Chromozomální aberace a porod zdravého dítěte. Povedlo se?

dana1979
13. led 2010

Jsem maminkou dítěte s nebalancovanou chromozomální vadou a stále se snažím mít zdravé miminko. Můj manžel má balancovanou chromozomální aberaci 5 a 15 chromozomu. Byla jsem těhotná už 4krát a ani jednou to nevyšlo. V roce 2003 ukončení těhotenství z genetických důvodu v 19 týdnu, rok 2005 zamlklé těhotenství v 10 týdnu a loni opět ukonční z genetických důvodu v 17 týdnu. Tak jsme zkusily IVF s PDG, 4 krát IUI a jednou IVF s darovanými spermiemi,ale taky se nepovedlo. Tak zase zkoušíme dál spolu...
Je tu někdo kdo má také balancovanou chromozomální aberaci a narodilo se mu zdravé miminko?

atreyu
21. říj 2011

@kathyna taktiež sme s lekárkou počitali všetky pršteky a malý akokeby to tušil nám pršteky krásne porozťahoval, hlavne na nohách 😀 a lekárka mi povedala v podstate to čo ty...takže som kľudnejšia, ale aj tak sa budem báť...tak držím pršteky pri snažilkovaní nech sa hneď podarí trafiť tú správnu spermijku 😵

atreyu
31. říj 2011

Baby AFP screening negatívny
Down 1 v 18 000
NTD 1 v 7 700
MS-AFP 1,11 MoM
Total hCG 1,63 MoM
PAPP-A 2,36 MoM

kathyna
31. říj 2011

@atreyu , Super🙂

atreyu
22. lis 2011

Tak baby hlásim,že
morfológia dopadla maximálne
dobre akurát drobec nemal
snahu sa nám ukázať poriadne
tváričkou lebo ju mal celý čas
zaborenú v placente...musela
som veľa kašlať a dr.veľa
štuchala aby pomerala to čo
mala :-P ale máme potvrdený
pipík tak výbavička sa nemení

dana1979
autor
23. lis 2011

@atreyu Tak to je super,že je všechno tak jak má...Pořádně si to užívej 🙂

atreyu
28. lis 2011

@dana1979 ďakujem 🙂

dana1979
autor
23. pro 2011

Krásné svátky vánoční, pěknou cestu z půlnoční, od Ježíška velký ranec, na Silvestra pěkný tanec, od muziky lehký krok a pak šťastný nový rok.

atreyu
25. pro 2011

@dana1979 Napodobne aj tebe a celej tvojej rodinke 🙂 a malinká je nádherná 😵 a verila by som, že sú to vlastný súrodenci 😝

atreyu
8. dub 2012

Baby 30.3.2012 sa nám narodil náš vysnívaný uzlíček (4000g/54cm)...malinký je zdravučký ako rybka (klop,klop,klop) a čakáme na výsledky z genetiky či karyotyp zdedil po mne...

kathyna
9. dub 2012

@atreyu , veliká gratulace 🙂 To je pořádný chlapisko 😵 Přeji hlavně zdravíčko chlapečkovi i tobě 😵 😵 😵

dana1979
autor
9. dub 2012

@atreyu strašně mooooooc gratuluji🙂Je to úžasná zprava a preji at ma malý chromozomy úplně vporadku. Nelince už bude příští tyden rok...tak to uteklo.

atreyu
10. dub 2012

@dana1979 ďakujem a verím, že to bude tak...máš pravdu to zbehlo strašne rýchlo 😵
@kathyna ďakujem krásne 😵

lucios
16. dub 2012

Atreyu, gratuluji k dobremu konci a preji moc radosti s malym jakpak se jmenuje? Nasi Anusce uz je pul roku a s aberaci dobre prospiva. Take delam tutk tuk. Dani, gratulace k Nelincinym narozeninam, ted uz vam to bude opravdu utikat. Zkusite jeste dalsi adopci?

sambuca
19. dub 2012

@atreyu strašně moc gratuluju...

atreyu
19. dub 2012

@sambuca @lucios ďakujem a malinký je Martinko 😵

fidka79
19. dub 2012

@atreyu gratulujem ku krpcekovi 😉

uz som tu pisala,som nositel robertsonovej translokacie 14-15chromosomu a cakame uz 2ho krpceka...tak zienky hlavy hore...vsetko je mozne... 😉

atreyu
2. kvě 2012

Baby táááák a prišli výsledky z genetiky 46XY 😵 som neskutočne šťastná a dojatá, že môj syn sa nebude musieť trápiť v budúcnosti 😵

kathyna
2. kvě 2012

@atreyu , velká gratulace🙂))))))))))

dana1979
autor
6. kvě 2012

@atreyu Tak to je super. Moc ti to přeji a třeba to jednou výjde i nám 🙂

dana1979
autor
20. pro 2012

Ahoj jak se všichni máte? Už tu dlouho nikdo napsala....

atreyu
26. pro 2012

@dana1979 ahojky 🙂 my sa mame dobre, drobec bude mat 30teho 9m ma 11,5kg/79cm...stvornozkuje po byte jedna radost a stavia sa na nozky, zuby nas trapia zatial len dva vykukli...

