Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

kacenka25
14. srp 2009

ahojka holky

Petis vítej doma 🙂 taky jsme se na tebe těšily. S tou firemní akcí je to složitý rozhodování. První pozvání a ještě k tomu od vedení firmy a první nemoc Kájinky. Já bych se omluvila a zůstala s malou doma, jenže my máme blbý vztahy v práci, takže já bych vlastně ani nemusela přemýšlet ☹ Ale jestli je manžel názoru, že to zvládne, tak jdi, fakt aspoň vypneš a na chvíli se odreaguješ. Taky bych v noci nespala a pořád kontrolovala, kdyby se něco dělo. Chudák Kája, takový vysoký horečky, beruška jedna ☹ . Ale ona se zas uzdraví a bude čiperka lítat po bytě jak divoška.

My jsme taky pořád ve střehu, nejde ani na chvíli vypnout, Kubí pořád někam leze něco zkoumá do něčeho strká prsty..... Šla jsem si čistit zuby, manžel hlídal a když jsem se vrátila, měl Kubi šrám na čele a na hlavě u fontanely. Prej se praštil o roh jídelní lavice ☹ . Je to pořád dokola, co? Šmejdí kolem nábytku a jak se neudrží na nohách lup už je na hlavě... Jedna modřina na hlavně je fakt extrovní.... Jak když žuchne do borůvek 😀 . Brečí jen chvíli a hned zas někam leze a štrachá ve skříních, koukala jsem, že Petis má taky dcerku zvědavku 😀 😀

kacenka25
14. srp 2009

Ještě jsem chtěla napsat, že se Kubi naučil perfektně dávat najevo svou náladu a svéhlavost. Prostě ovoce nechci, já chci jen kupovanou přesnídávku. Zpočátku hamal krásně, pak přestal chtít moje svačiny, jen kupovaný, teď se ho snažím zas naučit na normální ovoce. Včera nechtěl fakt nic, pak dostal hlad, fňukal a už jsem nevěděla, co mu dát. Otevřela jsem activii a slupnul ji asi za dvě minuty celou 😲 a pořád otevíral pusu i když už nebyla chudák. Nakonec se dal do pláče, jenže jsem nevěděla, když má poprvé v životě jogurt, jestli mu můžu dát dvě krabičky najednou... Tak jsme chovali a nakonec to spravil bazének a bylo po pláči 😵

petis
14. srp 2009

Ahojky,

díky.

Jj, s tím rozhodováním je to složité, ale nakonec na chvíli půjdu, pojedu autem, zdržím se tak 2 hodinky a pojedu domů. Kájinka dnes skoro pořád spinká, to je dobře, spánek má léčit, že?
Dostala i 1/4 Diazepamu, to se dává, když jsou velké teploty, tak aby u miminka nedošlo ke křečím. V 10 hodin měla zase 39,3. Ach jo. Mělo by to trvat tak 3-4 dny, ach jo, kéž by to skončilo dříve.
Před námi to měla i Anetka, holky jsou si fakt nejen podobné, ale i stejně marodí. Prdelky naše.

Já jsem dnes Káji vůbec nedávala papat, dostala jen mlíčko a asi to tak budu muset praktikovat, než jí bude líp.

Kači,
jj, Kája je zvědavka. Teď se u všeho staví, už mi vyleze i po 3 schůdkách z ložnice do obýváku. Taky od ní nemůžu odejít, když jdu jen na WC, tak musí do ohrádky.

luckamb
autor
14. srp 2009

HOlky moje,
na týden se s váma loučím. Jedu v neděli na tu Smržovku, domů se vrátím v sobotu, takže se tu potkáme až příští pondělí. Přeju vám všem pohodový týden a myslete na mě. Pa pa pa.

tercie
14. srp 2009

Jejda Peti, beruška malá, tak ať se z toho brzo dostane. Mojí kamarádky Karolínka má teď zrovna neštovice, tak Káji mají asi nějaký blbý období.
S tou sejšn do práce bych to taky udělala jak píše i Káťa, určo malou z hlavy nedostaneš, ale když se taťka nabíd, tak ať hlídá, však s ním Karolínka bude v dobrých rukou (krále Miroslava 😉) a ty se pobavíš s kolegama, odreaguješ a pak budeš zas mamka na plnej úvazek 😉

