Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

sisstin
27. čer 2009

já si připadám furt děěěsně mladá, a pak se divím, že mladší holky než já, jsou vdané a mají děti 😝

jeudi
27. čer 2009

nooo dobre tema ja mam ze stari hruzu nechci byt stara chci byt porad mlada ,ale clovek je tak stary na kolik se citi a ja se porad cejtim jak pubertak 🙂

mandarinka
27. čer 2009

No a já mám fungující vztah s o 10 mladším mužem......letos mu bylo 30, mě bude 40 - a nikdo nám nehádá věkový rozdíl, spíš naopak - že on je ten starší....a když jsme se brali, kolega považoval mého staršího syna za mého bratra 😀
Nepřijdu si stará, jen prostě víc zkušená...

misicka85
27. čer 2009

Tak já se stáří nebojím,ani z něj nemám hrůzu, beru to prostě že je to další období života.
Moje mamča má třeba 43 let a lidi si myslí že je to moje starší sestra 😀 Moje babička se před 2 lety podruhé vdala, každý rok si jezdí na 3 týdny k moři, chodí do divadla, nebo jedou na chatu, babička má ráda zahradu takže pěstuje furt nějaké kyticky, prostě si užívá života a málokdo by jí hádal 69let 🙂 Její maminka (moje prababička) bude mít letos 90 a taky je ještě celkem čiperná 🙂

Co bych ve stáří rozhodně nechtěla je být někomu na obtíž, třeba abych se nemohla sama najíst,oblíct, aby kolem mě musel furt někdo poskakovat,to bych nesnesla 😒

sisstin
27. čer 2009

já nechci bejt vzteklej důchodce s nákupní taškou, co smrdí 😝

maca793
27. čer 2009

stárnutia sa bojím ale nerozmýšľam o ňom teraz lebo by som sa zbláznila 😠

vanja
27. čer 2009

ja som už asi stará, keď mi 20-tky hovoria teta 😀 😀 😀

maca793
27. čer 2009

mne a to mám 30, hovoria slečna, takže vyzerám na 20 😀 😀 😀

vanja
27. čer 2009

maca ty sa máš 🙂

jeudi
27. čer 2009

ja sice mlada jsem je mi 22 ale kdyz mi prodavacka od naproti rekla ze mam hezkeho brasku(syna)tak me velice potesila 😀 rikala ze si myslela ze mi je 16...ale to se stava malo kdy ze me nekdo typuje mladsi kazdy spis starsi ..a kdyz mi manzel rekne ze vypadam jak typicka mamina tak to moc nepotesi 🙄

maca793
27. čer 2009

ale manžel ťa berie inak ako okolie, ktoré ťa nepozná. ber to s rezervou 😉

libka1
28. čer 2009

Smrdi ta taska alebo ten dochodca? Nie je mi to celkom jasne 😅

jeudi
28. čer 2009

ja myslim ze smradlave je oboje i ten duchodce i ta igelitka 😀 fuuuj nesnasim igelitky 🤐 🙂

mandarinka
28. čer 2009

Já si myslím, že není tak důležitý, jak je člověk starej, ale aby ten věk prostě bral s rozumem - chci říct, že je mi milejší ženská, který je 50 a je si vědoma svého věku a bere ho s nadhledem a s grácií, než padesátnice, která si myslí, že je jí 20 a třeba se tak i obléká.... a co hůř, i chová 😨

julie123
28. čer 2009

Ja se starnuti nebojim, docela se tesim az nam s muzem bude 60,70,80,... a budem se vodit za ruce a uzivat zivota 😉 😵
Ja se spis bojim smrti, ani ne tak svoji, spis ze bych nekdy mohla ztratit manzela, deti,... To me hodne desi!! Ale nijak nad tim nepremyslim 🙂
Souhlasim s tim, jak tu nekdo psal, ze dost zalezi na tom, zda ten starnouci clovek ma pro koho zit, ma vedle sebe milovanou osobu. Pokud je sam, je starnuti o dost bolestivejsi.

