Barva očí miminka. Jak a kdy se po narození změní?

douglaska
2. říj 2007

Ahoj holky, chtěla bych založit tuhle diskusi jen tak pro zajímavost a čistě informativně. Všichni mi říkají že se miminka rodí s typicky modrou barvou očí a pak se jim dobarvují podle rodičů. Zajímalo by mě, když ani jeden nemáme modré oči ( oba zelené ) jestli to bude také tak.

Jak jsou na tom vaše děti, s jakou barvou se narodili a jakou mají teď ???

kubokova
17. pro 2014

@douglaska
Ahojky, všechna mima se rodí s modrými oči až světlo je pomalu mění. Je velká pravděpodobnost, že bude mít zelené po rodičích, ale pokud se někde ve vašem rodu(i mnoho generací) objevili modré oči, může je mimčo zdědit.....ahoj

kubokova
17. pro 2014

@hanzuli
ahojky, je to naprosto normální, že modrá barva se dědí i po mnoho generací

anjelita
17. pro 2014

Dedi se i ob-generaci. Moji rodice oba zelenooci, ja i bracha hnedooci. Jediny hnedoocko byl tatinkuv otec, zbytek rodiny modro-seda.

rennwersion
26. pro 2014

@renny13 Děkuji 🙂 Byla bych tedy radeji kdyby měl prcek modré očka, ale tak uvidíme 🙂 Zatím jsou pořád stejné 😀 😅

jana0404
24. zář 2015

Není pravda,že se všechny děti rodí s modrýma očima záleží na síle genů má dcera má po otci od narození tmavě hnědé oči

moulinkaa
25. zář 2015

@jana0404 A ty máš jaké?

jana0404
27. zář 2015

@moulinkaa
mám modré

acr
5. kvě 2016

Moje dcerka se narodila s čokoládovýma očkama a tmavé je má stále a je jí 9 měsíců

lstuchlova
12. únor 2018

Obnovuji diskuzi. Očekávala jsem, že se dcera narodí s modrýma očima. Nestalo se, byly a jsou úplně černé. Doufáme, že se jí vybarví po mně do modra, já je ale měla modré od narození.

pandora197
12. únor 2018

@lstuchlova Syn má světlé modré oči po mě.Když se narodil tak už je modré měl,ale tmavě.Tak bych se možná připravila i na variantu,že dcerce už prostě tmavé či hnědé zůstanou😉

lstuchlova
12. únor 2018

@pandora197 Doufám, že ne, hnědé oči se mi nelíbí 😀 Na slunci mají odlesky ocelově šedé. Manžel má oči zeleno hnědé.

zkrat
12. únor 2018

Malá se narodila s černýma 😀 teď jsou nádherně modré 😀

andress33
12. kvě 2019

Je tohle téma ještě aktální?? Prosím o radu! Někdo mi tvrdí, že se to vyváží až asi ve třetím roku, dokonce jsem o tom našla i článek - https://kyblikov.cz/media/barva-oci-u-novorozence Je ale divné, že mi všichni v rodině máme od 1 roka života stále shodnou barvu - nevíte prosím?

kaja2016
12. kvě 2019

@andress33 To je ruzny. Vetsinou deti stredoevropanu se rodi s.modryma.ocima a pak po par mesicich se barva upravi. Nekdy se opravdu muze upravovat az do tri let, ale.v okoli to nemam. Jak pises cca do roka a pak uz zustava....

ladyhacek
13. kvě 2019

@krista manžel modré oči ( trochu do šediva)
Já hnědé.
Syn 4 roky modré oči
Syn 8 měsíců zatim také modre 🙂
A jsem ráda budou to fešáci

pavada28
8. dub 2020

Já jako malá měla oči hnědozelené, jak jsem si přečetla, tak nevím jak je to možné, ale teď mám oči světle hnědé a někdy tmavě modré.