Co to znamená ovulace a délka menstruačního cyklu?

20. črc 2020

Ahoj asi dost hloupé ale do dnes nevím co je to ovulace, a nevím ani delku menstruačního cyklu. Je tu někdo kdo mi to dokáže vysvětlit. Či nějak popsat? Stydim se zeptám své kamarádky či tak. Je mi to hloupé.. 😥

volfici
20. črc 2020

Google na heslo ovulace nic nenašel? Podívej se tady do Wiki. Kolik dní máš interval od začátku jedné menstruace do začátku druhé = délka cyklu

amazonkajanik
20. črc 2020

Nemáš se v podstatě za co stydět. Zde je spousta uživatelek koníka,které to též neznají. A má sestřenice taktéž,ale ještě že tak,jinak by stihla dojít na potrat a neměla by dnes úžasnou 10letou holčičku.
Cyklus je v podstatě to,kdy máme menses,ovulaci a následný menses. Příklad 1.1. se dostaví menstruace,5.1. skončí, 12.1. spustí žluté tělísko a uvolní vajíčko,ovulace probíhá od 12.-14.1. Pokud nedojde k oplodnění,při cyklu 27dní se menses dostaví 28.1.(Jestli jsem dobře počítala 😂)
A jinak,tohle se má brát ve škole,pokud si dávala pozor. Ale zase na druhou stranu,já nechápala generativni množení rostlin a až na ucnaku zjistila,že je to brnkacka 😁

autor
20. črc 2020

@amazonkajanik tak snad sem to pochopila dost jasně 😊 a co plodné dny?

rezusesmichy
20. črc 2020

@amazonkajanik tak zvlastni zkušenosti vím, nebo lépe řečeno ze zkušenosti svých deti, že když se ve škole probírají tyhle věci tak veeeelmi rychle a navíc je to ve věku kdy ty děti rozrmesmeje jen slovo menzes a je po uceni😃

amazonkajanik
20. črc 2020

@rezusesmichy jo,to je fakt. Jak s nimi mlátí puberta o futra, je to těžký. Dělala jsem vedoucí mladých hasičů a zrovna ten úžasný věk 12-14let 😂

amazonkajanik
20. črc 2020

Dávám screen z mé appky. Kde jsou červená políčka,tam byl menses,kde jsou růžové kytičky v rohu jsou plodné dny,ten růžový puntík je ovulace a po ní už jen jeden den,kdy je vysoká šance k otěhotnění,ale může být 48h po ovulaci

rezusesmichy
20. črc 2020

@amazonkajanik tak myslím že ani my jsme nebyli jiní. Já dospivala v době kdy snad ani slovo internet neexistovalo🙈a něco jako sexuální výchova ve škole probíhala stylem " přečtěte si stránku 78,79" a víc se o tom s námi nikdo nebavil😃a když jen nám holkám pustili film o menstruaci tak nám tím spíš způsobili trauma, a přesto jsme se tomu smáli.

amazonkajanik
20. črc 2020

@rezusesmichy já chodila na gympl a tam tohle nebylo. Žádná rodinka,sexuální výchova,nic. Jednou k nám teda dorazila paní a že se bude mluvit o neplánovaném rodičovství,atd. Ukázalo se,že to byla nějaká sekta,která je proti potratům a nabízela dívkám u nich azyl. Ale s tím,že nám tam pustila některá videa z potratů a o některých mluvila jak robot. Dvě holky se z toho pozvracely a já řekla,že budu raději panna do svatby. Bylo nám od 12 do 18let. Fakt děsný. Už je to 20let nazpět a já mám tu babu pořád před očima. Takže bych byla raději za trapná videa o mensesu,než tohle

lachtanice86
21. črc 2020

Googl, wiki, učebnice nikde tam si to nenašla? Zvláštní.

rezusesmichy
21. črc 2020

@lachtanice86 evidentně máš dnes svůj den. 90% a možná i víc toho na co se tady ženské ptají se dá dočíst všude tam kde jsi psala a přesto tady ty dotazy jsou a kolikrát jsou daleko hloupejsi a to neva? To je taky zvláštní.

andelka
21. črc 2020

Plodné dny obecně jsou tak 6 dní před ovulací a 1 den po ní. Ovulaci má každá žena jindy,je to individuální. A může to být i každý měsíc jinak. Na apky bych moc nespoléhala,pokud bych neměla ovulaci zjištěnou, zachycenou i jiným způsobem ( testy, měření bazální teploty, utz..).

lachtanice86
21. črc 2020

@rezusesmichy není to zvláštní, v naprosté většině je to debi.lni

rezusesmichy
21. črc 2020

@lachtanice86 tak to ale se může koník úplně zrušit.

lachtanice86
21. črc 2020

@rezusesmichy to si piš

rezusesmichy
21. črc 2020

@lachtanice86 tak to by ale spoustu žen, nemělo kde chodit prudit. Mmmch já taky aby tě to náhodou nenapadlo psát 😉

autor
22. črc 2020

@rezusesmichy vy dvě jste tu už úplně směšné, běžte si dopisovat mezi sebou jinam. Já se přišla slušně zeptat, ale koukam že slušně vychovaných tu je hodně málo. Jinak děkuji všem co mu slušně odpověděli 😊

rezusesmichy
22. črc 2020

Ty blaho tak já se tě zastanu a ty mě ještě sprdnes😂tak to mám fakt dost😂takže si pro jistotu nastuduj základy slušného chovani, protože na tom jsi ve škole chyběla určitě taky😉

autor
23. črc 2020

@rezusesmichy jezis já se omlouvám špatně jsem četla, promiňte mi to.