Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

lehna
21. čer 2009

Jíťo, no za překlepy se omlouvat nemusíš, každý chápe co jsi chtěla napsat 😎 😀 . dyť já jich tam taky mívám hafooo 😀
Nooooooooo na zoubeček to fakt vypadá a Jitulko, my už v noci nespíme skoro týden 😅

Peti- no vypadá to tak. jsem ti psala ráno sms, tak nevím zda ti došla 😅

JIank jsem psala Maky, v pondělí nebo úterý se chystá tady za námi a ukáže nám Adámka. zatím je v pohodě, hodně odpočívá, ještě pobolívá šití. Šimonek má brášku rád, mazlí se, manžel taky hodně pomáhá,takže je zatím v klidu 🙂

luckamb
autor
22. čer 2009

Zdar maminy a skoromaminy 😀

kaca007
22. čer 2009

amel a maky! velká gratulace k miminkům
leni...to to letí, nedávno jsi čekala sašenku, pak se narodil štěpánek a ted už bude mít první zoubek...no jo, naší ameli jsou v neděli 3 měsíce 😵

jitie
22. čer 2009

luci ahoj, jak je??? 🙂

leni, aha, tak to si to užij, já si teď nespávám dopředu 😀
kačí, 3 měsíce 😲 no to my ani neříkej, i když já budu za dva týdny v pátým měsíci 😀 letí to hrozně rychle

luckamb
autor
22. čer 2009

Jitu, mám se fajn. Děkuju za optání. Jen to počasí mě hrozně rozčiluje. No jo, ale nenadělám nic. Jak je tobě?

maky82
22. čer 2009

Ahoj tety, tak vás konečně zdravíme z domova s Adámkem a všem vám přejeme za krásný gratulace 🙂 málem mi ukápla i slzička, když jsem to četla 🙂
Právě se nám podařilo usnout, snad stihnu ještě stáhnout fotky. Malej je zatím zlatíčko, v noci se budí po 4h, ve dne tak po 2, jak kdy no. Všichni jsou z něho nadšení, Šimon pomáhá a naštěstí se zatím žádná žárlivost neprojevila. Chová, tulí se, pusinkuje...I manžel byl o víkendu vzornej, pořád hlídal Šímy. Jen já nějak nestíhám, jak bych si představovala. Ale to asi znáte. Měla jsem hodně praní, žehlení, dneska jsem byla nakoupit, u dr.a na pojišťovně.

Jiti, tobě to teda letí, teď koukám na tvoje týdny!! 😉

Jdu se vrhnout na ty fotky, nelekněte se pak našeho buclíka 😀 😀

luckamb
autor
22. čer 2009

Ahoj Maky, malej je krásnej. Už jsem ho přidala do našeho společného albíčka. Představ si, že můj brácha se jmenuje Adam a narodil se 16.6. 😀
Ty jo koukala sem, že už se nám narodilo 12 miminek, 2 čekáme a už jen já, terc, martek a stroužina jsme v oddělení snažilek. To je dobrej rachot 😀

lehna
22. čer 2009

Maky-malý je úúúúúúúžasnýýýýýýýý. takový ňufínek🙂. ani nevypadá,že je tak veliký🙂. teda a jakou krásnou orchej si dostala od manži. to kloouk dolů před ním, že jsi i něco dostala,za to že se tak k tobě chová 😵 . já kytku teda nedostala ☹

Kači007-no koukám koukám, že vám to teda taky pěkně letííí.kde jste proboha vzali 3 měsíce, dyť si teď rodila 😲 , no my vlastně všechyn jsme teďka rodily. je to hrozné jak ten čas letí, Kájinka s Kubíčkem už mají 6 měsíců. je to vůbec možnééééééé?????????????

