspanej a Simča má jít zrovna spát.Jinak večer spinkají pěkně,těch 12 hodin spánku dají.
Ale že dvě děti tak po sobě dají zabrat,že Grej?

A co vy ostatní?Co Michi?

Mikulko jak to zvládáš?

michina
16. dub 2012

Ahoj holky, koukám, že máte pěknej mazec, tak vám nevím, jeslti mám v tom snažení vůbec pokračovat, když to tady čtu... 😀 😀 😀
Ale ne, budem se snažit dokud bude jen sebemenší naděje. 🙂

Nemá smysl vám tady popisovat další své neúspěchy, tak jen ve zkratce to pozitivní:
1. Plynule po vyhazovu v práci jsem přešla do nové práce, která mě mnohem více uspokojuje. Je sice náročnější, mám plnější hlavu (což mi vůbec nevadí), skvělou kolegyni, haldu podřízených a úžasné šéfky, které mi tolerují mé nemocenské. Všechno totiž ví a drží mi palce.
2. Na magistrátu jsem byla vyzvednout papíry k adopci, už je máme všechny vyplněné a teď budeme čekat paní, která si přijde pro ně k nám domů a posuneme se zase o kousek dále.
3. S manžou jsme v poslední době jen tak sami pro sebe, máme se snad ještě radši, pokud to vůbec jde. A dneska slavíme 17 let, co jsme spolu. 😎
4. Potvrzuje se mi pravidlo, že člověk nemůže mít prostě všechno. Mám práci, úžasného muže, máme kde bydlet, netrpíme nouzí, jen to dítě... ale to časem určitě přijde, jen je třeba vytrvat! 😉

Takže hlavu vzhůru vám všem, jaro je tady. 😎 Pevné nervy, hodné děti a já se vám zase ozvu. Papalalááá. 😎 😎 😎

mikulka
19. dub 2012

Ahoj holky,

dnes jsou Elle dva měsíce.
Na Velikonoce, když bylo Elle 7 týdnů a Juliánovi 3.5 let, od nás odešel manžel. Prostě se na nás jen tak vykašlal.
První dny to bylos trašné, jen jsem brečela a nemohla věřit.
Nyní jsem už silnější. Musím být, prootže to, že odešel není to nejhodrší. Ještě dělá velké zlo. Nikdy v životě jsem se nesetkala s takovou nenávistí, jako nyní od mého manžela. Hodně k tomu přispěli jeho roidče, kteří nás vždy chtěli rozdělit. On te´d bydlí u nich, možná má i nějaký vztah, vypadá to tak.
Je mi líto kluka, který to odnáší nejvíc. Byl na manžela strašně vázaný.
Manžel si zatím užívá, dělázkoušky na další vejšku, večery nebývá doma (bydlí u rodičů hned vedle ve vchodě, tak jsem ho několikrát potkala, jak jede pryč).
O Elllu nemá zájem vůbec a od narození neměl, o malého jakž takž, ale vídá ho jen max 2x týdně na 2 hodiny.

je to šok, holky. Zrovna jsem si myslela, žze je to mezi námi již dobré.

Jako důvod uvedl, že se mnoui už nechce žít. Opustil ale 7 týdenní miminko, malého kluka a ženu těsně po porodu.

Kdyby se aspoň choval dobře, on mi dělá tak zlé věci, dusí mne a trápí, že nemohu věřti, že se mi to jne celé nezdá. 😔

Víte, hlavně musím být silná a je to těžké. v noci vstávám, kojím, přes den celý den děti, do toho nemocná kočka a domácnost... Myslete na mne.

sroubek
24. dub 2012

pane jo....nemám slov..došel mi dech... 😔

mufy
25. dub 2012

Mikulko já taky nemám slov.Drž se, nic jinýho ti nezbývá.Vím,že je to hrozný být na všechno sama.Máš děti a ty tě potřebují.

grej
autor
30. črc 2012

Ahoj holky, tady to uvízlo, co?
Není divu, taky nic nestíhám...

@mikulka Jak to zvládáš? Dobrý? Doufám, že je aspoň Ella hodná jako byl Julián...
Moc na tebe myslím!!

U nás pokrok ve váze dětí - Kačka má ve třech letech(38 měsíců) 20 kg a Matýsek v 20 měsících 17 kg 😅

Mufy na tom není o moc líp, Luky je taky kus chlapa 🙂))

mufy
18. zář 2012

Grej teda Matýdek je taky kus chlapa jak vidím.Ale na nás nemáte.V 9 měsících váží skoro 14 kilo.Už mám z něj i tenisovej loket a ruku nesmím moc namáhat neboť je to bolest jak hrom.Simča je strašně divoká a zlobí,ale jsou to zlatíčka.
Taky nic nestíhám a jsem večer ráda,když si na chvíli sednu a odpočinu.Přes den jse pořád venku,ale co takyx dělat doma v tomto počasí,že?

A co jinak holky?
Mikulka, Sroubek,Michina,atd....???????

zihu
8. lis 2012

Ahoj holky,
teda ja mam absenci, az se stydim!!! Ale koukam sem taky nikdo nechodite... no, u nas novinky, za mesic a kousek uz se fracime do CR, takze pomalu balima psychicky se na to pripravuju.. samozrejme se moc tesim, ale prece jen to zas bude zmena a musim rict, ze su hodne zmlsana manzelovou blizkosti, rano je doma, na obed doma a odpo jsme vsichni spolu venku, takze to v Praze fakt nezaziju:( Njn, ale zas budeme moct s deckama chodit ven jako normalni lidi, parky, hriste, kavarna pro maminku🙂 tak na to se samo tesim MOC!

@sroubek 3. decko chci taky, chci otehotnet, byt tehotna, pekne to porodit a pak at to radeji vychova nekdo jiny:D taky na to teda nemam moc nervy, Baja je vztekloun a Kuba sice zatim celkem hodny, ale ta Baja mi uplne staci, zatim vsichni, kdo ji videli v nejakem zachvatu (a to se pred cizima lidma vetsinou nic moc nedeje) se podivovali, ze neco takoveho absolutne neznaji.. tak nevim, no. Dostava studenou sprchu, na zadek a nekdy ji i pacnu pres pusu, ale ju to proste neuklidni, takze ignoruju, coz ale stresuje Kubu, ktery za ni chodi a dela ji "mala mala", protoze nevi, co se deje a nakonec rve taky...:/

@mufy @grej teda to josu vahy, holky! to ti moje prdousci jsou proti tomu uplne komaricci (Baja 3r+5m - 14kg, Kuba 15m - cca 11kg)... no hlavne, ze jsou decka zdrave, ne? ja to neresim vubec, Kuba zere jak protrzeny a je tak pekne oplacany, ale asi ma dute kosti, Baja ji taky dost, ale ta je asi duta uplne cela (nastesti krome hlavy🙂

tak nic, opatrujte se, su rada, ze jste vesmes zdravi a spokojeni,
@mikulka ty se drz, holka, to je des, myslim na tebe 😔
pa vsem!

zihu
8. lis 2012

jeste pro predstavu, jak to roste🙂

mikulka
21. lis 2012

Ahoj holky, často si na vás všechny vzpomenu, jak s emáte...

U nás je situace již jasná. Manžel měl poměr už v mém těhotenství, pak asi milostivě čekal, až skončím šestinedělí a pak odešel a nastěhoval se k té své. Od září si vzali nový pronájem.
Kluka neměla zájem vidět 6 měsíců. Tedy občas s ním šel ven, nebo přišel za ním k nám, ale víkendy odmítal.

Chtěl mít klid pro tu svou asi.
Zpočátku jsem mu sledovala mail a nestačila jsem se divit, za co vše utrácí (chodily mu tam výpisy z banky). Převážně za zábavu a erotické pomůcky.

Platí nám byt a na děti, na obě 5 tis. Já mám mateřskou 5.500 a s těma 10 tis. nestačím vyjít. Brala jsem doteď z úspor, ale ty došly. Manžel přidat nechce, tak jsem podala žalobu o výživné a chci to mít soudně. Jenže manžel to odročil, nevím, proč.

Od září si kluka bere 1x za 14 dní na víkend. Aspoň to. O holku zájem nemá vůbec, Nemá k ní vztah, nezná ji.

Já to jakž takž zvládám, Juliájovi jsou 4, Elle byla v pondělí 9 měsíců. Ale to víte, je to záhul. Z té situace je mi moc smutno. Manžel začal brát ty hormony a vidíte, ankonec mu popletly hlavu a takhle to dopadlo.

ZA VINU VŠE DÁVÁ MNĚ. ŽE SOUŽITÍ SE MNOU BYLO HROZNÉ, ŽE JÁ JSME HROZNÁ!!! Tak nevím, jestli je to pravda. Ale proč nikdy nic neřekl? A proč chtěl druhé dítě? 😔

Já myslím, že kdyby měl vůli, mohl něco říct a kvůli dětem jsem se mohli poklusit o nápravu, Ale on už byl zaháčkovaný jinde, neměla zájem něco měnit, nechce už rodinu, povinnosti, chce si jen užívat.

Holky, to je úplně jiný člověk. Sportuje, šukááá... A to o sex nikdy zájem neměl. Jsem z toho vedle.

Je mi líto kluka, je na něj tak vázaný, ale táta na něj kašle. Vždyť co to je - 4 dny za 30 dní, kdy je s ním! Já jsem s ním zbylých 26... Julián se na tátu pořád ptá a představuje si, že je tu s ním. Je to fičák, kočiny. No napadlo by vás to? myslela jsme si, že když enmůže mít děti, bude si vážit toho, že je pak má!!!

A víte, bojím se toho, až a jeho (je jí o 10 let méně, než mně, tedy 28!!) přijde s tím, že chce dítě... To si zas půjdou pro dárce? 😔

mufy
18. srp 2013

Ahoj holky jak se máte?vidím,že asi také nemáte už tolik času,že?