Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lucasaerik
13. lis 2008

já mám recept kdy perníčky jsou opravdu zaručeně měkké..i když je pečeš malinko se spožděním 😅

petis
13. lis 2008

Hups,
přišla jsem se na vás kouknout.
Mám upečené korpusy a už mi chladou ve špajzce, tak mám chvíli a pak hurá na krém a polevu.

Taky nemám ani jedne dáreček, ale řekli jsme si s manžou, že až doma doděláme, tak pak vyrazíme na nákupy, aspoň po jednom dárečku pro každého bych chtěla mít doma. Zbytek by už pak hold obstaral manža 😉

Pečení cukroví taky vidím na začátek prosince, ale moc to teda přehánět nebudu ...
Akorát nevím, jak to v kuchyni zmáknu, páč je mi vždy hodně slabo z toho tepla od trouby a z dlouhého stání. A to mám otevřenou ventilačku ...

lucasaerik
13. lis 2008

tak to mi nijak neva to teplo..já jsem ba naopak poslední dobou hodně zimomřivá...spávám pod dvouma dekama 😅 a doma chodím navalená... 😵 ...nu ale uvidím jak mi to půjde, nemůžu říkat že v poho, když jsem ještě nezkusila...spíš se bojím o záda, pekelně mě bolívaj...
takjsem hodila foto pupíku...ale ta moje hlava 😠 ..nu omluvte kvalitu maminky..zkusí se někdy vyspat 😀

lucasaerik
13. lis 2008

no holky kam jste zase všechny utekly?... 😖

lehna
13. lis 2008

Lucásku já ležím, takže tu dneska moc nebudu. Sašenka je dneska nějaká akční, od árna se pořád hýbe,a mě z toho dost bolí břicho☹

Míšo: moooc díky za receptík, určitě ho vyzkouším 😉

lucasaerik
13. lis 2008

tak odpočívej Leni...to já jsem vždy spokojená jak želva když se mělá hýbe až mě to kolikrát bolí...já pro změnu hysterčím když o ní nevím 😀 , jsem spokojenější když se mele...a musím říci že rany dává slušeně kočka naše...dle poslední UTZ byla opravdu velká takže má i velkou sílu 😀 a pokud si drží svůj standart 200g za týden tak by mohla mít tak teď ve 30tt 1700g

petis
13. lis 2008

Tak mám hotovo a konečně sedím ...
... teda do oběda, pak už tu zase nebudu.

Lucásku,
já jsem byla vždycky zimomřivá, ale teď mi bývá dost teplo a potím se.
Zvlášť teda u vaření nebo pečení jsem jak v sauně.

Leni, volala jsi k té Dr.?

lucasaerik
13. lis 2008

nooo tak uvidíme jak mi to pečení dá zabrat..ale nijak mi to nevadí když vařím nebo tak..spíš jak jsem psala ty záda bolí jak potvora, a kolikpak máš v plánu péci druhů cukrovíčka?...

petis
13. lis 2008

Kolik druhů, to fakt nevím ...
Loni jsem měla 12, ale letos to tak přehánět určitě nebudu!!!
My máme rádi nepečené, takže určitě nebudou chybět kuličky Rafaelo a Nugátové cukroví 😝
Kolik pečeš ty?

lucasaerik
13. lis 2008

nooo mám tady nachystány recepty na 20 druhů (opravdu jen ty co se u nás jí), ale nevím zda to nezredukuji, začnu tím co mají hooodně rádi klukani a pak uvidíme jak mi to půjde 😀 ,ale já jsem takový blázen normálně...u nás musí být cukroví "mokré" jak říká manžel, nesmí se prášit od huby 😅 ...nás je hold opravdu hodně doma 😀 😀 😀 , ale jak říkám peču ráda, ale nevím jak v tomto stavu, nikdy jsem přes vánoce těhule nebyla, vlastně byla,ale to jsem ještě nevěděla 😀

petis
13. lis 2008

Teda, 20 druhů, to je síla 😎 🙂
Však uvidíš, jak ti to půjde, určitě ti i kluci pomůžou, co? Aspoň "šulat" rohlíčky nebo dělat kuličky 😉
Tak to jsou naši manžílci podobní, můj taky nemá rád "suché", ani takový ty zákusky, kdy je hodně těsta a málo náplně - u nás musí být vše přesně naopak 😉
Bábovky, co peču, jsem taky už musela zredukovat na takové ty vláčné, co mu chutnají 😝

lucasaerik
13. lis 2008

no petis..jj přesně tak, buchty musí být mokré..vláčné atd...
kluci pomůžou?..no dělat boredel u cukroví..ale zase když je k tomu tak na půl dne pustím dají pak až do konce pečení pokoj, jelikož už je to neláká..a já mám klid 😵 ..
mě pečení hodně baví..vyhraju si i se zdobením, mamina říká že jsem úplně pobouchaná..nevím co tím chce říci 😀 dělávám si i marcipánové ozdoby sama 😅 ...
zrovna přemýšlím co si ulovím na oběd...copak že jsi dělala ty peti?...