JItuloko- a ty bereš kde ty týdny,to je taky síla. za chvíli budeš rodit i ty 😉 😅

a Lucimb- noooooooooo, pěkný seznámek miminek a ty se s ostatníma z oddělení snažilek taky brzy přidáte, do konce roku budete těhule všechny!!!! 😎

maky82
22. čer 2009

ahoj Leni, taky jsem byla překvapená, když mi tu orchidej dal...a pak jsem zjistila, že to bylo na popud jeho sestry. Ale i tak, snaha se cení, že jo. Tolik peněz ho stála 😀

lehna
22. čer 2009

Maky přeéééésně táááák, i to se cení 😀

lehna
23. čer 2009

no tady se to zase flákáááááááááá 😢 😠

jitie
23. čer 2009

ahoj holky 🙂
maky, malý je moc krásný 😵 a hlavně na té fotce, kde jsi s oběma klukama, tak ti moc sluší 😵

jj, týdny letí, a doufám, že se ke mě co nejdřív přidají další holčiny 😵

kacenka25
24. čer 2009

Maky, chtěla bych ti i já pogratulovat, přeji malému Adámkovi, ať se mu na světě líbí, ať je hlavně zdravý jak řípa a ať dělá rodičům jen radost. Byla jsem mimo dosah internetu, nemohla jsem napsat. Ačkoliv mě Lehnička informovala. Fotky jsou teda naprosto úžasný, ježiš krásný malý miminko 😵 😵 A jak dělá ty ksichtíky, no to je bomba, je fakt krásňoučký. Na té fotce s oběma syny ti to strašně sluší, vypadáš fakt hrozně šťastná a spokojená 😉 Kochala jsem se tady asi deset minut, pořád jsem to rozklikávala dokola. Opravdu krásnej synáček.

Jak tady probíráte ten čas, jak letí, tak to se přidám. Je to fičák, Jíťa má za chvíli polovinu za sebou a bude máma, my s Petis máme půlroční caparty a převtělená Sašenka zubisko! 🙂 Úžasný, jak to ta příroda zařídila. Terci, Luci, všechny sněhurky zbylé honem honem taky // 😉

luckamb
autor
24. čer 2009

Ahoj berunky,
Kačenka: taky jsem si tu fotku, jak tam je maky s obouma klukama prohlížela několikrát. Moc jí to tam sluší.
Lehna: Leni, tak to sem fakt zvědavá, jeslti nám to do konce roku vyjde všem 😀

kacenka25
24. čer 2009

I na tý úvodní stránce občas juknu do alb cizích maminek nebo těhulek, kolikrát tam jsou tak nádherné fotky! Člověk by ty mrňousky nejradši pořád ňuchňal v náruči a pusinkoval 😵 😵 😵

maky82
24. čer 2009

Děkuju Katy, potěšila jsi mě 🙂

tercie
24. čer 2009

Čau ženy, koukám co je novýho... holky ti vaši mrňousci jsou úžasný 🙂

No a ani nemám conapsat, u nás nic novýho... tak zas přijdu podívat co bude novýho u vás jo? 😉

kacenka25
25. čer 2009

ahojka po ránu,

Maky, teď už tě bude těšit všechno na světě 😵 😵 😵

Tož my jsme byli včera na šestiměsíční kontrole, poslední hexa a předposlední Synflorix. Všechno dobrý, ten ekzém je prý malý, no nechtěla mu dát paní dr. žádné masti ani léky, že to má v malém rozsahu a je škoda ten maličký organismus zatěžovat léky, když to není nezbytně nutné. Váží 7550 g 😵 a měří 68 cm. Kusanec co? Prý se na půl roce dětí má zdvojnásobit jejich porodní váha, tak nevím, 3220 x 2 = 6440 g, tak to máme kilčo rezervu 😀 Ale neva, oni to stejnak vyběhají. A zase očkování zaplať Pánbůh dopadlo bez reakce. Jen malej vypadá jak testovací zvíře, chudák, na obou nohách vpichy a náplast ☹ . Žádná teplota, žádné fňukání, no prostě normální odpoledne jako jindy. Jsem ráda. Uf.

