Česká spořitelna - jak dlouho u ní máte účet?

madre1
13. pro 2016

Založila jsem si u této banky účet před 15,5.rokem a do loňska jsem neměla problém.Zhruba od poloviny loňského roku jim při každé mé návštěvě(jednorázové příkazy zadávám přes bankomat-řeším na místě jen změny v trvalých příkazech nebo vyzvednutí nové karty)vadí,že mám starý účet,kde prý zbytečně platím 200kč(dohromady za vedení účtu,výběry z bankomatů,příchozí a odchozí platby)a neustále mi cpou nějaké produkty o které nemám zájem(nevyužiji je a stálo by mě to měsíčně ještě víc 😀 -asi si myslí,že jsem úplně blbá)za to,aby neplatila těch 200kč/měsíc.Navíc jsem v plovině tohoto roku zrušila kontokorent(dlohou dobu jsme ho s problémy vyrovnávali,takže jsem to takto vyřešila,když nám vrátili daně-manžel už účet nemá a vše se řeší přes ten můj)a to včera úřednici leželo hodně v žaludku 😀 Musela jsem jí slíbit,že si nechám projít hlavou alespoň tu kreditní kartu,kterou mi vnucovala 😀
Spravovat přes internet účet nechci,ale tohle mě fakt štve.Už teď se děsím toho,až tam půjdu v červnu rušit příkaz k platbám do MŠ,protože prostřední syn jde v září do 1.třídy 😀
Mám změnit banku nebo mě toto věčné masírování čeká i jinde?
Před 2.roky jsem si změnila číslo na mobil a v bance pořád hlásím to staré,aby mě s tím neotravovali ještě po telefonu 😝
Máte podobné zkušenosti?

konidana
13. pro 2016

@madre1 Tak pokud nechceš elektronické bankovnictví / správu účtu přes internet, tak to jinde asi jiné nebude 😉 já mám účet u Spořky odjakživa od 18. a je to už několik desetiletí a jsem prostě líná banku měnit 🙂 Stačilo mi jednou měnit operátora na telefon s přenosem čísla 😖

adelkaw
13. pro 2016

Ahoj, jestli tam půjdeš tak řekni že chceš plně vybavený účet za 75kč měsíčně - je to teď standardní cena když nechceš mít nic jiného a ušetříš 125kč měsíčně. K ničemu tě nutit nemůžou ale je zbytečné nemigrovat to na tento účet.

konidana
13. pro 2016

@adelkaw OK. ale stejně počítají 2Kč až 5Kč za každou došlou či odeslanou platbu, takže to na těch 200Kč za měsíc celkem vyskočí hned.

kaja2016
13. pro 2016

@madre1 nejsem si jista, jestli jsem dobre pochopila. Ale ja mam teda u sporky ucet zadarmo. Do tohoto roku jsem mela nejaky program za duveru a doplacela jsem 29Kc za trvale prikazy a ted mam uplne zadarmo, ovsem podminkou je penzijni sporeni min. 700Kc mesicne, coz ja platim tak jako tak. Za me je nejlepsi vzdycky rict, ze to chces zadarmo, jinak odchazis.

madre1
autor
13. pro 2016

@kaja2016 ,no právě to ZADARMO je vždy něčím podmíněno.My máme všechny pojistky u České pojišťovny(max. spokojenost 😎 ) a u České spořitelny máme jen ten jeden účet bez kontokorentu,úvěrové karty,stavebního spoření,penzijního připojištění apd.Mě nevadí,že za všechny poplatky dám měsíčně 200kč,ale vadí mi,že mi pokaždé vtloukají do hlavy,že to platím zbytečně a připravuji se o peníze,které bych jim mohla s další přídavkem cpát jinam 😀 A pokud jim to neodkývu hned na místě,mají problém pro mě vykonat to,kvůli čemu jsem tam přišla 😝

kaja2016
13. pro 2016

@madre1 no bez te podminky by to bylo za 50Kc. Hele uprimne, ja te nechapu na co si stezujes🙂 Ale nic proti🙂

