Březnové Sněhurky a pět trpaslíků

luckamb
12. zář 2008

Tak snad tohle téma přinese štěstí i nám 5 trpaslíkům 😀

kacenka25
13. bře 2010

Dobrý večer dobrý večer dobrý večer 😀

prosím vás pro ty "lenochy" jako jsem já, co nestíhají koníka, předem se omlouvám, že určitě prošvihnu příchod Nelinky a určitě budu gratulovat poslední ☹. Budu se snažit jukat častěji, ale fakt nevím 😅.

Pegresky jsem měla též, ty pískový první a druhý jsem koupila ještě jedny modrý, první v devíti měsících a druhé na jedenácti měsících. Teď už jsem před dvěma týdny koupila normální textilní bačkorky na doma. Holky, ty pegresky, to je naprosto fantastická botička. Jestli váháte, tak fakt do nich jděte. Mladej už utíká a skáče a drží stabilitu těla, když se někde škobrtne, tak už jsem riskla koupit obyč bačkorky. Ale na ty první měsíce jsou pegresky nejlepší volba. Měla je i Petiska pro Kájinku, tenkrát jsme si o tom psaly. Tak neváhajte a fakt jsou výborný.

Tak Lehničko, normálně, musím se ti pochlubit. V pondělí začínáme třetí týden co v noci Kubíček spinká!!!!!! Prostě zázrak. Za prvé pravděpodobně líp spí, protože procházíme růstovým spurtem, to je fofr, jak roste před
očima. Oblečení dám do prádla a než ho vyperu a vyžehlim, musím ho vyřadit!!! Je mu to malý!!!! Tak to prej děti líp spí, když mají období spurtu. Za druhé dávám větší porci kaše. Teda porce stejná, jen dám víc vody, tak je tý kaše relativně víc...... Prostě zázrak a spinká. Dvakrát za noc nebo jednou chce dudu ale jinak spinká.

Tož a máme jeden zoubek těsně před proříznutím, tak budeme mít konečně pátý zoubek v patnácti měsících......

Holky, prosím vás, je tu nějaká, co dítko ignoruje nočník? 😢 Fakt nevím, co dělám špatně. Potřebovala bych poradit 😢. Už se mi podařilo docílit toho, že si na nočník hačne, když mu to řeknu, ale jen v tepláčkách 😝 😔. Když mu sundám kalhoty, uteče mi do ložnice, zabouchne dveře a pláče ☹. Nevím, co dělám blbě..... Kolem mě se všechny mámy chlubí, jak děti chodí jednou za den na nočníček a udělají bobo nebo se vyčůraj a my nic..... a ještě ke všemu začne plakat.......

Tak pa a Marto, přeju strašně moc pohodový porod, hodně hodně hodně moc mlíčka pro Nelinku a ať to dobře zvládnete!

lehna
14. bře 2010

Pucíí- nooo,já ti mám co ovídat s tím spaním 😀. se na to taky už dlouho těším,až se vyspím skoro celou noc aspoň 😀. Bptičky mají podrážku takovou tu papučkovou, po věnku nechodí,tak do kočáru mu to stačí 🙂,ale už se chystáme koupit botky s normální podrážkou, když začne teplo, tak aby mohl chvíli i ťapkat sám po venku.
Od středy spí relativně dobře, budí se asi 3-4x na čaj a dudel. v ráno se vzbudí s ohromným pláčem, někdy ho uklidním až u mě v posteli,někdy se uklidní v postýlce. a spííí i do 7h!! čumííím. jen aby mu to vydrželo 😅

KAčko- my máme na doma taky papučky textilní, kupovali jsme je zárověň se těma Pegreskama. ale ty pegresky má jen do kočárku, po venku s ním ještě nechodíme,tak do toho kočáru mu to stačí.
Nočník vůbec Kači neřeš. on si řekne sám. Přečti si diskusi v batoletech Učení na nočník,pomoc. nebo tak nějak a tam ti holky otevřou oči. Sice aby mělo dítě do 2,5 let plíny je i na mě trochu dost,ale dělali scény jako Kuba. Takže to nehroť, on to pochopí. kamarádce taky malý dělal u nočníku scény přesně jako Kubí, tak to nehrotila, pak začla i sem tam dávat na záchod a taky se to naučil až někdy ve dvou letec. chce to čas, neboj. My to taky nehrotíme, sice si v pohodě na nočník sedne,ale nikdy tam ještě nic neudělal. chvíli sedí,pak sleze,jde si hrát a vyčůrá se jinam 😀

tak papa, na Martu myslím a pokud mi přijde smska,tak to tady přidju hned napsat 😉

lehna
14. bře 2010

Kačko,tady je ta diskuse o nočníkování
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fim
14. bře 2010