Terci, tos nám toho moc neřekla 😅 ale až budou novinky, určo písneš že jo?

maky82
25. čer 2009

ahoj Katy, to jste teda kus chlapa, jen co je pravda 😀 Malej dneska v noci nějak nemohl zabrat, koukali jsme na tv (mezi 2.a3.!), pak jsem s ním chodila po ložnici a už se hezky pronese!! Hrozně mě bolí záda a do toho ještě toto - nosit ho. Ani nechci vědět, kolik váží. 7.7.máme poradnu, tak to se asi s paní dr.zděsíme 😀

Holky, viděly jste ty povodně? To je hrůza, kde se to bere. Včera mi tu jedna starší sousedka řekla, že je to od Japonců, že zkoušejí nějaký jaderný zbraně, že toto teda nebývalo... 🙂

luckamb
autor
25. čer 2009

Ty povodně sou hrozný. Ale moje babička myslím, říkala taky něco o jaderných zbraních a tak 😀

lehna
25. čer 2009

dobré ránko,

Kačko- no tak to my jsme o měsíc mladší a ŠTěpík takovu váhu měl jak mu bylo 4,5 měsce 😅 😀 i výšku 😉 . takže nám hooodně naroste🙂. jsem zvědavá kolik bude vážit za 14 dní, to jdem na KO. přes 8 to bude 100%🙂
hold bude veliký po tatínkovi, se divím,že se narodil takvý maličký 😀

Maky-fotky jsou opravdu úžasné a taky musím říct,že ti tam s klukama mooooooc sluší. vypadáš spokojeně a šťastně🙂. to chození po ložnici znám🙂. taky jsem měli občas takové noci. teďka nám rostou zoubky,tak se budí co hodinu a půl a já jsem přes den totálně vyřízená☹.

luckamb
autor
25. čer 2009

Jo holky a já byla včera hrát poker a spát jsem šla ve dvě. Takže tu dneska sedím a čumím jak žluva 😀

maky82
25. čer 2009

Leni, tak to ti nezávidím. Člověk si ho nechce rozchovat, ale když neví, co mu je a pomáhá jen to chození, tak mi asi nic jiného nezbyde. V 9 se najedl a spí v postýlce. Teď mu chci rychlo objednat přes net hrazdičku do postýlky.

Luci, tak běž chrupčit, ne? Aspoň chvilku... 🙂 Že by ty babičky měly pravdu?? 😀 😀

luckamb
autor
25. čer 2009

Nemůžu, musím být do 4 v práci 😀 Leda bych zalezla pdo stůl a spala a spala a spala 😀

amelie001
25. čer 2009

Takže taky se přidávám...
Byla jsem hospitalizovaná 9.6.2009,kvůli problémům v těhotenství,byl mi plánovaný císařský řez.10.6. mi primář udělal prohlídku a od té doby to jelo. Odešla zátka,zvětšující se pocity na menstruaci.Hlídala jsem si to...Doktorka už něco začínala tušit.Jelikož mě kvůli místu museli uložit coby bezdětnou na šestinedělí a pak zase přestěhovat na gynekologii,se mi sestřičky smály že jak mě přestěhují na gyndu budu brzo zpátky.No tak jsem byla umístěná na normální gynekologii,na nadstandart,který jsem neplatila,jsem si myslela že si ho užiju.Začaly návštěvy a já byla v pohodě.Poslední přišla mamka a bratranec a já si myslela jak se v klidu budu dívat na televizi.Skončila tehdy Ordinace v Růžové zahradě a já zadřímla.Došla mi smska od manžela a najednou v posteli záplava.To bylo 11.6.-22.30.Manželovi jsem ani nestihla odepsat.Utíkala jsem na wc a celá vyjukaná ze zelené plodovky jsem volala sestřičku,jestli je to ono.No ona došla co se jako děje.Tak mi vzala vložku a utíkala pro ten tester,přišla a říkala že je to ono,že už volala doktorce na porodní sál,že se mám zase sbalit a že jdem.Tak jsem si to pěkně po svých přišla na porodní pokoj,tam už bylo připravené KTG,na ketré mě hnedka připojili.Pak přišla naše paní doktorka co jsem k ní chodila do rizikovky a říkala že to bude ještě nadlouho.To mě začínalo děsit,protože na pokojíčcích vedle se vesele rodilo a mě strašilo,že tam budu dlouho sama.Čas letěl,porodní asistentka mi udělala klystýr,to jsem byla otevřená na 4 cm.Došla jsem si na porodní pokoj a to byly asi dvě ráno a volala jsem manželovi že rodíme.Přijet ale měl,až kolem čtvrté.Byl docela překvapený....No ve čtyři přijel,naklusal tam v eráru a začal mě utěšovat.Pořád mi říkal,že neví jak mi má pomoct.Bolelo to jak blázen,nějak kolem páté jsem se šla sprchovat a opřená o balon,jsem klečela ve sprše a manža mi sprchoval záda teploučkou vodou.Pak jsem zabalená v prostěradle naklusala na lehátko,kde jsem na radu porodní asistentky ležela na boku,že je to lepší.A bylo,na zádech mě to strašně bolelo a nemohla jsem vydržet.Nějak před šestou ráno,přišla doktorka a viděla zvětšující se kontrakce a to už konečně bylo na porod.Takže na třikrát jsem zatlačila a malý byl venku,placenta na dvakrát.Pak přišlo šití,u kterého jsme si s doktorkou povídaly o dietě,že mě vlastní rodina chce zabít,tím jaké kalorické bomby mi nosili.Manžel se vrhl na focení malého.Náš Dan se narodil v 6.27-12.6.2009-měřil 49 cm a vážil 3050g.Apgar skore-10.