Luci ty si to krásně užij na dovolený a naber sílu, ať ti v září klapne ta laparka a ať je volná cesta k miminkovi 😉

Holky zítra se zas sejdem s Jitie, v lesoparku v Chomutově, tak vám zase hodíme nějakou fotku, třeba s velbloudama 🙂

tercie
15. srp 2009

Ahojky, tak už jsem tu, s Jiti jsem se rozloučila a teď stahuju fotky 🙂 tak až to bude něco vám sem hodím.

Jiti bylo to zas moc super, těším e na příště 🙂 Co Natálka, bude chtít ještě někam chodit? 😀

maky82
17. srp 2009

ahoj holky, sluníte se? já tu měla kámošku na melír, dětičky byly hodný, Šíma je u babičky, tak mám docela klid. Jen Adamovi se po 10minutách nelíbí v postýlce...

Jitie, máš nádhernej kočárek 🙂

fim
17. srp 2009

Ahoj holky, nakukuju, jak se daří Jitie a koukám, že Míše je taky v očekávání. Držím pěstíííííí. 😵 😵 😵 😉

jitie
17. srp 2009

ahoj holky 🙂
máme se moc fajn, nic nám nechybí a zvesela kyneme dál 😀
maky a fim díky 😉

míšo, mě se taky výlet moc líbil, ZOO je moc pěkná, jen škoda toho safari, příště vyrazíme třeba na oplatku do Varů 😉 Naty byla utahaná,ale ono jí to neuškodí, pohyb jí jen prospěje 😀

tercie
17. srp 2009

Fim moc moc díky 🙂 Jak vy se máte s Toníčkem, co je novýho?

Maky bodejť, u mámy je nejlíp 🙂

Jiti příště buď prubnem ten safari expres ještě jednu a uvidíme, a nebo fakt do těch Varů, ale tam to tak záživný není, krom těch oplatek 😀 Však to ještě naplánujeme 🙂

Holky zejtra nám kolaudujou čističku, tak držte palce ať nám to dají 🙂 A barák bude 8.9. to držte radši i na nohou a i dětem 😀 To budou nervy...

jitie
17. srp 2009

míšo,budu držet palce,ať to dobré dopadne!! na chalupu jedeme od 28.8. - 2.9. tak když budeš mít čas něco naplánujeme 🙂

tercie
18. srp 2009

Jiti já myslím, že toho na práci mít moc nebudu, tak něco vymyslíme 🙂

Jo a čističku máme zkolaudovanou, teď jen přijde poštou rozhodnutí, tož to by bylo v suchu, ještě toho osmýho barák a můžem se stěhovat, já se snad nedočkááááám 🙂
No a pa už jen klidný těhulkování,žádný lítání po schodech v noci na záchod, tam věčná fronta a soukromí a klid. Už aby to bylo !!!!! 😀

petis
18. srp 2009

Ahoj holky,
tak máme nemoc za sebou, teploty měla "jen" 2 dny, pak byla 2 dny osypaná, dnes už skoro není, tak jsem moc ráda.
Má teď nějaké ukňouranější období, ach jo, hračky ji neba, nic ji neba, jen chce po mě lézt, no někdy je to o nervičky.
Asi nám rostou i další zubany, nahoře i dole jsou vidět bílé tečky😉
Dnes jsme si koupili videokameru, tak budem točit a točit 🙂

Tak kde máme fotečku vašeho "srazíku", holky? Super, že jste si to užily!!!

