Cenzura na koníkovy. Co si o tom myslíte?
ahojky,nevim,jestli to tema uz tady je,vzhledem k tomu,ze vyhledavani nefunguje.
jen mi prijde divny,ze se "cenzuruji"foto psu a domecku ale nektere fotky,ktere jsou primo "eroticke" se tu nechavaji,tak to je takovy trosku zvlastni,nemyslite???
nejde ted o to,komu vadi a nevadi eroticke foto,ale o to,ze pokud se ma neco cenzurovat,tak tohle by mela byt asi ta prvni vec...
co myslite?
Stručné shrnutí
- Modrý koník moderuje obsah fotoalb podle vlastních pravidel; uživatelé hlásí, že byly mazány snímky zvířat a domů, zatímco erotické těhotenské fotografie a odkazy na pornografii se v některých případech nechávají.
- Administrátoři uzavírají a mažou příspěvky i celá témata (v diskusi byla zmíněna akce na téma "Redukce"), přičemž moderace probíhá podle interního úsudku a uživatelé požadují větší konzistenci a transparentnost.
- Doporučená praktická řešení v diskusi zahrnují nahlášení přes „trojúhelník s vykřičníkem“, zaslání soukromé zprávy (IP) administrátorům, přesun nevhodného obsahu do specializovaných sekcí nebo na jiné weby (např. Bereme se, Moja svadba nebo erotické servery).
Nejčastější otázky
Q: Jaká pravidla platí pro fotky v albech na Modrém koníku?
A: Administrátoři určují pravidla, která uživatelé odsouhlasili při registraci; pravidla alb vyžadují obsah související s těhotenstvím a rodičovstvím a administrace výslovně zmiňuje omezení pro zvířata a fotky, které „nesouvisejí s tématem“.
Q: Proč moderátoři mažou příspěvky nebo zamykají témata?
A: Moderátoři mažu příspěvky a zamykají témata, když považují diskusi za off‑topic, za osobní útoky nebo za nevhodnou pro forum; v konkrétním případě byla část diskuse o „Redukci“ promazána kvůli expresivním útokům a zachování slušnosti.
Q: Jak nahlásit nevhodný obsah administrátorům?
A: Uživatelé v diskusi doporučují použít ikonku trojúhelníku s vykřičníkem pro nahlášení a/nebo poslat soukromou zprávu (IP) administrátorům.
Q: Kde zveřejnit svatební, erotické nebo zcela off‑topic fotografie?
A: Svatební snímky lze podle diskutujících přesunout na stránky „Bereme se“ nebo „Moja svadba“, erotický obsah mají uživatelé za vhodné zveřejňovat na specializovaných erotických webech a obecné off‑topic věci do sekce „Volná diskuse“.
Q: Dá se zjistit důvod smazání příspěvku nebo přesunu tématu?
A: Administrátoři v diskuzi uváděli, že mohou poskytnout vysvětlení, ale odpověď může trvat; jedna administrátorka uváděla, že promazávala příspěvky „příspěvek po příspěvku“, aby zůstalo smysluplné jádro diskuze.
Q: Jak postupovat u citlivých zdravotních témat (např. redukce plodů, interrupce)?
A: Citlivé zdravotní diskuse byly v praxi promazány nebo uzavřeny, administrace to odůvodnila ochranou diskutujících a jednáním proti osobním útokům; současně část uživatelů považuje takové zásahy za cenzuru a volá po jasnějších pravidlech.
Závěry z diskuze
Shoda
- Administrátoři si určují pravidla webu a uživatelé je odsouhlasili při registraci.
- Off‑topic příspěvky a osobní útoky by měly být moderovány nebo mazány.
- Téma o pornografii považuje řada diskutujících za nevhodné pro rodičovské fórum a za lepší na specializovaných webech.
Sporné názory
- Někteří požadují přísné dodržování pravidel a mazání všeho, co nesouvisí s těhotenstvím/rodičovstvím; jiní považují mazání určitých typů fotek (psů, domů) za nadměrné zasahování do osobní svobody uživatelů.
- Někteří obhajují celkové smazání či zamknutí problematických témat, zatímco jiní požadují místo mazání viditelná upozornění, varování nebo transparentnější odůvodnění zásahu.
Otevřené otázky
- Jak přesně definovat hranici „souvislosti s těhotenstvím/rodičovstvím“ (jedna fotka domu vs. celé album)?
- Jak zajistit konzistentní moderaci mezi různými administrátory a minimalizovat vnímání dvojího metru?
- Měla by fórum zachovávat stopu po smazaných příspěvcích (varování, důvod) místo „mazání bez stopy“?
