Bolestivá ovulace. Může k ní docházet, i když to nebolí?

nika77
22. srp 2006

Ahoj holky, mate nektera take zkusenost s bolesti v oblasti vajecniku v dobe ovulace? Ja mivam pomerne intenzivni bodavou bolest, ktera trva cca 4 dny. Nemam to ale kazdy mesic a zajimalo by me, jestli k ovulaci muze dochazet i v cyklech kdy bolest necitim. Nevite nahodou? ... na mereni teploty atd. nejsem dost trpeliva...

len
28. lis 2006

No, Imzadi, dva dny po ovulaci cítit jakékoli příznaky - nevím, nevím... 😖 Spíš mám pocit, že se toho tak bojíš, že si to vsugerováváš 😉 Jít teď k doktorovi nemá cenu, ten má šanci něco poznat nejdřív kolem MS 😒 Tak leda čekat, čekat, čekat, buď přijde MS nebo zkus test 😉

Cairo, no, udává se, že ovulační bolesti se můžou vyskytovat před, při i po ovulaci, takže ti asi moc neporadím 😀
Jinak se tedy chci zeptat - pokud i přes HA ovulujete, nebojíte se, že už moc antikoncepčně nepůsobí? 😕 Já vím, že má i jiné funkce, ale stejně mám pocit, že když už nedokáže pravidelně zabránit ovulaci, asi moc spolehlivá není (ten jeden konkrétní druh na vás osobně, nikoli HA všeobecně 😉 )

imzadi
28. lis 2006

len, asi mas pravdu...opravdu se toho desim:( dik moc za reakci...koupila jsem si test, zkusim ho pristi tyden a pak jeste jeden, pokud nedostanu menstruaci...no uvidime🙂 akorat mi je ted blbe, boli v krku, bricho a tak...ale radsi si neberu zadne leky, co kdyby nahodou... 😀

megy
29. lis 2006

tak co se mělo stát se stalo. 7.12. jdu na operaci s čipkem - uvidí se zda v celkové anestezii během výkonu. Je to sice odpálení hodně sliznice, ale prý ještě biopsie. Takže opětovně čekání na výsledky jako tenkrát při podezření na nádor mozku. ☹

janinininka
7. pro 2006

tak hodně štěstí,myslíme na tebe a držíme pěsti!

megy
8. pro 2006

jsem zpátky. Bude to ještě zajímavé. Brali mi 2 vzorky na biopsii místo jednoho.Bylo to bez anestezie - a vůbec to nebolelo. Doktor byl sám překvapený, že toho bylo tak moc na odpálení, ale podařilo se vše odstranit. Navíc mi řekl, že by to mohla být příčina budoucího neúspěchu při otěhotnění. Tak teď čekat na výsledky - budou v pátek příští týden.

hoffga
21. únor 2007

Ahoj holky, taky mívám bolestivou ovulaci...Většinou to trvá i 5 dní. Jenže, většinou to bývá 11-15 DC a dle teplot mám ovulaci až kolem 20DC. Myslíte, že je to možné? Nemáte s tím některá podobnou zkušenost? Díky za odpovědi 😉

bublinka80
26. črc 2007

Ahoj holky, tak přidám svoji zkušenost.
Mám problém se štítnou žlázou a už 2 měsíce se léčím, takže teď máme zrovna období zákazu snažení. Před tím jsme se snažili 15 měsíců a nic, ovulační bolest jsem měla jenom někdy. Je to taková ostrá bolest buď na jedné nebo druhé straně (podle toho který vaječník je víc aktivní), netrvá to dlouho, snad 1-2 dny. A co beru léky na štítnou žlázu je ta bolest každý měsíc, soudím podle plodného hlenu, že už to začíná být všechno jak má. Teploty už neměřím, protože bych z toho měla jenom zbytečný nervy. Tak ještě jeden cyklus a můžeme se do toho zase pustit, tak držte palečky 🙂

j.a.n.i.c.k.a
27. črc 2007

Ahojjj!!! My se snažíme 5 měsíc...Spíš tomu necháváme volný průběh, ale taky mívám 17,18 nebo 18,19 den bolest v podbřišku...tak je to asi ovu. Je škoda, že se neví jestli je to před, po anebo ovu... ☹

mikulka
27. črc 2007

Holky, mně dr. říkala, že ta bolest je většinou den po ovu. Vždycky jsem myslela, že to je při, ale prý PO.

