Budu moci mít 2. dítě po revizi dělohy po porodu?

xvitko13
25. únor 2016

Ahoj holky, tři týdny po porodu naší prvorozené holčičky (aktuálně je jí téměř 10 měsíců) jsem musela podstoupit revizi dělohy, protože mi tam zůstal zbytek placenty. Nyní bychom se pomaloučku - asi tak za 3 či 4 měsíce chtěli pokoušet o sourozence pro malou. Dost často mě ale napadají chmurné myšlenky, že to třeba kvůli tomu zásahu - kvůli té revizi, nemusí jít ☹ že jak při té operaci silou roztáhli děložní čípek, tak že už třeba další dítě nebudeme kvůli tomu moci mít (stejně tak, jako když někdo jde na potrat, a pak už nikdy nemůže mít děti) Máte s tím někdo zkušenosti? Díky

nonnni
25. únor 2016

@xvitko13 tve obavy jsou nepodlozene. Revizi podstupuji zeny naprosto rutinne a deti pote odnosi naprosto bez problemu. Na samotne otehoteni revize vliv nema zadny.

drakenn
25. únor 2016

Být tebou, poradím se se svým lékařem. Ten ti krásně vysvětlí rozdíl mezi revizí po porodu a interupcí. Budeš mít informace od odborníka a nebudeš se trápit či vymýšlet katastrofické scénáře. Tady ti můžeme i 100x napsat, že bude vše O.K. - ale psychika je psychika. A lékař tě uklidní, uvidíš

mrazulkav
25. únor 2016

Já byla momentálně na revizi 2x kvůli zamlklému potratu a nikdo se ani slovem nezmínil o tom, že by to byl nějaký problém. Jen nechat čas na zhojení... což u tebe po téměř roce nebude problém. Určitě nemá cenu se tímhle stresovat! 😉