Menstruační kalíšek při cestování

janinapraha35
9. zář 2017

Ahoj,
plánujeme s kamarádkou cestu do Indie, cca na 3 týdny. Indie zrovna nevyniká čistotou. Přemýšlíme, jak řešit hygienu a tak a napadlo nás použití menstruačního kalíšku. Máte s tím někdo zkušenost v cizině? Za každé info budu moc vděčná. Jana

galatea_a
9. zář 2017

Můžeš se zeptat přímo holek z www.kalisek.cz nebo když se podíváš na jejich stránky, jedna tam popisovala, jak při dlouhém cestování v cizině používala kalíšek. Určitě ti tam poradí 😉

janinapraha35
autor
9. zář 2017

Díky, mrknu🙂

rybkaryb
9. zář 2017

Já ho mám, je super jen doporucuju práci s nim nacvičit aspon 1 cyklus předem, aspoň zjistíš jestli ten co jsi si koupila ti sedí a neprotyka 🙂 a samozřejmě pak je podmínka ze mas přístup k čistý vode, asi bych ho v takový zemi vyplachovala balenou.

janinapraha35
autor
9. zář 2017

Dá se to čistit nějakou chemikálií? Prodávají tam prý "balenou" vodu, která není balená, ale nalitá bůhví odkud a zavíčkovaná..

olga_
9. zář 2017

@janinapraha35 V případě nejvyšší nouze lze jen otřít, ale tato péče určitě není dostatečná na dobu celé menstruace. Jinak mrkni sem, ladycup nabízí speciální vlhčené ubrousky, to by mohlo být ideální řešení 😉

https://www.ladycup.cz/Gel,Lube,Wipe,Protectors...

galatea_a
9. zář 2017

@janinapraha35 Ale stejně tam budeš muset řešit pitnou vodu, ne? Nebo to budeš pít tu jejich balenou-nebalenou?

apple_tree
9. zář 2017

@janinapraha35 Ahoj, urcite je to na cesty ta nejlepsi volba. Jen teda vyplachovat radeji balenou vodou a ja jsem s sebou pro jistotu mela i takove ty vlhcene ubrousky pro intimni hygienu. Jak uz tu nekdo psal, vyzkousej si to nejdriv v klidu doma, me trvalo tri dny, nez jsem nasla ten spravny figl, jak na to. Pri prvnim pokusu uz jsem se videla, jak jedu na pohotovost, aby mi kalisek vytahli :D

apple_tree
9. zář 2017

@janinapraha35 A co se tyka te balene vody, na to si davejte pozor a vzdy zkontrolujte, ze ma neporuseny uzaver.

sarad
10. zář 2017

No ja bych mozna spis volila vlozky. Ten kalisek musis peclive umyt a taky svoje ruce, protoze se v sobe dost hrabes kdyz si ho zavadis.

apple_tree
10. zář 2017

@sarad Ja teda nevim, jak ty, ale ja se v sobe nijak zvlast nehrabu pri manipulaci s kaliskem. Zavedu za dve vteriny, vytahnu za pet vterin 🙂 Je to jen o cviku. Procestovala jsem kus Asie a pri predstave, ze se v tom vedru a vlhku otravuju s vlozkama, tak se mi dela zla. Neni potreba z toho delat zadnou vedu, existuje balena voda, existuji ubrousky pro intimni hygienu, jsou ruzna, i bezoplachova, mydla nebo gely, tech par dnu si s tim clovek vystaci.

janinapraha35
autor
10. zář 2017

Našla jsem nějaký prášek, který by to snad měl dezinfikovat (http://safelove.cz/home/14-gaia-magic-touch-859...). Znáte to někdo? Jinak s tou balenou vodou, toho se trochu bojíme, ale snad to bude OK...

galatea_a
10. zář 2017

@janinapraha35 To ti na každodenní péči o kalíšek moc nepomůže. Přidává se do vroucí vody, ale to už můžeš kalíšek rovnou vyvařit. Ty potřebuješ něco, čím můžeš kalíšek očistit při každém vyjmutí - ideálně čistou (balenou) vodu. Pokud není, tak nějaké ubrousky, ale to je jen provizorium. Samozřejmě taky záleží, jak silnou máš menstruaci. Pokud ti stačí kalíšek měnit ráno a večer, je to něco jinýho, než když např. každé 2 hodiny.

olga_
10. zář 2017

@janinapraha35 Přesně, jak píše @galatea_a, to je ti k ničemu. Na ty stránky ladycup ses dívala? Tam jsou ubrousky, desinfekce v gelu, když není k dispozici voda, návleky na prsty. Jako osobně myslím, že jsem problém vyřešila, nevím, co jiného hledat 😉

sandi
10. zář 2017

Ahoj, ja bych Indii zas tak nedemonizovala🙂 Zila jsem tam pul roku (a nemyslim tim v hotelu🙂) a pak jsem se jeste vratila dalsi rok na mesic. Kupovala jsem na pití vodu balenou, ale zuby nebo kalisek jsem myla v běžné vodě. Pila jsem i stavy s ledem, ktere prodávali na trznicich nebo podel cest (to uz byl risk, ale byly taaak dobre, ze neslo odolat 😀 Urcite si dejte cerstve vymackanou stavu z cukr.triny!) A za celou tu dobu ani jednou problem.
Ty chemicke tablety jsem mela s sebou a pouzivala, kdyz nebyla možnost si koupit balenou vodu a musela jsem tak pít kohoutkovou neprevarenou.

Indie je uzasna zeme, uzijte si cestu!🙂

janinapraha35
autor
18. zář 2017

Díky všem za tipy.👍

zelenaesmolda
4. lis 2019

@sarad
tak ja bych v Indii prave vlozky nevolila vubec.Casto je musis menit,buhvi kde a v jakem stavu se dostanes na zachod.Kalisek staci rando zandat a vecer vytahnout.O mistu v batohu ci kufru ani nemluvim 🙂

zelenaesmolda
5. lis 2019

.