- Kde je nejlepší místo pro veřejnou diskuzi o citlivých zdravotních zákrocích, pokud rodičovské fórum uzavírá témata?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, modrykonik.cz, modrykonik.sk, Bereme se, Moja svadba
Zmíněné produkty a metody
interrupce, redukce plodov, adopce, umělé oplodnění, sterilizace, autocenzura, trojúhelník s vykřičníkem (reportovací ikona), soukromá zpráva (IP), mazání příspěvků, zamykání témat
Místa a osoby
žádné
amelie: temu Velikonoce si zalozila tak ze ju bolo vidiet aj na slovenskych strankach a to tema Ako strávite Velikonoce \ Veľkú noc? na ktoru ta odporucili vznikla o den skor a tiez ste ju videli aj Vy na cz 😉 takze ju mohla zamknut aj slovenska adminka 😉
inak na strankach cz je adminkou aj madeleine 😉 ja pomaham v sekcii kojenci a ikke na streche 😉
Zuz, tak tebe jsem s těmi Velikonoci taky moc nepochopila, mohla by si mi to napsat znova? 😉
nika: že Amelia zaškrtla, aby se Velikonoce zobrazovaly i na SK..stránkách..a protože tam už jedny Velikonoce byly(velka noc)tak se to zamklo 😉
jenže to téma o velikonocích se nejprve jmenovalo jen "Ako strávite Velku noc" Jak mám tušit že jde o Velikonoce??? 😲 😔
Díky,tak v tom případě by ještě admini mohli třeba napsat IP a říct, že na sk to už je a že to buď vymažou, nebo přesunou na cz 😉 , To mi přijde féééér 😉
takže bud to zaškrtávat jen v cz(sk) a pokud to chcete v obou..tak nejdřív proštudovat..jestli to v jedné není..asi tak 😉
ja mam pocit ze tie co urazaju nie su vobec mazane a tie ktore neurazali boli zmazane 😠 😠 😠
no jo,to je to,že já na slovenský stránky nechodím a když jsem dala vyhledat,tak se mi nic neukázalo,tak jsem si téma založila.Ale mě to jako nijak nevadí,spíš souhlasím s cherub-že to tam blo dopsáno později.
jinak mně se tady cenzura taky nelíbí..jsou pravidla a pravidla...přijde mi trapné promazávaní albumů, pokud tam není nic špatnýho....přijde mi trapný mazání příspěvků, který nejsou čistě k tématu...přijde mi trapný zamykání témat, aniž by se admin zeptal...
ale pak když přijde nějaký problém..prudič..tak toho admini zpacifikovat neumí, páč nemají ty pravomoce od Boba 😉 takže se tu prudí....
řeší se tu samý blbosti...ale důležitý věci se nechávaj bejt...
😔
bohužel je koník už tak zaběhnutý, že nových témat tu už moc neni a řekla bych, že návštěvnost už začala klesat, nebo nzačne a když tu někdo založí plodné téma, tak místo toho aby byli rádi za návštěvnost a že to frčí se to téma zamkne, protože si tam nekvovákeme do noty 😖 😅
já si myslím, že by třeba toho prudiče mohlo odradit to, kdyby se zavedlo, že každý uživatel, může denně založit pouze jedno téma.... To by si možná potom ten dotyčný rozmyslel, jestli se bude pro svých 10 trapných témat denně 10x registrovat 😔
baby, sorry, ale nemáte čo robiť? 😕 každý deň sa prihlási nová užívateľka a bez toho, aby si prečítala, ako to tu funguje, založí 10 nových tém, len preto, že ich nevie nájsť, prípadne ich nevidí na prvej stránke a je lenivá trochu pohnúť rozumom.... Zamkýnanie tém má svoje dôvody... čo takto preťaženosť servera, hm,? nad tým ste sa nezamýšľali? 😕
pokiaľ je tu 10 tém s rovnakou tématikou, či už Velikonoce alebo Veľká noc a je to zobrazené na českej aj slovenskej stránke, tak je jasné, že to admini zamknú... 😉 (myslím si, že tu ide hlavne o to, že si medzi sebou nerozumieme, aj keď akurát slová ako Velikonoce a Veľká noc, nie sú až tak rozdielne 😔
sak prave ja by som skusila nexat nejaku temu tak sak zabit cez pc sa neda 😀 😀 😀 maximalne si pojdeme len vsetky pekne na nervicky 😀
cherub tak toho dotycneho by som napr.offla hned..
katrin ale já jsem třeba vůbec netušila co je Velká noc a tak bych téma Velikonoce taky založila 😠
amelie, nikko díky 😀 😀 😀 třeba si to někdo z adminů přečte 😕 😅 😉
katrin, co tady řešíš, jestli máme co dělat? Já nemám a co? 😝 🙄 ... co to máš jako co řešit?
Já teda nevim, ale nejdřív se podívám jak to kde chodí a dlouho sem to tu jen četla, než sem vůbec jen přispěla, natož založila téma..no to je jedno.
pokud je koník cz a sk, pak by se témata neměla slučovat, co se založí na koníkovi.cz ať zůstane na cz i když to má na sk obdobu. Protože jinak mě nenapadá, proč jsou to dva servery??? Já třeba na sk nechodím, protože kdybych měla chodit na všechny servery, tak nedělám nic jiného, jen celý den sedím u kompu.
hedunecko ale jak sis jistě všimla, tak jsem každý den chodí pod jiným nickem, tak to moc nepomůže, bohužel 😔
cherub, hlavně jde o to, že já si teda do vyhledavače neumim zadat slovesky to co hledám 😖
spíš mi vadí, že v rámci jednoho serveru se tu často zakládají podobná témata několikrát.
kacko souhlasím s tebou 😔 pokud chtějí slovenský holky chodit na českého koně a české na slovenského, tak proč ne, proti tomu nemám jediný problém, ale by se slučovali témata, to je myslím si pěkná blbost 😖 na slovenském koni jsem nikdy nebyla, proč taky že 😅

Holky,dotaz k adminům:Nevíte kolik je českých adminů,krom žirafky?Mě včera zamkli téma velikonoce,protože ale na slovenské stránky nechodím,tak jsem ho tam logicky nehledala.Mrzelo mě to.Ale na koníkovi kvůli tomu nepřestanu.