Menstruační kalíšek. Jak to řešíte?

grelen
5. srp 2022

Tak jsem se taky rozhoupala a druhou periodu zkouším menstruační kalíšek. Všude se o něm píše, že je velmi hygienický atp., sterilizace na konci menstruace. Přiznám se, že s tím mám trochu problém. Teorie dobrá, ale když už třetí čtvrtý den menstruace používám kalíšek jen opláchnutý (a to ještě nemám na wc umyvadlo, takže improvizuji a oplachuji vodou z petky), tak to není pro mě úplně komfortní pocit. Přemýšlela jsem už i nad koupí druhého kalíšku, s tím že bych vždy jeden den používala jeden, pak dala sterilizovat a mezitím další den používala druhý a tak pořád dokola. Případně měla jen jeden ale tam by zase bylo potřeba vždy během sterilizace použít tampon nebo vložku... Máte někdo taky takový problém, nebo jsem jen já divná? Jak to řešíte? Nebo jste si zvykly?

evab112
5. srp 2022

Neřeším to, používám jeden kalich asi 5 let. Na konci MS ho vysterilizuji, před začátkem taky (Milton tablety). Za 5 let žádný problém, naopak si už nedokážu představit používat cokoli jiného.
Jako čuník si nepřipadam. S petkou to dělám stejně.

gbp
5. srp 2022

@grelen taky mi to nevadi. vzdy mam naprosto peclive umyte ruce a nehty, nikde ho nepokladam, neodkladam a vecer umyju intim mydlem a znovu zavedu. uvnitr je cisto a krev je sterilni, dokud se nedostane na vzduch, takze zadne bakterie se nemnozi 🤷🏼‍♀️ prijde mi to mnohem cistsi nez treba vlozka. prevarim ho vzdy az mi menstruace skonci. mela sem jeden snad 10 nebo 15 let! absolutne nic mu nebylo a porad fungoval.

madbetka
5. srp 2022

Občas během cyklu měním kalíšky, používám toto https://m.alza.cz/intimina-intimate-accessory-c.... Sterilizuju vždy na konci cyklu, občas i na začátku nového a nemám žádný problém 🙂

andelka
5. srp 2022

Kalíšky mám dva. Ale ne kvůli tomu. Sterilizuju v mezičase. Jeden mám už 9 let, druhý asi 2 roky.

grelen
autor
5. srp 2022

@gbp Vubec me nenapadlo ho cistit ve sprse, to je skvely, diky!

grelen
autor
5. srp 2022

@madbetka Diky moc za tip na ten sprej, to urcite poridim na cisteni v prubehu 🙂

andulka007
5. srp 2022

Jsem docela ráda že zde vznikla tato diskuze.. přemýšlím nad tím že ho začnu používat .. Protože s malou nějak nestíhám chodit tak často měnit tampon ..Takže jsem z toho akorát nervozni ... Můžu poprosit u radu třeba kde a jaký koupit .. popřípadě jak to vážně funguje ?? Děkuji

hasara33
5. srp 2022

@grelen já jsem nad tím popravě ani nepřemýšlela 😅 vždy ho vyliju, omyju čistou vodou a používám dál celý cyklus akorát večer ho omyju mýdlem ve sprše 😉 jinak ho normálem sterilizuji po cyklu a jednou za cca 3 měsíce ho sterilizuji v peroxidu vodíku a to hlavně kvůli tomu, že krev vcelku dost barví a i když se kalíšek pravidelně myje, tak po čase je zabarvený a když ho nechám namočený v tom peroxidu, tak nejenom bude maximálně hygienický, ale i získá svou původní barvu a bude jako nový 😊

hasara33
5. srp 2022

@andulka007 já používám teprve půl roku v kombinaci s menstruačními kalhotami 😉 mám kalíšek od Tampax velikost pro ženy, které rodily, ale nejspíš vyzkouším jiný, protože mi tento asi úplně nevyhovuje 🤷‍♀️ nebo je to možná špatnou manipulací či zaváděním, ale první 3 dny menstruace mi prostě lehce protéká, takže to musím kombinovat a těmi kalhotkami (to bych ale dělala tak jako tak, pro jistotu 😉), fakt jenom malinko, ale není to příjemné, takže zkusím asi ještě jinou značku

grelen
autor
5. srp 2022

@hasara33 Diky to je taky dobry tip ten peroxid!

grelen
autor
5. srp 2022

@andulka007 To je opravdu velky benefit, mam tri male deti a prvni dva dny mi staci chodit tak po ctyrech hodinach a pak uz klidne treba jen dvakrat za den. Skoro o tom ze menstruuji nevim 🙂 Ja se teda s vyberem moc nezamestnavala, podivala jsem se napred na internet kde jsem zjistila ze si nevyberu, protoze nemam cas na to se procitat desitkami znacek a typu. Tak jsem sla do Rossmanna, kde meli dva - jeden pro zeny co nerodily, jeden pro ty co rodily, tak jsem vzala ten druhy a bylo hotovo 😀 taky mi tedy lehce proteka ale nepricitam to nevhodnosti kalisku, protekaly mi vzdycky i tampony, takze jsem zvykla ze nosim slipovku a nevadi mi to, pripadne ty menstruacni kalhotky, ty asi taky casem poridim 🙂

andelka
5. srp 2022

@andulka007 funguje to tak jak píšou. Mrkni na www.kalisek.cz. Já mám Ladycup,pořídila jsem ho po druhém porodu před 9 lety. Neprotéká mi vůbec. Je to super. Když je ms slabší, stačí vyměňovat ráno a večer.

galatea_a
5. srp 2022

Když je na záchodě umývadlo, je to super. Pokud není, tak lze:
a) polévat vodou z petky
b) vzít skleničku s víčkem (zavírací kelímek) tak do 2/3 naplněný čistou vodou, vložit a pořádně protřepat
c) použít druhý čistý kalíšek pro to připravený a ten první špinavý umýt, až to půjde
Každopádně vždy ho můžeš ráno a večer pořádně vydrbat mýdlem doma a po skončení a před začátkem periody vyvařit ;)

andulka007
6. srp 2022

A tu sterilizaci děláte nějak extra .. nebo jen vyvařit ?

inssomnia
6. srp 2022

Jen vyvařuju. Čištění nějakou chemií jsem dělala jen po delší době nepoužívání, mám jeden už určitě přes deset let. Zkoušela jsem ho i po porodu (i když bylo málo příležitostí) a pořád sedí.
No a nejextrémnější zážitek s ním byly 3 noci ve stanu, kde jsem se dostala k tekoucí vodě v umyvadle max jednou za den a ani tam nebyl problém. A to že s vložkou v létě mám zánět prakticky jistej....

andelka
6. srp 2022

@andulka007 jen vyvařit

gbp
6. srp 2022

@grelen vazne? 😅 ja to ani jinak snad nedelam 👍prijde mi to nejsnazsi ☺️

grelen
autor
6. srp 2022

@gbp Jak rikam, jsem zacatecnik a teprve to ladim 😀