petis
13. lis 2008

Luci,
já jsem dnes papkala u babičky 😉
Dělala vepřové masko, zelí a brambory, tak mi nabídla, že nemusím vařit. Já jsem to dnes s radostí přijala, aspoň jsem měla čas na ty zákusky 😎
Tak přeji úspěšný "lov" a dobrou chuť k obídku 😵

lehna
13. lis 2008

Peti, nevola a jsem jjí. je to lepší. ale na cvíčo dneska nejdu.radši budu ležet aby to bylo jetšě lepší. pokud to bude i zítra tak jak dneska, budu volat zítra.

mějte se tu hezky, jedu ještě za mamkou,potřebuje si koupit něco na sebe,tak musím udělat dozor 😉

papa

lehna
14. lis 2008

ahojky,

no kde dneska všechny jste?????

u mě je břicho dneska dobrééé, mám radost. asi má malá málo místa,tak si včera dělala větší a mě to pak bolelo. uf jsme si oddychla, ale kdyby se mi to vrátilo,ak fičím k doktorce.

To je dneska zase počasí,co? blééé 😝

lucasaerik
14. lis 2008

Dobré ránko holčiny...jdu jen na skok...za chvíli jedu s mamkou do velkoskladu s aranžmá...slíbila jsem známím udělat vánoční věnce a dekorace do obcvhodu tak si jedu vybrat potřebné věci (to je takový můj koníček aranžování a vázání) a taky z toho kápne nějaká kačka tak proč ne, že....
Leni to je fajn že bříško nebolí...u mě včera večer malá taky řádila jak o život, ale bylo to dost drné, kopala tak že jsem se nemohla nadechnout jak mě to bolelo...já vlastně nevím zda kopala nebo boxovala 😅 , ale tak snad už kopala...(doufám že se umoudřila a sešla hlavinkou dolů) a taky mě úplně vyjukalo jak mě kopala po žebra a najednou jako by se jí tam zaklínila nožička a nemohla jí dostat ven a já jen skuhrala jak to bolí a nemohla to rozdejchat, Erik byl vyplašenej jak zajíček...tak sjem si šla lehnout a pak se to zklidnilo, naštěstí...asi se malé něco nezdálo, dnes už v poho...už se jen mrví a protahuje 😅 ...
Tak se zatím kočky mějte opatrujte bříška a já se kdyžtak odpolko mrknu co jste podebatily 😵

petis
14. lis 2008

Ahoj holky,

tak hlásím, že jsem dnes oficiálně byla na své poslední poradě na dlouhou dobu ...
Vstávala jsem dnes už v 6 hodin 😖 , před 7 jsem jela do práce, na 7:30 byla porada. Tak jsem udělala kafi, včerejší zákusek se naštěstí povedl. Dostala jsem od šéfa a všech kytici a taky bonbonieru, mám se opatrovat a pak se vrátit 🙂 Tak mám z toho dobrý pocit 😉

Pak jsem skočila jen bleskově nakoupit, doma jsem si připravila na oběd, teď jsem si udělala maliník a už sedím 🙂

lehna
14. lis 2008

Luci: to mě taky baví aranžování a vymýšlení takovýhle kravinek🙂. navíc jsem byla několik let brigádně v zahradnictví u kamaráda, a vánoce a dušočky jsem si vyloženě užívala🙂
Dneska malá zase řádí, ale nebolí to jako včera. tak jsem ráda. Beátka je koukám taky pěkně akční😀

Peti: já do práce jdu na rozloučenou za 14 dní🙂
ty brďo, ty už 36tt, to letííííííí

petis
14. lis 2008

Tak to naše Kája je dnes nějaká klidná, asi tím dřívějším vstáváním ještě teď dospává 😉
Leni, dnes jsem 35+0tt podle MS, 5 týdnů do porodu, ty vogo ...