Míši,
paráda, že máte čističku za sebou a s baráčkem to dopadne taky dobře, uvidíš 🙂

Přidala jsem pár foteček do alba a víc jich je na : http://petiska.rajce.idnes.cz/Karolinka_od_pul_...

lehna
20. srp 2009

ahoj holky,

tady moc zas nežije, co? ☹

no my jsme v jednom kole. tento týden zas lítačka po doktorech se Štěpim kvůli té jeho veliké hlavičky. no už se to celkem srovnává, na neurologii doktorka byla z něho hotová, jak je šikovný a že teda- opět zopakovala tu větu, že velikou hlavičku má teda rodovou. ale přece jen máme přijít za dva měsíce jak se celkově vyvíjí a co umí🙂.
dneska jdeme na sono, to zas bude křiku,ach jo. snad to bude taky o.k. a nález bude stejný jako minule, žádné zvětšení🙂.
no uvidíme.

Peti- super, žýe Kájka to má za sebou a nebylo to nic vážného-možná asi fakt ta 6tá nemoc 😉
Fotečky jsou super, taky se chystám nějaké přidat🙂

Míšo-supééér, že už za chvíli budete ve svém. to už uteče,neboj🙂. paráda🙂

lehna
20. srp 2009

tak fotečky jsem nějaké přidala🙂

maky82
20. srp 2009

Leni, malej je hezkej, máš pěkný fotky 🙂

U nás docela dobrý, pořád přes den nespí, nají se a po jídle si hodně cucá ruce. V noci je ale naštěstí pořád hodnej.

Dneska má prý být ještě poslední den hezky, tak se odpoledne chystáme grilovat, přijde švagrová s děckama a budeme se i koupat. Já se koupala v bazénu včera a bylo to super... 🙂

maky82
20. srp 2009

Jo a taky jsem si nechala udělat hodně hustej světlej melír... 😉

puckalucka
21. srp 2009

Ahojky,
Lení, takže Vás ještě pořád budou mučit u doktorů ☹ ?, je to ale pořád lepší než kdyby byli laxní 😉 . Štěpulka je krásný a hlavičku má taky hezounkou, hold má větší mozek než jsou doktoři zvyklí a jim to nedá spát 😉 🙂 .
Maky hoď fotečku nových vlásků 🙂 .
Jinak Matějíno nám včera spinkal přes den naprosto úžasně a budil se po 3-4 hodinách zato v noci se budil s pravidelností po 2 😒 . Lepší by to bylo naopak, ale nestěžuju si 🙂 . Kojení nám zatím jde a malý je jak otesánek 😀 . V pondělí jdeme na kontrolu v 6 týdnech, tak nám ho pěkně zkontrolují a zapíšou ortel=jeho váhu do knížky 😀 . Jinak je to celý tatínek, jak vzhledově, tak povahově 🙂 . Otec je jistý, matka neznámá 😀 😀 . Já jsem byla jen box ve kterém se vyvíjel 😀 😀 😀 .Je to vztekloun, jakmile mu něco nejde hned, tak se vzteká přesně jako táta 🙂 . Dost nás trápí prdíky i když si sakra dávám pozor, co jím. Dáváme mu i kapičky na prdíky, mažeme pupík, zvedáme nožičky, ale je to pořád stejný ☹ , nemáte nějaké jiné rady???
Jinak Vás Matěj všechny moc pozdravuje, hlavně starší holčičky 😉 😀 .

tercie
21. srp 2009

Ahoj holky 🙂

Peti to je dobře že jste se z toho vylízaly 🙂 A co se týče fotek ze srazíku s Jiti, tak asi nebudou, páč jsme fotily zvířátka, a sebe spolu jsme nějak zapomněly vyfotit, viď Jiti 😀

Leni malej se u toho piva na fotce tváří jako starosta 🙂 jak je takovej vážnej 🙂 tak ať vám dobře dopadnou vyšetření a nestrašej vás!!!

Maky hoď nám fotku vlásků 😉 Takže z tmavší jsi šla opět na blond? 🙂 Bazén závidím, ten my ještě nemáme, a asi ani mít nebudem, bojím se že bych se nezbavila příbuzenstva, že by u nás byli u bazénu pořád... to si radši napustím lavor a dám si do něj nohy 😀

Včera jsem myla věci po malování, tak jsem si užívala vody, ráchala jsem se pod hadicí, a děsně mě ta práce bavila 😀

Holky v pondělí v deset mi držte palce, jdem na první UZ a asi nás pošle na genetiku abysme byli pod dohledem hned od začátku... to budou zas nervy 😔

Holky co eximka, dlouho tu nebyla, víte o ní někdo?

