Cenzura na koníkovy. Co si o tom myslíte?
ahojky,nevim,jestli to tema uz tady je,vzhledem k tomu,ze vyhledavani nefunguje.
jen mi prijde divny,ze se "cenzuruji"foto psu a domecku ale nektere fotky,ktere jsou primo "eroticke" se tu nechavaji,tak to je takovy trosku zvlastni,nemyslite???
nejde ted o to,komu vadi a nevadi eroticke foto,ale o to,ze pokud se ma neco cenzurovat,tak tohle by mela byt asi ta prvni vec...
co myslite?
Stručné shrnutí
- Modrý koník moderuje obsah fotoalb podle vlastních pravidel; uživatelé hlásí, že byly mazány snímky zvířat a domů, zatímco erotické těhotenské fotografie a odkazy na pornografii se v některých případech nechávají.
- Administrátoři uzavírají a mažou příspěvky i celá témata (v diskusi byla zmíněna akce na téma "Redukce"), přičemž moderace probíhá podle interního úsudku a uživatelé požadují větší konzistenci a transparentnost.
- Doporučená praktická řešení v diskusi zahrnují nahlášení přes „trojúhelník s vykřičníkem“, zaslání soukromé zprávy (IP) administrátorům, přesun nevhodného obsahu do specializovaných sekcí nebo na jiné weby (např. Bereme se, Moja svadba nebo erotické servery).
Nejčastější otázky
Q: Jaká pravidla platí pro fotky v albech na Modrém koníku?
A: Administrátoři určují pravidla, která uživatelé odsouhlasili při registraci; pravidla alb vyžadují obsah související s těhotenstvím a rodičovstvím a administrace výslovně zmiňuje omezení pro zvířata a fotky, které „nesouvisejí s tématem“.
Q: Proč moderátoři mažou příspěvky nebo zamykají témata?
A: Moderátoři mažu příspěvky a zamykají témata, když považují diskusi za off‑topic, za osobní útoky nebo za nevhodnou pro forum; v konkrétním případě byla část diskuse o „Redukci“ promazána kvůli expresivním útokům a zachování slušnosti.
Q: Jak nahlásit nevhodný obsah administrátorům?
A: Uživatelé v diskusi doporučují použít ikonku trojúhelníku s vykřičníkem pro nahlášení a/nebo poslat soukromou zprávu (IP) administrátorům.
Q: Kde zveřejnit svatební, erotické nebo zcela off‑topic fotografie?
A: Svatební snímky lze podle diskutujících přesunout na stránky „Bereme se“ nebo „Moja svadba“, erotický obsah mají uživatelé za vhodné zveřejňovat na specializovaných erotických webech a obecné off‑topic věci do sekce „Volná diskuse“.
Q: Dá se zjistit důvod smazání příspěvku nebo přesunu tématu?
A: Administrátoři v diskuzi uváděli, že mohou poskytnout vysvětlení, ale odpověď může trvat; jedna administrátorka uváděla, že promazávala příspěvky „příspěvek po příspěvku“, aby zůstalo smysluplné jádro diskuze.
Q: Jak postupovat u citlivých zdravotních témat (např. redukce plodů, interrupce)?
A: Citlivé zdravotní diskuse byly v praxi promazány nebo uzavřeny, administrace to odůvodnila ochranou diskutujících a jednáním proti osobním útokům; současně část uživatelů považuje takové zásahy za cenzuru a volá po jasnějších pravidlech.
Závěry z diskuze
Shoda
- Administrátoři si určují pravidla webu a uživatelé je odsouhlasili při registraci.
- Off‑topic příspěvky a osobní útoky by měly být moderovány nebo mazány.
- Téma o pornografii považuje řada diskutujících za nevhodné pro rodičovské fórum a za lepší na specializovaných webech.
Sporné názory
- Někteří požadují přísné dodržování pravidel a mazání všeho, co nesouvisí s těhotenstvím/rodičovstvím; jiní považují mazání určitých typů fotek (psů, domů) za nadměrné zasahování do osobní svobody uživatelů.
- Někteří obhajují celkové smazání či zamknutí problematických témat, zatímco jiní požadují místo mazání viditelná upozornění, varování nebo transparentnější odůvodnění zásahu.
Otevřené otázky
- Jak přesně definovat hranici „souvislosti s těhotenstvím/rodičovstvím“ (jedna fotka domu vs. celé album)?
- Jak zajistit konzistentní moderaci mezi různými administrátory a minimalizovat vnímání dvojího metru?
- Měla by fórum zachovávat stopu po smazaných příspěvcích (varování, důvod) místo „mazání bez stopy“?