Včera jsme byli u známých, co mají 2-týdenního chlapečka. Je úplně krásný, sladký, takový andílek 🙂 Když jsem si ho chovala a usnul mi v náručí, bylo to moc krásné 🙂 🙂 🙂
Kamarádka, chudáček, rodila 2 dny, vůbec se neotvírala, říkala, že to bylo náročné, ale pak se na šechno hned zapomene 😉 Jé, já už se tak těším !!!

lehna
14. lis 2008

to je síla,že? 5 týdnů. uteklo to strašně rychle to těhotenství.
Jéé dvoutýdenní miminko, to musí být nádhera. ale kamarádka si teda užila. je ale fakt, že pak na to rychle zapomeneš 😉

puckalucka
14. lis 2008

Ahoj holky,
moc Vám všem děkuji za gratulace 😵 . Já dodatečně taky gratuluji všem, co otěhotněly mezitím, co jsem tu nebyla. Těm, co se zatím nedaří moc držím palečky a věřím, že to jednou vyjde stejně jako u nás a posílám moc moc sil, protože sama vím, jak je těžký, když na konci cyklu zjistíte, že to zase nevyšlo, holky držte se!!! No a těm, co už nosí ten zázrak pod srdcem ať je vše v pořádku a moc se těším až nám ty Vaše drobečky za chviličku ukážete 😀 .
Leni, koukám, že Tě Saška potrápila, to máš asi za to, žes říkala, že je lenoch 😀 . Hlavně, že už je to v pořádku!
Peti, jé Ty už ses v práci rozloučila a já můžu začít přemýšlet, jak jim to tu řeknu....už teď je mi z toho špatně
😒 .
Luci, taky mě baví tyhle kravinky(věnce atd.), teď na podzim jsem udělala z barevného listí věnce na vstupní dveře do baráku, ale bohužel tu máme lidi, kterým absolutně nezáleží na tom, jak to tu vypadá, tak se s tím věncem moc netrápili a dali mu docela naprdel.
Jinak jsem dostala od přítele krásnou kytičku, tak jí snad o víkendu hodím do albíčka, ale moc se mi nepodařila vyfotit 😒 🙂 .

lehna
14. lis 2008

Ahoj Luciku,
jj, to je asi fakt, pořád jsem říkala, že je lenivá,tak mi to teďka dává najevo,že teda není🙂
Kytičku?? jéé,tu já nedostala už ani nepamatuju. mynža na to moc není,takže kytky dostávám jen k svátku, narozkám, a výročí 😀

puckalucka
14. lis 2008

Myslíš si, že u nás je to s kytkama jiný než u Tebe??? Tak to se pleteš je to to samý 😀 . K narozkám mi jí teda dává, ale k svátku jen občas, ale já jsem ráda, že si vůbec vzpomene 😀 . Teď mě překvapil, když on je strasně rád 😵 , že se to povedlo. V lednu poletí pracovně pryč a už mi hlásil, protože tam s ním nemůžu, že mě a miminku přiveze dárečky 🙂 , je teď takovej zlatej, doufám, že mu to dlouho vydrží 🙂 .

lehna
14. lis 2008

a to mi k svátku ani vlastně už kytku nedává. protože 14.2. je valentýn,tak to dostanu puget a proč by mi dával další 21. na svátek,že? 😀
a na jak dlouho poletí? a kam? dárečky, já chcu takýýýýýý

petis
14. lis 2008

Tak vidím, že s kytkama je to u nás všech stejné 😉
Já taky dostávám jen na narozky, výročí a svátek. Ale hlavně že si na nás naši chlapi vzpomenou 🙂

Luci, v práci to zvládneš 😉 Až nastane vhodná doba, řekneš, že čekáš miminko a pracovat že budeš chtít tak a tak dlouho. Oni se tam s tím nějak vypořádají, nic jiného jim nezbyde 😉

puckalucka
14. lis 2008

Poletí na týden, týden budu pokaděná strachy doma sama 😖 . A mělo by to být na Kypr, ale tím si nejsem jistá, protože on mi to pořád motá, bude to Kypr, Korfu nebo Kréta 😀, prostě od "K" a jedno z tohohle 😀 . Měli by tam snad prezentovat českou kuchyni nebo co.
Leni, Ty už za chvilku budeš mít ten nejhezčí dáreček 😵 🙂 .

lehna
14. lis 2008

Peti, vzpomenou. manža mě má i jako upomínku v mobilu,aby náhodou nezapomněl😀

Já to šééfovi v práci řekla kolm 12tt, no taky jsme pořád nevěděla jak mu to říct, ale nakonec to bylo o.k.

lehna
14. lis 2008

Luci, téééda, taková krásná dovča. no škoda,že nepoletíš s ním. i když bys ale mohla,ne?

puckalucka
14. lis 2008

Nejhorší je Peti, že oni budou na oko dělat, že je to v pohodě a za zády budou pomlouvat...jsou tu děsný lidi. Na Tebe se smějou a zajdeš za roh a nahodí ksicht, vydím to, jak se chovají, když jde o někoho jiného...
Ale mě to bude jednooo, nejhorší bude se rozhoupat a otevřít dveře u šéfa 🙂 .

puckalucka
14. lis 2008

Když oni tam budou mít všechno zařízený od hotelu a já bych si musela všechno obstarávat a navíc tam na mě stejně nebude mít asi čas a co bych tam sama dělala 😒 . Ale to víš, že mě to láká 😉 .