Tak balím, jdu se rozezpívat, jdeme ve dvanáct zpívat s kamarádkou do kostela, je tam nějaká soukromá mše a objednali si nás na dvě písničky, tak ať si netrhnem ostudu 🙂 ani si nemůžu dát štamprdličku na kuráž, budu to muset zvládnout bez podpory 😀

Papa

jitie
21. srp 2009

Ahoj holky 🙂
jj, nějak sme zapoměli se spolu vyfotit,tak příště 😀

koukám, že prckové nám nějak marodí, hlavně ať jsou brzo zdraví jako rybičky!!! 🙂

u nás všchno v pořádku, jen tohle počasí je hrozný, u nás je dusno jako blázen, čekám na ty zvěstované bouřky a ochlazení jako na smylování 😝

s eximkou jsem si psala asi tak před měsícem, mají se fajn, už sem moc nechodí, věnuje se malé 😉

maky82
22. srp 2009

ahoj holky, jak se máte o víkendu? my chtěli jet do Letovic na ukázku bitvy z 2.svět.války, manža se Šimonem se ráno někam vytratili a zatím ještě nepřišli.

Adam je docela dobrej, včera jsem byla se šimonem po týdnu na kontrole na chirurgii a chudák vyfasoval dlahu na prst. Má to mít týden a už včera fňukal, že ho to bolí a že to nechce. Nesmí to namočit, hrát si naštěstí může normálně, ale bude to s ním hroznej týden. Adam byl v Blansku strašně hodnej, v kočárku spal, u našich ležel na pohovce a pozoroval stromy. Tady by se mi to nestalo, aby byl tak dlouho hodný. Jdeme uspávat, už se mi tu vztěká.

Fotku vlasů časem, jo?

Mějte se hezky a buďte všichni zdraví 🙂

lehna
22. srp 2009

ahojky při sobotě🙂

malý taky usnul, od šesti zas vzhůru.

jdu podat info, že jsme na sonu dopadli supééér. hlavičku má pořád stejnou, stále stejný nález, tak máme přijít koncem listopadu,že se budou jen koukat,dokud fontanelka nesroste🙂, aspoň,že na to CT nemusíme🙂.

Maky- tak na fotečky nových vlásků jsem mooooc zvědavá 🙂. a co dělal Šimon, že mu ten prstík museli dát do dlahy? chudák, teď nevím jestli on nebo ty🙂. si užiješ, jak bude pořád fňukat,že ho to bolí. a co manža, pomáhá s Adámkem? Asi ti šli ráno pro snídani,ne? užijte si výlet🙂. my jsme chtěli dneska do ZOO,ale jaksik bude pršet☹. no ale taky konečně,po těch hicech. zítra se nikam nedostanem, v TV jsou formule 😠 😠 a manža MUSÍ koukat 😠

Pucííííííí- ahoooooj, to je fajn, že se máte dobře. no spánek máte celkem o.k., teda je fakt, že si to Matěj trošku přetočil, že přes den sí dýl jak v noci🙂. u nás se pro jistotu budíme stejně jako přes den, aby jsme z toho nebyli zmatení 😀 😀 .
Jojo, ještě mu tu hlavičku makovičku budou kontrolovat, ale už je to v o.k., celkem se mu srovnává i obvod,takže prostě má rodově větší hlavu po taťkovi, noooo. no a na prdíky, my používali fenyklový čaj-taky mu klidně sem tam dej, jsou od ukončeného druhého týdne, takže v pohodě a pak kapičky Sab simplex a šlo to super.

