Bojíte se stáří nebo ho berete jen jako fázi života?

karot
22. lis 2008

Zajímalo by mě,jestli se na stáří těšíte,nebo je pro Vás spíš noční můrou?
Jak byste ho chtěli prožít/přežít? 😀
Nedávno jsem v TV zahlídla úsloví,které mě trochu povzbudilo:
"Staří je smutné,ale je to zatím jediný způsob,jak se dožít vysokého věku."
Kterého věku byste se chtěli dožít?
Začnu já,když jsem si to vymyslela 😀 :
"Já osobně budu spokojená,když se dožiju 50ky a když ani potom neumřu,nerada bych tu otravovala déle,než do 80tky. 😅
Pak už by mi pomřeli všichni vrstevníci a já bych tu byla jako kůl v plotě". 😅

inkinka
30. čer 2009

kubaka, súhlasím, mňa tiež zaujímajú odlišné názory a keď čítam niektoré blogy tak je to veľmi zaujímavé ako na jednu vec može byť tak veľa roznych názorov, mám dosť divergentné myslenie, ale viem aj skonvergovať...
frisbee áno, pravda, a viem kde na Gaussovej krivke si, tak práve preto sa povznes, nestojí to za to

frisbee
30. čer 2009

inkinka: 😀 ja som povznesená...ale hájim za spoločenské chovania za každých okolností...nie sme z džungle...vyslovím názor,ale neurazím...to je asi tak všetko 😉

inkinka
30. čer 2009

dobre frisbee 🙂
pepibubu - súhlas, nereagovať 😉

martimarti
30. čer 2009

Holky, už to nepitvejte a vraťte se k původnímu tématu 😉 , čtu ho od začátku, ale až teď píšu 😉 Znám ze svého okolí od vidění paní, které je určitě už přes 60 let a je naprosto neuvěřitelná, vždycky, když jí potkám, musím se za ní nenápadně ohlídnout, prostě mi to nedá. Vždy dokonale oblečená /ne moderně na diblíka, spíš klasická elegance/, nalíčená, prošedivělé mikádo, vždycky se usmívá a to charisma z ní doslova sálá. Je jí na tváři vidět, jak je v životě spokojená, nedávno jsem jí potkala rozesmátou blbnoucí s malými vnoučaty, byla úžasná.
Zároveň znám paní asi stejného věku s obličejem vyžehleným, ale skoro pokaždé podmračeným, nespokojeným, odměřeným.. ☹
Tak si říkám, že bych byla ráda, kdybych ve stáří zůstala optimistická, dobře naladěná, jediné, co si přeji, abych byla zdravá a to mi stačí 🙂

soanpe
30. čer 2009

martimarti
vzdávám hold ženám,které dokáží stárnou důstojně a i v pozdním věku si dokáží uchovat optimismus 🙂

vanja
30. čer 2009

kacenga: prečítaj si ešte raz môj príspevok, ja som o tých, ktorí deti mať nemôžu nepísala. Je rosidel nemôcť mať deti a nechcieť deti.

sisstin
30. čer 2009

já mám trošku pocit, že některé prostě nedokážou pochopit, že jsou tu i ženy, které děti OPRAVDU nechtějí...bud je považují za chladné, karieristické mrchy nebo se jim snaží vnutit, že dítě je to nejlepší, co nás může potkat...k tomu, co píse zanett se nevyjadřuju, je to prostě ona, já s ní nemám nejmenší problém 😎 nicméně i já si dokážu představit plnohodnotný život bez dítěte 😉 i když ted to dítě mám a miluju ho.. 😉

vanja
30. čer 2009

sis: ja to ozaj nedokážem pochopiť, pretože ešte som sa nestretla so žiadnou ženou, ktorá nechcela deti, ale mám v okolí ženy, ktoré deti mať nemôžu a viem čo všetko pre to robili, aby otehotneli. Možno keby som mala niekoho, kto tie deti jednoducho nechce a rozprávali by sme sa o tom, možno by som to skôr pochopila. Možno keby som sa aj so zanet rozprávala osobne, ináč by to vyznelo, ako tu, kde písamé slovo skresľuje, a mnohokrát sa pochopilo ináč, ako to bolo myslené. S tým nič nenarobíš. Ja neviem pochopiť zanett, ona zas mňa. Každý máme plnohodnotný život po svojom, a každý je s tým svojim spokojný. Škoda že táto debata nabrala taký smer aký nabrala.