ava
18. srp 2007

taky se přidám. Před začátkem užívání HA jsem měla velmi silné MS bolesti, ale ovu ne. Teď po 10 let s HA mívám ob měsíc takové ovulační bolesti, že jsem poprvé málem jela na pohotovost. Pocit plynatosti, průjem, křeče v podbřišku, bolest při močení, nausea, pocity na omdení, no děs. Přičítám to tomu, že se moje tělo probudilo a začíná normálně fungovat a je z toho dlouhodobého uživání HA trochu zmatené...máte to některá tak silné? Je to normální stav? Na jednu stranu z toho mám radost - vím, že mám ovu. Je to vždy 16.den cyklu

poletucha
18. srp 2007

ava- já to mám podobný. Silná bolest hlavy a v podbřišku, nízkej tlak atd.
Jsem teprve dva cykly od vysazení HA, tak doufám, že vše funguje jak má. Akorát nevim, jestli je v pořádku MS jenom jeden den a pak dva dny špinění. Před HA jsem měla hodně silnou a dlouhou mršku a teď tohle 😉

ava
18. srp 2007

poletucha - jsem ráda, že nejsem sama, kdo to ak těžce nese...s tou krátkou MS by ses asi měla obrátit na gynekologa. Těžko říct, jestli je to už ten pravý obnovený cyklus.

lenoc
26. srp 2007

Ahoj baby, tiez mi nieco hovori pojem bolestiva ovulacia, ale len asi posledne 4 mesiace. Trva to vacsinou asi pol dna a tiez mam vtedy riadne nafuknute brusko. Najprv som si myslela, ze tie bolesti mam len vdaka tomu nafuknutemu bruchu, ale ked sa to opakovalo,... Ukludnili ste ma, ze to moze byt sprievodny jav ovu bolesti.
Chcela by som sa vsak spytat, ci sa uvas tie bolesti striedaju - myslim jeden mesiac na lavej, potom na pravej strane? Mna totiz prvy krat bolelo v strede podbruska a potom 3x po sebe len na lavej strane. Tak teraz neviem, ci je to normalne, alebo mi pracuje len lavy vajecnik.... 😒

many
29. srp 2007

ahoj holky 🙂
tak já neberu antikoncepci 3 měsíce a taky mám MS jen dva dny a to skoro vůbec,a teď poprvý jsme měla hrozně velké bolesti na pravé straně a doktor mi řekl,že mi buďto praskla malá cista a nebo mám špatnou ovulaci,ale už delší dobu mě bolívá na pravém vaječníků,tak asi vyměním doktora

samicka
6. lis 2007

ahoj holky, já mívám taky OVU bolest každý měsíc po vysazení HA, což jsem dříve neznala, nebo si to nepamatuju (brala jsme HA 9 let). Tak cca 11-15 DC me bolestive píchá na obou stranách, je to bolestivé přes břicho na pohmat, typická nezaměnitelná bolest, táhne mě to, skoro jako by nutilo chodit mírně v předklonu. Stalo se mi , že i byl při tom hleník. Takže toto asi bude OVU bolest. Podle BT (neměřím uplne poctivě), tak většinou bolest předbíhá OVu dle teplot o asi 4 dny...zvláštní. Testy jsem ještě nezkoušela.

hi2u
7. lis 2007

Ahoj holky, mám dotaz. Podle BT jsem měla včera ovulaci (i když teplota stoupla jen o 2 desetiny). Může s tím souviset, že jsem byla "uvnitř" taková opuchlá? A v noci jsem měla křeče podbříšku, když jsem se protáhla? Díky hi2u

estrellita
2. únor 2008

ahoj holky,
chtela jsem se zeptat, jestli je opravdu mozna mit ovulaci i pred HA? na predchozi strance o tom psala Megi, a nasl ajsem i nejaky text z gynekologicke prednasky, ze jako mozen to je. ale chtela bych se spis zeptat nekoho, kdo to tak opravdu ma. Dneska mam 11DC a trochu me poboliva pravy vajecnik. mam nizkohormonalni - yadine. co si o tom myslite? 🙂

tercie
28. únor 2008

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte některá stejný nebo podobný zkušenosti - kolem 10DC mě začne bolet v podbřišku, jako při MS, což jsem připisovala ovulaci. Jenže... mě tenhle měsíc od tý doby bolí břicho pořád, a to už mám 3 dny před MS 😲 . Kolikrát to bolí tak, že bych si nejradši vzala prášek, ale mám strach, co kdyby 😨 . Co si o tom myslíte, stalo se vám něco takovýho?

