Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

misa.ottovka
20. pro 2008

Jů Petis už to má za sebou,moc moc gratuluji a přeji at je vše i nadále v poho a užíváš si miminka 😉

kacenka25
21. pro 2008

PETIS 😵 😵 😵
Posílám přes ten neosobní internet strašně moc moc a moc pusinek malé Kájince, gratuluji novým rodičům k tak nádhernému, úžasnému vánočnímu dárečku 😵 To se snad ani nedá popsat, jakou já mám šílenou radost! Petis brzičko se zotav, naber síly a hurá domů s pokládkem v náruči. Kájince bych chtěla popřát nádherný život plný radosti, smíchu, štěstí a ukrutně pevné zdraví. Holky, zmákly jste to!!! Jste skvělý!!!! Mám z vás takovou radost!!!!

jitie
21. pro 2008

Peti, ještě jednou moc moc moc gratuluju 😵
Kačí a teď šup,šup ty 😎

lehna
21. pro 2008

ahojky.

Taky Peťce ještě jednou gratuluji. je to nááááádheraaaaaa. první sněhuláček mezi náma 😵 😵 😵

kacenka25
21. pro 2008

ahojky Leni

a máme zas o čem debatovat že? To je stejnak nádhera, naše první opravdové sněhulátko

lehna
21. pro 2008

ahooj Kačko🙂

a teďka je to fakt na tobě🙂

lehna
21. pro 2008

a tobě Hamiltona třeba ještě dělat nebudou,nedělá to každý doktor

kacenka25
21. pro 2008

zní to divně, Leni 😲
ale je mi dobře, nějak necítím, že by se něco mělo dít. To Petis cítila, že už se něco děje, když šla k dr. Já jdu až v úterý, uvidíme no. Jak říkáš, ta záda je mazec no, mě se uleví jen ve sprše 😀 asi tam budu bydlet. Od rána mě bolí podbřišek, přesně jak MS, akorát silnější. Já jsem nikdy bolestivý MS neměla, páč jsem jedla HA celou dobu, tak nemůžu usuzovat. Tohle je silnější, než jsem mívala.

kacenka25
21. pro 2008

Docela jsem o tom četla, když v pátek Peťka psala. Je to docela rozšířená metoda, ačkoliv jsem o tom v životě neslyšela 😝 . Holky kolikrát ani neví, že jim to dr. provedl. Zas na druhou stranu, urychlí se to.... Tak když je maminka nervózní a už ji fakt neba čekat, tak jí to pomůže no.

lehna
21. pro 2008

Kačko,
Peťku taky začal bolůet podbřišek jako na MS,tak že by jsme se taky od tebe dočkali vánočního dárečku? jéé, to by bylo krásnéééé🙂
u mě zas je blbé to,že já nevím jak MS bolí, nikdy jsme neměla problémy,tak nevím co čekat 😅

lehna
21. pro 2008

já vím,že se ten Hamilton dělá,a le nemusí to být pravidlo. a někdy se to urychlí a někdy zase ne. Peťce to pomohlo a některým holkám to taky trvá dýl,než to přijde. Peťa měla štěstí🙂

kacenka25
21. pro 2008

já taky právě nevím, jak bolí bříško při MS, páč jsem to nezažila díky HA. Jen než se to rozjelo, tak to slabě tlačilo na podbřišek. Tak teď to tlačí silněji než když jsem mívala MS (ty vogo to už je dlouho co 😀 ). Tohle nemůže být ončo, to měla Peťka, páč mě to bolí jakoby neustálým tlakem, občas silněji, občas to zeslábne. Kontrakce musí přestat a zas začít a opakovat se ne? Mě to spíš jen tlačí jako kdyby se děloha zvětšovala

kacenka25
21. pro 2008

ty jo, jsi chytrá, já o tom Hamiltonovi fakt v životě neslyšela!!! Až když jsem si o tom přečetla, tak koukám, že je to v podstatě normální 😲 To mě dostalo teda. Četla jsem tam, že to zabere 30-50% holek, tak to měla Peťka štígro. Navíc jí to zabralo docela rychle, v podstatě 24 hodin a měla Kájinku u sebe v náruči.