libka1
28. čer 2009

vy sa tu niektore v dochodkovom veku neplanujete umyvat? alebo to suvisi s vyskou dochodkov? ja nechcem smrdiet, preto si teraz odkladam, aby bolo na vodu a mydlo 😅 a igelitku pouzivam uz teraz, budem to musiet prehodnotit ci je to spravny krok v mojom veku 😀

julie123
28. čer 2009

Mandarinka, naprosto souhlasim! 🙂 Jde o soudnost, vsichni starneme, ne kazdy se s tim ale umi vyrovnat.
A myslim si, ze pokud se zena uz ve 25ti tak boji starnuti a uz v tomhle veku podstupuje "omlazujici procedury", tak neco neni v poradku 😒

mandarinka
28. čer 2009

Julie navíc si nedovedu představit, jak bude ženská po těch plastikách třeba v 50 vypadat - bude se bát usmát, aby jí nepraskla napnutá kůže..... 😝

jeudi
28. čer 2009

no ted to vypada ze nemam uctu ke starym ale neni to tak ale duchodci i kdyz se mejou maji takovy svuj zvlastni pach...a jak pise mandarinka kdyz se babka oblika jak mladice tak je to k smichu,ale co mi vime jak jednou budem vypadat mi 😀 ja uz se vidim v sustakovce a v prestyzich 😀

inkinka
28. čer 2009

ktosi povedal, že na starobu sa treba pripravovať celý život

inkinka
28. čer 2009

Keď som bola tehotná a strašne blbo sa mi vyskakovalo vysoko na vlak tak som si myslievala, že som už ako stará babka

zanett
28. čer 2009

julie - je mi 26 a uz od cca 24 let podstupuju 'omlazujici procedury' (jak jsi to sama popsala). Nemam za sebou zadnou plasticku, face-lift nebo botox, ale 3x rocne jdu na laser, ktery zvysi produkci kolagenu v kuzi (kuze pak vypada mladsi a vypnutejsi, i kdyz vrasky jako takove nemam, vzdyt je mi 26 😀 ) a mikrodermabrazi, obcas si necham udelat facial (nevim, jak se to rekne cesky, ziju v UK). Muzes mi prosim upresnit, co konkretne je podle tebe se mnou v neporadku? Ja jsem dost marniva a rada se o sebe staram, to priznavam, nesnesla bych byt smudla nebo jen nejaka 'prirodka' a je mi jasny, ze pece v mladi se mi v pokrocilejsim veku tisickrat vrati (vzor mam ve sve mamce, ktera se o sebe uz od mladi starala, podle nekterych pry 'chorobne moc' 😀 a ted ji je skoro 50 a vypada sotva na 40! Na rozdil od jejich vrstevnic, ktery se o sebe vubec nestaraly, nebo jen primerene a ted to jsou casto povadly a vrascity zensky 😝 ).

Mandarinka - tady je videt, ze o plastikach nic nevis 😀 Spravna plastika nema byt poznat (to, ze si spousta lidi necha udelat plastiku, ktera bije do oci, to je vec druha a je to jejich blbost). Mam v okoli zrale zeny i po nekolika plastikach a kdybych envedela, ze jsou po zakroku, tak bych si myslela, ze maji mladi v genech. Ne kazdemu chybi vkus... 😝

mandarinka
28. čer 2009

Zanett o plastice bych něco věděla - jednu mám za sebou 🙂 a říkej si co chceš, ale pokud si žesnká nechá udělat víc plastik, tak to poznat prostě je.....

zanett
28. čer 2009

mandarinko - Na klinice plasticke chirurgie v Londyne (kam jsem sla na prvni mikrodermabrazi) mi konsultantka rikala (jen tak ze zajimavosti), ze face-lift (lifting obliceje), ktery jsi mela ve svem predchozim prispevku zrejme namysli, kdyz pises: '...jak bude ženská po těch plastikách třeba v 50 vypadat - bude se bát usmát, aby jí nepraskla napnutá kůže.....', se dela zenskym nejdrive po 40 a efekt spravne udelane operace vydrzi 10-15 let (v zavislosti na kvalite kuze), tedy pokud pocitam spravne, tak kdyz si nekdo necha udelat prvni plastiku ve 40, tak nejdriv v 50 bude potrebovat druhou (ne-li pozdeji) - za predpokladu, ze mel dobreho chirurga a ne reznika. Tak jak muzes rict, ze v 50 muze mit clovek za sebou nekolik plastik (predpokladam, ze jsi myslela tutez plastiku nekolikrat opakovanou). Za lidsky zivot je realne provest maximalne 3 face-lifty (pokud nekdo neni prastena celebrita s nerealnymi pozadavky), tudiz nevim, kolik stejnych (tzn. opakovanych) plastik nekdo stihne do 50...