Jit- super,že je u vás vše v poho. jj, počasí je v těhu děs. ty vedra se snášejí blbě v normálním stavu,natož tak v těhu🙂. dneska už se trochu ochladilo, tak se hned jinak dýchá🙂. ale v noci bylo dusno, jsme nemohla ani dýchat,štěpi pořád odkopaný,ale spal relativně dobře. aspoň, že tak🙂

no to jsem se rozepsala🙂

jinak děkujem za pochvaly fotek.
On ten náš model, když vidí foťák, taks tváří strašně důležitě 😀

kacenka25
22. srp 2009

ahojky

Luci, my jsme to překombinovali a ze Smržovky odjeli v neděli, kdy jsi tam přijela a tenhle víkend jsme tam nejeli, museli jsme zůstat doma. Škoda, já to plánovala..... Manžel má i dovču, tak by to bylo fakt super, škoda jen, že jsme zůstali tady no....

Těhulky, v těch vedrech je to mazec že? Mám teplo ráda, ale je mi líto miminek a těhulek..... Ty to asi snášejí blbě. Naložila jsem se ke Kubovi do bazénku a vegetili jsme si 😝

Hele Leni, zaplať Pánbůh, že to máte z krku! To se člověku uleví viď? Sice kontroly budou, ale jak se růst zastaví, je to dobrý. My jsme si taky oddychli od ledvin, měla jsem strašnou radost. Nejenže pánvička přestala růst ale dokonce má i normální velikost. Tak už tam taky nemusíme, byla jsem strašně ráda a spadl mi šutrák ze srdíčka. Přeci jen svoji nemoc člověk nějak překlene, ale o to robátko se máma bojí víc.

maky82
22. srp 2009

Neteř mu přivřela prsty do branky. Měl to fialový, dr.říkal, že by se to mělo zlepšit, ale bohužel, dlaha ho neminula. Asi ho prý bolí ta obinadla na ruce, možná to má stáhlý...musí vydržet, než se to povolí. A možná ho taky bolí ten článek, jestli tam opravdu má nějakou prasklinku, jak dr.říkal.

Výlet se nám vydařil, i když s jednou chybičkou. Děti byly super, Adam 3hodiny spal, ale sotva začala hlavní bitva, začalo lít. Tak jsme to zabalili a jeli dom. Viděli jsme jen nálety letadel a střílení vojáků, o nájezdu tanků už si můžeme nechat jen zdát 🙂

No kdyby snídani Leni, tak je to super 😀 šli do kontejneru vynášet smetí 🙂

jitie
22. srp 2009

maky, chudák malej, to ho musí pěkně bolet..zkus mu dát přesto ještě studený obkládek..
dneska bylo počasí nanic,tady taky lilo celý den,ale aspoň se dalo konečně dýchat a byla příjemná zima 😎

maky82
23. srp 2009

No Jitie, on to prý nesmí vůbec namočit a nebylo by to dítě, kdyby se mu to nepovedlo, že. Večer jsem měla v kýblu namočený věci a on tam musel hned sahat. Dneska navíc prý spadl u švagrové, jak lítal a manžel má podezření, jestli tu dlahu nemý zlomenou. Prý ten prst může lehce ohýbat. Tak se rozmýšlím, jestli mu to zkusit odvázat a neodborně převázat 🙂 a nebo zkusit zítra zajet na převaz.

Věšela jsem prádlo na balkon a ta kosa je šílená!brrr, je to hroznej nezvyk

jitie
23. srp 2009

jo aha,on má dlahu, já myslela,že to má jen obvázaný...
u nás bylo dneska hezky 🙂

luckamb
autor
24. srp 2009

Ahoj holky,
tak jsem po dovolené a bylo to super.

jitie
24. srp 2009

ahoj luci 🙂
měli jste i krásné počasí. že???

tercie
24. srp 2009

Holky jsem tu!!!

Tady je náš prcík 😵 😵 😵
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Srdíčko nám dr neukázal, asi na to nemá mašinu, v ranném stádiu jsem ho za celý 3 těhu u něj neviděla, takže ani tentorát ne, ale mimi se vyvíjí, odpovídá přesně početí, je to taková naše malinká bublinečka, a věříme že bude zdravý 🙂 D napsal doporučení na genetiku, tak si tak si tam musím zavolat, kdy mě vezmou, prý bude lepší to hlídat už od začátku 🙂