konidana
14. pro 2016

@madre1 Musíš být asertivní a prostě opakovat, že to nechceš🙂

madre1
autor
14. pro 2016

@kaja2016 ,asi ráda trávíš na úřadech hodně času 😀 Vadí mi to proto,že mě to neustálé odmítání a vysvětlování jim,proč o to nemám zájem,nebaví a hlavně mě to zdržuje.Jednou jsem tam zašla s údaji,které jsem měla vypsané na složce se smlouvou o pojistce z Čseké pojišťovny.Chtěla jsem pouze zadat trv. příkaz(tenkrát to přes bakomat nešlo)a slečna na přepážce mi do té smlouvy bez ostychu vlezla a začala mi tlačit do hlavy,že je to strašně nevýhodná pojiska,že mi nabídne lepší a hádala jsem se tam s ní min. 30 min.,než to vzdala.Asi to mají v popisu práce,někomu něco nabídnout,ale vnucovat za každou cenu,by to neměli 😝 Jen mě zajímalo,jestli s tím má někdo podobné zkušenosti i v jiných bankách-proto jsem tuto diskuzi založila 🙂
@konidana ,přesně tak,protože jiné východisko není 😀

kaja2016
14. pro 2016

@madre1 ani ne, ale opravdu platis zbytecne 200Kc, proto te oslovuji. Muzes mit ucet levnejsi i bez zavazku. Rekni jim, ja vim, ze bych to mohla mit levnejsi, ale nechci diky a vic se s nima nebav. Ale podle me te budou s tim oslovovat dal. Proste platis moc i CS.-)

adelkaw
14. pro 2016

Ne budeš platit jenom 75 Kč a ani ň navíc. Ale jestliže máš svůj názor nebudu ti říkat jaká je skutečnost.

adelkaw
14. pro 2016

@konidana jak jsem psala výše. Máte staré informace takhle to už dlouho není.

konidana
14. pro 2016

@adelkaw zajímavé, že v platném ceníku tu možnost, co uvádíte , jsem nenašla. Pošlete mi prosím odkaz, zajímá mne to. Děkuji.

78marcela
14. pro 2016

@madre1 ja mam teda ucet ve fiu (firemni) a v airbank (osobni).
Je fakt, ze mam internetbanking a vsechno si ridim sama, ale kdyz jdu na pobočku, nikdy mi nic necpali a jednani bylo vzdy bez problemu. A neplatim teda vubec nic za vedeni ani za nic. 2400 rocne je mazec a to bych teda bance nedala jen tak.

adelkaw
15. pro 2016

@konidana omlouvám se ceník vám nenajdu informace mám přímo z práce z interních informací. Na webu jsem to nehledala.

adelkaw
15. pro 2016

@konidana ztratila jsem asi minutu života a našla to hned. Stačí zadat csas.cz kliknout na účet a uvidíte veškeré ceny které teď jsou to účet. A všechny možnosti.

konidana
16. pro 2016

@adelkaw Děkuji, já bych to nenašla.

madre1
autor
16. pro 2016

@78marcela ,u toho osobního účtu jsou nějaké podmínky,jako třeba měsíční obrat určité částky na účtu apd.?
Mě těch 200kč/měsíc nezrůjnuje.Není to zase tak šílená částka,abych se jí musela zbavovat i za cenu toho,že pak bance zaplatím měsíčně víc v jiné formě 🙂 Navíc manžel svůj účet nemá,jdou nám tam oba příjmy a odcházejí všechny platby,co se týče škol,pojistek,spoření,inkasa apd 🙂

78marcela
16. pro 2016

@madre1 nejsou tam vubec zadne podminky.

lidadv
16. pro 2016

@kaja2016 Moje zkušenost je, že je nejlepší vždy odmítnout první nabídku a ona vždy přijde nová a lepší. Mají hodně možností, co můžou nabídnout, když jako zákazník si stěžuji a řeknu, že odcházím. Stejné u bank i mobilních operátorů...

kaja2016
17. pro 2016

@lidadv presne, to stejne i u poskytovatele internetu, televize, neni to urad je to firma, ktera nechce prijit o klienta. A maji daleko vic moznosti, nez je uvedeno v nabidce🙂 Ja bych od sporky uz davno odesla, kdyby mi nenabidli ucet zadarmo, vzdyt jsou banky, ktere to delaji automaticky...taky sporka udelala od noveho roku docela reformu, vzdyt uz jim na tu pobocku ani nikdo nechodil, kde jsou ty casy, kdy se tam stala fronta a cekalo🙂