- Kde je nejlepší místo pro veřejnou diskuzi o citlivých zdravotních zákrocích, pokud rodičovské fórum uzavírá témata?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, modrykonik.cz, modrykonik.sk, Bereme se, Moja svadba
Zmíněné produkty a metody
interrupce, redukce plodov, adopce, umělé oplodnění, sterilizace, autocenzura, trojúhelník s vykřičníkem (reportovací ikona), soukromá zpráva (IP), mazání příspěvků, zamykání témat
Místa a osoby
žádné
Postupovala jsem tak, ze jsem nechavala prispevky, ktere se (dle meho nazoru) velmi blizi zamereni puvodniho prispevku - prispevky, ktere nabizeji pozitivni radu, pomoc, nebo popisuji zkusenosti s necim podobnym. Naopak mi silne vadilo to, ze se tohle tema zmenilo v "hon na carodejnice", resp. jednu "carodejnici". Opravdu si myslim, ze expresivni prispevky typu - jsi dusevne nemocna, zaslouzis si peklo, jsi vrazedkyne (a prispevky, ktere jim prikyvuji) - sem nepatri. Jeste jenom dodam, ze jsem samozrejme mohla to tema jako totalni off-topic rovnou smazat, ale myslim si, ze stoji za to jej zachovat. Pripadne dalsi dotazy samozrejme rada zodpovim.
suhlasim ze prispevky ktore nesuvisia s danou temou sa maju mazat..... mam pocit ze by sme nemali nikomu davat kazne a presviedcat ho o nasej pravde ak o to vyslovne nepoziadal... mam pocit ze kazdy inteligentny clovek si zvazi co ide urobit 😉 a ak nie je inteligentny tak proste mu nepomoze nic..... ale nejde tu ani o inteligenciu ale fakt o to ze by sme sa mali drzat tem 🤐 tak isto ako aj v albumoch musi byt poriadok a pravidla tak aj v temach.....
suhlasim zo zirafkou v tomto pripade.... co sa kto pyta na to mu odpovedajme... aby sme aj my dostavali odpovede na nase otazky 😉
mě třeba přišlo, že o tématu to bylo... možná stačilo jen ke každému příspěvku napsat: Bera, víš...bla bla bla. A to by se nesmazalo??? 😒
no ak by som bola adminom ja tak by tam zostal iba prispevok od Beri 😀 kedze hladala niekoho kto to podstupil nie niekoho kto ju odsudi 🤐 😀
sakra sa baby pozrite najskor na seba a potom odsudzujte ine 🤐 😔
Zirafka, ani jeden môj príspevok v danej téme nezodpovedal popisu v tvojej prvej odpovedi, preto sa opätovne pýtam, prečo si mazala tie príspevky, ktoré si mazala?
...a ešte jedna vec, citujem z tvojho príspevku: "Postupovala jsem tak, ze jsem nechavala prispevky, ktere se (dle meho nazoru) velmi blizi zamereni puvodniho prispevku - prispevky, ktere nabizeji pozitivni radu"... to podľa teba môj názor, ktorý navrhoval bere adopciu je negatívny??? Čo je kriste na takej rade negatívne??? Čo je pozitívne na tom, keď niekto radí, aby išiel na potrat???
...furt naivne čakám nejaké rozumné vysvetlenie... ale asi chcem príliš veľa... škoda...
tak koukám že cenzura pokračuje vesele dál..protože se někam ztratilo mé téma "anketa test národa" ..čím si to zasloužilo nechápu?? hlavě že jsem zažádala o smazání "přeskočeného" stejného tématu na kojencích, ale to je tam stále...fakt dost divné 😝 😝 😝
Rozumné vysvětlení je takové, že admini si platí tento mail, tak se tu můžou uveřejňovat věci, které oni chtějí, a které jim přijdou v pořádku. Je to tak správné.
Pokud to někomu z vás nevyhovuje, je tady vždycky možnost, abyste si založili vlastní stránky s vlastní diskuzí.
Je to naprosto jasné a jednoduché. Nic nepochopitelného na tom není.
Mikca, teraz dúfam, že sa niektorý z administrátorov vyjadrí len k tvojej otázke, resp. pripomienke a moje len zmažú... ako tu začína byť "dobrým" zvykom 🤐
...je mi z tohto celého zle, som úplne rozčarovaná v názve stránky je, že je pre rodičov a budúcich rodičov a administrátor pokladá sa pozitívnu radu to, že prispievatelia vyjadrujú súhlas s interrupciou nechápem 🤐
podla mna je naozaj nedemokraticke zmazavat prispevky ktore pisatelke-bere radili nezabijat 1 zo svojich deti a vsetky ktore ju branili ostali. Bera sa pytala na nazor, tak akym pravom admin maze vsetky ktore ju prosili aby babo nezabijala.
karla nemusíš mi vysvětlovat práci adminuů diky..ted osttně vím odkud vítr vane.. 😝
sue..je to dost trapný...to téma bylo na volné diskusi ..docela se tam i přispívalo...a najednou je fuč na žádost něhoho...to snad ne.. 😝 😝 😝
Mikca, viem, len momentálne pokladám za väčší problém to čo spravila Žirafka v téme o Redukcii 🤐
Ronit, nie len nedemokratické, ale aj obmedzené, primitívne a nemajúce nič spoločné s rozumne zmýšľajúcim a zodpovedným konaním...