AHojda kočky, tak zase jednou šmíruju, jak se máte a koukám, jak je na tom i Míša? Úplně jsem ztratila přehled. 😅
Strouzku, moc gratuluju, že se mimi povedlo a teď už jdete do finiše. Tak ať je co nejkrásnější!!!! 😵

fim
14. bře 2010

Kačí, s nočníkem se nestresuj. My ho ignorujeme naprosto dokonale. Moudré rady zní, nedělat z toho vědu. Nechce sedět, nechce. Tak ho nech, ještě je malej. Na srovnávání se vyprdni, nakonec žádná nechodila s plínama do 18. 😀 Až k sezení dospěje, nech ho stejně tak 5 minut a pak ho zase obleč. Ať se zbytečně netrápí. Žádný litanuje, žádný velký chvalozpěvy, když se zadaří - ať si to v hlavičce nepomotá a vžije si, že tak je to prostě normální.
My už zkusili i prkýnko na mísu a místo úspěchu totální panika. Nefunguje to taky. Ale dávám šanci letošnímu létu, páč na podzim by bylo moc fajn, kdyby už tohle uměl. 🙂

lehna
14. bře 2010

ahooj Fim-jéé,co to vidím? 😵 , vy čekáte druhého mrňouse, tak to mooooc gratulujííí 😉 😵
Míša je v pohodě, ještě měsíc a Luki bude taky na světě 🙂

strouzek
14. bře 2010

ahoj holky jsem tu na skok, zítra jdeme na to, tak nám držte palce ať nás to moc nebolí. zatím nemám ani nervíky vůbec mi to skoro nedochází zato manža ten už je v nervech a lítá na wc s průjmem takže ten asi nervuje za nás všechny. 😀 tak se mějte kočenky, budu po někom podávat informace tak papa

fim
14. bře 2010

Leni, díky moc za zprávičku i za gratulku. Tady jsem to už vyprdelila, nevydržela jsem tu radost, ale zatím jsme ani nebyli u doktora. Nemám hlídání, tak tam nechci lítat zbytečně, když ještě nebude nic vidět. 😉
Marti, držím pěstičky. 😵 😵 😵

strouzek
15. bře 2010

ahoj holky hlásím se naposledy jako těhule, za chvíli přijede manža, beru tašku a šupajdíme do porodky. tak se tu mějte kdyžtak koukejte na neprokleté nebo na téma o štítce někomu budu podávat infošky tak čus bus a já jdu na to 😵

luckamb
autor
15. bře 2010

fim: co to u tebe vidím? Gratuluju 😉

lehna
15. bře 2010

Od Marty - zatím se nic neděje, čekám na doktora a tebletku.

maky82
15. bře 2010

Fim, mockrát ti gratuluju a držím palečky 🙂

Marti, myslím na tebe 😉

kacenka25
15. bře 2010

ty jo ještěže jsem sem šla!!!!!!

Marto držíme pěsti!!!!

Fim ahojka gratuluju panejo druhý miminko to si nějak nedovedu představit! Ale k radosti samozřejmě gratuluju!

Prej kolem 18ti měsíců to dětem dochází, že něco mají v plínce a dokážou si říct. A prej i kolem týhle doby dokážou teprva ovládat svěrače, že se nepočůraj kdy chtěj ale dokážou počkat na nočníček než je máma svlékne.... Ale naším stylem budu kupovat pampersky ještě na Vánoce 😠 to to leze do peněz..... No uvidíme no..... Zatím je pokrok i to, že si vůbec hačne, doteď si ani nesedl

lehna
15. bře 2010

Kačko- neboj, však do 18ti plíny nosit nebudou 😀 . leze to do peněz,ale nenaděláš nic. aspoň, že my jsme na těch levnějších variantách plín 😀. už jsme začli kupovat velikost 5!

jsem teď četla na Neprokletém .... že se Neluš nějak nechce, tak pokud se dnes nerozjede, tak další tabletka zítra.

Tak samo to měla jedna holčina co se mnou byla v porodce. Přijali ji v pátek, v sobortu dostala tabletku, celý den nic, v neděli další tabletka a večer se malá narodila.

lehna
15. bře 2010

jo a dneska má vyvolávačku i Musilka,kdo si pamatuje 😉

luckamb
autor
15. bře 2010

akorát jsem to sem šla napsat 😉

kacenka25
15. bře 2010

na musilku jsem často vzpomínala, jakpak s mimčem v bříšenku válčí...

tak Nelinko šup šup netrápit mamku... tohle "umělé" čekání je asi na nervičky silný kafe....

Leni nenadělám, nepláču kvůli tomu a nevěším se. Tož jednou to přijde, jen jsem chtěla poprosit o radu, zdali někde též trochu válčí s nočníčkem. Zkusím koupit nástavec na prkénko na wc. Třeba bude chtít chodit tam.