frisbee
30. čer 2009

sis: mně je úplně jedno,jestli někdo chce nebo nechce děti,já mám svých problémů dost...a jestli sis nevšimla tu arogantní komunikaci,je to smutný...já hájím právo na názor a slušný chování...je to těžké pochopit? 😉

sisstin
30. čer 2009

vanja: zanett je přehnaně útočná, i dle mého už to zbytečně přehání, ale znám ji od doby, kdy na koně začla chodit, a rozhodně taková nebyla..k tomu ji přinutilo to, že na každý její( podotýkám slušný) příspěvek, byla odpověd odsuzující, ne-li urážející 😉 takže člověk se asi pak zatvrdí 😉 já se s ní znám z jiných diskuzí( netýkajících se dětí) a je to moje krevní skupina 😎

další věc je, že přesně, jak píšeš, tak písemná komunikace mnohdy vyzní jinak, než když toho člověka vidíme 😉

a nejvíc si myslím, že každým takovým přesvědčovacím příspěvkem ji utvrzujete v tom, že rozhodnutí, nepořídit si dítě, je ta správná věc 😉

frisbee
30. čer 2009

p.s.téma je o něčem jiném,že?

sisstin
30. čer 2009

frisbee: jak píšu, tak to chování vyplývá z toho, jak se tady k ní od začátku všichni chovají, i když vůbec útočná nebyla 😉 já ji neobhajuju, jen mi přijde, že se tady z ní dělá bůh ví co, prostě se nebojí říct, co si myslí( i když uznávám, že v poslední době ne vždy úplně vhodným způsobem 😉 ) já ji jsem dost podobná, akorát se snažím v rámci možností to s každým vyřešit slušně, páč já sem chodím hodně, a záleží mi, kdo si co o mně myslí...narozdíl od zanett, který je to fuk, která se nikdy s žádnou z vás nesetká osobně, ani o to nestojí 😉

frisbee
30. čer 2009

nezlob se,ale když v debatě 24.prosince řekne starší ženě,že je vypatlaná a má přiblblé poznámky,tak to je šílený faux pas v chování...s takovou úrovní bych sem nelezla,když neumím obhájit svůj názor slušně a rozumně...jestli ti to přijde normální,tak nevím 😉

sisstin
30. čer 2009

frisbee: jak píšu, já bych se tak nevyjádřila 😉 ale osobně s ní nemám žádnej problém, dokážu s ní pokecat, a i hodně věcí mi poradila( co se např. týče kosmetiky) 🙂 ..ale jestli občas koukáš do jiných i-net diskuzí( idnes, rodina), tak tam jsou ty diskuze teda o moooooooooooooooooooc horší, v podstatě se tam dokážou všichni poslat do pr....a to i horšími slovy 😕 net je věc strašně ošidná, člověk je v podstatě v anonymitě..tak se třeba taky vyjadřuje jinak, než by se vyjádřil tváří v tvář..

no to je asi fuk, zanett je to stejně šumák 😉

frisbee
30. čer 2009

p.s. je mi jedno,co si o mně myslí druzí,ale styděla bych se sama před sebou...názor,že nás nikdy nepotká jí nedá právo nikoho urážet...na to jsou tady ty pravidla,ne?

vanja
30. čer 2009

asi by sme mali už nechať zanet zanetou a venovať sa ozaj téme, ktorú založila karot: Bojíte se stáří a nebo ho berete jen jako další fázi Vašeho života?
ja sa staroby nebojím, ja sa na ňu teším, a dúfam, že ju budem zdieľať spoločne s manželom, deťmi a vnúčatmi.

sisstin
30. čer 2009

tak já se ho nebojím, ale spíš kvůli tomu, že si ho prostě vůbec nepřipouštím...pořád si připadám strašně mladá..a pak se divim, že mladší holky než já jsou vdané a mají děti 😅 😅 😅 ale fakt hodně to dělá můj vzhled, který je bez úprav a pomineme-li moje ňadra skoro dětský 😅 , o nemocech vůbec nepřemýšlím..jediný je, že fakt nechci být vzteklý, upocený důchodce, co nenávidí vše a všechny..a chodí si do obchodáku na ostatní vybíjet zlost 😅

vanja
30. čer 2009

to je to sis, že sme mladé na toľko na koľko sa cítime a nie na koľko vyzeráme. Moja 54 ročná suseda si kúpila kolieskové korčule a premáva sa na nich s vnúčatmi.

susik77
30. čer 2009

siss: pri tvojom prispevku som si uvedomila jenu vec: uz predtym, ako som mala deti a videla som napr. v metre holku tak o 10 rokov mladsiu s deckom, tak mi pripadal;a starsia ako ja 😅
Asi je to tym pocitom zodpovednosti, ze clovek rychlejsie starne...Ale to aj s inymi starostami 😔
Mm hovori, ze jeho koleg. v praci-menezeri uz vypadaju skoro o 10 rokov starsie od neho-aj ked su od neho mladsi...