evson
29. zář 2008

Ahoj děvčata, mám dotaz. Jsem první měsíc po vysazení HA a zhruba v období ovulace mě začalo bolet v podbřišku. Jednou nalevo, jednou napravo a teď mě to bolí celý.Pobolívá mě to už 7 dní, tak nevím zda to je normální. Nikdy jsem to necítila ani při minulém vysazení HA cca před 4 roky. Ale bolí mě i dost záda v kříži, máte s tím některá zkušenost? Prosím poraďte, díky a mějte se hezky ☹

elana
29. zář 2008

Evson, 7 dní už je docela dlouhá doba na ovulační bolesti, každá je máme jinak, ale víc jak 5 dní nemají moc důvod trvat...

Možná by bylo lepší nechat se zkontrolovat u doktora uzv, že je vše v pořádku a nemáš třeba cystu a stejně tak u praktického-aspoň vyšetřit moč.

aninam
2. únor 2009

Tak ja se taky pripojuji. Uz 4 den me boli valecniky a v krizi, jsem skoro 3 mesic po porodu a bala jsem se, ze to muze byt jeste neco k tomu memu "posranemu" porodu. Ale vcera jsem si po vysprchovani vsimla bilkovinoveho hlenu a jak jsem se docetla tady, tak by to mel byt priznak ovulace. Pred otehotnenim jsem tohle nesledovala. Mereni BT na to nejsem poctivec vstavat na urcitou hodinu.... Takze soudim, ze uz opravdu zacaly vajecniky pracovat a to jsem moc rada.

zubajda
2. únor 2009

ahojky ani... to jsem ráda, že začínáš fungovat... a brzy se znovu zadaří.. teď už s se šťastným koncem... moc ti to přeju.. moc si to zasloužíš... 🙂

aninam
2. únor 2009

zuby, kez bys mela pravdu..... Toho pocitu strachu se zrejme zbavim az.....ale to sem nepatri. Moc se tesim 😉

zubajda
2. únor 2009

ani.... ale zase víš dopředu, co se může stát..... 😕

ikke
13. únor 2009

mirax • 1d, snž • Včera v 19:51
Ahoj holky,
po porodu a bohužel nyní také po revizi pro zamlklé těhot. jsem nejspíše zažila bolestivou ovulaci. Myslela jsem si, že to již znamená příchod MS (bylo to 4 týdny po zákroku). Tři dny jsem měla velmi silné bolesti jako na MS, velké píchání v břiše, skoro jsem si nemohla sednout..celé břicho bolavé. Po třech dnech naprosto bez bolestí.
Zažily jste to taky některá? Máte zkušenosti s tím, zda ovulace probíhá v těchto bolavých dnech nebo jim předchází?
Když už to tak bolí, třeba se to bude při plození dalšího miminka hodit🙂

elana • Včera v 19:57
Já mám ovulační bolesti taky, ale úplně jiné než při MS (to jsou takové křeče otravné tupé, ale ovulační bolest mám spíš takovou dloubavou a pichlavější a jen na jedné straně). Ze zkušenosti, ultrazvuků a bazální teploty vím, že ovulační bolest mi ovulku předchází tak o tři dny (resp. tři dny to loupe, nejvíc při změně polohy např. do sedu). Samotnou vteřinu ovulace někdy vycítím (tak jednou za půl roku, ovuluju ale každý měsíc), to je opravdu krátká jednorázová jakoby MS křeč.

mirax • 1d, snž • Včera ve 20:18
Já to měla takové smíšené..píchání i bolest jako MS, ale takové podivné břicho. Jestli to bude i příští měsíc, tak už zkusím i ovu testy, abych zjistila, jak to je.
Ptám se hlavně proto, že jsem po té revizi, MS stále nikde (nyní je to skoro 6 týdnů).
V neděli (4 týdny a 2 dny po revizi) mě začalo bolet to břicho a bolelo do úterý, ve středu jsme s manželem měli nechráněný styk, protože jsem si já , blázen, myslela, že MS je už stopro na cestě.
Takže se teď bojím, protože teď ještě otěhotnět nechci, to by asi dobře nedopadlo! ☹ (nyní je to 8mý den po ..), doufám, že do týdne MS přijde...

elana • Včera ve 20:30
Tak budu držet palce, ať nejsi...
A příští měsíc určitě zkus ty testy, budeš vědět víc.