lehna
21. pro 2008

mě u MS ani nic netlačilo. poznala sjem jen podle tabletek,že to mám dostat,taksjem na to byla připravená🙂
no kontrakce to máš pravdu,že by měly být a pak přestat.
mě zas od včerejška pobolívá ta kost,co je u pipi, ta stydká 😅

lehna
21. pro 2008

no já se to taky dočetla až tady. pročítala jsem třeba různé diskuse jak se holky baví o porodu,tak psaly i o tom Hamiltonovi. takže proto jsem "chytrá" 😀

kacenka25
21. pro 2008

je to blbý, že to řeknu, ale teď už tě bude pobolívat čím dál častěji snad všechno 😅 zní to blbě co? teda aspoň já to tak měla. Chvíli dobře a chvíli tu píchlo tam píchlo a ta stydká kost se taky občas ozvala. Jen záda jsou standartně bolavá už od druhýho měsíce 😠 Teď už to asi nezjistím, ale tak nějak mi pořád vrtá hlavou, že je to ta plotýnka, co mi vylítla v březnu. On ten sval asi potřebuje regeneraci, aby se utužil a ne ho hned zatížit rostoucí dělohou a těhotenstvím. Myslím ten sval, co obaluje tu jednu plotnu, co mi vyběhla. Kdo to mohl tušit že 😅

kdepak, já kontrakce nemám. My si počkáme na pohádky a kapříka ještě doma a třeba na Silvestra? Nebo po novém roce? 10 dní přenášení tady nechávají být

lehna
21. pro 2008

já vím,že už to lepší nebude😀. jen si na to poblívání musím zvyknout. a halvně manža je ze mě celkem na nervy, tím jak e v noci furt převaluju a hekám,tak nespí ani on☹. pak je na mě protivný. no tak či já za to můžu? do prčic.
já mám záda celkem v pohodě celou dobu,ale teďka už skoro týden mě pobolívajík,protože to mám někde skříplé a nechce to povolit.

já taky chcu být na pohádky přes vánoce doma a pak kolem silvestra by se mohla Saša narodit.
no myslím,že kolem toho Silvestra toho bude více. Eximka, Ilonka 🙂

kacenka25
21. pro 2008

😀 no vidíš a prej jsem na řadě 😀 na Silvestra eximka, ilonka.... holky mě v poho můžou předběhnout 😀 příroda je kouzelná, ty jo, stejnak to je takový zázrak! Občas se zastavím a přemýšlím, jak to vlastně celé začalo a jak to uběhlo a jak to, že vidím jen kůži a bouli, ale když se podívám na obrázek novorozeňátka, je to malý člověk. A já pořád vidím bříško, ne miminko. Divný že? Prostě pod kůží je živý člověk, to je fakt zázrak, tohle mi hlava fakt nebere 😵 😵 😵 😵 Zázrak!

lehna
21. pro 2008

no ony to nečekají na Silvestra,ale začátkem ledna, takže můžete ještě rodit i spolu😀.
já nad tím taky kolikrát přemýšlím,kde se to miminko vlastně bere. a pak jak se narodí,jak to ta příroda prostě zařídila. to je fakt zajímavé.
Kači, když míváš kontrakce nebo ty poslíčky, tak miminko se v tobě normálně hýbe,že? a tuhne u toho i to bříško,že?

