Bezdětné holky. Jak berete děti v rodině?

23. únor 2022

Čekám druhé dítě a trochu mě mrzí chování mojí švagrové k mému synovi. Chápu, že jim už potřetí nevyšlo IVF a 40 se blíží, taky kolem toho celá rodina našlapujeme po špičkách. Vždy mi přišlo, že spolu můj manžel a jeho sestra trochu soupeří, kdo má lepší bydlení, mzdu atd. Moje ségra nemá dělohu kvůli rakovině děložního čípku a mého syna bere jako svého. Chápu, že je rozdíl, že ona jednoho syna má. Ale švagrová má při každé návštěvě poznámky na našeho syna, například proto, že není nadšený, když se po něm sápe jejich 40 kg pes. Když se syn něčeho bojí, hned řekne, ať si snad jako zvyká. Občas se k ní přidá i tchán, ale jen když je u toho ona. Když ho sám hlídá, tak by mu snesl modré z nebe, že je to možná až moc. Vím, že nemá cenu to komentovat a řešit, ale někdy mě to štve. Máte to některá tak, že vám děti v rodině vadí?

veronicka89
24. únor 2022

Uprimne me nekdy taky vadi cizi deti...
Prijdou mi nemotorne, ze jim to nepali , ze se ptaji na nesmysly apod ...

Ale nijak to uplne neovlivnuje chovani k tem detem ( ptz vim ze je to spis muj problem )

🤐😅 a to nejsem bezdetna..

marimanta
24. únor 2022

@veronicka89 taky nemám ráda cizí děti, mám svých dost... 😎

urtica
24. únor 2022

Nějakou dobu po potratu jsem to měla jako Tvoje švagrová. Vlastně ještě víc - dětem jsem se cíleně vyhýbala, bylo to prostě až moc bolestné. Takže v tomto směru ji chápu. Shodou okolností mám švagrovou, která taky nemá a asi už nebude mít děti, takže to znám i z druhé strany - viz. @levandule_k , rozumím tomu, že ji to trápí a je z toho nešťastná, na druhou stranu - už to u nás taky přerůstá v neúměrnou buzeraci našich dětí, takže tam je pak třeba nastavit nějakou hranici.

dixi86
Autor odpověď smazal
Zobraz
bibi234
3. bře 2022

Myslím že to může být z její strany i taková obrana. Já třeba miluji děti, myslím si že to s nima i celkem umím, pro všechny jsem fajn teta, v mladosti jsem děti i hlídala. K dítěti bych se nikdy nechovala škaredě... Toužím po miminku sama, mám zdravotní potíže a partnera který ještě nechce... A upřímně řeknu, že každé oznámení těhotenství v rodině pak sama obrečím.. Je to pro mně nesmírně náročné.