lehna
15. bře 2010

Luci.-no musíš přijít aji tady,ne jen tam 😀

kačko- my to zatím nijak nehrotíme, dávám ho ta každý večer po koupání. lítá nahý po posteli, pak si sleze, tak ho dám na nočník, chvíli si posedí a stejnak nic, buď se vyčůrá pak vedle, nebo až do plíny. Obrečely jsme si kojení, tak ohle je prkotinka 😉 . Myslím, že každý ze začátku válčí 🙂

kacenka25
15. bře 2010

no jo ono se nic až tak zásadního neděje, to je fakt. Štěpánek je taky borec, ty jo, posadíš ho na nočníček a pak se vyčurká vedle 😝. Kubula sedí pár vteřin i když ho zabavím knížkou a už zdrhá pryč.... Evidentně k tomu ještě nemá vyspělý mozek, když ani neposlechne aby hačal aspoň půlminutu.... Tož je fakt, že jsem ho neučila lézt ani chodit a přesto k tomu dospěl.....

lehna
15. bře 2010

No to je fakt borec, sedí půl minuty, něčím se zabaví, ví že tam má udělal ee,ale stejnak sleze a jde se vyčůrat jinam 😀 , sranda,no. No vidíš, lézt jsme je neučili, chodit taky ne, tak na nočňajz se taky naučí.
Pořád spítě hezky?
my od středy,co jsme dali postýlku dál od naší postele, tak se budí 3x!. jednou než jdeme spát, pak kolem 1, půl 2, to dostane mlíko, pak v 5 s brekem, asi se mu něco zdá a vstává kolem 7 i půl 8!!! ZÁZRAK! kéž by mu to vydrželo co nejdýl 😅 🙂

luckamb
autor
15. bře 2010

Ty jo holky, plánujete už nějaká v dohledné době druhé mimčo?

lehna
15. bře 2010

Luci- my určo nééééé 😅

Psala Marta, že Neluš se teda nechce, na dnešek to teda nevypadá,že bude venku. je naštvaná,že kolem ní se rodí o 106 a ona nic. navíc,že je tam kravál,tak si nemůže ani schrupnout.

tercie
15. bře 2010

Ahoj kočky, co je tu novýho? Jdu dočíst a poreferovat o dnešní kontrole...dopadla dobře, na pohmat dr spokojenej, hlavička je níž než posledně, nabral mi kultivaci, přibrala jsem za tři týdny 2,5kg, takže celkově mám teď nahoře 10,5kg, CTG v pohodě, hrozně hezky se to bušení poslouchalo, hotovej koncert 😀, a říkal, že kdybych teď začala rodit, tak že už se nemám čeho bát, že je prcek donošenej. Povídal prej, že "kýžené mety jsme dosáhli" a smál se a pořád povídal, jak je spokojenej, a že je to super, super, tož tak teda já jsem taky spokojená A CS 4, posledně byl 2...
Další kontrola a CTG 25.3.

jitie
15. bře 2010

ahoj holky 🙂
teda tady se povídá
já poslední dobou nestíhám, píšu absolventskou práci do školy a ještě do toho Filip, takže se tu teď moc neukazuju..

Míšo, to je to letí, zachvíli už budeš maminka 😵 😵 😵 a gratuluju k dobré KO
Fim, gratuluju, ty jo, takhle brzo po sobě, to tě obdivuju, já si dám od porodů ještě dlouho pauzu 😀

Moc myslím na Musilku a Stroužka, hlavně ať to mají rychle zasebou!!!!!

jinak u nás je všechno v pohodě, Filip je hodný, v noci zatim pořád spí, budí se jen jednou, zítra jdeme na první Hexu, tak doufám, že to bude bez reakce 😨

tercie
15. bře 2010

Jééé FIM gratuluju moc, to je krásný 🙂 Tak ať je všechno v pohodě, ozvi se někdy 😉

Jit pořád písáš? Kolik toho ještě máš? A co Filípek, jak se má? Jo, už vidím 😀 Tak ať se očkování zejtra obejde bez následků 😉

Musilce a Stroužince veliký pěsti ať to maj brzo za sebou 😉

Holky tady se dalo do sněžení...ale tolik!!! Kde je to jaro? 😕

tercie
15. bře 2010

Jéé a Filípkovi jsou dneska už 3 měsíce!!! Tak gratulujem 😉

jitie
15. bře 2010

Míšo, Filípek se má fajn, teď se zrovna snaží usnout a postýlce, zrovna běžel David nahodit dudu 😀 jinak je to moje zlatíčko 😵 3 měsíce mu byli v sobotu, ale děkujeme 🙂

tady taky sněží jako blázen a fouká šílený vítr 😲
mám už 30 stránek, ještě 10 musim vymyslet a končím..snad to dopíšu tenhle týden..

tercie
15. bře 2010

Ahaaa, tak to kobyla ukazuje nějak divně...
A na jaký téma píšeš, spisovatelko? 😉

lehna
16. bře 2010

" ZAčalo to u pusinky, skončilo až u peřinky. Krásné očka, jemné vlásky, to je náš důkaz lásky. Tímto chceme oznámit celému světu nejkrásnější větu, už nejsme dva,ale TŘI! Dnes 16.3.2010 ve 2hod39min se narodila naše princezna NELINKA - 50cm, 3,76kg 😵 "

lehna
16. bře 2010

Tak přejeme Nelince jen samé zdravíčo a štěstíčko v životě a rodičům spustu sil a energie a jen samou radost z princezny 😉