Porod v Uherskohradištské porodnici,byl pro mě nezapomenutelný zážitek.Všem moc děkujem.

luckamb
autor
25. čer 2009

Teda Amel, to je podrobnej popis 😀 TAk hlavně, že jste to takhle zvládli a máte to za sebou 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

kaca007
25. čer 2009

maky...krásný fotky
u amelky to vypadá na pohodový porod 🙂

kačenko a ostatní kdo očkujete synflorix, psala si že v půlroce dostane předposeldní synflorix, takže jste očkovali 4 dávky?
a vždycky současně s hexou? nebo jak?
já asi nechám očkovat nejdřív hexu a s druhou hexou začneme synflorix, mudr. říkala, že uvidíme, podle reakce na první hexu

jinak mi byly dnes na 3-měs. prohlídce, miry 5900g, 63 cm
hexu nám nebodli, páč ještě není zcela zahojené ramínko, takže jí ho vyčistili a hexa až za měsíc. trošku jsem překvapená, bojím se, aby vše bylo ok, když malá nebude další měsíc očkovaná. vlastně bude oočkovaná o měsíc dýl...
po první hexe nás ještě čeká píchání oušek...bojim bojim.

sluninka
25. čer 2009

amel...jéééžiš,tak to jsi měla krásný 😵 to je super, takže sis to "užila" v plný parádě 😀
Daneček je fešák, ještě takovej majinkej bobánek😉 těšíme se na další fotečky 😉

kacenka25
26. čer 2009

amelko teda to byl popis, tedy takhle jak to popisuješ bych se nebála rodit 😀 zní to v podstatě jako normální den 😀 já tlačila hodinu a půl a Kuba pořád nechtěl ven, naprosto vyřízená ☹ Ale hlavní je, že to máte zdárně za sebou.

Kačenko čauky Synflorix je naopak dobrý očkovat naráz s hexou. Jednak Synflorix děti nebolí a druhak je velice dobře snášen s hexou, proto doktoři chtějí očkovat naráz. Kubíček neměl ještě žádnou reakci, fakt v poho. Už bychom měli taky poslední, jenže já jsem nějak zapoměla si říct o recept, abychom mohli očkovat spolu s první hexou. Tak je to posunutý no. Těžko říct, nejsem doktor. Ale slyšela jsem víc názorů, že Synflorix děti téměř nebolí a že na něj nejsou reakce, ty jsou na hexu. Ale stejně v den očkování pořád nosím v kabele čípky proti horečce 😀 naštěstí zbytečně 😉 . Neboj se, když jí neoočkují další měsíc, snad nechytne za tak krátkou dobu nějakou z těch chorob, proti kterým se očkuje. To by musela být s někým nakaženým a to už dneska v ČR asi nedopadne, když jsou očkovaní všichni. Tak to holt Natálce píchnou o měsíc později. Tuším, že Petis taky nějako pořád odkládali očkování pro Káju, ta byla nastydlá, tak taky neočkovali. Toho se neboj.

Sluni ahojka hele vám to sluší na té společné fotce! Žjova!