• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co si mohu vzít do letadla?

15. února 2017 
Ahoj,
V sobotu letím za manželem do Paříže, jen na víkend, tedy s příručním zavazadlem a teď moc nevím, co si tam můžu vzít s sebou. Voda a další tekutiny jsou mi jasné, ale co make up, řasenka, vosk na vlasy?
To jsem asi v háji, co, budu chodit jako zombík, nebo jaké máte zkušenosti?
Děkuji
8. pro 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, a to budes mit jen prirucni zavazadlo? Zadny kufr? Tyto veci bych si dala preci do kufru, nepotrebujes mit v prirucnim zavazadle vosk na vlasy atd... :sweat_smile: :wink:
8. pro 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veškeré tekutiny a pasty (tj. i kosmetika) musí být každá o objemu maximálně 100 ml a musí být všechny zabaleny v průhledném otevíratelném sáčku. Takto je můžeš vozit i v příručním zavazadle :slight_smile:
8. pro 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
všechny šminky léky atd.si dáš do lahviček, obalů atd. o objemu 100ml (dohromady jich můžeš mít 10ks) tzn,. 1makeup,1krém,1ústní voda,1zubní pasta... nic nesmí přesáhnout množství 100ml. to vše dáš do průhledného sáčku s tzv. zipem (na letišti jsou i automaty s těmito sáčky,ale já to dávám do průhledné kosmet.tašky) a tohle si dáš do kabelky,či jiného zavazadla.Při kontrole to vyndáš na pás, který prochází rentgenem a pak os.zavazadlo
jinak koukni na stránky letiště
8. pro 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo aha, takže každá může mít 100ml. A soanpe děkuju za tip, průhlednou kosmetickou tašku mám.
Mudr já budu mít málo času a nechci čekat na kufr, jedu tam jen na 2 dny, takže beru malej kufřík na palubu.
8. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mudr.
příruční zavazadlo je malý kufr o rozměrech cca 46x35x20, takže na víkend to v pohodě stačí :sunglasses: aspon pak knobloska nemusí ztrácet čas čekáním,až vyjedou velký kufry a může obdivovat krásy Paříže :dizzy_face:
8. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky, spíš budu sedět někde přikáklá na letišti a čekat, až si mě manža vyzvedne. :grinning: Mám z toho blbej pocit, malou dávám ségře a budu bez ní 3 dny, což je poprvé a ještě ten let, no jsem na sebe zvědavá. Ale zase je to jedinečná šance, na hotelu budu zadara s manžou a letenku mám za 4000. Tak si říkám, že už nebudu jako slepice sedět s malou pořád doma a dáme si s manžou rande v předvánoční Paříži. :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My takhle jen s příručním zavazadlem lítáme celkem často, taky koukni, jestli má tvá společnost odbavení přes internet, pak to jde s tím příručním všecko ještě rychleji :slight_smile: Jo a bacha na veškeré ostré předměty, moje maminka zkouší pravidelně propašovat manikúru a to oni moc neradi :grinning: Taky mi tuhle dělali problémy, když jsem v příručním zavazadle vezla z Británie spoustu kostek čedaru, na tom rentgenu to snad vypadalo jak plastická trhavina či co :zipper_mouth:
8. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ostré předměty neberu. Jen mi není jasný tuhý deodorant, řasenka, makeup, krém na obličej. Ale dneska se zastavím v lékárně a naberu vzorečky, aby to bylo mini pidi balení.
8. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
len, vidíš, já takhle párkrát "propašovala" nůžky na nehty v příručním zavazadle a oni na to vůbec nepřišli :sweat_smile: Nebo přišli a neřešili, nevím. Jako né schválně, ale holt jsem na to zapomněla a vzpomněla si na to třeba až v letadle a úplně mi zatrnulo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to všechno bys měla mít v tom průhledným balíčku.
8. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak nakonec i já mám dotaz, a to jsem si myslela, že v tomto uhledu vím vše potřebné :grinning:
Jde o to, že poletím do UK a dobírám nějaké léky. Problém je v jejich balení - denní dávka je gel v neprůhledné bílé tubě, která je celá zadělaná do nemalého opět neprůhledného papírového pytlíku. Toho gelu je tam jen trošku, ale přeci jen gel to je, na rentgenu to uvidí a já ten pytlík nemohu otěvřít, natož tu ulamovací tubu, protože bych tím všecko zničila a porušila to hygienické balení.
Můžou mi s tímhle dělat problémy?
28. pro 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
len, být tebou, tak si zavolám na letiště a poptám se...budeš mít jistotu
28. pro 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
len,
tak pokud ten gel nemusíš užívat behem cesty, strč ho do kufru (ne do příručního zavazadal, v kufru můžeš převézt neomezené množství tekutin vyjma alkoholu,drog atd.)jo a nech léky v origoš krabičkách
28. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soanpe, když já chci letět jen s příručním zavazadlem, jedu jen na pár dní a nechce se mi platit pětistovku za kufr a pak čekat půl hodiny, než přijede... Bohužel origoš krabička (obsahuje 15 tub) je tak veliká, že se manžel ptal, jestli jsem byla ve veterinární lékárně a koupila léky pro slona :zipper_mouth: Navíc s sebou už povezu jen poslední tři tuby...
Asi tam opravdu budu muset zavolat nebo to risknout a v případě nouze nejvyšší ať to zahodí, já bez toho neumřu, jen mi to trochu nabourá časový sled léčby :unamused:
28. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
len,
pokud jsou ty tuby do 100ml, tak by neměl být problém, protože v příručním zavazadle smíš převážet 10ks lahviček o obsahu 100ml. určitě mají nějaký popis pro identifikaci a bych si vzala i tu prázdnou krabičku, tada krabici :grinning: a zbývající léky.
28. pro 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len dej si napsat doporuceni od lekare, ze tohle potrebujes uzivat. A zavolej si na letiste a vysvetli jim to - meli by sami kontaktovaat lekare a nebo by jim melo stacit potvrzeni. samo, ze muzes trefit na blba, ale vetsinou nedelaji problem.
29. pro 2009 v 05:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave teraz sprisnili pravidla pri letoch. radsej si zavolaj na letisko.
29. pro 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den má někdo zkušenost když si vezmu do kufru žehličku?
7. čer 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych se zeptat: máte někdo zkušenost, zda se dají vzít na palubu letadla kapky do nosu? Potřebuji je vzít sebou pro dceru, konkrétně nosní sprej. Nerada bych , abych ho musela případně vyhodit, pokud mi nedovolí vzít ho sebou .......... Díky.
11. črc 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ve středu letím do bulharska co si mám vzít za makeup mám ho strašně moc prosím pomozte.
9. srp 2015 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zazana81 Tak to vůbec není problém :slight_smile:
Pokud nemáš ještě zbraň v kabelce, jako mr. Bean (http://www.luxuryhouse.cz/jak-se-chovat-nechovat-na-letisti-prosim-pripoutejte-se :grinning:slight_smile:, tak vůnbec to není problém. Teda, hlavně ať to není víc jak 100 ml :slight_smile:
15. únor ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek