Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
mam hrozny hlas, asi vyrazim vyplenit jidelnu.. holky, pa a drzte se! zas se objevim, treba uz budu mit nejakou tu fotecku a hlavne to srdicko!!!
paaa, dobrou chut
To je nějaký začarovaný Dib - já to posílala a fakt mi to ve vlastnostech ukazovalo těch 129 kB... Teď na to koukám a má to skoro 3 MB! Divný. Obratem posílám zmenšené 😉
Holky měla by tam být ta fotečka, tak na to koukněte!!!!hurááááááááááááááááááááááááááááááááá
Jojo Dib konečně je tam a teď už jen přidávat další 😅
Jsem po obědě, ale nejsem vůbec uspokojená, to včera to bylo lepší sežrala jsem 8 bramborových knedlíku s uzeným a zelím ,stejnou porci jako všichni chlapy v jídelně 😀
No konečně už jak dlouho slibovaná fotka.... tak jo, už mam vyfocené i bříško, no spíš špek, tak taky vložim, ale fotíme v leže, tak ještě nic moc neni vidět...
Krása Dib🙂 Prcek je fakt fešák🙂
Poslala jsem ti fotku ještě jednou, trochu větší, aby to bylo líp vidět 😉
Já jsem si právě zajela pro čínu a cpu se tady nudlema. Bájo🙂
Konečně jsem si vás dočetla.Teda vy jste pilné a taky ukecané.Ale to je moc dobře. 🙂
Já musela chystat našim klukům svačinku na zítřek.Je to od šéfa,protože měl narozeniny.Ale aspoň mi ten dnešek krásně utekl.
Vidím,že Dib už tam má svýho prcka.Je to moc krásné miminko.
Majmun ten tvůj chlapeček bude pěknej neposeda a nebo čutálista? No hlavně,že je to spokojený miminko a kope.To musí být stejně krása,když se ti to vrtí v bříšku. 😵
Zan tak já si pořídila aspoň toho králíčka,protože mimi se nám zatím nepodařilo.Ach jo.
Grej já si taky koupila něco malého,jinak bycvh už umřela hlady.
Zrovna mi psala ta kámoška,která byla před 3-4 týdny na tom KETu,že začala krvácet a HCG se začíná snižovat,tak je to dneska špatná zpráva.A já už myslela,že jí to vyšlo.Měla jít na UTZ a teď tohle.
Ahoj Mufy, díky za pochvalu mimíska....
To je strašný s tou tvojí kamarádkou, je mi to moc líto..... už taková naděje a potom nic. Je to velkézklamání!!! 😠
No je to hrozné.Ale co se dá dělat.Už na začátku krvácela a myslela si,že o to přišla,ale pak bylo všechno v pořádku a najednou toto.Je mi jí líto.
Opravdu nikdy nevíme,co nás čeká.Já aspoň doufám,že se mi to v tom lednu dobře rozmrazí a aspoň si vyzkouším,jaké to je mít něco v bříšku.
Určitě se povede a dočkáš se Mufy, věř tomu. Musíš být hodně v pohodě a nenervovat se a to ty pohodu jak v práci tak doma máš!!! A to je dobře.
Šoupla jsem tam i tu druhou, větší Fotku. Dík Grej!!! 😀
To je fakt roztomiloučký..... 🙂
Já tomu musím věřit.Vždycky když jsem si nevěřila,tak to dopadlo špatně.Tak teď si budu říkat,že všechno bude v pořádku a snad se to podaří.... 🙂
Mufy - to ti tady přeci říkáme pořád, že musíš myslet pozitivně🙂
Negativní myšlenky uhnízdění mimískovi určitě nepomůžou 😉
Mufy, to je smuté s tou kamarádkou, To musí být moc moc velké zklamání ☹
Taky se modlím, aby se mi embryjka v pořádku rozmrazila a bylo vše v pořádku, a halvně, aby se povedlo. Nějak tomu nevěřím, nedovedu si to představit a to je špatné. Musím věřit! I když u ET jsem věřila skoro na 100 %, že se to povede, a stejně to nepomohlo...
dib, ty se máš 😝 😉
No nic zlatíčka loučím se, zachvilku jedu na masáž a odpoledne budu píct s Davidem linecký 😉 papá zítra konečně pátek...
Zan pa měj se....
Mikulko, to nové téma začalo velmi dobře a já věřim že tedkon to pujde jak po másle!!!! 😀 😀
Mikulko ty si hezky odpočineš na dovolený a odreaguješ a uvidíš začneš věřit a určitě se povede, protože tělíčko už bude 100 pro připravené!!!! A co šéfka? prudí? 😠
holčinky, dneska pokračuje schůze a práce je moc a moc 😒
takže raport až zítr 😉
ale Pavlík byl fakt miloučký
taky si vás pročtu...paaapaaa 🙂
ps. může mi někdo říct, proč mám tak nafouklé bříško? už týden...bříška jsou přeci až později 😉 no kolegynka v práci mi řekla, že to měla taky...já to mívám před MS.. každou, akorát mi to prostě nesplasklo...a je to větší než běžně...papa hezký den 🙂
Taky jedu. nějak vás poslední dobou zanedbávám holky! Jenže já tu toho musím stihnout co nejvíc, když budu příští týden pryč...
tak pá pá
Dobré ránko holky,
tak dneska leje leje leje a já se ještě blbě vyspala.....a hned od rána práce jak na kostele.... 😀 To je pesimismu po ránu, co? 😎
Ahoj berušky,
no tady je taky hnusně☹ Ještě že už je pátek. Já se sice vyspala dobře, ale hrozně málo.
Taky jdu makat, musím toho dnes stihnout co nejvíc🙂
Dobré ráno,
u nás taky prší a prší.Taky jsem dneska moc nespala.Miláček přišel z práce po druhé v noci a já už pak nemohla spát.
Ale dneska si to všechno vynahradíme a jdeme spolu na večeři.Už se moc těším.Tento víkend si pořádně užiju. 😀
A taky mám celkem dobrou náladu,ale to je jen z toho,že je dneska pátek. 🙂
Ahoj holčiny 🙂 Počasí je fakt hnus.
Měla jsem divný sen. Že čas letí, a že jak vlastně měním práci, tak nestihnu moc KETů. Teda kdyby 1. nevyšel, pak v březnu bych nastoupila do školky a určitě do června bych na další KET nemohla jít, protože budu ve zk. době a to bych neměla marodit. A pak mohu čekat dlouho, než se to povede. A hlavně, to pak budu v nové práci každý měsíc na neschopence? Protože u dětí nejde být v práci, to by bylo nebezpečné po transferu. Tyhle myšlenky mě vzbudily. Ale zase si říkám, že bych neměla koukat tak moc dopředu, že nějak to bude. Kéž by všel už leden, ale to ani ještě nevím, zda jsem ok, zda odtekla všechna ta vysoká sliznice, od ET jsem měla MS spíš slabší. Takže jsem zase plná obav, jestli se vůbec toho miminka dočkám. 😔

Ahoj Majmun ahoj Zihu!!!všechny zníte strašně spokojeně, to je dobře!!! Jen tak dál!!!
Zan a Grej, tak zase se nezdařilo, obrázek od Zan j´má 880 kB, a koník bere maximum 700kB a od Grej mi zpátky přišel ten velkej obrázek. 😀 😀
Tak prosím prosím ..... ještě o kousek menší 😔