Je rozdil, jakych vic plastik mas namysli. Pokud si nekdo porad dokola nechava predelavat jednu cast tela, tak to driv nebo pozdeji poznat bude, ale pokud ma nekdo vkusny face-lift, operaci vicek, operaci nosu a treba vylepsena prsa, tak to jsou dohromady 4 plastiky, ale kdyz se udelaji vkusne a jemne, nikdo to nepozna (mluvim ze zkusenosti z okoli:, moje kolegyne presne tyhle ctyri plastiky ma za sebou, je ji 57, vypada na 40-45 a nikdo neveri, ze je to prace chirurga). Neco jinyho je, kdyz si nekdo nechava dokola presivat treba kozy - to uz pak fakt videt je. Napr Katie Price ma po svych nekonecnych plastikach prsou jizvy jak po pitve 😝

kubaka
28. čer 2009

zanett - na vzhledu moc bazíruješ - je přirozené a normální, že žena v 57 vypadá sotva na 40? Není tahle umělá krása, která bije do očí neadekvátností vlastně trapná?? Když to všichni vědí? Tak k čemu je obelhávání: ostatních nebo sebe??
Může mi být 50 i 80, můžu být vrásčitá vymydlená babka v čisté blůzce, s nakadeřenou bílou hlavou a mohu být vtipná, chytrá, mohu bavit své okolí důvtipem a vtipnou výřečností. Proč by mělo záležet někomu, kolik mám vrásek nebo na kolik vypadám?? Nezaměňujte vzhled se zanedbaností. Věk ať je klidně vidět, proč ne - zanedbanost je něco jiného. Vidělaj sem tuhle tak krásně starou paní, obličej a ruce samá vráska a tak hezky oblečenou, namalovanou, usmívala se jen tak sama pro sebe a vyzařovala z ní taková harmonie, klid, že by se dala krátej, úplný neviditelný oblak dobré nálady. Byl na ní opravdu nádherný pohled a nemohla jsem oči odtrhnout od té dokonalosti 😵
To, jak na lidi působíme jde zvnitřku, ne zvnějšku.
Mě se mohou přetrhnout, aby mi pomohli s kočárkem, mám batole a je mi 40 , oslovují mě mladá paní a chlapi se na mě usmívají a ptají se ještě dřív než přijede tramvaj, zda budu chtít pomoct. Já se usmívám na ně a málem se jednou dva pohádali, kdože mi to pomůže ven z tramvaje. Občas se namažu krémem na obličej 😝 Takže na 40 bych řekla, že určitě vypadám.
Na zkrášlovací plastiku bych nikdy nešla, na zdravotní ovšem ano.

berenika39
28. čer 2009

zanett: stárneme nejen fyzicky 😉 😉 😉

zanett
28. čer 2009

kubaka - no tak vsechno vychazi z priorit a ze zpusobu zivota, priority a zpusob zivota ma kazdy jiny. Ja te naprosto chapu, ze na vzhledu nebazirujes, ja mam ale zivot uplne odlisny. I prostredi, ve kterem se pohybuju (tim myslim predevsim obor, ve kterym pracuju), je pomerne netradicni a od toho se odvijeji lide, se kterymi travim prevaznou cast dne, coz ma vliv na moje postoje k zivotu atd atd atd 😉 Tim chci rict, ze vetsina lidi, se kteryma prichazim do styku, na vzhledu baziruje (a i ode mne se ocekava, ze budu ke svemu zevnejsku pristupovat kriticky, coz mi mimochodem hraje vyborne do noty, pac jsem proste 'paradivy typ'). Pracuju v kolektivu, ktery je casto bezdetny (rodicu je v cele firme pomalu) a i zrale zeny -kolegyne- jsou casto dobrovolne bezdetne - to uz samo o sobe neco vypovida (spousta lidi by reklo, ze bezdetny clovek ma holt cas i penize na neustalou upravu zevnejsku)...Proste je jednoduche nekoho smahem odsoudit za to, co dela/nedela, ale je dulezitejsi toho dotycneho videt ve svetle jeho konkretni situace.

Berenika - to mas rozhodne pravdu, stara mysl udela i z mladeho tela stare.... 😝

vanja
28. čer 2009

neviem si predstaviť, žeby som sa mala dať rezať alebo upravovať kvôli kráse. Aj keď mi pribúdajú vrásky, mne to vôbec nevadí. Ak by som povedal manželovi, že si chcem dať vylepšiť prsia, zadok, ale hocičo na tele, tak asi by sa ma opýtal či som normálna. Každý vek má svoje čaro a každá vráska svoju históriu a spomienku.

libka1
29. čer 2009

zanett prezrad v akom obore pracujes, len tak zhruba.. mozno to ulahci to aby sme ta pochopili, pre mna je prijatelne to co napisala kubaka, naozaj mi to pride ze trochu prehanas... ale prostredie urobi svoje, a ked zijes medzi ludmi co maju prioritu krasu, tak OK, da sa to pochopit. 😉 poviem na rovinu, uhynula by som v takom kolektive ako kvetina bez vody 😀 😀 počet vrasok by sa mi zdvojnasobil 😀 ale to je o prioritach 😉

pepibubu
29. čer 2009

na stáří zatím nemyslím, ale beru to asi tak - až přijde, tak tu bude 🙂