sisstin
30. čer 2009

vanja: tak já mladá jsem(25), třeba budu mluvit jinak za 10let...ale asi ne 😕 pokud bereme v potaz fyzické projevy stáří, tak mám mastnou plet, která netrpí na vrásky a povadlosti..jsem hodně malá a hubená, takže většinou mi lidi tipujou o dost mín 😕 ale to se může změnit za pár roků 😕

plastickým či jiným vylepšením se nebráním, ale zatím nemám z ničeho tak velký komplex, že bych do operace chtěla jít( strašně se bojím bolesti 😝 ), ale v budoucnosti plánuju plastiku prsou..ale jestli k tomu fakt dojde, to netušim 😝

vanja
30. čer 2009

no ja mám o 10 viac

sisstin
30. čer 2009

jinak, co znám maminky, které měly první nebo druhé dítko ve vyšším věku, tak je to fakt omladilo 🙂 když už, tak to plánuju takhle..až bude Tygr větší a samostatnej, budeme mít( doufám) vlastní bydlení, a tak celkově na tom budeme finančně lépe než ted( nemáme se teda nějak špatně, ale jsem trošku náročnější typ 😝 ) a hlavně si chci to druhé těhu a mateřství užít lépe, než to první, kdy jsem na něj nebyla připravená a učila jsem se za pochodu..a taky udělala spoustu chyb 😔

vanja
30. čer 2009

t,ak to máš pravdu aj ja som prí prvom urobil chyby a tera si to užívam, na to druhé som bola ozaj viac pripravená

susik77
30. čer 2009

neberte si to tak...nemozme vediet vsetko na 1.krat 😉 a myslim, ze je uspech, ze nase deti prezili nasu starostlivost 😀 😎
my si zase chceme odbit deti teraz a potom pracovat, kupit si nej. pekny domcek a az budu deti vacsie tak budeme s mm sami dvaja cestovat po svete 😵

vanja
30. čer 2009

susik: to cestovanie je aj náš sen, tak si držme palce nech nám to vyjde

mahulena
1. črc 2009

dobra diskuze🙂, diky za ni i za to, co jste napsaly🙂
libi se mi nazory vas vsech, i zanett, sice nekdy je to az moc ("nediktuj mi muj zivot"), ale libi se mi, jak diskutujete...
ja se nebojim stari zdraveho, spolecenskeho, veseleho, ale bojim se nemoci, samoty, bezmoci, cekani na smrt. Bojim se i fyzickych projevu stari - ubytek sil, neatraktivita, nemohoucnost. Bojim se taky toho, ze me nikdo nikde nebude chtit - mysleno v praci, ze mi bude ujizdet vlak co se tyka zkusenosti a znalosti, protoze dostanu treba min kvalifikovanou praci, ze me to treba posune mezi lidi, se kterymi si nemam co rict... Ale to asi tezko predjimat.
Jsem taky marniva zenska, rada se sama sobe venuju a spatne nesu fakt, ze jsem nasla novou vrasku, zkoumam fotky a tak, vim, ze bude hur, ale netesim se na to:( Ale spolecny starnuti s muzem muze byt fajn🙂, nemame si co vycitat 😀
Taky si myslim, ze v 26 je brzo na omlazovaci kury, ale chapu, ze je to prijemny, takze bych treba taky sla?, ted chodim na kosmetiku, masaze a takovy ty blbosti.
A muj nazor je, ze urcite Zanett deti mit bude, treba za deset let, ted je jeste proste brzo🙂, pak se hrany otupi a bude lip🙂
Ja v 26 deti taky NIKDY nechtela 😵

titkovamiriam
1. črc 2009

vidite aj jackson sa bal ako dopadol 😲

inak ja som mala mimi ako 19,23,35rocna 😀 a najlespie som sa citila a citim teraz-jedno dieta dospele druhe v puberte keby som nemala mareka bola by som vecne sama. a marek je celorodinne slniecko!! tesim sa na vnutacna -cisto teoreticky by som babkou uz mohla byt mam 37 😀 😀 no necitim sa ako babka-kludne zvladnem aj discosku s milanom 😀 😀

soanpe
1. črc 2009

zanet asi vzdala tuto diskusi 😅

zanett
1. črc 2009

soanpe - jo, pac nemam chut se donekonecna dohadovat o necem, co tu omilam uz temer 3 roky 😝 Siss to vystihla naprosto presne 😉

sirinka
1. črc 2009

ahojte...ja sa nebojim staroby ako takej... iba sa bojim niektorych chorob, ktore so sebou prinasa 🤐