kacenka25
21. pro 2008

když mi tuhne bříško, tak v tu chvíli miminko necítím. celé to zdřevění a jakoby vystoupne obkreslený miminko, jestli chápeš co myslím. prostě vidím hranatý tvary zadečku u žeber. jo a bolí mě to. na tom monitoru jsem to teprve pochopila, protože jsem pořád nevěděla, co to je to tvrdnutí bříška. no a když mě začne současně bolet v zádech, podbříšku, pak celým bříšku a jde to až do stehen, miminko necítím ani trochu, páč mě bolí všechno a tak nestíhám sledovat jestli i miminko 😅 a hlavně jsem celá zpocená fuj

lehna
21. pro 2008

aha,rtak to asi taky pohcopím taky až na tom monitoru. jdu 29.,tak snad se něco dozvím. to jsou stavy. snad poznám kdy začnu rodit 😀

kacenka25
21. pro 2008

asi jsem blbá, ale já to fakt nevěděla, co je to tvrdnutí. Myslela jsem, že to je jako pohyby miminka. Na tom monitoru ti maluje jedna křivka srdíčko Sašenky a druhá ti maluje činnost dělohy. Cítila jsem, jak se Kubí začíná sebou házet a kopal mě a koukám, co na to ta křivka. A ono to namalovalo čáru čím dál vyšší až nahoru (100 jsem měla snad 10 vteřin, ty jo to byla bolest) a pak se to zmírňovalo. Tak z toho jsem pochopila, že to je to tvrdnutí, páč v tu chvíli jsem měla bříško jak kámen. Na tomhle to pochopíš nejlíp, co to přesně je. Já to totiž jinak fakt nepoznala. Přesně jak píšeš a jak mi psala Petis (byly jsme na tom stejně obě dvě) jak to jako poznám, že to je porod a kontrakce?

lehna
21. pro 2008

asi jsem blbá s tebou,no. pořád si to totiž nedokážu představit jak to bude probíhat a jak to poznám. tvrdnutí občas mám, ale hned se mi Saša začne u toho hýbat a za chvíli to přestane. no snad se toho monitoru dočkám a nebudu dřív v porodnici než na něm 😅 .

kacenka25
21. pro 2008

tyhle otázky a pochybnosti má každá. Je to něco novýho, co neznáme a proto tomu nerozumíme. Nicméně ty bolesti holky popisujou tak velký, že je určitě nemůžeme nepoznat. To je jediné, co vím 😀 😀 😀 . To ostatní se můžeme jen domnívat, co jiného nám taky zbývá. Petis je šikulka, holka naše zlatá, my si tu povídáme a ona třeba kojí Kájinku 😵 😵 😵 Pořád na ni musím myslet, já mám tak šílenou radost za ni!!!

lehna
21. pro 2008

já si to taky furt říkám že to prostě musím poznat.
Já na Peťku musím taky pořád myslet, musím jí napsat jak se jí daří. prý si taky užila,že měla konrakce co 5 minut, ale otevřená jen na prst. ale zase to měla docela rychle za sebou,13hodin není moc

kacenka25
21. pro 2008

13 hodin říkáš? ty jo, teda to jde. elis chudák psala 22 hodin. nebo aurelia? teď se mi to pomotalo. Mám takový plán, chtěla bych co nejdelší dobu bolestí strávit doma, ale jak to bude pak v reálu těžko říct no

lehna
21. pro 2008

13hodin je paráda. na prvorodičku. jéé, kéž bysme to měly taky takové. jenže to nemůže nikdo vědět.
no plán máš dobrý,ale realita bývá většiou jiná 😀 😀

kacenka25
21. pro 2008

moje kamarádka jo: šly jsme na večeři, asi v půl desáté jsme se rozešly do domovů, říkala, že ji najednou začaly bolet kyčle, tak že si jde radši lehnout, ať se nepřepíná. byla 35+6tt. v jednu hodinu po půlnoci jí praskla plodová voda a v půl šesté ráno se Anička narodila. Byla 36+0. Dobrý co? To byl porod panejo!

lehna
21. pro 2008

ty brďo, to byla teda nádhera.
moje kámoška v srpnu: v 0.15h šla na záchod, vrátial se do postele,začly jí kontra po 10ti minutách, v jednu jeli do porodky a 8.08 byla Baruška na světě. taky rychlovka.

kacenka25
21. pro 2008

to jsou takový ty šťastnější příběhy, připadá mi, že jich je míň než těch, že se holky 24 hodin trápily s bolestma. Někteří rekordmani i dýl, to si nedovedu představit ☹