A vy ako?

Inac krasne sviatky a statny novy rok prajem 🙂

dana1979
autor
6. led 2013

@atreyu Ahoj čtu to až dneska... Taky přeji vše nej do nového roku🙂 Mi se máme taky dobře. Nelinka bude mít už dva roky v dubnu. Hrozně rychle to utíká.... Tak to je tvůj malý moooooc šikovný. Asi jsem šílená, ale letos značném zkoušet poslední pokus přirozeně otěhotnět a snad to po pate vyjde😀 Ale dáme si i další žádost na adopci. Zase někdy napiš Ahoj

atreyu
1. říj 2013

Ahojte ako sa máte? 😵

@sambuca pozerám ti do pasu a ty máš 3m chlapčeka 🙂 gratulujem!!!robili mu genetiku?

markee
27. črc 2015

Ahojky. Strašně dlouho jsem tu nebyla. Ale musím vám sdělit,že neplánovaně jsem otěhotněla a po odběru placenty a genetickém rozboru je miminko absolutně zdravé.
Takže po 3 nevydařených těhu, po Johance, se nám zadařilo. Po páté těhotná a jde to 😀 V lednu nás bude o jednoho víc.

dana1979
autor
25. únor 2016

@markee moc gratuluji 🙂 Mi se stale snažíme, ale uz pres dva roky snažení a nemůžu otěhotnět. A jak se ti daří, co porod a miminko?

elzza
23. led 2017

Ahoj ani nevim proc jsem pisu,uz je mi z toho vseo moc uzko jsem mozna moc prehnane citliv a ale pusobi na me moc vlv ostatnich znamich ktery maji deti jako kocky kotata.Je mi skoro 29 mam balancovanou translokaci po matce,sem z 16 teo teotenstvi coz me moc desi! V 19 ti letech jsem cekala sve prvni dite kc sme se a nej tesily 0,to jsem si jeste napripoustela jak velky je muj problem,nyvyslo to.potom jsem byla tehotna jeste 5krat moc jsem si to prala bouzel to edopadlo porad jsem verila ze to vijde mamka me taky mela prirozene z 16 teo tejotestvi je nosicka nevime kde se to vzalo.po 6 tem potratu jsem ztratila silu zkusila jsem umele oplodnei v sanusu v hradci draha zalezitost a jedno zdrave embrio druhe se nepovedlo vysetrit,chystam se i na jeho zavedeni.dite si mocmpreji touzim po nem manzel ou touhu tolik ezdili je starsi a ma me i pres to rad akorad se bojim ze jednou zmeni nazor.premyslim o adopci ale mam strach ze nejsme vhodni adepti nevydelavame koc penez,pri prvnim ivf jsem prisla o praci dali jsme do toho vsechny finance co jme meli ted skoro pul roku hledam praci,i kdyz ii najdu na dalsi pokus jen tak nenastrime je to tezke nevim si rady chci si zazadat ocadopci a zkouset to dal ale je to tezke nejsme zadni socialove ale na vic too teke nemame,je pro me ezke divat s na kamarady v mem veku jak vychovavaji uz druhe dite a ja po nemcjentouzim stava se ze me zapskly clovek,nevim jak se chovat dal srce mi rika nevzdavej to ale nevim jestli by ebylo lepsi semsmirit s tim ze budu bez detna.necekam odpovedi,potrebovala jsem se z toho vypovidat teda vypsat

dana1979
autor
4. čer 2017

@elzza dlouhou jsem tu nebyla tak to čtu až teď. Adopci určitě zkuste budeš klidnější, že když už nic nevyjde tak adopce ano. Ja jsem moc ráda, že jsem do toho šla jinak bych zdravé dítě neměla. Je mi 38... Držím palce a napiš jak ses rozhodla.

elzza
19. zář 2017

@dana1979 tak jsem se rozhodla pro darovana vajicka,ted v b reznu jsem znovu potratila,prirozene to uz zkouset nebudu psychycky to uz nezvladam a pripadne posilat svoji enetickou chybu dal by o de me bylo asi taky nezodpovedne kdyz vim co si sama ted prozivam nechtela bych aby to mseli moje deti zazivat taky kdyby to ted pres ivf nebo pirorozene dopadlo nikdo mi nezaruci jestli bude prenasec neo ne.Tak ted v rijnu zkusim s darovanymi a snad se na me stesti usmeje.

dana1979
autor
20. zář 2017

Tak budu elzza držet všechno co se dá ať se podaří. Nám vyšla další adopce a je nás konečně pět 🙂 Máme holčičku přímo z porodnice a bez nervu.

elzza
22. zář 2017

@dana1979 tak to vam moc plahopreji at vam dela jen samou radost .Dekuji za podporu dam vedet jak jsem dopadla doufam ze to bude dobra zprava.