karla6
1) modrý koník není mail
2) admini nejsou samaritáni
chtělo by to víc informací o www, serverech a ták 😉
žirafka: v tomhle ale zatím nemají pořádně jasno ani filosofové.. mnoho názorů a pohledů na toto... 😉 ...mazat, nemazat...? hmm
osobně se domnívám, domnívám, že pisatelka (zakladatelka diskuze) je zhýčkána blahobytem.
sue nevim, nečetla jsem ho, ale četla jsem tvůj přízpěvek kde jsi dost vytočená...jde obou v podstatě o to samé...prostě nějaké ROZUMNÉ vysvětlení,
Mikca, najmä dúfam, že sa čoskoro objaví niekto kto objasní o čom a pre koho modrykonik je a začne sa podľa toho správať...
Ono asi spravit z niekoho admina takehoto fora by chcelo tiez nejake "predvysetrenie" (nemyslim to osobne na nikoho konkretneho).
Uz len ten pocit - mat "moc" cenzurovat nazory je lakava, ze? Toto tu necham, toto nenecham, toto je blbost, toto je fajn, podla vlastneho uvazenia...kto urcuje hranice? Sympatie k prispievatelkam? Patri do ineho rezimu.
sue zaujimalo by ma ci by vymazali aj odpoved lekara ktory sa jej pytal ci je si ista ze ten druhy plod je ok, a ze ak by pri redukcii prisla o obe ci tak lahko zase otehotnie. Asi na tomto fore by vymazali aj jeho kedze s nou nesuhlasi
Certica súhlasím 😔 ...hlavne by sa mal admin držať pravidiel stránky... pokiaľ je stránka pre rodičov a budúcich rodičov, asi nebudem mazať príspevky, ktoré radia adopciu a potrat hania 🤐
myslim, ze ta diskusia mala byt uz daaavno zamknuta (ev. zmazana), co som ziadala cez trojuholnik s vykricnikom uz pred dobrymi dvoma dnami...
mazanie prispevkov "bez stopy" naozaj NIE JE RIESENIE... minimalne upozornenie na porusenie pravidiel (ak samozrejme boli porusene) by malo ostat.
lebo takto by sa zirafka mala pustit do mazania tisicok prispevkov, ktore nezodpovedaju nazvu tej-ktorej temy (ako priklad trebars tema Missed abortion, ktora sa z temy o danom probleme zmenila na viac-menej "vseobecne tliachanie" (v dobrom 😉 ) s uz stvrtym pokracovanim)
Certica, to urcite. Ale prave preto by mali (kdekolvek) adminovat len starostlivo vybrane osoby. A na strankach o rodicovstve, detickach...kde chodia aj zeny, kotre dlho nemozu otehotniet, alebo ak sa om to aj podari, tak nemozu vynosit, opakovane potracaju, tak tu trosku treba zvazit aj moralny a eticky problem. Ale na to asi treba trosku viacej akehosi "common sense".
Teraz ma vlastne napadlo, ze o com je tema "vydate/nevydate maminky"? O nicom a o vsetkom. Tiez od veci, tak aj tu treba zavriet, resp. zrusit. 😒
babulka, ak to bola reakcia na mna, tak samozrejme, su tu temy, ktore boli uz zalozene ako viac-menej volno-diskusijne pre urcity (alebo aj neurcity) okruh ludi - napr. vydate/nevydate...
ale su tu aj temy, ktore sa z temy o konkretnom probleme zmenia na volnu diskusiu a potom ked sem pride niekto, kto ten problem skutocne ma, najde diskusiu s tisickami prispevkov, kde sa ludia bavia o tom, co mali na obed...

...mierne moja otázka patrí sem... zaujímalo by ma, ako Admin Žirafka (ktorú mám inak ako osôbku veľmi rada 😵 ) zdôvodní svoje počínanie pri mazaní príspevkov v téme o "Redukcii plodov..."
1.podľa skutočného off topic by tam mal zostať len príspevok zakladateľky témy, pretože nik z prispievateľov to nezažil...
2.chápem, že to nebola téma o morálke, etike, viere a podobne... ale pripadá mi to téma natoľko závažná (pretože sa jedná o život nenarodeného dieťaťa - a človek nikdy nevie, čo môže osud zvrátiť = t.j. možno aj prečítanie si nejakého príspevku na www stránke) že to tam Admin nechať mohol (nestojí za pár horlivejších viet život človeka?)
3.ak sa idú Admini takto horlivo držať práce držať témy mimo hádok, provokácií a podobne tak hor sa do práce... máte čo robiť... 😔
Prvýkrát na MK som absolútne sklamaná počínaním Admina ☹
(sorry, viem, že som precitlivelá a pravdepodobne aj poriadne naivná, keď si myslím, že by sme touto debatou mohli Beru alebo hocikoho iného odhovoriť od takého rozhodnutia, ale... čo ak by sa to náhodou podarilo? 😔 )