mirax • 1d, snž • Včera ve 21:08 -
Děkuju, že jsi napsala..třeba se ještě někdo přidá...

rennik • Dnes ve 13:53
Ahojky holky tak já můžu říct že mám bolestivou ovulaci, ale jen na jedné straně podbřišku a je hodně silná a pichlavá, skoro vystřeluje do zad. Teda aspoň doufám že je to ovulace, test na ovu jsem si nedělala, teprve 3 měsíce neberu HA ale MS mám hned od vysazení pravidelnou co 28 dní a zhruba v polovině cyklu mám tyhle bolesti takže doufám že je to ovu, chtěli bychom miminko tak snad se podaří.

kerlinka • snž • Dnes v 18:35
ahoj holky, tiež si myslím, že mám bolestivou ovulaci, je to taká chvílková bolest, ale potom to zase prejde, vždy medzi dvoma MS😉

denik0207
14. únor 2009

Ahoj,má někdo zkušenost s ovulačními bolestmi i při braní HA?

mikulka
9. črc 2009

Ahoj holky, po porodu mám šíleně bolestivou ovu. A to tak, že asi 4 dny se nemohu ani hnout, bolí mne každý krok. Jela jsem kvůli tomu i na pohotovost, nevěděla jsem, co to je. A tam řekli, že je to ovu. 😒
Odpočívat ty 4 dny nemohou, zvedám malého, lítám kolem mne.
Máte to taky, co vám pomáhá?

denik: já myslela, že při HA není ovu. 😕

miranda77
23. čer 2011

také by mne zajímalo, co pomáhá ... vzala jsem si brufen 😖

brisalek
5. črc 2011

Ahoj, obnovuji tuhle diskuzi, treba uz ma nekdo nejakou zkusenost.
Od porodu mam bolestivou ovulaci. Drive jsem to vubec neznala. Ale po porodu necele 3 mesice me tak bolelo bricho, ze jsem sla k dr a ta si myslela, ze je to zanet delohy. Asi po 15 mesicich se to hodne zmirnilo, pak jsem byla neplanovane znova tehu a v 9tt jsem potratila a od te doby je to 7 mesicu a je to stejne jako po porodu. Neco jako popisuje @mikulka. Boli me cely podbrisek a zada a to mnoooohem silneji nez pri menstruaci, boli to i kdyz si sedam, kdyz se ohybam, kdyz treba jako zatahnu bricho...navic jsem prvni den te bolesti uplne "mrtva" jako kdyz vas prepadne chripka(boli me svaly, klouby, jsem takova jako po flamu). Bolest trva tak 3 dny. Jako kdybych mela v tom podbrisku nafouknuty balon, ktery je jeste ke vsemu pohmozdeny🙂. A je to jasne ovulace, protoze mam uplne ukazkovy ovulacni hlen a spoustu🙂. Snazilky by asi dali za to nevim co, ale me to stve, protoze tohle je ted tak 11-14 den cyklu a pak nastava tak 16-18 dnu premenstruacni syndrom v podobe napuchlosti (urcite 1 konfekcni velikost) podrazdenosti az uzkosti a pak 3 dny normalni menstruace a dalsich 5-6 dnu spineni(driv jsme mivala ms tak 6 dnu). A uz me to fakt nebavi. Moje dr. se na me diva, ze je to normalni, ze se holt porodem nektere veci zmeni. Navrhuje jenom HA, kterou moc nechci, protoze jsem pri ni nemela vubec nic ze sexu a jeste mam v rodine problemy s krevni srazlivosti...Budu rada za vase zkusenosti, jestli nektere neco pomohlo.

miranda77
5. črc 2011

@brisalek no ja jsem s tim u doktora jeste nebyla ... pred detma jsem mela uprostred cyklu slabounke krvaceni ... to se opakovalo i po prvnim porodu a ted po druhem jsem hodne trpela pri novem rozbehu MS a pak byl chvili klid a ted tento mesic, jsem myslela, ze umru ... nastesti to trva tak den (spis pul dne) pak uz to jen trosku poboliva ... piju kontryhelovy caj do poloviny cyklu a zensky v druhe polovine ... na tu nejvetsi bolest si beru brufen nebo dicloreum čípek http://www.lekynainternetu.cz/p/dicloreum-100-1... ... jestli se to bude opakovat v takove sile jako ted posledne tak to budu urcite resit dal 🙄 - antikoncepci take odmitam 😠